І. Локальна мережаСторінка1/6
Дата конвертації19.03.2019
Розмір1.39 Mb.
  1   2   3   4   5   6
У статті описана схема локальної мережі, персональні комп'ютери периферійне устаткування, та спеціальні пристрої, які використовуються в науковій роботі Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Академії педагогічних наук України (у подальшому Інституту), а також викладена історія та особливості експлуатації даного устаткування.

У статті навмисно не вказуються конкретні найменування та марки виробів, тому що велика кількість фірм випускає продукцію однакового класу та вартості. Надалі деякі прилади й устаткування, що мають унікальні характеристики будуть описані додатково.

Обчислювально-інформаційна система Інституту складається з наступних складових частин

І. Локальна мережа :

1 пасивне мережеве обладнання

2 активне мережеве обладнання

ІІ. Комп'ютери:

1. сервери

2 робочі станції

ІІІ. Програмне забезпечення.

ІV. Додаткове устаткування.

Локальна мережа Інституту існує як єдина система з 2004 року. За цей період вона практично не змінювалася, тільки незначно нарощувалась. Локальна мережа відповідає стандарту Fast Ethernet і забезпечує пропускну здатність до 100 Mb/s. Мережа призначена для об'єднання серверів і робочих станцій у єдину інформаційно-обчислювальну систему й слугує для прискорення передачі інформації між робочими місцями, забезпечує централізоване зберігання загальнодоступних даних у межах Інституту, доступ до загальнодоступних мереж.

Локальна мережа побудована за технологією «зірка», складається з 120 портів і охоплює 3 поверхи Інституту.

Пасивне мережне устаткування представлене мережевим кабелем «вита пара» UTP Cat.5e., якого прокладено близько 1200 м., мережевими з'єднувачами 8P8C, змонтованими на кінцях відрізків кабелю, мережеві розетки й короби не застосовувалися для здешевлення проекту. Монтаж кабелю здійснювався на стінах за допомогою дюбелів і стяжок на рівні 30 см від підлоги. Таке рішення дозволяє мати досить гарний захист від випадкових обривів, і має гарний естетичній вигляд. У процесі експлуатації відмов пасивного обладнання не було.Лока́льна обчислювальна мережа (ЛОВ, локальна мережа; (англ. LocalAreaNetwork, LAN)—комп’ютерна мережа, яка покриває відносно невелику територію або невелику групу будинків (будинок, фірма, офіс, інститут). Також існують локальні мережі, вузли яких розташовані географічно на відстані більш 14 тис. км (космічні станції й орбітальні центри). Незважаючи на таку відстань, подібні мережі відносять до локальних.
Вита пара (англ. twistedpair) -- вид кабелю зв'язку, який представляє собою одну або декілька пар ізольованих провідників, скручених між собою (з невеликим числом витків на одиницю довжини), покритих пластиковою оболонкою. Звивання провідників робиться з метою підвищення зв'язку провідників однієї пари (електромагнітна перешкода однаково впливає на обидва провідника пари) і наступного зменшення електромагнітних перешкод від зовнішніх джерел, а також взаємних наведень при передачі диференційних сигналів. Для зниження зв'язку окремих пар кабелю (періодичного зближення провідників різних пар) у кабелях UTP категорії 5 і вище провідники пари звиваються з різним кроком. Вита пара — це один з компонентів сучасних структурованих кабельних систем. Використовується в телекомунікаціях і в комп'ютерних мережах, як мережевий носій у багатьох технологіях, наприклад Ethernet, ARCNet і Token ring. На теперішній час, завдяки своїй дешевизні та легкості в установці, вита пара є найпоширенішим рішенням для побудови локальних мереж.

Кабель підключається до мережевих пристроїв за допомогою з'єднувача 8P8CКаталог: Images -> Files
Files -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
Files -> Розвиток вітчизняної системи електронних наукових видань
Files -> Закону України «Про дошкільну освіту»
Files -> Інформація і документація
Files -> Закону України «Про освіту»
Files -> Використання хмарних технологій на уроках англійської мови
Files -> Програма природознавств о 5 клас для загальноосвітніх навчальних закладів Затверджено Міністерством освіти І науки, молоді та спорту України
Files -> Затверджую” Директор інституту 2015 р. (підпис) програм а
Files -> Інформації та інформує про найбільш значущі заходи, інформаційні продукти і послуги. Інформаційний бюлетень сформовано на основі звітів регіональних центрів науки, інновацій та інформатизації та інших регіональних інформаційних установ
Files -> Програма трудове навчання. 5-9 класи


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка