Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій областіСкачати 194.5 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації29.06.2018
Розмір194.5 Kb.
#44179
  1   2   3
Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області

Відділ систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освітиПравова освіта учнів: цілі, завдання, шляхи реалізації

м . Ч е р н і в ц і ,

2 0 1 6 р і к

З М І С Т


1.

В С Т У П ……………………………………………………………………………………

2

2.

Розділ І.

Необхідність правового виховання школярів …..

3 – 4

3.

Розділ ІІ.

Мета і завдання правової освіти і виховання школярів ................................................................

5 – 7

4.

Розділ ІІІ.

Форми і методи правової освіти школярів ………

8 – 15

5.

Розділ ІV.

Правова культура людини ………………………………..

16 – 18

6.

ВИСНОВОК

……………………………………………………………………………..

18 - 19

7.

Список використаних джерел …………………………………………………

20


В С Т У П

На даному етапі формування громадянського суспільства в нашій державі на чільному місці знаходиться проблема виховання громадянина України, здатного жити в правовій державі. Саме тому сьогодні багато науковців, викладачів, вчителів звертаються до проблеми визначення психолого-педагогічних засад правового виховання та правової освіти дітей.

Основою демократичного ладу в правовій державі є людина, для якої демократія є природним середовищем задоволення її особистих та суспільних запитів. 

Сучасна демократія вимагає від особи не лише знання правових основ, законів та законодавчих норм, а й політичної активності, усвідомлення нею власної ролі і значення у житті суспільства та відповідальності за долю своєї держави. 

Правовій освіті та вихованню громадян України сьогодні конче необхідно приділяти особливу увагу з боку всього суспільства, держави, її установ та інституцій.

Питання правової освіти та правового виховання школярів особливо актуальне у зв'язку з тим, що недавно прийнятий кримінально-процесуальний кодекс, який передбачає в нашій країні створення дитячих судів, що розглядатимуть справи неповнолітніх, яким виповнилося одинадцять років. Отже, є потреба серйозно зайнятись правовим вихованням як у старших так і у молодших класах школи.

Правові погляди мають бути засновані на загальних правових знаннях та уявленнях про державу і право, про правові відносини між людьми, про конституційні права та обов'язки особистості. Важливо, щоб ці знання і уявлення правильно відображали певні правові норми.

Одним із аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона, маючи широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони, права. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою, вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.

Правове виховання — виховна діяльність школи, сім'ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів.

Необхідність організації правового виховання учнівської молоді зумовлена розбудовою Української держави, існування якої немислиме без відповідного рівня правової культури її громадян, інтенсивною трансформацією правової системи, необхідністю подолання правового нігілізму та правової неграмотності.РОЗДІЛ І. НЕОБХІДНІСТЬ ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ


Каталог: images -> file
file -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
file -> Розвиток вітчизняної системи електронних наукових видань
file -> Закону України «Про дошкільну освіту»
file -> Інформація і документація
file -> Закону України «Про освіту»
file -> Використання хмарних технологій на уроках англійської мови
file -> Програма природознавств о 5 клас для загальноосвітніх навчальних закладів Затверджено Міністерством освіти І науки, молоді та спорту України
file -> Затверджую” Директор інституту 2015 р. (підпис) програм а
file -> Інформації та інформує про найбільш значущі заходи, інформаційні продукти і послуги. Інформаційний бюлетень сформовано на основі звітів регіональних центрів науки, інновацій та інформатизації та інших регіональних інформаційних установ
file -> Програма трудове навчання. 5-9 класи

Скачати 194.5 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка