Духовна скарбничка молодшого школяра Угодник Божий МиколайСторінка1/7
Дата конвертації07.11.2018
Розмір3.93 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7
Духовна скарбничка молодшого школяра


Угодник Божий Миколай

Вступ

Ставлення з повагою до святого Миколая та народних традицій, пов’язаних з його вшануванням, сприяє формуванню чуйності, милосердя, доброчинності та інших чеснот у підростаючого молодого покоління.

Мета посібника – розкрити образ Великої людини – святителя Миколая, який увійшов у народну свідомість як заступник, чудотворець, помічник, виховувати у дітей віру в допомогу цього святого під час життєвих труднощів.

Посібник адресований учням початкових класів, батькам, учителям, вихователям та усім небайдужим людям до духовно-морального виховання дітей.

Якщо у житті ти нестерпно страждаєш

І помочі марно у близьких благаєш,

Молитву коротку і щиру я знаю:

Врятуй і помилуй,святий Миколаю!

Якщо заблукав ти у синьому морі

І тягнуть до себе ті водні простори,

Молись і надії ти все ж не втрачай:

Врятуй і помилуй ,святий Миколай!

І в час, коли всі лікарі вже безсилі,

Всі радощі світу цього вже немилі…

До образу світлого ти припадай –

Врятуй і помилуй ,святий Миколай!

Коли раптом збився з своєї путі,

Коли нагрішив у буремнім житті,

Ти щиро покайся і знову згадай –

Врятуй і помилуй ,святий Миколай!

Він всюди і скрізь, Він завжди з тобою.

В житті радість поряд іде із журбою,

В найтяжчі хвилини ти щиро благай –

Врятуй і помилуй ,святий Миколай!Розділ 1

«Правило віри і образ смирення»Про святого Миколая

(із проповідей м. Феодосія (М.Н.Дикуна-Ваколюка) – 1926-2001)

Угодник Божий Миколай, архієпископ Мир Лікійський, знайомий всім, навіть невіруючим. Майже в кожному місті є храм на його честь, а образок,хоч маленький, є майже в кожній родині.

Народився святитель близько 280 року в місті Патари ( Південь Малої Азії) в благочестивій, благородній сім’ї Феофана і Нонни. Благодать Божа була на ньому ще з дитинства – новонароджене немовля простояло у хрещеній купелі три години, підносячи славу Пресвятій Троїці. Йому дали грецьке ім’я Миколай , що в перекладі означає “переможець народів ”.Дитя приймало материнське молоко у середу і п’ятницю лише ввечері, після того як батьки прочитають вечірні молитви.

Ставши священиком, він замолоду своїм розумом був подібним мудрому старцю і міг бачити серед пастви тих, кому конче необхідна допомога, але скромність стримувала їх зізнатися в цьому. Таємна милостиня спасителя багатьох спасла від гріха.

Життя і подвиги цього святого зайняли б не одну газетну сторінку. Для кожного – багатого і бідного,старого і юного, здорового і хворого – святитель Миколай є невичерпним джерелом благодіяння.

Святитель Миколай є захисником мореплавців. Він мудро утримує тих,хто намагається скоїти зло і наставляє на добрий розум тих, кому дано виносити вирок. Із “Життя святих ” ми знаємо,що з ранніх років святитель полюбив читання святих книг і молитву. В той час єпископом у його рідному місті був його дядько. Коли племінник досяг повноліття, помітивши доброчинність і святе життя Миколая, він умовив його стати священиком. Святитель Миколай став Добрим Пастирем своєї духовної отари. Якось він здійснив паломницьку подорож до Єрусалиму. Він так полюбив це святе місце, що хотів назавжди залишитися там, у Сионському монастирі. Але одного разу під час вечірньої молитви він почув голос,що закликав його повернутися до народу і серед нього прославити ім’я Боже. Покорившись волі Всевишнього, святитель повернувся на Батьківщину і зупинився у місті Мир. Тут якраз перебувало чимало єпископів з приводу обрання нового архієрея у Мирі.

Маючи труднощі у виборі, вони попросили у молитві допомоги Божої. І ось одному єпископу явився сяючий неземним світлом чоловік, який звелів йому вночі стати біля церковних дверей і чекати. Хто прийде до храму першим, той і є обранцем Божим, ім’я йому – Миколай. Єпископ розказав про своє видіння іншим і всі вони стали вночі біля дверей храму. Святий Миколай за звичаєм своїм встав рано і пішов на ранню службу. Один з єпископів запитав як його звуть. Дізнавшись,що його звуть Миколаєм і впізнавши в ньому вказаного самим Господом, Божі слуги оголосили його архієпископом Мир Лікійським.

Під час правління імператора – язичника Діоклітіана, коли було гоніння на християн, за своє відкрите сповідання Христа святителя було відправлено до в’язниці. Він був присутнім на Першому Вселенському соборі в 325 році, де ревно захищав свою віру.

Помер святитель близько 351 року. У 1087 році його мощі були перенесені хрестоносцями в італійське місто Бар. У 1953 році мармуровий саркофаг було відкрито і вчені підтвердили схожість зображення його на іконах з дійсним ликом.

Про святого Миколая

(із проповідей Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана))

Святий чудотворець Миколай втілив у собі майже всі можливі для людини на землі чесноти і цими чеснотами сяє християнському світові.

Минуло вже 17 століть з тих часів, коли жив на землі і ніс подвиги святий Миколай. Але попри довгий час, що розділяє нас, він, як і раніше, для всіх живий. Він чує усі прохання людські і за даною від Бога благодаттю не тільки задовольняє, а й випереджує їх.

Він допомагає людям на суші й на морі, у в’язницях і в лікарнях. Він допомагає кожній родині, кожній людині, яка прикликає його святе ім’я

Кожен із нас хоча б раз у житті звертався за допомогою до святого Миколая і отримував її. Про це свідчить велика кількість храмів на честь святого Миколая на теренах нашої землі.

Одним із перших храмів, побудованих святою княгинею Ольгою у Києві, був саме Миколаївський храм, зведений над могилою князя Аскольда – першого руського князя – християнина, якого у хрещенні звали Миколаєм.

Древній Київ зберігає пам'ять про чудесне спасіння святителем немовляти, яке потонуло у Дніпрі. Великий чудотворець, почувши скорботні молитви батьків, що втратили дитину, вночі вийняв хлопчика з води, оживив його і поклав на сходах храму Святої Софії перед своїм чудотворним образом. Тут і було знайдено вранці врятоване немовля щасливими батьками.


В особі святителя Миколая ми маємо заступника перед престолом Божим, скорого помічника, лікаря, визволителя і розрадника. Святий Миколай жив не для себе, а для людей і, живучи для людей, жив для Господа. Він завжди був з тими, хто плаче і сумує, із хворими і жебраками.

У житті святителя Миколая багато розповідається про його допомогу людям. Але один із таких прикладів особливо втішає наше серце. У місті Патри якийсь чоловік зубожів дощенту й у відчаї вже був готовий, аби не померти з голоду, продати своїх трьох дочок на розпусту. Дізнавшись по це, святитель Миколай уночі, таємно, подав три вузлики із золотом, позбавивши таким чином родину від гріха й надавши можливість дочкам бідняка щасливо вийти заміж. Цей та інші приклади милосердя, які ми зустрічаємо в житті святителя Миколая, переконують нас у тому, що все життя його було сповнене справами любові та співчуття до знедолених і скривджених.

Доживши до глибокої старості, святитель Миколай мирно відійшов до Господа в другій половині 4 століття. Святі мощі його спочивають в італійському місті Барі, де вже протягом багатьох століть точать цілюще миро, від якого і сьогодні багато хто отримує зцілення.

Святий Миколай завжди поряд з нашим народом, він постійно присутній серед нас і чудодійно допомагає нам у житті, він завжди поспішає на допомогу до тих,хто кличе його.
Розділ 2

«Теплий наш Заступник»
Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Правила прийому до аспірантури державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини»
2015 -> Положення про аспірантуру Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Загальна частина
2015 -> Анотаці я Історія України
2015 -> Кримінальний процес україни
2015 -> Дипломна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» зі спеціальності
2015 -> Львівський національний університет імені івана франка кафедра історії філософії «затверджую»
2015 -> Організація та порядок проведення “Дня цз” в навчальному закладі. Методика підготовки до Дня цз у загальноосвітніх навчальних закладах таке завдання виконується під час вивчення курсу «Основи життя І здоров’я учнів»
2015 -> Методичні вказівки до виконання та захисту дипломних робіт освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» Київ 2013


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка