Гендерні стереотипи в суспільстві, гендерна рівність, гендерна дискримінація



Дата конвертації23.03.2019
Розмір83.5 Kb.
#85444
Заняття -тренінг: « Урок з гендерної грамотності »

Тема: Гендерні стереотипи в суспільстві, гендерна рівність, гендерна дискримінація.

Мета: сформувати знання про гендерну політику, стереотипи та їх вплив на становище в суспільстві, проблемами, пов’язаними з гендерною рівністю і можливістю їх розв’язання,сприяти зацікавленості учнів у вивченні даного питання; пропагувати важливість даної проблеми і необхідність змін в питаннях гендерної політики; з’ясувати стереотипи, які існують у підлітків стосовно жіночої та чоловічої статі, підвести їх до усвідомлення стереотипності уявлень щодо різних статей.

Основні терміни: гендер, гендерна рівність, гендерна рівноправність, дискримінація.

Обладнання: 4 різнокольорових маркери, 4 аркуші А-2, скоч, ножиці, , жіночий журнал, газета, ,мультимедійний екран, , вислови про рівноправність жінок і чоловіків, мікрофон, клей, роздруківки.

Вислови:

Щоб не робили жінки, їм потрібно зробити вдвічі більше ніж чоловікам, щоб їх вважали вполовину такими ж гарними. На щастя , це нескладно.

Шарлота Віттон, колишній мер Оттави.

Сподіваюся, що більше жінок будуть поєднувати родинне життя та кар’єру. Таке упередження, що заважають цьому, є не тільки у чоловіків. На жаль, дуже часто вони йдуть і від нас самих.

Маргарет Тетчер

Гасло заняття на дошці: Жінка і чоловік різні, але повинні бути рівними.

Хід заняття
І. Організаційний момент

Вправа « Регламент»

Соціальний педагог. Пропоную вам назвати правила та записати їх на дошці і протягом заняття чітко дотримуватись їх.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Соціальний педагог. Сьогодні ми з вами зустрічаємось на незвичному занятті— уроці гендерної освіти. Щоб дізнатися, на яку тему ми будемо говорити, мені треба взяти у вас інтерв’ю:

1. Чи зустрічались ви з цим терміном?

2. Чи знайомі вам терміни «рівноправність жінок і чоловіків», «фемінізм»?

3. Хто у ваших сім’ях має більший фінансовий прибуток?

4. Хто у ваших сім’ях відіграє головну роль — тато чи мама?

5. Чи поділяють у ваших сім’ях роботу на суто жіночу та суто чоловічу?

6 Чи існують професії тільки чоловічі або тільки жіночі?

Отже, я отримала дуже різні відповіді наці запитання. Як ви вважаєте, чому були саме ці запитання, а не інші? Якої теми я торкнулася?



ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.

IV. Реалізація плану дії
Вправа « Близнюки»

Соціальний педагог В одному королівстві жили король і королева, довго в них не було дітей, але сталося чудо в них народились близнюки хлопчик і дівчинка. Запросили вони на родини до своїх діток чаклунів , які подарували їм різні подарунки. Об’єднаємось у дві команди і кожен з вас як справжній чаклун подарує гарний подарунок… А от кому який ми зараз визначимось..1 команда по черзі дарує дівчинці, 2 хлопчику. Соціальний педагог записує… Але от не задача чоловік переплутав дітей..

Висновок.. Чи підходять подарунки ,які ми подарували хлопчику дівчинці, чи підходять дівчинці подарунки , які ви подарували хлопчику. Так, але ми залишимо тільки материнство для дівчинки, а батьківство для хлопчика. Отже, немає значення, хто це — чоловік чи жінка, наведені риси можуть бути притаманні будь-якій людині незалежно від її статі. Ми дійсно різні, але й нас є багато спільного, і в уявленні про справжнього чоловіка та жінку теж.



1. Поняття гендерної рівності (показ презентації)

Відмінності в поведінці жінок і чоловіків, та їхньої ролі в суспільстві, називається - гендер .



Гендерна рівність — рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, надання особам обох статей можливості брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Гендерна рівноправність — це рівне ставлення й оцінювання суспільством подібностей та відмінностей між жінкою та чоловіком і розрізнення ролей, які вони відіграють.

2. Законодавче закріплення гендерної рівності

Робота з документами

Законодавче закріплення гендерної рівності:

• Загальна декларація прав людини — 10 грудня 1948 р.: «…Кожній людині надаються рівні права і всі свободи незалежно від статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії…»;

• Конвенція ООН щодо ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок 1979 р.;

• Конвенція про ліквідацію насильства щодо жінок;

• Конвенція про громадянські та політичні права;

• Конституція України (ст. 3, 21, 24, 51);

• Декларація про загальні засади державної політики України щодо сім’ї та жінок;

• Конвенція державної сімейної політики в Україні;

• Закон України «Про забезпечення рівних рав і рівних можливостей жінок і чоловіків».



3. Гендерна дискримінація в Україні та у світі.

Показ відеоролика «Дискримінація жінок в Україні»

( Показ слайдів з коментарями)

Вважається дискримінацією:

• ознака статі при прийнятті на державну службу та службу в органи місцевого самоврядування;

• ознака статі під час висунення кандидатів у народні депутати України;

• пропозиція роботодавцями в оголошеннях вакансій лише для чоловіків чи лише для жінок.



Не вважаються дискримінацією:

• спеціальний захист жінок під час вагітності, пологів і грудного вигодовування дитини;

• обов’язкова строкова військова служба для чоловіків;

• різниця в пенсійному віці для жінок і чоловіків.



Законне й очевидне

Закон Факти

1. У деяких країнах Європи законом передбачено право чоловіків на відпустку у зв’язку з народженням дитини та з метою догляду за нею. Прем’єр-міністри Фінляндії та Великої Британії брали такі відпустки.

2. У разі розірвання шлюбу під час вирішення питання в Україні, з ким залишатимуться неповнолітні діти, закон не надає переваг жінці чи чоловікові

1. В Україні для батька дитини, на відміну від матері, прямо не передбачено право на відпустку у зв’язку з народженням дитини і з метою догляду за нею.

2. Але на практиці в такій ситуації суди завжди стають на бік матері

Приклади порушення гендерної рівності:

• у структурі населення України жінки займають 54 %;

• 80 % безробітних в Україні — жінки;

• у приватному бізнесі гендерний баланс більш-менш зберігається постійно: 50,4 % жінок — 49,6 % чоловіків;

• серед державних службовців жінки становлять 68 %, проте на керівних посадах, на

рівні прийняття рішень їх буквально одиниці;

• у Вищому господарському суді України близько 40 % суддів — жінки. В обласних господарських судах жінки-судді складають 60 %.

Зайнятість жінок в Україні:

• в промисловості — 2,1 %;

• у сільському господарстві — 54,3 %;

• у приватному сервісі — 43,6 %;

За рівнем представництва жінок у парламенті Україна серед інших країн світу посідає місце у другій сотні, поступаючись не лише державам з традиційними демократичними устроями, як, наприклад, Швеція, а й Білорусі, В’єтнаму, Нікарагуа, Польщі, Росії, Румунії, Туркменістану, Угорщині тощо.

Інформація для роздумів «Мовою чисел» .

Цю інформацію можна не обговорювати, вона подається для того, щоб підтвердити висновки учнів про гендерну професійну дискримінацію.

На жінок припадає:


  • понад 50% дорослого населення світу;

  • 1/3 зареєстрованої робочої сили, яка відпрацьовує 2/3 усіх робочих годин;

  • 1/3 світового доходу;

  • менше 1% світової власності;

  • 79% зайнятості в Європі на сферу обслуговування;

  • 3/4 у сфері прибирання;

  • 70% від заробітної плати чоловіка в Європі; 74% - для американки; 65% - афро-американки; 57% - латиноамериканки.

  • 2/3 неписьменних у світі;

  • 3/5 бідних у світі;

серед 193 керівників урядів та країн лише 23 жінки.

Вправа «Вирізки з газет» .(створення колажу, та презентування роботи, обєднання у 2 групки)

Учні мали випереджувальне завдання: дібрати оголошення з газет щодо працевлаштування. Дайте можливість учням ознайомитися з усіма матеріалами.



Запитання для обговорення

  • Кого запрошують на роботу найбільше?

  • Які якості потрібні для працевлаштування?

  • Які професії є найбільш затребуваними?

  • У кого більше шансів працевлаштуватися – у чоловіків чи у жінок? Чому ?

3. Матеріал для роздумів «Запрошуємо на роботу» .

Учитель пропонує учням проаналізувати такі Інтернет – оголошення про можливості працевлаштування:



Менеджер

Вимоги:

Торговій компанії, яка працює на ринку телекомунікацій, охоронних мереж і систем передавання даних, потрібен МЕНЕДЖЕР з розвитку напрямку ( волоконно - оптичні кабельні системи й устаткування).

Функціональні обов’язки:


  • розвиток товарного напрямку;

  • ведення VIP – клієнтів;

  • проведення презентацій і тренінгів для клієнтів та співробітників;

  • контроль роботи менеджерів;

  • маркетингові заходи (участь у виставках, реклама).

Вимоги:

  • чоловік від 23 до 30 років;

  • вища освіта у сфері телекомунікацій;

  • досвід роботи на аналогічній посаді від 2-х років;

  • знання ринку комунікацій;

  • упевнений користувач ПК.

Особистісні якості:

цілеспрямованість, клієнтоорієнтованість, навички роботи в команді, відповідальність, комунікабельність, ретельність, гнучкість.


Управляюча компанія великого багатопрофільного холдингу запрошує на роботу СЕКРЕТАРЯ керівника

Вимоги:

  1. Досвід роботи на аналогічній посаді та досвід виконання всіх вказаних нижче функцій.

  2. Англійська мова (писемна/усна).

  3. Бездоганна російська мова.

  4. Знання правил ділового етикету і звичка працювати, дотримуючись цих правил.

  5. Презентабельна, доглянута зовнішність.

  6. Вища освіта.

  7. Жінка від 25 років.

Обов’язки:

  1. Ведення вхідної/вихідної документації.

  2. Ведення ділового листування з іноземними компаніями.

  3. Організація ділових зустрічей керівника.

  4. Організація та забезпечення всього процесу візитів контрагентів у компанію та відряджень керівника (візи, квитки, приїзд, від’їзд, поселення учасників зустрічей).

  5. Виконання інших доручень керівника (оперативний пошук і надання інформації, організація комунікацій з партнерами).

Умови праці:

  1. 100% «біла» заробітна плата (1000 у.о.).

  2. Дотримання всіх норм КЗпП.

  3. Гідний статус.

Запитання для обговорення

  • На що ви звернули увагу, читаючи оголошення про працевлаштування?

  • Що вас вразило найбільше?

  • Чи можна говорити про гендерну дискримінацію, прочитавши ці оголошення?

  • Чому?

  • Як ви вважаєте, чи важко змінити стереотипи в суспільстві?

Стереотипи – неправомочні узагальнення, які ми робимо щодо тих, кого ми мало знаємо.

Ґендерні стереотипи - це соціально загальні уявлення про особисті якості та поведінкові моделі чоловіків і жінок, а також про гендерну специфіку соціальних ролей.

Факти свідчать

Швейцарські вчені провели експеримент. В одному з великих супермаркетів встановлено велике дзеркало із вмонтованою відеокамерою, що вела спостереження за відвідувачами. Було зафіксовано, що у дзеркало уважно розглядали себе 428 жінок і…735 чоловіків.

У нашій державі правом декретної відпустки скористалися лише 3% чоловіків. Щороку зростає кількість жінок - автомобілістів. Доведено, що жінка більш обачна на дорозі, хоча на роботу водієм беруть переважно чоловіків. У найдорожчих ресторанах шеф – кухарі – чоловіки, а вдома готує жінка . Із часів Стародавньої Греції професія педагога була виключно чоловічою.

Вважається, що за модою і за собою більше стежать жінки і професії модельєра, візажиста , стиліста суто жіночі, хоча на сьогодні ми бачимо, що чоловіки не без успіху опановують ці професії.

V. Етап рефлексії

«Відкритий мікрофон»

1. Що ви дізналися про гендерну рівність?

2. Чи потрібна в суспільстві гендерна освіта?

3. Чи можете ви навести приклади дискримінації жінок із власного досвіду?

4. Які б ви запропонували заходи для поширення знань про гендер?

5. Як ви ставитесь до участі жінок у політичному житті країни?

6.Як ви вважаєте, чи потрібно збільшувати представництво жінок в органах місцевого самоврядування?

7. Чи має для вас значення стать кандидата на голову сільської ради?



VІ. Підсумки заняття

Соціальний педагог. Історичний розвиток суспільства змінив статус жінки та чоловіка. І сьогодні більше уваги приділяється гендерному питанню. Але, нажаль, ця важлива проблема не має законодавчо оформлених в суспільстві впливів на порушників гендерної рівності ( наприклад – реклама про умови працевлаштування).

На занятті ви дізналися про гендерну рівність, про дискримінацію жінок у світі.

Наявність гендерної рівноправності в країнах забезпечує наявність ознак правової держави, справжньої демократії.

VІІ. Домашнє завдання

Знайти в періодичній пресі, оголошеннях факти порушення гендерної рівності.


Заключна частина заняття.

Висновок

Соціальний педагог

Гендерні стереотипи.

  • Спорт важливіший для хлопців, ніж для дівчат.

  • Чоловік повинен заробляти більше, ніж жінка.

  • Кухня – не місце для чоловіка.

  • Жінка за кермом – вбивця.

  • Політика – лише для чоловіків.

  • Вишивання – справа жіноча.

  • Футбол – не дівчача гра.

Гендерні ролі чоловіків і жінок залежать не від того, що ви народилися дівчиною чи хлопцем, а від того, в який час і в якій країні ви народилися. Ми не вибираємо, в який час народитися. Проте ми можемо вибрати свою поведінку, яка в будь-який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту людей від ґендерної дискримінації та насильства. У нашій державі, де проголошено рівність усіх громадян і громадянок, попри всі офіційні запевнення стосовно рівності статей, жінки перебувають у безумовно нерівному становищі. Страшним наслідком ґендерної дискримінації стало ґендерне насильство над жінками. Простором, у якому відбуваються акти насильства над жінками, є сім'я, громада та держава.

Сім'я є головним місцем ґендерного насильства. Вона готує своїх членів до життя в суспільстві, закладає ґендерні стереотипи, ґендерний розподіл праці.



Які результати моніторингового дослідження проблеми домашнього насильства? Які види домашнього насильства та які наслідки для жінки, дітей, суспільства і самого кривдника в результаті домашнього насильства. Наше заняття закінчується. Бажаю всім вам мати здорові, щасливі, сім'ї, в яких буде панувати мир, злагода, добробут і рівноправ’я. До нових зустрічей!




Каталог: attachments -> article
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Основи теорії літератури
article -> До листа Міністерства освіти і науки України від 17. 08. 2016р. №1/9-437
article -> План роботи методичного об’єднання вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> План роботи методичного осередку вчителів-предметників природничо-математичних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> Рішення щодо оцінювання навчальних досягнень учнів курсів за вибором приймається навчальним закладом
article -> Получение патента на полезную модель


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка