І. Література античного світу Ви змужніли у храмі Гомеровім. О. Пушкін – М. ГнєдичуСторінка1/10
Дата конвертації05.12.2016
Розмір1.83 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
І. Література античного світу
Ви змужніли у храмі Гомеровім.

О. Пушкін – М.Гнєдичу

«Античний» - слово латинське й у перекладі означає «давній». Антична література - це література двох різних народів: грецького та римського.

Хронологічно антична література охоплює приблизно VІІІ ст. до н.е. – Vст.н.е., тобто понад тисячоліття. Зрозуміло, що протягом цього періоду відбувалися великі зміни в житті суспільства. Початок античної літератури припадає на добу розкладу первіснообщинного ладу та створення рабовласницької держави, а кінець позначений руйнацією рабовласницької системи й переходом до феодалізму.

Численні пам’ятки античного мистецтва й літератури були знищені війнами, пожежами, завойовниками та церквою, але ті, що дійшли до нас, свідчать про людяність і художню майстерність античних митців. Їхні твори оспівують тираноборців, навчають шанувати розум, прославляють радість життя та незламність у горі.

Тепер немає народу, який би розмовляв давньогрецькою мовою або латиною. Перша вийшла з ужитку в Vст.н.е., друга ж дала початок цілій групі романських мов (французькій, італійській, іспанській, португальській, румунській, молдавській), а сама (законсервована) довго залишалась мовою спілкування вчених і студентів різних країн. Латиною писали свої праці фізик Ньютон і філософ Спіноза, астроном Коперник і ботанік Лінней, перші соціалісти-утопісти Томас Мор і Кампанелла. У медицині та біології латиною вчені користуються й нині.Хоча тепер давньогрецька й латинська мови мертві, твори, написані в Давній Греції та Римі, і досі живлять мистецтво та дають художню насолоду читачеві.
В античній літературі виникли всі літературні жанри, про що свідчать їхні, головним чином, грецькі назви: епічна поема, трагедія, комедія, ода, елегія, сатира, епіграма, новела, роман. Саме в античні часи виникає теорія стилю й художньої літератури.
Провідна тема античної літератури – оспівування людини та її світу.
Історичне значення античної літератури у світовому процесі настільки велике, що європейська література неодноразово зверталася до античності як до творчого джерела, з якого черпалися теми й принципи художньої обробки.

2
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка