Хід уроку І. Організація класуСторінка1/5
Дата конвертації11.03.2019
Розмір431 Kb.
#84511
ТипУрок
  1   2   3   4   5


Урок фізики, 10 кл.

Мета: Ознайомити учнів з історією першого пілотованого польоту в космос, з внеском українських учених, конструкторів ,космонавтів у розвиток космонавтики.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Вступне слово учителя.

Століття, в якому ми живемо, називають космічною добою. Рівно 50 років віддаляють нас від квітня 1961 року, коли Ю.Гагарін кинув виклик силам природи і на легендарному кораблі « Восток», перемігши тяжіння Землі, злетів у космос як перший посланець людства.

- Хто був біля витоків сучасної космонавтики?

  • Де знаходиться Україна в ланцюзі космічних держав?

На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді на сьогоднішому уроці. Його ми проведемо у вигляді усного журналу « Дорога в космос». При підготовці до уроку ви працювали у групах і перед кожною з них стояло завдання зробити дослідження по таких питаннях: .. Великі мрійники

  • Великі мрійники

  • Початок космічної ери

  • Такий близький далекий космос

  • Український віраж на космічній орбіті

  • Перший космонавт незалежної України

  • Україна – третя космічна держава світу.


ІІІ. Виступи учнів.

Сторінка перша «Великі мрійники».
Людина здавна цікавилася космосом. Відомі до­сягнення стародавніх астрономів, але мрії і проекти космічних польотів були реалізовані на практиці не­давно.

Можна виділити такі етапи в справі освоєння космічного простору;

I етап — етап наукової фантастики — пригадай­те хоча б роман Жуля Берна «З гармати — на Мі­сяць», «Аеліту» Олексія Толстого;

II етап - етап підготовки теоретичних розрахун­ків — роботи Ціолковського та Кондратюка, Штернфільда та Кибальчича, передбачення Ломоносова;

III етап — етап практичної реалізації космічних польотів:

1957 рік, 4 жовтня — запуск першого штучного супутника Землі;

1961 рік, 12 квітня — політ людини в космос;

1968 рік — висадка людини на Місяць.

Далі — запуски космічних апаратів на. Марс та Венеру, до Юпітера, Сатурна, комети Галлея. Неза­баром — експедиція на Марс.

Поширена думка, що саме Ціолковський винайшов ракету.

У 2007 році (17 вересня) виповнилося 150 років від дня наро­дження Костянтина Ціолковського, відомого своїм афористичним: «Земля є колискою людства, але не можна вічно жити у колисці».

1.ЦІОЛКОВСЬКИЙ КОСТЯНТИН ЕДУАРДОВИЧ

ЦІОЛКОВСЬКИЙ Костянтин Едуардович (17.09.1857—19.09.1935), видатний російський учений у галузі авіації і динаміки ракет, засно­вник сучасної космонавтики. Освіту здобув са­мостійно. Працював шкільним учителем фізики і математики.

Наукову діяльність розпочав із робіт з кінетич­ної теорії газів і механіки живих організмів (1880— 1881), а з 1884 року зосередився на питаннях по­вітроплавання і реактивного руху. Заклав основи теорії та розробив принципову схему рідинних ракетних двигунів (РРД). Першим в історії науки сформулював і дослідив, виходячи із фізичних зако­нів механіки, проблему прямолінійного руху ракет. Висунув основоположні принципи побудови раке­ти: охолодження стінок камери згоряння РРД од­ним із компонентів палива, зміну напряму струменя продуктів згоряння за допомогою графітових рулів для керування польотом ракети і зміни траєкторії її центра мас, увів ідею «ракетного потягу» (багато­ступеневої ракети).

Ціолковський першим вивів і детально дослідив рівняння руху ракети при постійній швидкості ви­тікання з неї продуктів згоряння (формула Ціолковського), додавши у такий спосіб до класичної меха­ніки Ньютона новий розділ — механіку тіл змінної маси. Ціолковський був першим ідеологом осво­єння людиною космічного простору, фундатором «небесної філософії» у межах так званої філософії російського космізму. Він був упевнений, що в ході еволюції відбудеться повна перебудова біохімічної природи породжених Землею мислячих істот, уна­слідок чого вони зможуть безпосередньо живитися сонячною енергією.

Ціолковський — автор науково-фантастичних творів, у яких висуваються проекти нової організа­ції людства і своєрідно, переплітаються ідеї соціаль­них утопій різних історичних епох.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка