Харчування та потреби організму



Скачати 29.82 Kb.
Дата конвертації27.11.2018
Розмір29.82 Kb.


9 клас

Тема: Харчування та потреби організму

Тип уроку: урок-тренінг

Мета:

  • навчальна мета: ознайомити учнів з особливостями раціонального харчування, потребами організму, режимом харчування, наслідками неправильного харчування, з харчовими отруєннями

  • навчати учнів надавати першу допомогу у разі отруєння

  • формувати в учнів поняття про вплив харчування на здоров’я

  • дослідити проблеми, що можуть виникати через неправильне харчування

  • ознайомити з небезпекою йододефіциту

  • розвивальна мета: розвивати ініціативу, творчий потенціал учнів, відповідальність за колективний результат роботи

  • виховна мета: виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я та до здоров’я оточуючих.

Обладнання: малюнки та плакати, які ілюструють принципи раціонального харчування, додаткова література, підручник, зошити, картки-завдання, зображення кошика з продуктами харчування.

Базові поняття і терміни: раціональне харчування, безпечне харчування, харчове отруєння, йододефіцит.
Хід уроку

  1. Організаційний момент

Учитель: Усміхнімось всім довкола:

небу, сонцю, квітам, людям.

І тоді обов’язково

день до нас привітним буде.




Девіз уроку: Думати швидко,

Говорити правильно,

Відповідати чітко,

Відпочивати з усмішкою.



ІІ. Знайомство

Учні по черзі закінчують речення: «Мене звати...і найдужче я люблю їсти...». Потім учні прикріпляють на дошку малюнок своєї улюбленої страви.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоримо разом

Учитель: Іноді говорять «Ти є тим, що ти їси». Як ви розумієте цю фразу? (відповіді учнів).

Вивчення нового матеріалу



Вступне слово тренера:

  • Харчування забезпечує життєдіяльність організму та є його біологічною потребою. Усі необхідні організму речовини людина отримує з їжі. Ми вживаємо різні продукти, не замислюючись над тим, для чого потрібні нам ці речовини, у якому вигляді їх необхідно їсти.

Проблемне питання до учнів:

  • що необхідно організму для нормального росту та розвитку?

Створення малюнка «Що я люблю їсти?»

Гра «Корисне і шкідливе»

дати відповіді на питання: «Чи можна вважати раціональне харчування оздоровлювальним?»



Інформація тренера

Потреби людей у різних речовинах – неоднакові. Вони залежать від статі, віку, стану здоров’я, активності, розмірів тіла людини. Важливо, щоб надходження білків, жирів та вуглеводів компенсувало енергетичні витрати організму. Повноцінний харчовий раціон має містити вітаміни та мінерали.



Демонстрування предметних малюнків

Учні аплодують один раз, якщо на малюнку здорова їжа, піднімають руки вгору, якщо шкідлива.



Цікавинки від енциклопедиста:

Вперше про правила раціонального харчування згадано у працях арабського лікаря Авіценни (980-1037). Значну увагу він приділяв нормам харчування. Поживні речовини, які потрапляють в організм з їжею, виконують енергетичну, захисну, відновлювальну та інші функції.

Продукти харчування вчені поділили за молекулярною структурою на групи:


  • білки (амінокислоти)

  • вуглеводи

  • жири

  • вітаміни та мінерали

Робота в групах

  1. Поділіться на 4 групи (білки, жири, вуглеводи, вітаміни з мінералами).

  2. За допомогою додатку 4 підготуйте повідомлення про характеристики продуктів, їх енергетичну(калорійну) і харчову (поживну) цінність

Мозковий штурм

  • Для чого люди їдять? (щоб втамувати голод, нормально розвиватися, отримувати смакові задоволення, накопичувати енергію, «за компанію», зігрітися, вилікуватися, так прийнято)

Руханка – пантоміма

учні показують, як вони працюють, коли:



  • дуже голодні

  • переїли

  • в міру поїли

Аналіз проведення руханки.

Висновок: Перший принцип раціонального харчування – помірність

Інформація тренера:

Учені підрахували, що підліткам потрібно 2300 – 2800 ккал на добу. Чим більше навантаження, тим більше треба їсти, щоб поновлювати свій енергетичний запас, а при малорухливому способі життя, їсти треба менше. Принципи раціонального харчування є різноманітність та збалансованість.



Інформація від лікаря-дієтолога:

Якщо ти дбаєш про своє здоров’я, ретельно обирай їжу, іноді вона буває некорисною. Це продукти з малим вмістом поживних речовин, консервантами, штучними барвниками, ароматизаторами тощо. Останнім часом лікарі все частіше стикаються з наслідками надмірного споживання їжі. Наприклад, з ожирінням, яке є результатом переваги споживання жирів і вуглеводів над їх розчепленням. Зайвий жир та вуглеводи перетворюються на жирові запаси. Шляхом до ожиріння є постійне вживання чіпсів, тістечок, газованих напоїв, багатих на вуглеводи.

Наслідки ожиріння: підвищення артеріального тиску, цукровий діабет, атеросклероз, хвороби хребта та суглобів.

Дотримуйтеся режиму харчування:

1-ий сніданок - 25%, 2-ий сніданок – 10 %, обід – 40 %, підвечірок - 10 %, вечеря – 15 % добового раціону. Вечеряти треба не пізніше як за 2 години до сну. Раціон повинен містити продукти, багаті на білок (м‘ясо, риба, яйця, молоко, боби), овочі, фрукти.

Цікаво знати, що за 70 років життя людина споживає приблизно 50-52 т води, 10 т вуглеводів, 2.5 т білків та 200-300 кг мінеральних речовин.



Рольова гра «Харчування і здоров’я»

Учні отримують вирізки з газет, журналів, ксерокопії з книг. Обирають ролі журналіста, міністра охорони здоров’я, учителя, рекламного менеджера. Презентують розв’язання проблеми “Харчування та здоров’я » в довільній формі.

Руханка «Кулінар»

На дошці записані назви 3 страв. Учні итягають з мішечка аркуш паперу з назвою продукта та об’єднуються з «продуктами», що входять у ту чи іншу страву (наприклад, омлет: яйце, сіль йодована, молоко, борошно олія; суп: картопля, цибуля, вермішель, сіль йодована, жир; манна каша: манна крупа, молоко, цукор, сіль йодована, вершкове масло).
Робота в групах

  • надати учням роздавальний матеріал;

  • пояснити завдання групам:

І група: скласти меню на сніданок

ІІ група: скласти меню на обід

ІІІ група: скласти меню на обід

Кількість калорій на добу – 2500ккал: І сніданок – 625 ккал, ІІ сніданок – 250 ккал, обід – 1000ккал, підвечірок 250 ккал, вечеря – 375 ккал.



Презентація роботи груп

Робота з підручником

1 Скористайтесь текстом параграфа та таблицями 1 і 2.



Доповніть текст:

Моєму організму щодня потрібні такі речовини... У ті дні, коли я тренуюся, мені необхідно вживати більше ... Щоб одержувати достатньо вуглеводів, я маю з’їдати.... Я вживаю їжу для того, щоб мій організм отримував ... Якщо я не вживатиму білкової їжі, то ...



Інформація від міністра охорони здоров’я

  • Ваша праця – це навчання. Для фізичного і психічного розвитку та працездатності людини велике значення має мікроелемент йод. Дефіцит йоду в організмі може призвести до порушення обміну речовин, втрати слуху, затримки фізичного та розумового розвитку, зниження розумової активності, пам’яті та захворювання щитовидної залози. Ось чому необхідно вживати йодовану сіль, морську рибу, морську капусту та інші морепродукти.

Йододефіцит є державною проблемою, розв’язання якої допоможе зберегти інтелект нації.

Визначення правил харчування

Тренер вислуховує думку учнів і презентує плакат «Золоті правила харчування».

Конкурс « Я знаю більше »

  • Пригадайте прислів’я та приказки про їжу

«Як є хліб і вода, то й голоду нема»,

«Гірко з’їсти і шкода покинути»,

«А я вже прехватив! – Як? – Та з’їв окраєць хліба, та дві паляниці, та два решета гнилиць»,

«Оці ще з’їм, та після ще сім, та ще полежу, та ще стільки змережу, подивлюсь на сволок, та ще сорок, а як не полегшає – значить, пороблено».



  • Як ви вважаєте, чи можливо отруїтися їжею? (Відповіді учнів)

Інформація від лікаря інфекціоніста

  • Використання недоброякісної їжі може спричинити харчове отруєння: – ботулізм, сальмонельоз, золотистий стафілокок, бактерія Е. соli, дизентерія. У разі харчового отруєння, до прибуття лікарів хворому необхідно промити шлунок і дати випити води або несолодкого чаю. Якщо потерпілий непритомний, покласти на лівий бік, при цьому нижній відділ шлунку буде спрямований угору. Це сповільнює потрапляння отрути в тонкий кишечник і допомагає виграти час. До того ж таке положення вбереже потерпілого від захлинання при блюванні.

Щоб запобігти таким хворобам, треба дотримуватися правил особистої гігієни, не вживати продукти з простроченим терміном зберігання.

Самостійна робота в зошиті

Знайти та виписати з підручника інформацію на запитання «Що впливає на слизову оболонку травного тракту?» (Алкоголь, куріння, неякісне та нерегулярне харчування)



Презентація проектної роботи

Учні повинні були зі своїми групами відвідати супермаркет, обрати 5 харчових продуктів та ознайомитися зі змістом етикеток на них та

визначити склад речовин, які входять до даного продукту, їх вплив на людський організм. Особливу увагу звернути на ті речовини, які позначені літерою Е та цифрами. Групи презентують свою роботу.

Фізкультхвилинка

Етнічні особливості харчування українців

На харчування українців вплив мають народні традиції. Їх традиційні страви – борщ, каші, вареники, капусняк, сало, страви з картоплі, квашені капуста та огірки. Періодично протягом року чимало українців дотримуються посту, харчуючись здебільшого рослинною їжею.



IV Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

Гра «Дайте відповідь»

  1. Чи можна школяреві харчуватися лише макаронами?

  2. Чи корисна для школяра вода?

  3. Чим корисна йодована сіль?

  4. Весняний гіповітаміноз – це...

  5. До чого може призвести регулярне переїдання?

Учитель: Отже, необхідно дотримуватися гігієни харчування та «золотих правил харчування»

Хвилинка поезії

Смачно і корисно

Їжте, діти, рибу, м’ясо, щоб енергії набрати,

І квасолю, і ковбаси, їжте крупи залюбки,

І горіх, не для втіхи, - вуглеводів там багато.

Їжте сир і молоко, а вони, як і білки,

Їжте яйця, бо для росту організму необхідні.

Все це необхідно просто, для здоров’я всім потрібні.



Цікавинки

Чи знаєте ви, що за 65 років життя людина в середньому поглинає 124 вагони їжі, на споживання якої витрачає 6 років життя.



V Підсумок уроку

На дошці учні записують відповіді на питання «про що я дізнався сьогодні», «чого я навчився?»



Тренер: «В народі кажуть : «Їжа – друг і їжа - ворог». Тож дотримуйтеся розумних меж у харчуванні»
VI Домашнє завдання

Вивчити параграф 34, скласти меню харчування на тиждень для свого товариша.


Учні стають в коло, беруться за руки і кажуть : «Будьмо здорові!»

Література



  1. М.І.Базанова, Ю.В.Павіченко, А.М.Тіткова, І.С.Кармазіна «Біологія, 9 клас», - Х., «Світ дитинства», 2009

  2. Т.В. Воронцова, В.С.Пономаренко «Основи здоров’я, 8 клас», -К., «Алатон», 2008

  3. О.В.Тагліна «Біологія, 9 клас: розробки уроків», - Х., «Ранок», 2010

  4. газета «Здоров’я і довголіття», 2014, №10, 12, 14

  5. «Найкращі дієти» - видавництво і друкарня «Таврида», 2010



Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
2016 -> Програма навчальної дисципліни аграрне право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс
2016 -> Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи
2016 -> Програма навчальної дисципліни господарське право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс Семестр
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> Програма додаткового вступного випробування з фаху для вступників на здобуття ос
2016 -> Кз «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської районної ради
2016 -> Урок №3 Реферативна робота
2016 -> Лекція №1 Вступна лекція: Екологія як наука Екологія мета, завдання, методи, основні терміни та визначення

Скачати 29.82 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка