Довідка про стан виховної роботи за 3 рокиСторінка1/3
Дата конвертації12.02.2017
Розмір0.71 Mb.
ТипДовідка
  1   2   3
ДОВІДКА ПРО СТАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗА 3 РОКИ

У 2013 – 2014 навчальному році школа працювала над створенням умов для самореалізації духовного, інтелектуального та фізичного потенціалу особистості, забезпечення умов реалізації її національно-культурних потреб, формування громадянської позиції та екологічної освіти учнів, їх підготовки до майбутньої трудової діяльності.

Створена система виховної роботи, що будується за тематичними місячниками, які охоплюють всі напрямки громадянського виховання. Протягом навчального року були проведені наступні тематичні місячники:

вересень - Землю прикрашає сонце, а людину – праця.

жовтень - Пам’ятай, що ти людина, творець краси і добрих справ.

листопад - Життя – це шанс, не загуби його.

грудень - Рідна земле моя , я листок твій земний.

січень - Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!

лютий - В святковому колі мій дім, моя родина.

березень - В святковому колі мій дім, моя родина.

квітень - Святий цей храм природи для нас відкритий в кожну мить.

травень - Тобі, Україно, мій мужній народе, складаю я пісню святої свободи.

Особлива увага в минулому навчальному році приділялась підготовці та святкуванню 69 - річниці великої Перемоги, волонтерському руху. Учні школи постійно доглядали за обеліском, парком Пам’яті і Слави, надали посильну допомогу дітям війни, людям похилого віку, збирали матеріали про ветеранів – земляків. Створені папки «Вони захищали Батьківщину», «Вони визволяли наше село». Вихованню доброти, чуйності, справедливості, благородства, поваги до старших сприяли проведення різноманітних конкурсів, годин спілкування, уроків етики та культури спілкування, розважальних та тематичних вечорів. Учні приймали участь в загальношкільних операціях «Ветеран живе поруч», «Доброта», «Милосердя», в акції «16 днів без насильства», підготували заходи до 25 – річчя виведення радянських військ з Афганістану «Афганістан болить в моїй душі», до дня Захисників Вітчизни «А ну-мо, хлопці!» для 7-11 кл, «Жінці – матері присвячується!», підготували виховний захід «Ми чуємо тебе, Тарасе, через століття», конкурс стінгазет «Великий Кобзар», прийняли участь в районному конкурсі читців, присвяченого 200 річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, створена книга – буклет «Наш Кобзар», провели День Добрих Справ (упорядкування території) до дня Довкілля та Всесвітнього дня Землі, провели пошукову роботу по збору спогадів ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та оформили папку «Наші односельці – ліквідатори на ЧАЕС».

В школі розгорнута робота по пропаганді в учнів здорового способу життя. Традиційно у вересні проводиться відзначення Дня фізичної культури та спорту, проводяться малі олімпійські ігри для 1-11 кл. Тижні безпеки життєдіяльності дітей, бесіди по охороні здоров’я сприяли вивченню правил Дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, цивільного захисту, запобіганню дитячого травматизму та шкідливих звичок. Регулярними стали рейди по перевірці відвідування учнями занять, які проводила чергова команда і фіксувала в журналі відвідування: «Урок», «Перерва», «Про що розповів щоденник?» . Створена в школі координаційна рада по профілактиці правопорушень щомісяця проводила засідання, де розглядалися питання попередження правопорушень в школі, закріплено громадських вихователів, вівся облік дітей, схильних до правопорушень, неблагополучних сімей. Постійно оновлювався куточок правових знань, проводилися тижні правових знань, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, службою у справах сім’ї та молоді Новоукраїнської райдержадміністрації. Превентивна робота в школі здійснювалася планомірно. Розроблена шкільна «Комплексна програма профілактики злочинності та правопорушень» . На допомогу класним керівникам підготовлені тематичні папки «Правове виховання», «Права дітей», «Здоровий спосіб життя». Складений орієнтовний план роботи з правоохоронними органами з питань профілактики правопорушень серед учнів.

Виходячи з проблеми школи «Трансформація педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в практику роботи школи» в закладі склалися певні традиції. Серед них щорічне традиційне свято «Зустріч поколінь», зустрічі з ветеранами праці, виставки квітів та свято Врожаю, виставки хлібних виробів «Образу хліба вклонімося» та благодійні ярмарки-продажі хлібних виробів. У 2013 – 2014 навчальному році на кошти, зібрані на благодійній ярмарці, закупили новорічний костюм для Д. Мороза та виписали пресу в шкільну бібліотеку.

Не один рік у школі працює екологічне об’єднання. В класах створені екологічні загони, традиційними стали екологічні мітинги, конкурси малюнків та плакатів, подорожі та екскурсії. Під керівництвом вчителя біології Панасенко Л.В., вчителя вищої кваліфікаційної категорії учні нашої школи брали участь у районних конкурсах рефератів на екологічну тему «Блакитні артерії рідного краю», «Птахи рідного краю».

В школі розвинена позаурочна навчально-виховна робота. Інтелектуальні здібності та естетичний смак формували різні конкурси, зустрічі, вікторини, тренінги. Діє учнівська рада «Лідер», яка включає в себе роботу наступних комісій:


 • організаційно – інформаційна комісія «Погляд»,

 • навчальна комісія «Я – інтелектуал»,

 • культурно – масова комісія « Я – особистість»,

 • спортивно – масова комісія «Здоров’я і спорт»,

 • комісія шефської допомоги «Милосердя»,

 • комісія дисципліни та порядку «Я – правознавець»,

 • комісія трудових справ «Твори добро»

Щомісяця згідно плану роботи проводяться засідання учнівської ради, де розглядаються питання підготовки та проведення різноманітних позакласних заходів, проведення шкільних рейдів перевірки, проводиться розподіл коштів, виручених на благодійних ярмарках тощо.

Учнівська рада сприяє розвитку особистості дитини, формуванню її самосвідомості, активної життєвої позиції, патріотичних та моральних якостей. Вибір в учнівську раду є добровільним та сприяє утвердженню особистості дитини в соціумі.

Належна увага приділялася розвитку творчих здібностей учнів. В школі постійно проводилися змагання з настільного тенісу, футболу, волейболу. Учні школи є учасниками і переможцями районних змагань. Очолює цю роботу вчитель фізичного виховання Поповкін В.А., вчитель вищої кваліфікаційної категорії. Працював вокальний гурток , яким керує вчитель музики Бурбан І.В.

Наші учні відвідували танцювальний гурток, який працював в Будинку культури. В школі працює кімната – музей Хліба, який очолює вчитель української мови Поповкіна А.В.

У 2014 – 2015 н.р. виховна робота школи була спрямована на продовження створення умов для самореалізації потенціалу особистості, забезпечення умов реалізації її національно-культурних потреб та формування громадянської позиції, її підготовки до майбутньої трудової діяльності. Основним документом в виховній роботі є Програма «Основні орієнтири виховання школярів» та Концепція національно – патріотичного виховання, на основі яких складено план виховної роботи школи.

Виховна робота була спланована по тематичним місячникам:

вересень –« Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм»;

жовтень - листопад –« Благословіть моє бажання не розминатися з добром »;

грудень – «Щоб майбутнє будувати, слід минуле добре знати» ;

січень - лютий - « Любов до батьківщини іде із серця глибини»;

березень – « Чисте серце, чиста думка, добрий вчинок»;

квітень - « Обіймемо землю красою і любов’ю, для наших нащадків її збережем»;

травень – « Крізь терни пам'ять проростає».

Протягом навчального року проведено: Перший урок «Україна – єдина країна», тиждень пам’яті В.О.Сухомлинського «У вінок Сухомлинському» , виставка та свято Врожаю «Щедрість рідного краю», виставка квітів «Є чудовий рідний край – моя Україна», флешмоби «Ми за мир!», «Голуб миру», урок мужності до 70 – річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників «З тобою, роде мій орлиний, ідемо ми дорогами війни», урок Пам’яті «Гіркі жнива 33-го», літературно – читацький марафон «Вічне слово Кобзаря». Учні школи постійно доглядають за обеліском, парком Пам’яті і Слави.

У зв’язку з подіями на сході України були проведені благодійні акції та ярмарки «Допоможи воїну АТО», зібрані кошти передані для потреб наших земляків в АТО – 1580 грн та благодійна допомога учню 10 кл. – переселенцю з Луганської області – 400 грн. Учні 5 кл. разом з класним керівником Поповкіною А.В. провели розпродаж садових квітів на суму 195 грн., які передали в АТО. У школі зібрали продукти харчування, теплий одяг, солодощі до дня св. Миколая та Нового року, листівки та вітання воїнам. Були проведені флешмоби «Україна – єдина», «Ми за мир», зустрічі з учасниками АТО та їх рідними.

Протягом року у школі проводилася волонтерська робота, допомагали людям похилого віку, вчителям – ветеранам педагогічної праці: Гуменній К.П., Голуб О.Ф., прийняли участь в районному конкурсі волонтерських загонів.

До відзначення 100 – річчя з дня народження О.В.Гіталова. було заплановано та проведено: інформаційно – просвітницька виставка «Легенда степового краю», виховні години «Слово про Хлібодара», «Гіталовський урок», перегляд відео презентації «Легенда степового краю», зустрічі з працівниками АПК ім.О.В.Гіталова та лауреатами премії «Степовий орел» ім.. О.В.Гіталова, екскурсії в шкільну кімнату – музей Хліба, сільський музей Трудової Слави, на тракторну бригаду ім..О.В.Гіталова, трудові акції «Куточок краси», «Чистий двір школи», «Село – сад». Проведена робота по збору спогадів про видатного хлібороба та створення шкільної Книги Спогадів про О.В.Гіталова, яку передано в шкільну кімнату – музей Хліба.

Регулярно серед школярів проводилися бесіди, психологічні тренінги, анкетування з превентивного виховання . Добре працювала психологічна служба в особі практичного психолога. У куточку правових знань постійно оновлювалися рубрики, затверджено заходи щодо здійснення правової освіти серед учнів, в проведено тиждень правових знань «Бережи мене, мій законе» (06.10 – 10.10. 2014) , організовано роботу служби «Довір’я». Відповідно плану роботи районного відділу освіти та школи проведені місячник «Увага! Діти на дорозі!», в рамках якого відбувся Тиждень знань правил дорожнього руху «Руху правила єдині – поважати їх повинні» (08.09 – 12.09. 2014), Тиждень знань пожежної безпеки в школі «Вогнище – це романтично, проте дуже небезпечно», бесіди по охороні здоров’я, що сприяли запобіганню дитячого травматизму.

На початку вересня організовано екскурсійні поїздки дітей 1-11 класів до м. Кіровограда в дендропарк.

У 2015 – 2016 навчальному році виховна робота спланована за тематичними періодами:

в І семестрі «Я горджуся тим, що я українець»,

в ІІ семестрі «Життя людини – найвища цінність»

Особлива увага в виховній роботі навчального закладу приділялась саме громадянському вихованню, формуванню в дітей якостей громадянина – патріота. Виходячи з цього було проведено Перший урок «Ми – нація єдина», тиждень пам’яті В.О.Сухомлинського «У вінок Сухомлинському», виставка та свято Врожаю «Щедрість рідного краю», флешмоб «Ми любимо Україну», виставка до Дня Миру, парад вишиванок , урок Пам’яті жертв Голодомору «Гіркі жнива 33-го». Відповідно на виконання Програми національно – патріотичного виховання в школі запроваджено щочетверга патріотичні дні, проведені акція «Допоможи воїну» по збору пластикових кришечок, виховні заходи до Дня Соборності України та Героїв Крут, подіям ІІ Світової війни, підготовлений проект «Вони виборюють незалежність України» про воїнів – земляків, учасників АТО, прийняли участь у написанні всеукраїнського диктанту національної єдності, проведені благодійна виставка – ярмарок хлібних виробів «Образу хліба вклонімося», кошти з якої передані для воїнів АТО та на підписку в шкільну бібліотеку (1500 грн. – в АТО, 693 грн. – на підписку, всього 2193 грн.), акції «Напиши листа воїну» і «Подарунок воїну» до дня св. Миколая та Нового року. Протягом навчального року в школі відбулися зустрічі з колишніми випускниками , воїнами – захисниками Вербою В., Дащуком О. ( на свято 1 вересня) та Щербиною І.Г., яким діти підготували вітальні листівки та подарунки.

В школі розгорнута робота по пропаганді в учнів здорового способу життя. Щорічно в вересні проводиться місячник «Увага! Діти на дорозі!» та тиждень знань правил дорожнього руху «Коли вирушаєш у путь, завжди обережним будь». В рамках тижня проведені Урок дорожньої грамоти, виставка інформаційно – просвітницьких матеріалів про безпеку руху, виставка малюнків на дану тему, перегляд мультфільмів про правила дорожнього руху.

Учні школи прийняли участь в проведенні олімпійського тижня та дня фізичної культури та спорту. Свято розпочалося запаленням олімпійського вогню, відбулася зустріч з ветераном педагогічної праці, колишнім вчителем фізкультури Мазаєвим А.М.

До Всесвітнього дня здоров’я (7 квітня) в школі проведені «Веселі старти» для учнів 1 – 4 класів, тиждень знань безпеки життєдіяльності «Цивільний захист – це не жарти, треба всім про це знати» та практичні заняття з цивільної оборони.

Відповідно до плану роботи районного відділу освіти та школи в листопаді було проведено тиждень знань пожежної безпеки «Вогонь – наш друг, та не завжди, чекати можна і біди», бесіди по охороні здоров’я. В рамках тижня сприяння здоровому способу життя «Здоров’я мати – вік біди не знати» в лютому підготовлено тематичну виставку «За здоровий спосіб життя», виховний захід «Молодь обирає здоров’я» та флешмоб «Ростемо на здоров’я».

В школі на обліку були учні 6 класу – Демчук В. Чубук О., 8 кл. – Зінченко К., Заволока Н., 5 кл. – Шевченко І. Відвідування занять цими учнями знаходилося постійно під контролем. Протягом навчального року спостерігалася та контролювалася поведінка даних учнів, в результаті чого з внутрішкільного обліку знято учнів 6 класу Демчука В. та Чубука О. В школі є куточок правових знань, затверджено заходи щодо здійснення правової освіти серед учнів, в жовтні проведено тиждень правових знань «Бережи мене, мій законе», організовано роботу служби «Довір’я», проведена зустріч з працівниками прокуратури та районної служби в справах сім’ї та молоді .

В головному об’єктиві школи знаходиться питання тісних взаємозв’язків з батьками, батьківським комітетом. Класні керівники залучають до участі та проведенні виховних заходів батьків: спортивне свято «Тато, мама і я – спортивна сім’я» (кл. керівник Ніколенко О.В.), свято Весни до дня 8 Березня (кл.керівник Годлевська О.О.)

Для формування інтелектуальних здібностей та естетичного смаку в навчальному закладі проводилися різні конкурси, зустрічі, вікторини, тренінги. Підготовлено та проведено свята до Дня Вчителя «Я пишаюсь тобою, Вчителю», свято осені для 8-11 класів «Барви золотої осені», інтелектуальний конкурс до дня рідної мови для 5-6 кл. «Мова рідна, калинова», бібліотечні уроки «Національний скарб – українська книга», конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка, флешмоб «Книга – мій друг» в рамках Тижня дитячої та юнацької книги, випуск стінгазети «Мова моя калинова», акція «16 днів без насильства», присвячена Міжнародному дню толерантності. В ІІ семестрі стартував шкільний міні-проект «Випускники нашої школи – наша гордість». Учні провели пошукову роботу та зібрали матеріал про випускників нашої школи: Тарасенко Т.Б., Щербину І.Г., Кравченко Л.М., Дильмана В.М., Логвиненка В.А., Гаращенка М.О., Волкотрубенка О.П., створена відео презентація. Проведено літературно – читацький марафон «Слово про Матір» до дня 8 Березня. Протягом навчального року створено кілька презентацій з виховної та позакласної роботи: «Вас вітає Комишуватська школа», «Калейдоскоп шкільного життя», «Ми – патріоти», «Ми в нашій школі». До дня святого Миколая в школі відкрито Дерево бажань, відбулася святкова лінійка зустрічі зі св. Миколаєм, вручення гостинців. Традиційно в селі відкривається в переддень Нового року сільська ялинка, на якій учні школи приймають участь. До Нового року кожний клас підготував виступи на новорічні свята та ранки.

Протягом навчального року класними керівниками та бібліотекарем було проведено відкриті виховні заходи:

Михальська Н.П. - свято до дня українського козацтва.

Ніколенко О.В. – спортивне свято, свято «Козацькі забави».

Годлевська О.О. – спортивне свято, свято Врожаю, «Козацькі забави» для 1-4 кл.

Шворінь Л.М. – до Першого уроку «Ми – нація єдина», Урок дорожньої грамоти, до дня українського козацтва, до річниці жертв Голодомору «Скорботні жнива 33 – го»,заключний етап шкільного проекту про воїнів АТО «Вони захищають незалежність України».

Поповкіна А.В. – до міжнародного дня рідної мови «Мова моя калинова» для 5-6 кл.

Поповкін В.А. – до Першого уроку «Ми – нація єдина», Олімпійський урок, «Причини та наслідки пожежі», спортивні змагання до дня Збройних Сил України «Козацькі забави»

Юр’єва І.І. - свято «Казки Сухомлинського», до міжнародного дня бібліотек «З любов’ю до книги», захід про українське козацтво, бібліотечні уроки, до дня толерантності, про поезію Б.Олійника, флешмоб «Книга – мій друг», конкурс читців поезії Шевченка.

Панасенко Л.В. – до річниці жертв Голодомору «Скорботні жнива 33 – го», до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

На початку навчального року в кожному класі складається соціальний паспорт класу, де визначаються пільгові категорії дітей , дітей, що потрапили в СЖО, дітей з девіантною поведінкою. З ними проводить роботу практичний психолог, соціальний педагог, на даний момент громадський інспектор з охорони дитинства та класні керівники. Проводиться обстеження житлово – побутових умов проживання дітей з багатодітних сімей, дітей – сиріт, дітей – інвалідів, діти залучаються до роботи гуртків, секцій, позакласної роботи. Для цього школа співпрацює з місцевим музеєм, сільською бібліотекою, сільським БК, районним краєзнавчим музеєм . Для соціального захисту прав дитини створена папка «Для учня», де зібрані матеріали, що сприяють поясненню виникаючих проблем.

Школа сприяє і роботі з обдарованими дітьми. Складений план роботи з дітьми цієї категорії, їх залучають до участі в різноманітних гуртках, секціях, до проведення виховних заходів, виступів. Вони відвідують заняття з обдарованими дітьми при ЦДЮТ «Зоріт», приймають участь в районних конкурсах та акціях.

Особливу увагу колектив надавав питанню оздоровлення дітей влітку. На базі навчального закладу протягом двох тижнів працює пришкільний табір «Веселка», де діти мають змогу гарно і корисно відпочити, побувати на екскурсіях, поспілкуватися зі своїми однолітками, інтелектуально і фізично позмагатися , відвідати музеї, бібліотеки, пограти в цікаві ігри, смачно пообідати. Під час відпочинку у літньому таборі діти неодноразово побували в м.Кіровограді (Кропивницькому), м.Новоукраїнці, смт Побузьке.

Велику допомогу в виховній роботі надає методоб’єднання класних керівників, діяльність якого спрямована на пошуки шляхів реалізації проблемного питання МО «Впровадження та використання сучасних виховних технологій, педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в практику роботи класних керівників». Відповідно регулярно проводиться інформаційний вісник «Трансформація ідей В.О.Сухомлинського в практику школи» , обмін досвідом класних керівників з даного питання, пріоритетом роботи протягом навчального року було вивчення особистості учня , сприяння її всебічного розвитку та виховання активної життєвої позиції дитини. Для цього проводилися анкетування з вивчення розвитку особистості , огляд педагогічної преси з питань психології та виховання. Особлива увага приділяється питанню спільної роботи громадськості, школи і сім’ї у становленні особистості.

На засіданнях розглядалися питання, які сприяли підвищенню фахового і методичного рівня вчителів, впровадженню в практику новітніх технологій виховання, формування в учнів навичок коректного спілкування, пристойної поведінки, уміння вести себе в різних життєвих ситуаціях, виховання активної життєвої позиції учня. Розглядалися питання, що потребували особливої педагогічної та психологічної уваги.

Науково – методичною проблемою, над якою працюють всі структури виховної роботи навчального закладу, є формування активної життєвої позиції та гармонійно – розвиненої особистості дитини шляхом використання сучасних прогресивних технологій та педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського . Тому пріоритетним питанням роботи МОКК було питання громадянського та патріотичного виховання, яке висвітлювалося на засіданнях МО, в період між засіданнями. Основним документом в виховній роботі є «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів», «Методичні рекомендації з питань виховної роботи у навчальних закладах». На нарадах класних керівників педагоги були ознайомлені з документами, листами, рекомендаціями МО, обласного департаменту, РМК, що спрямовані на підвищення рівня патріотизму молодого покоління, утвердження в особистості патріотичних цінностей.

Важливим є питання превентивного виховання, зокрема профілактики шкідливих звичок, правової освіти.

Протягом навчального року в кабінеті виховної роботи працює методичний куточок «Класному керівнику», де представлені різноманітні теоретичні й практичні матеріали з питань виховної роботи. З питань планування, тематики годин спілкування, батьківських зборів, підготовки КТС, аналізу роботи, взаємодії з класним колективом, ведення документації, критеріям оцінки діяльності класних керівників підготовлені методичні рекомендації. З деяких питань проводяться індивідуальні бесіди й консультації з усіма класними керівниками. В школі за участю класних керівників створена методична база для підвищення теоретичного й практичного рівня, що включає у себе посібники з теорії й практики виховної роботи з учнями, батьками, громадськістю, аудіо, відео -матеріали, а також матеріали «З досвіду виховної роботи». Ведеться підписка на журнали « «Позакласний час», «Розкажи онуку», всебічно використовуються Інтернет – ресурси.

Колективна методична робота дозволяє класним керівникам оволодівати різними виховними засобами, що сприяють максимальній реалізації педагогічних можливостей в розвитку індивідуальних якостей особистості.

Під час взаємовідвідувань позакласних заходів, при організації відкритих годин спілкування, колективних творчих справ класні керівники вчились аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, виправляти недоліки

На контролі МОКК стоїть питання адаптації учнів 5 класу в середній школі. Разом з вчителями початкової школи, адміністрацією навчального закладу проводяться психолого – педагогічні обстеження навчально – виховного процесу в 5 класі, анкетування учнів, надаються психолого – педагогічні поради вчителям.

МО класних керівників тісно працює з батьками. На засіданнях методичного об’єднання розглядаються питання, які мають безпосередній зв'язок з батьками, сім’єю. Практикуються виїздні батьківські збори, міні – консультації батькам.

На сайті навчального закладу створений блог виховної роботи «Керівник», на якому висвітлюються рекомендації з педагогічних та психолого – педагогічних питань класним керівникам та батькам, йде обмін досвідом, повідомляється про роботу МОКК тощо.

Комплексний підхід у виховній роботі необхідно спрямувати на єдність впливів на свідомість, почуття, поведінку учня, тобто на всі сторони особистості: інтелектуальну, емоційну, вольову і практичну; продовжити роботу з впровадження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в виховний процес, що дасть, в свою чергу, можливість забезпечити органічну єдність навчальної та позаурочної виховної діяльності учнів, зосередити зусилля не на хаотичному нагромадженні виховних заходів, а на тому, щоб підтримати, розвинути в учневі кращі моральні якості, духовні та громадянські цінності, формувати особистість та справжнього патріота.

Слід більше вивчати передовий досвід виховної роботи з учнями вчителів району, використовувати інноваційні технології, інтерактивні форми проведення різних заходів. Потрібно систематизувати ознайомлення класних керівників з матеріалами, літературою, що сприяють підвищенню методичного рівня вчителів, практикувати систематичне спілкування та заняття з психологом. Практикувати проведення відкритих виховних заходів та їх самоаналіз. Слід приділити більше уваги вихованню високих моральних якостей та формуванню патріотичної свідомості дитини.Основні напрямки роботи , над якими планує працювати методоб’єднання класних керівників :

 • формування професійного співтовариства вчителів з питань інтеграції та застосування сучасних виховних технологій;

 • вивчення та впровадження комунікативно-діяльнісного принципу виховання;

 • застосування інтерактивних методів виховання;

 • забезпечення подальшого становлення особистості учня та формування його активної життєвої позиції , створення умов для його самореалізації та розкриття і розвитку його індивідуальних здібностей .

Завдяки злагодженій роботі методичного об’єднання класних керівників, учнівської ради, всього педагогічного колективу , батьків та громадськості створена модель виховної роботи школи.Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка