Форум молодих педагогів Криворізького районуСторінка1/12
Дата конвертації09.02.2017
Розмір8.53 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Відділ освіти Криворізької райдержадміністрації

Форум

молодих педагогів

Криворізького району

с. Веселе

2012 рік
Упорядник:

Т.А. Ланчковська – завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Криворізької районної державної адміністрації.

Збірка матеріалів за підсумками проведення ІІІ Форуму молодих педагогів Криворізького району містить методичні розробки педагогів-наставників, що проводили відкриті уроки, майстер-класи, педагогічні майстерні, конкурсну програму. Збірка має на меті ознайомити широку педагогічну громадськість із методичними знахідками, новітніми формами роботи зі школярами.

Збірка буде корисна усім, кого цікавить питання інноваційного розвитку освіти, як молодим так і досвідченим педагогам, а також методистам та менеджерам освіти, що організовують роботу з молодими педагогічними працівниками.


Шановні колеги!
Під час корінних суспільних змін набуває особливого значення здійснення освітньої реформи. Кроком до їх вирішення стали прийняті у 2011 році ІІІ Всеукраїнським з’їздом педагогічних працівників Стратегії розвитку освіти та наш обласний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», започаткований головою облдержадміністрації О.Ю.Вілкулом.
Мережа навчальних закладів району є оптимальною для забезпечення освітянських потреб і особливостей району, а саме 18 шкіл, 5 навчально – виховних комплексів, 19 дошкільних навчальних закладів ЦДТ, ДЮСШ. В усіх закладах освіти створені належні умови безпечні для нормальної життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

Усі загальноосвітні навчальні заклади працюють в однозмінному режимі роботи. Створена достатня для потреб дітей мережа гуртків, секцій, клубів у школах та позашкільних закладах. Охоплено тільки позашкільною освітою 1323 дитини, що складає 42%.

В районі профільне навчання впроваджують всі заклади. Охоплення дітей старшого шкільного віку склало 100% (обласний показник – 84,8%). Мережа факультативів, спецкурсів забезпечена варіативною частиною навчальних планів загальноосвітніх шкіл. У поточному навчальному році показник використання варіативної частини становить 68% (обласний показник 82,6%).

Організовано 100% -вий підвіз учнів до школи та у зворотному напрямку, постійно покращуються умови підвозу завдяки впровадженню програми «Шкільний автобус». У серпні 2012р. отримані 2 автобуси для Радіонівської та Новопільської шкіл. Забезпечується регулярне безкоштовне підвезення дітей і дошкільного віку. Проведена робота по організації ЖПС моніторингу в шкільних автобусах.

Розпочато впровадження Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20.04.2011 року, складеного з урахуванням пізнавальних можливостей і потреб учнів, яке стане фундаментом наступного успішного навчання школяра в основній школі. Оновлення цілей, змісту, методичного забезпечення початкової освіти відкриває перед вчителями - початківцями суттєво збагачені можливості для навчання, виховання і розвитку молодших школярів.

Продовжується робота по створенню розвивального середовища приміщень дошкільних навчальних закладів, відповідно до вимог діючих програм «Я у світі», «Впевнений старт». Посилено увагу до дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку. Сьогодні майже 350 малюків – п’ятирічок готуються до навчання в школі.

Охоплення дітей усіма видами дошкільної освіти віком від 3 до 6 років становить 82% (обласний показник 82%), у тому числі 5-ти річного віку 100% (обласний показник 100%).

Маємо 100%-ве забезпечення шкіл комп’ютерною технікою. Протягом року отримано 6 навчальні комп’ютерні класи для Червоношахтарської СЗШ та Красінської СЗШ, Широківської, Надеждівської, Новопільської, Лозуватської №1 шкіл, що є початком оновлення всього парку комп’ютерної техніки.

Завдяки суттєвій допомозі народного депутата Д. Шпенова в усіх дошкільних закладах району є комп’ютери. На сьогодні маємо 17 шкіл і 4 ДНЗ, підключених до Всесвітньої мережі.

З урахуванням кількості комп’ютерної техніки в школі, експериментальної роботи закладу та результатів його роботи в 19 школах введено посаду інженера з ІКТ на 0,25 ставки, в 2 школах – на 0,5 ставки, в 1 школі – 0,75 ставки, в 1 школі – 1 ставка.

Створена єдина електронна база освітньої галузі району через впровадження програми «Курс. Школа». Завантаження бази даних кадрового складу, списку дітей, внесення даних про приміщення, розподіл на паралелі та класи дає змогу автоматичного формування обов’язкових звітів, можливість у забезпеченні повною оперативною інформацією про діяльність закладів освіти.

В інформаційно - освітній мережі «Мої знання» створені і працюють електронні журнали та щоденники, які містять інформацію про досягнення кожної дитини. З цією ж метою зараз впроваджується програма «Курс. Дошкілля»: в яку входить створення бази даних, віртуальної подорожі по закладу, електронної черги до ДНЗ.

Однім з пріоритетних завдань є створення системи освіти інтелектуально обдарованих дітей – щорічні предметні олімпіади, конкурси, турніри. Багатогранною є робота в еколого – натуралістичному та туристсько – краєзнавчому напрямку.

Четвертий рік підряд в районі проходить конкурс – захист науково – дослідницьких, творчих та пошукових робіт «Ерудит», переможців якого націлено на подальшу участь в Дніпропетровському відділенні Малої академії наук України.

Участь в обласному проекті, ініційованому губернатором, «Розвиток інтелектуального руху регіону», дав можливість створити у кожному закладі команду з гри «Що? Де? Коли?». Останнім часом здобули популярність районні проекти за різними напрямками до яких залучаються учні.

Активно діє районна дитяча газета «Фантастичні оповідки та дитячі замітки».

Тож, освіта району в постійному русі, у змінах на краще, у перетвореннях та у перебудові.

Завершуючи зазначу, що маючи здобутки, нам всім є над чим працювати керуючись регіональним проектом «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», з метою модернізації системи освіти, спрямованої на підвищення якості надання освітніх послуг та формування єдиного соціокультурного простору Криворізького регіону.


Кравчик Людмила Володимирівна,

начальник відділу освіти

Криворізької райдержадміністрації

План проведення
Теоретичний блок


10.00 – 10.10

Знайомство з освітою Криворізького району

Кравчик Людмила Володимирівна,

начальник відділу освіти
10.10 – 10.20

Освіта починається з вчителя. Питання соціального захисту педагогічних працівників

Зарайська Неля Миколаївна,

голова районної організації профспілки працівників освіти

Практичний блок
10.30-11.00

Відкриті уроки
№1 Урок української мови «Лексика». Узагальнюючий урок. 6 клас
Михайлова Тамара Миколаївна, вчитель Веселівської СЗШ
№2 Урок англійської мови «Щасливі говорити англійською мовою». Урок – кастинг. 7 клас
Бєляєва Алевтина Іванівна, вчитель Веселівської СЗШ
№3 Урок з фізики «Будова речовини. Агрегатний стан речовини». 7 клас
Пащенко Катерина Степанівна, вчитель Веселівської СЗШ
№4 Урок фізичної культури «Види розминок». 9 клас
Скалига Тетяна Володимирівна, вчитель Веселівської СЗШ
№5 Урок хімії та географії «Хімічні реакції і хімічні виробництва». Інтегрований урок. 11 клас
Герун Галина Володимирівна,

вчитель Веселівської СЗШ


№6 Урок інформатики «Розвиток логічного мислення і математичних здібностей: істинні та хибні висловлення». 2 клас
Кіктенко Катерина Миколаївна,

вчитель Веселівської СЗШ№7 Урок історії «Українські землі у ІІ половині XVI ст.». Урок узагальнення і корекції знань. 8 клас
Лузганова Наталія Григорівна,

вчитель Веселівської СЗШ


№8 Урок української мови «Основні ознаки речення». Повторення. 3 клас
Стельмах Любов Григорівна,

вчитель Веселівської СЗШ


№9 Урок музичного мистецтва «Танці народів світу». 4 клас
Сльота Алла Вікторівна,

вчитель Веселівської СЗШ
11.05 – 11.35

Майстер – класи від вчителів-наставників:
№1 вчителі філологічних дисциплін

Гнатюк Вікторія Володимирівна,

вчитель Кіровської СЗШ№2 – вчителі математики, фізики, інформатики

Глотенко Олеся Романівна,

вчитель Недайводської СЗШ№3 – вчителі фізичного виховання

Міщенко Інна Петрівна,

вчитель Лозуватська СЗШ №1№4 – вчителі початкових класів

Волошина Юлія Миколаївна,

вчитель Червоношахтарської СЗШ№5 – вчителі історії

Сенюк Світлана Яківна,

вчитель Гейківської СЗШ

№6 – вчителі природничого циклу

Сорока Лідія Павлівна

вчитель Надеждівського НВК

Педагогічна майстерня

11.40-12.05

12.05-12.30Організація роботи вчителя як класного керівника

Дериглазова Юлія Миколаївна, вчитель Гейківської СЗШ


Основні психолого - педагогічні техніки сучасного вчителя
Тлустенко Світлана Сергіївна,

психолог Радушанської СЗШ

Розважально-методичний блок
12.40 – 13.00

Café – pausе13.00 – 13.30

Робота в групах. Презентація проекту «Перехрестя творчості»


І група (Червоношахтарська СЗШ, Валівська СЗШ, Гейківська, Христофорівська СЗШ, Кіровська СЗШ, Зеленогайська НСШ)


ІІ група (Красінська СЗШ,Веселівська СЗШ, Златоустівська СЗШ, Радушанська СЗШ, Грузька НСЗШ)


ІІІ група (Лозуватська СЗШ №2, Лозуватська СЗШ №1, Радіонівська СЗШ, ДЮСШ)


ІV група ( Недайводська СЗШ, Червонозабійницька СЗШ, Новопільська СЗШ, Глеюватська НСШ-сад, Зеленопільська НСЗШ)

V група (дошкільні навчальні заклади)

13.30 – 14.30

Конкурсна програма для молодих педагогів

Ланчковський Андрій Сергійович

Директор ЦДЮТ


14.30 – 14.40

Привітання керівників закладів освіти – заступників директорів з НВР «Будь щасливим – ти вчитель!»


14.40 – 14.50

Підведення підсумків. Нагородження переможців

Зарайська Неля Миколаївна, голова районної організації профспілки працівників освіти

Відкриті уроки

Т.М. МихайловаУРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ НА ТЕМУ: «ЛЕКСИКОЛОГІЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ»

6 КЛАС
ТЕМА. Лексика. Узагальнення знань

МЕТА. Закріпити набуті знання з лексики; розвивати практичні уміння і навички, створивши комфортні умови навчання, за яких учень відчує свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчує себе частиною соціуму; виховувати старанність, наполегливість у навчанні, повагу до рідної мови.

ОБЛАДНАННЯ: таблиця «Лексика за вживанням», тлумачний словник.

ХІД УРОКУ

І.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Українська мова має невичерпне багатство слів для вираження найтонших відтінків думок і почуттів. Чим більше слів ми знаємо, тим багатше наше мовлення, гнучкіші звороти, точніші висловлювання. Кожному потрібно засвоїти якомога більше слів рідної мови, осягти її глибини й тонкощі.

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Проблемні запитання

1-група. Чому лексика мови перебуває в стані безперервних змін? Чим викликана поява неологізмів? За яких умов неологізми стають загально вживаними словами?

2-група. Чому в багатьох випадках виникає потреба в архаїзмах та історизмах? Які слова називаються старослов`янізмами і яка їх роль у сучасній українській літературній мові?

3-група. Чим визначається належність слова до активної чи пасивної лексики? Чому у лексиці сучасних української, російської та білоруської мов є багато спільних слів?

ІІІ.УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО


 1. Психологічний тест «Смайлик» Намалюйте свій настрій, як ви себе зараз почуваєте: впевнено,байдуже, хвилюєтесь? Бажаю всім гарного настрою, впевненості і з цікавістю провести урок.

2. Робота в групах

І група.

Розгляньте картину. Які застарілі слова (історизми) ви використали б, розповідаючи про зображене на картині? Скласти з ними речення.

ІІ група. «Стилістичний експеримент»

Дібрати синонімічні загальновживані слова до діалектних, скласти з ними речення.

Файний, ґазда, ретязь, кебета, коцюба

Довідка: гарний, господар, хист, мотузок, кочерга.

ІІІ група

Виписати професійні слова й вислови. Люди якої професії найчастіше вживають ці слова? Чи доречне їх вживання в художньому творі про війну? Чому ви так вважаєте?

У бій були введені всі піхотні батальйони. Вони блокували зліва кілька живих ще дотів. Противник теж підкинув значні сили піхоти і виводив її з окопів в контратаки, щоб звільнити замкнені в дотах гарнізони. Кілька разів піхота сходилась врукопаш на самій вершині.

3. «Мозковий штурм». «В гостях у цариці Фонетики»


 1. З чого починається день ? ( д)

 2. Вечір чим кінчається, а ранок починається? (р)

 3. До якого імені треба додати одну літеру, щоб отримати крупу? (Анна - манна)

 4. Як з буряка зробити бурю? (буряк-буря)

 5. Чого багато має болото, менше озеро , ще менше море, а зовсім не має річка? (о)

 6. Яке слово об’єднує 33 букви? (азбука)

 7. Що мають дуб, бук, бузок, яблуня, груша, але не мають, ні граб, ні ясен, ні слива? ( у)

 8. Що треба зробити, щоб морський рак полетів? ( омар - комар)

 9. Перетворіть рослину на комаху, що нагадує бджолу? (хміль - джміль)

 10. Слова, що різняться одним звуком – глухим і дзвінким. Перше означає сильний дощ, друге - фруктове древо ( злива - слива).

4. Індивідуальна робота біля дошки

1.Вказати словосполучення та сполучення слів. Як їх розрізнили? З одним із них скласти речення.Осінній день; сонячний і теплий; милуватися красою; підкралася осінь; золоте листя; листячко шелестить; усміхнутися радісно.

2. Прочитати речення, виписати авторські неологізми. З якою метою їх автор використовує? Які слова називаються неологізмами?

Збирають світлі золоті меди веселокрилі та прозорі бджоли. Небо розпросторилось високо, бджоли в квітограєві гудуть. Ненавиджу темне життєве болото, я в душу таємне ловлю сонцезлото. Журавлиниться просинь, баболітиться осінь.

Попробуйте скласти свій авторський неологізм.

5. Робота в групах. «Асоціативний кущ». З якими словами-іменниками асоціюються подані слова: зима, літо, осінь? Яку уяву у вас вони викликають?6. Гра «Четвертий зайвий». Визначити зайве слово і запропонувати товаришам підтвердити ваше рішення

1група.

1.Клас, учитель, урок, орти.

2 Лікар, м’яч, футбол, крос.

3.Додати, поділити, заспівати, сума.

4. Пінцет, шприц, пігулки, сон.

Визначити зайве слово і запропонувати товаришам підтвердити ваше рішення

II група

1.Стадіон, арена, м’яч, суддя.

2.Листя, стовбур, яблуко, ніч.

3.Корова, молоко, сметана, парта.

4. Парта, учитель, дорога, урок.

Визначити зайве слово і запропонувати товаришам підтвердити ваше рішення

III група

1. Вода, повітря, вітер,учень.

2. Причеп, трактор, двигун, небо.

3. Небо, зірка,хмара, лікар.

4. День, ранок,зима, ніч.

7. Відгадай ключове слово:

1.Південна вічнозелена фруктова рослина чи її плід , кислий на смак.

2.Наука про мораль і поведінку людей.

3.Усна народна творчість, вид якої полюбляють маленькі діти.

4.Воно не горобець, вилетить – не спіймаєш.

5.Буква, з якої ніколи не починається слово.

6.Найбільша полосата і солодка ягода.

7.Приміщення для стоянки і ремонту літаків.


Л

ЛИМОН

Е

ЕТИКА

К

КАЗКА

С

СЛОВО

И

И

К

КАВУН

А

АНГАР

Що означає це слово?

8. «Таємнича скринька». Замалюйте всі іменники червоним олівцем, прикметники-жовтим, числівники-блакитним. Якщо ви правильно визначили данні частини мови, то «скринька» вам підготувала сюрприз… у вас вийде малюнок. (додаток)

IV. ПІДСУМКИ УРОКУ.

«Мікрофон». Закінчіть речення «Найцікавішим для мене на уроці було…»

Д\з: дайте письмову відповідь на запитання: «Що нового ми дізналися про рідну мову?»


А.І.Бєляєва

ФРАГМЕНТ УРОКУ

З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В 7 КЛАСІ З ТЕМИ:

Happy to speak English


ТЕМА: Щасливі говорити англійською мовою

(Урок – кастинг для участі учнів 7 класу в програмах для дітей на англійській мові на телеканалі «Рудана».

МЕТА: учням прийняти участь у кастингу і показати як вони вміють говорити і спілкуватися про англійську мову, про погоду восени, про себе як особистість, використовувати у діалозі нову лексику до теми «Їжа».

Сприяти вихованню пізнавального інтересу до вивчення мови, старанність і повагу один до одного,прищеплювати прагнення використовувати здобуті знання як засіб інтелектуального самоствердження. Сприяти розвитку культури спілкування.

ОБЛАДНАННЯ: проектні роботи з теми «Я – особистість», картинки з видами овочів та фруктів, карточки із лексикою до теми «Їжа», дитячий посуд.

Карта України і Великобританії.


КОНСПЕКТ ФРАГМЕНТУ УРОКУ

Вступне слово учителя: We have an unusual lesson today because we have two guests. They are from the channel “Rudana”. They want to show the new and interesting programs for children who learn and like English. There will be shows, interviews, concerts, news, weather. They go to schools and chose creative, active, talented pupils, who like to learn English. So at the end of our lesson they will tell us whom they chose for the first tour of the casting.

1. Інтерв’ю про значення англійської мови в режимі – учень – учень.

- What is your favourite subject?

- My favourite subject is English.

Учень бере інтерв’ю про улюблений предмет у кількох учнів.

-What is English?

-English is the language of sports.

-What is English?

-English is the language of Olympic Games.

-What is English?

-English is the language of politics and economics.

-What do you think about English?

-I think English is the language of computers. I use English. English is the language

of Internet.

-Where do we use English?

-We use it in labels of different things.

-Where do we use English?

-We use it in sports competitions of the world. We use it in magazines and newspapers, in computers, in games.

-What do you think?

-We use English at the English lessons. We speak, learn the words, translate the texts, do exercises. We do projects in English.

-As for me I like to sing songs in English.2. Кастинг з теми «Погода . Осінь».

1 учень: It is autumn. There are three months in autumn. They are September, October, November. In September the weather is hot. In October the weather is warm. Іn November the weather is cold. The days become short and the nights become long. The leaves fall from the trees.

2 учень: It is autumn. In autumn there are many fruits and vegetables. I like autumn.

There are many flowers too. The leaves are yellow, red and brown. They are nice.

They fall from the trees and make carpets on the ground.

3 учень біля карти України: I want to tell you about the weather in Ukraine. In the west the temperature is 17 degrees above zero. It is warm. In the east the temperature is 15 degrees above zero. It is warm. In the south the temperature is 19 degrees above zero. It is rainy. In the north the temperature is 12 degrees above zero. The sponsor of the program is the shop “Epicenter”.

4 учень: I live in Ukraine. Ukraine is a big country. The territory is 670000 thousand square kilometers. The population is 46 million people. Ukraine boarders on Poland,

Slovakia, Rumania, Moldova, Byelorussia, Russia. The capital is Kyiv. It is the beautiful city. The weather in Ukraine. Our sponsor is the shop “Electronics”. In the east it is warm. Sometimes it is rainy. In the west the temperature is 18 degrees above zero. In the south the sun shines brightly. The temperature is good for swimming. In the north the weather is warm. It is not cloudy.

5 учень: Today in Kyiv the weather is good. The temperature is 19 – 20 degrees above zero. The sun shines brightly. It is not foggy, it is not cloudy, it is not rainy. Tomorrow it will be rainy. It will be cool.

Діалог між 7 і 8 учнем:

-Valya, what is the weather like in Kharkiv?

-The weather is not cold. The temperature is 15 degrees above zero. In the morning it is foggy. It is not rainy. What is the temperature in Odessa?

-In Odessa the temperature is 22 degrees above zero. It is very warm.

-What is the weather like in Great Britain?

-In London the weather is cool. Sometimes it is rainy. The temperature is 14 degrees above zero. It is not sunny. In Scotland the temperature is 11 degrees above zero. It is rainy and muddy. In the center of England it is sunny. In Wales it is windy and cool. The temperature is 9 degrees above zero. It will be rain in the evening.

3. Захист проектів з теми «Я – особистість».

Кожен учень зробив проект про себе, написавши про свої риси характеру, хобі, про те, що він(вона) вміє робити.

Наприклад: I am a person because I am tolerant and optimistic. I am active in social life of the school. I am kind and sociable too. I like to play a computer. I can cook soup, I can iron clothes.

- I am a person because I am sociable and I have many friends. I help mother and father about the house. I like sports. I am good at football. I take part in competitions. I can cook salads. I can wash up. I am not lazy.

-I am a person because I am positive and optimistic. I am active and creative, talented. I can sing song. I know many poems. I like to read. I play the piano too. I can cook soup and varenyky. I always help mother. I study good.

4. Використання вивченої нової лексики з нової теми «Їжа». Гра «Choose seven ingredients». Три групи учнів отримують картки із словами трьох страв і їм потрібно вибрати 7 складових цих страв. Одна група вибирає слова до страви

«Fruit salad», другій групі випало підібрати слова до салату «Олів’є», а третя група вибирає складові піци. А потім учні зачитують те, що вони вибрали.

5. Використання вивченої лексики з теми «Посуд. Їжа» в діалогах.

Наприклад: зразки діалогів «Придбання посуду на базарі».

A customer: Good morning.

A shop assistant: Good morning. What can I do for you?

A customer: Show me a gas stove, please.

A shop assistant: It is a gas stove. It is modern, comfortable and nice. Cook soup and

borsch. Cook everything.

A customer: How much does it cost?

A shop assistant: Five thousand gryvens.

A customer: Very, very expensive. I have four thousand gryvens.

A shop assistant: Good, buy it. Good luck to you.

The second dialogue.

A customer: Hello, my friend.

A shop assistant: Hello, Katya.

A customer: I want to buy a steamer. Show me a good steamer.

A shop assistant: This is a nice steamer. It is red and blue. It is economic and comfortable. Look!

A customer: How much does it cost?

A shop assistant: Three hundred gryvens.

A customer: I shall buy it. And show me a big frying pan.

A shop assistant: This is a big frying pan. Look! It is red and black. It costs two hundred gryvens. Fry fish and meat, cutlets and potatoes and be happy.

A customer: Oh, good. I want to buy it.

A shop assistant: and I give you a present – a ladle.

A customer: Very well. Thank you. Good bye.

6.Гра “What animals like?

Вісім учнів діляться на 2 групи, показують один одному по черзі тварин-іграшок

і запитують: What does a rabbit like? What does a bear like? What does a frog like?

What does a dog eat? What does a cat like? What does a mouse like? і відповідають A bear likes honey. A dog likes bones and meat. A cat likes milk and sausages. A frog likes insects and leaves. A rabbit likes carrots and cabbage.

7.Виступ гостей з телеканалу «Рудана» з тим, кого вони вибрали для участі у другому турі кастингу. Інформація про кастинг. Поздоровлення. Подяки.


К.С. Пащенко

УРОК З ФІЗИКИ

В 7 КЛАСІ НА ТЕМУ: «БУДОВА РЕЧОВИНИ»
ТЕМА: Будова речовини. Атоми і молекули. Агрегатні стани речовини.

Фізичні властивості тіл у різних агрегатних станах.

МЕТА: Сформувати поняття про діяльність речовини, про молекули і атоми.

Використовуючи положення молекулярно - кінетичної теорії, пояснити фізичні властивості речовини в різних агрегатних станах.

Навчити учнів аналізувати вивчені явища. Розвивати вміння спостерігати явища, визначити хід та етапи проведення досліду, пояснювати спостережені явища, встановлювати причинно-наслідкові звіти. Виховувати повагу до фізики.

ОБЛАДНАННЯ: вода в трьох стаканах, пластилін, крейда.

ТИП УРОКУ: урок вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ

I Актуалізація опорних знань учнів

Гра «Так – ні» (Учень (учениця) читає твердження якщо воно вірне, то піднімають руку вгору, якщо ні, то закривають руками очі).


 1. Чи є парта фізичним тілом?

 2. Пісок є фізичним тілом?

 3. Чи є зошит речовиною?

 4. Чи є ручка речовиною?

 5. Чи є вода фізичним тілом?

 6. Чи є вода речовиною?

ІІ Мотивація навчальної діяльності.

Асоціативний кущ.Які агрегатні стани води ви знаєте?

Клас об’єднується в групи. Гра «Дослідники» кожна група отримує завдання і на дошці заповнюють табличку


1 завдання
Рідкий стан

Газоподібний стан

Твердий стан

Форма


Об’єм
Завдання 2: вибрати малюнок, який відповідає поясненню з точки зору молекулярно - кінетичної теорії газоподібного стану, рідкого і твердого стану води (згадуємо на основі вивчення 6-5 класів)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (лекція з елементами бесіди). Давньогрецький мислитель Анаксогор учив: «Кістки складаються з маленький кісток, кров з краплинок крові, золото – із шматочків золота» тобто була висунута гіпотеза, що речовина не суцільна, а складається з маленький частинок, що зберігають властивості даної речовини.

Ще 2500 років тому давньогрецький вчений Демокріт стверджував, що всі тіла складаються з молекул (у перекладі маленька маса), молекули складаються з атомів.

І тільки наприкінці ХІХ ст.. існування таких частинок було доведено наукою. Але в ХІХ ст.. було доведено, що атом не такий уже й недільний, він складається з таких компонентів з ядра, куди входять протони та нейтрони, а навколо ядра рухаються електрони.

Робота з підручником (ст. 64 рис. 44)

Розглянемо схематичну модель атома. Зверніть увагу, що атом нейтральний, бо кількість позитивних і негативних зарядів однакова.

Отже, ми вивчили, що всі тіла складаються з атомів і молекул.

Давайте дослідимо, як вони взаємодіють між собою.

Дослід 1. Візьмемо кусочок крейди і розламаємо, тепер прикладемо уламки. Чому не відновлюються тіло цієї ж форми?

Дослід 2. Візьмемо кусочок пластиліну і розламаємо його, тепер прикладемо кусочки. Чому куски пластиліну злиплися?

Ці досліди переконують нас, що існує взаємодія між атомами і молекулами. Вони притягуються і відштовхуються.

ІV. Узагальнення й систематизація знань. 1. Гра «Ланцюжок» Що нового вивчили на уроці? (учень починає одне речення, наступний продовжує).

 2. Прийом «Незакінчене речення)

 1. Всі тіла складаються з …

 2. Вода існує в …… агрегатних станах.

 3. Молекули льоду, води і пари …

 4. Тверді тіла не розпадаються самовільно на окремі …..

 1. Використовуючи мультимедійну дошку систематизувати знання учнів про будову речовини «Будова речовини» (3 хв.)

 2. Тести (по варіантах).

Самостійна робота «Маса. Агрегатні стани речовини»

Варіант №1 1. (1 бал) Внаслідок нагрівання виробів з міді їх об’єм …:

 1. збільшиться;

 2. не змінюється;

 3. зменшується;

 4. може збільшитися або зменшитися.

 1. (1 бал) Зміна об’єму твердого тіла під час зміни температури відбувається тому, що…:

 1. змінюється розмір молекул;

 2. змінюються самі молекули;

 3. змінюються відстані між молекулами;

 4. змінюються розміри молекул і відстань між ними.

 1. (2 бали) Молекули розташовані на великих відстанях одна від одної (порівняно з розмірами молекул), слабо взаємодіють між собою, рухаються хаотично. Яке це тіло?

 1. Газ;

 2. тверде тіло;

 3. рідина;

 4. такого тіла немає.

 1. (2 бали) В яких станах може перебувати ртуть: твердому, рідкому чи газоподібному?

 1. Тільки в рідкому;

 2. у рідкому та твердому;

 3. у рідкому та газоподібному;

 4. у усіх трьох агрегатних станах.

 1. (3 бали) Які з указаних властивостей належать твердим тілам?

 1. Важко змінити форму;

 2. займають весь наданий об’єм;

 3. легко змінюють форму;

 4. важко стиснути.

Варіант №2

 1. (1 бал) Внаслідок нагрівання виробів з алюмінію їхній об’єм..:

 1. Збільшується;

 2. не змінюється;

 3. зменшується;

 4. може збільшитися або зменшитися.

 1. (1 бал) Зміні об’єму рідини під час зміни температури відбувається тому, що…:

 1. Змінюються розміри молекул і відстані між ними;

 2. змінюються відстані між молекулами;

 3. змінюється розмір молекул;

 4. змінюються самі молекули.

 1. (2 бали) Молекули щільно упаковані, сильно притягуються одна до одної, і кожна молекула коливається навколо певного положення. Яке це тіло?

 1. Газ;

 2. тверде тіло;

 3. рідина;

 4. такого тіла немає.

 1. (2 бали) В яких станах може перебувати кисень: твердому, рідкому чи газоподібному?

 1. Тільки в газоподібному;

 2. у газоподібному та рідкому;

 3. у газоподібному та твердому

 4. в усіх трьох агрегатних станах.

 1. (3 бали) Які з указаних властивостей належать газам?

 1. Важко змінити форму;

 2. займають весь наданий об’єм;

 3. не мають власної форми;

 4. важко стиснути.

 1. (3 бали) Порівняйте рідкий і газоподібний стан речовини. Що між ними спільного та в чому різниця між цими станами?

V. Домашнє завдання:

 1. Вивчити §11

 2. Експериментальне завдання: зробити зрізи картоплі та червоного буряка завтовшки 0,5 см, міцно притиснути їх і зв’язати. На наступному уроці розповісти результати дослідження.

Т.В. Скалига


ПЛАН-КОНСПЕКТ

УРОКУ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В 9 КЛАСІ

«ВИДИ РОЗМИНОК НА УРОКАХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ»
ТЕМА: «Види розминок на уроках фізичної культури»

МЕТА:


Навчальна:Вивчити види розминок.

Виховна: Сприяти вихованню стійкого інтересу до занять фізичною культурою.

Оздоровча: Прищеплювати навички здорового способу життя

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: Спортивна зала.

ІНВЕНТАР ТА ОБЛАДНАННЯ: Степ – платформи, м’ячі.


з/п

Завдання

Зміст

Дозування

Примітки1.

2.

3.


4.

5.6.

7.

8.9.

10.


Шикування, привітання, рапорт. Повідомлення завдань уроку. Інстр. з БЖД
Шикування на розминку.

Виконати дихальні вправи.


Виконати основну розминку.

Виконати елементи танцювальної гімнаст.


Виконати елементи степ-аеробіки

Виконати елементи розминки перед ігровими видами спорту .

Навчальна гра.

Підведення підсумків уроку.


Повідомлення домашнього завданняВишикувати дітей, повідомити про завдання на урок, нагадати правила БЖД

Розрахунок 1-2.

Розстановка на розминку.

Пульсометрія.


Виконання дих. вправ

Виконання розминки з використанням комплексу ЗРВ


Виконання танцювальних вправ.

Виконання елементів на степ-платформі. Пульсометрія.


Виконання елементів розминки перед грою в волейбол.
Використання вивчених елементів у грі в волейбол.
Аналіз роботи учнів на уроці.
Виконувати елементи розминки під час виконання РГГ (ранкової гігієнічн.гімнаст)

2 хв.

2 хв.
3 хв.


5 -7 хв.
5-7 хв.


5-7 хв.

5-7 хв.


10-15 хв.

2 хв.


1 хв.

Інст. БЖД під час занять фізкультурою та ігровими видами спорту

Пульсометрія в спокійному стані.

Вимірювання ЧСС після виконання вправ.

Г.В. ГерунУРОК

З РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОГО МИСЛЕННЯ

«ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ І ВИРОБНИЧІ ПРОЦЕСИ» В 11 КЛАСІ

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК

ХІМІЯ + ГЕОГРАФІЯ
Я одна з найлегших типів,

І проблем зовсім нема

Речовин бери хоч три ти,

А в продуктах – лиш одна.


Найщедріший тип – це я.

Результат мій фантастичний.

До реакції лише одна.

А опісля – вдвічі більше.


А про нас чого не скажеш,

Були друзі хоч куди:

Я прийшов – ми поділились.

І вже зайвий не я, а ти.


Ми не знаємо обману

Не втрачаєм доброти,

Дам тобі, а ти натомість

МЕТА: поглибити і узагальнити знання учнів про хімічні реакції, їх типи, значення хімічних перетворень у виробничих процесах; вдосконалювати вміння складати рівняння хімічних реакцій, визначати тип реакцій, характеризувати їх з точки зору окиснення-відновлення; виховувати бережливе ставлення до природи, культуру праці учнів, організованість, відповідальність; розвивати спостережливість, креативне мислення, вміння порівнювати, аналізувати, встановлювати причинно - наслідкові зв’язки; вносити власні пропозиції.


ТИП УРОКУ: інтегрований урок хімія + географія

МЕТОДИ: словесний, наочний, практичний

ХІД УРОКУ

1. Організаційний момент. Вступне слово вчителя,

2. Розминка. Вправа «Хімічні перевертні»

Перевести на загальновживану мову такі вирази: • Білий як кальцій карбонат.

 • Газоподібний стан аш два о кісток не ламає.

 • Ферумний характер.

 • Б’ється як риба об твердий стан аш два о.

 • Життя як силіцій (1V) оксид.

 • Слово – арґентум, мовчання - аурум.

3. Вправа «Мікрофон». Питання –провокації.

Учні розповідають, що вони знають про хімічні реакції, дають визначення окремих типів, наводять приклади, ознаки, за якими класифікують реакції.

Окремі учні провокують на неправильні відповіді , ставлять контр питання - інші повинні виправити помилки, погодитись або спростувати відповідь, пропонують свої власні класифікації.

4. Випереджальні завдання. Характеристика окремих галузей промисловості, встановлення логічних ланцюжків: галузь-структура галузі – яку продукцію виробляє – хімічні реакції, що лежать в основі її вироблення.

5. Вироблення практичних вмінь і навичок.

Робота в групах.

Вправа «ЗАГАДКА»


 • Робота в групах за обраним типом реакції згідно інструктивної картки.

 • Колективна робота - складання алгоритму визначення типу хімічної реакції.

Інструктивна картка

 1. Визначити тип реакції.

 2. Підібрати необхідні реактиви, провести реакцію, дотримуючись правил техніки безпеки, вказати ознаки даної реакції.

3. Скласти рівняння реакції. Якщо реакція відбувається між

речовинами в розчинах, рівняння реакції скласти в йонному вигляді. 1. Чи має дане хімічне явище практичне значення.

5. До яких типів ще за відомими вам класифікаціями можна віднести цю реакцію? Для окисно-відновної реакції скласти електронний баланс.

6.Скласти алгоритм визначення типу хімічної реакції.

7. Висновки, узагальнення.


Каталог: uploads -> editor -> 1480 -> 91464 -> sitepage 132 -> files
91464 -> Відділ освіти Криворізької райдержадміністрації кнз «Лозуватська загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів» формування мотивації в учнів на уроках української мови та літератури з використанням інтерактивних технологій в умовах сучасної освіти
91464 -> Педагогічна рада «удосконалення самоосвіти вчителя» Форма проведення – ділова гра
files -> «Реалізація теоретичних та практичних засад випереджаючої освіти для сталого розвитку в умовах сільської школи»
91464 -> Криворізької районної ради дніпропетровської області формування природничої компетентності дошкільників через проведення екологічних акцій
91464 -> Укладач: методист
91464 -> Реалізація сучасних інноваційних технологій навчання на засадах компетентнісного підходу у контексті випереджаючої освіти для сталого розвитку
files -> Положення щодо організації роботи з молодими спеціалістами; систематизує основні види діяльності та основні етапи організації роботи малодосвідчених вчителів. Належна увага приділена, визначенню головних завдань, напрямків роботи
files -> Інноваційні підходи та педагогічні стратегії в освітньому середовищі як важливий фактор формування ключових компетентностей особистості та інструмент забезпечення успіху нової української школи


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка