«Філософія у моєму житті»Скачати 23.37 Kb.
Дата конвертації05.08.2022
Розмір23.37 Kb.
#92994
Есе (філософія)
Документ Microsoft Word (3), Українсько-польські відносини

Есе на тему: «Філософія у моєму житті»

Філософія це не тільки – дисципліна, в якій порушено граничні питання на кшталт «чому є дещо, а не ніщо?», на мою думку, її спочатку слід розуміти як своєрідні спеціальні знання про трансформацію особистості. Іншими словами, як навчитися наполегливо працювати, щоб змінити себе?


У моєму житті філософія – це особливий вид духовної вправи. «Духовної» в значенні «керована ідеєю». Це перетворює філософію на комплекс вправ, або мистецтво життя. Я вважаю, що її головне завдання полягає в тому, що вона не тільки допомагає мені зрозуміти світ, а й допомагає мені зрозуміти себе.
Що означає пізнати себе? По-перше, перейти від нереального життя до справжнього способу буття. Справжнє життя пов’язане з постійним самоусвідомленням, воно також пов’язане з миром і свободою. Наша тривога викликана багатьма невдачами, ключову роль у яких відіграють пристрасть і занепокоєння.
Навчитися пізнавати себе означає вміти контролювати свої страхи. Мабуть, найбільшим з них є страх втратити блага. Ще Аристотель вчив кожного з нас прагнути добра. Важливі вміти відрізнити справжню благо від удаваного. Перше слід розуміти як те, що ми можемо досягти, уникаючи зла, наскільки це можливо. В цьому мені теж допомагає філософія.
Що включатиме така вправа з філософії? Перш за все, «пошук» як вміння задавати питання та проводити детальне дослідження того, що шукається. Без здатності підтримувати увагу (зберігати пильність і спостережливість) навколо нас, цих навичок неможливо досягти.
Здатність концентруватися, в свою чергу, залежить від нашого самовладання, звички зосереджуватися на головному. Це доповнюється медитацією як ривок у певний момент. При цьому наше мислення має обертатися навколо ідеї блага, тобто усвідомлення того, чого ми заслуговуємо.
Все це спонукає нас задати ще одне питання: як змінити своє життя? Ви не можете жити без можливості прояснити свої думки тут. Для цього знадобиться навчитися говорити зв’язно, впорядковано і чітко. Крім того, слід тренувати свою пам’ять. Для чого? Принаймні для того, щоб встановити для себе власні правила життя. Тільки так можна підготуватися до сюрпризів, які нас чекають. Уміючи уявляти собі різноманітні життєві труднощі, такі як бідність чи страждання, ми зможемо їх гідно переносити.
Усе це означає одне: бути філософом означає вміти жити. Здатність перевершити власну стабільність – це як подолати попередній стан, під керівництвом власних думок, робити те, що хочеться. Таким чином філософія схожа на самозцілення, даруючи людям радість існування. Це також вчить нас не боятися того, на що ми не можемо вплинути.
Тому людина, яка не дбає про філософію, перебуває в стані нещасливої ​​тривоги. Тому філософія дає не лише інший спосіб життя чи інший світогляд, а й можливість перетворення людини. Досвід філософії не встановлений раз і назавжди. Щоб сформувати і пережити цей досвід, потрібна постійна практика.
Дуже багато в реальному житті і окремої людини, і суспільства в цілому пронизане філософськими узагальненнями. Саме ж роль і місце філософії в житті людей і суспільства можна визначити за допомогою дослідження зв'язку філософії та процесу формування соціально зрілої особистості, філософії і приватних наук, філософії і процесу вирішення глобальних проблем сучасності.
Дуже цікаво і змістовно такий взаємозв'язок свого часу висловив І. В. Гете: «Від фізика не можна вимагати, щоб він був філософом, але ... він повинен бути знайомий з роботою філософа, щоб доводити феномени аж до філософської області. Від філософа не можна вимагати, щоб він був фізиком, і тим не менше його вплив на область фізики і необхідно, і бажано. Для цього йому не потрібні зокрема, потрібно лише розуміння тих кінцевих пунктів, де ці зокрема сходятя» [1] .
Розкриваючи роль філософії в житті людини, можна стверджувати, що вона виконує певні функції: світоглядна, методологічна та виховна.
Світоглядна функція філософії полягає в тому, що остання розкриває для людини його місце і роль в світі, надає йому способи пізнання цього світу, а також його перетворення і вирішення протиріч щодо самостійного буття і людини, і суспільства.
Очевидно, що світоглядна функція включає в себе виконання філософією ряду гносеологічних і аксіологічних процедур, адже для того щоб формулювати цілі, необхідні не тільки знання про створення та функціонування дійсності, але є обов'язковою і ціннісна їх оцінка, а також створення певної ієрархії потреб і інтересів як для окремої людини, так і суспільства в цілому.
Філософія також здійснює звільнення людського мислення від тих різноманітних пасток, які йому притаманні, а це включає вирішення питань мови, розуміння, інтерпретації, пояснення і т.д. Таким чином, філософія в даному випадку виконує роль методологічного чистилища, шукає собі вірну дорогу досвідченого пізнання і знання.
Що стосується виховної функції філософії, то вона проявляється не тільки в формуванні та розвитку певних знань, умінь і навичок, а й в їх соціалізації. Люди, які вивчають філософію, набувають такі риси і властивості, які дозволяють їм перейти в розряд особистостей, чітко розуміють і усвідомлюють свої права і обов'язки, що розрізняють свободу і вседозволеність, співвідносять свої потреби і інтереси з можливостями соціальних спільнот і суспільства, в якому вони народилися, живуть і виявляють ціленаправлену активність.
Виховна функція філософії реалізується через розвиток інтелекту у вивчає її людини за допомогою формування філософського стилю мислення і практичної дії, через розвиток у нього філософської культури.
У виховній функції філософії проявляється весь її світоглядний і методологічний потенціал, який при вивченні філософії людиною формує у нього певні риси. Наприклад, стиль мислення людини, яка вивчає філософію, буде обумовлюватися осмисленням єдності і протиріч реального світу, виявленням причин і джерел розвитку всього сущого, визначенням спрямованості і тенденцій розвитку світу, а також з'ясуванням місця і ролі людини в цьому світі. Ці можливості надає їй дана наука.
Оцінюючи загалом значення філософії для мене, слід нагадати про те, що будь-яка людина, що володіє здатністю виділяти головне у своєму житті, буде з більшою впевненістю в себе долати труднощі приватного характеру. Цю сторону життя людини дуже вдало висловив К. Маркс, який писав, що «й найгірший архітектор від найкращої бджоли з самого початку відрізняється тим, що, перш ніж будувати осередок із воску, він вже побудував її в своїй голові. В кінці процесу праці виходить результат, який вже на початку цього процесу є в уявленні людини, тобто ідеально» [2].

Література:


1. Гете І. В. Вибрані філософські твори. М, 1964. С. 369.
2. Маркс К. Капітал // Маркс К .. Енгельс Ф. Соч. 2-е изд. М .: Госиздат, 1960. Т. 23. С. 189.
Скачати 23.37 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка