«Ігроманія. Вирішуймо проблему разом!»Скачати 72.81 Kb.
Дата конвертації30.12.2017
Розмір72.81 Kb.
«ІГРОМАНІЯ. ВИРІШУЙМО ПРОБЛЕМУ РАЗОМ!»

Ірина Ставратій

Педагог-організатор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30

Кіровоградської міської ради Кіровоградської області


Доповідь розповідає про комп’ютерну ігрову залежність дітей і підлітків. Розгляд цієї залежності як хвороби ХХІ століття, причини її виникнення. Вплив лудоманії (назва ігрової залежності) на фізичний і психічний стан людини. Стаття допомагає батькам звернути увагу на те, як їхня дитина проводить свій вільний час та запобігти виникнення ігроманії.

Ключові слова: комп’ютерна залежність, ігрова залежність, хвороба ХХІ століття, гемблінг, психічний та фізичний стан ігромана.

The report is about the addiction of computer games of teens. Here is the consideration of this addiction as disease of the XXI century and reasons of its appearance. The article helps parents to pay attention to leisure of their children and to prevent the appearance of gambling.Key words: computer addiction, game addiction, disease of the XXI century, gambling, mental and physical condition of gamers.
В наш час комп’ютер став членом сім'ї. Він є в кожному домі і дуже часто майже в кожного члена сім'ї. Навіть в родинах, де невеликий достаток, намагаються його купити будь-яким способом. Куди ж ми без цієї «чудо-техніки» — і для роботи, і для спілкування, і для навчання, і фільми переглянути, одним словом — « універсальна машина». Подарувавши дитині комп’ютер, багато батьків спочатку радіють, що дитина сидить вдома під наглядом, не заводить друзів в «поганих» компаніях, всі умови для навчання, Інтернет цілодобово. Але це швидко закінчується. Батьки поринають в свої клопоти, перестають контролювати дитину, яка все більше часу проводить за комп’ютерними іграми. Дитина поринає у світ, де вона потрібна, важлива, де немає заборон і обов’язків. І дуже пізно батьки починають бити на сполох, тоді коли дитина вже є залежним ігроманом: ні з ким не спілкується, нічим не цікавиться, проявляє агресію, стає дратівливим та замкненим, переноситься у віртуальний світ та проектує на справжнє життя, вигадує про себе легенду, іноді проявляється роздвоєння особистості, перестає слухатися батьків, знижується успішність в школі, з’являється невпевненість в собі [1].

Дедалі більше стає хворих на лудоманію (залежність від гри). Ігроманія (лудоманія, гемблінг) – термін, яким називають пристрасть до гри (на комп’ютерах, ігрових автоматах, в казино тощо). Психологи стверджують, що пристрастю до гри "уражено" близько 10 відсотків людей у світі. В багатьох із них вона перетворюється на хворобу. Закордонні вчені говорять про те, що залежністю від гри страждає приблизно від 0,5 до 1,5 відсотка населення розвинених країн. У зв'язку з цим ігроманію Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно визнала хворобою ХХІ століття [2,3].

Щораз більше молодих людей в Україні проводить вільний час вдома за комп'ютером, у комп'ютерному клубі. Тільки у Києві спортивних шкіл діє в півтора рази менше, ніж комп'ютерних клубів та Інтернет-кафе (відповідно 110 проти 180). Перевага надається пасивним формам проведення дозвілля.

Під час соціологічного опитування батьків підлітків виявилось, що 14 відсотків наших дітей взагалі ніколи не займалися спортом, 34 відсотка не відвідують гуртки. Одночасно 55 відсотків батьків відповіли, що їхні діти більшу частку вільного часу віддають перегляду ТV, а кожен третій підліток — комп'ютерним іграм. 9% підлітків проводить за комп’ютерними та іншими відео іграми більше 4 годин у буденні дні, а у вихідні — таких маємо удвічі більше – 21%. Особливу тривогу викликають ті, які грають на комп’ютері більше 6 годин щодня. За свідченням респондентів у віці 14-35 років, приблизно третина тих, хто грає на комп’ютері віддає перевагу «стрілялкам» та стільки ж стимуляторам спортивних ігор [3].

На думку психолога Лариси Єргієвої, комп'ютерні ігри витісняють традиційну гру (колективну). В активних геймерів відзначається неадекватність поведінки, відсутність контролю за часом, бажання збільшити час гри ("дозу"), постійна роздратованість, агресивність, виникають проблеми у стосунках з оточуючими (батьками, співробітниками, друзями).

Надмірне захоплення комп'ютером порушує фізичне здоров'я, "забирає" сон, розвивається надмірна вага. До ознак ігроманії відносяться сухість очей, запори, відсутність апетиту, неохайність. При цьому соціально-активна, домашня та професійна діяльність відходять на другий план, поступаючись грі. Серйозне втягування у гру відбувається за кілька тижнів, а іноді годин. Багато хто бачить в іграх джерело гострих відчуттів чи навіть спосіб збагачення. Сьогодні любителі ігор можуть займатися своїм улюбленим заняттям у режимі «он-лайн» [4].

Могутній (але, на жаль, сьогодні поки що нереалізований) потенціал у вирішенні проблеми поширення нехімічних залежностей має Церква. Адже ігроманія нищить, перш за все, особистість, відбувається духовний розпад особистості і часто цей процес є незворотнім [5].

За словами головного нарколога Донецької області Ігоря Циби, зростає кількість тих, хто звертається по допомогу до психологів і психіатрів. Інтелектуальний, професійний рівень, спроможність матеріальна і моральна — це не принципово. А ось щодо вікових категорій — 95 відсотків тих, хто звернувся до нас, — це люди до 30 років.Які ж причини того, що дитина стає ігроманом?

Перш за все, це відсутність обмеження в часі проведення за іграми. Це або повна свобода дій, або діти говорять ніби виконують уроки, а насправді грають в комп’ютерні ігри.

По-друге, це недостатнє приділення уваги і теплих стосунків в сім'ї. Відсутність уваги, тепла та спільного проводження часу спонукають дитину шукати це у віртуальних ігрових світах.

Третьою причиною є те, що у дитини немає альтернативи, немає інших серйозних захоплень та уподобань, хобі,позакласної гурткової зайнятості.

Четвертим є невміння дитини знаходити друзів, некомунікабельність, невпевненість у собі.

А також батьки іноді висувають занадто високі вимоги до успішності свого чада, знижують відчуття значимості в реальному світі, забувають оцінити успіхи дитини. Пам’ятайте, у кожної дитини свої можливості. Адже з однієї сторони комп'ютер дозволяє дітям відкривати світ, пізнавати нове, переглядати фільми, писати реферати, знаходити друзів — це все добре. Але залежність з’являється тоді, коли всі ці пізнавальні корисні можливості відкидаються, а комп’ютер використовується лише як засіб отримання задоволення від гри.

Дитина не в змозі встановити межі проведення часу за комп’ютером, тому дорослий має допомогти їй в цьому. Приділяти дітям більше уваги та опіки. Та якщо це вже сталося, то не шукайте винних, а шукайте способи подолання цієї хвороби, зробивши відповідні висновки [4]!

На сьогодні спеціалізованих центрів для лікування ігрової залежності в Україні не існує. Така ситуація негативно впливає на формування психічного здоров'я, здорового способу життя, ціннісних орієнтацій дітей, підлітків. Але ми можемо і намагаємося подолати цю проблему [4].Ігроманія — це хвороба, це проблема наших дітей, які є нашим майбутнім! Тож вирішуймо цю проблему разом!
Бібліографія:

  1. «SOS: ігроманія в Україні!» [Электронный ресурс]. – URL:- http://www.cmxy.org/index.php?option=com_content&view=article&id=87:sos-&catid=25:social&Itemid=84

  2. «Ігроманія — хвороба ХХІ століття»//Репортажні дослідження // 12.02.2008 [Электронный ресурс]. – URL:- http://old.risu.org.ua/ukr/news/reportage/article%3B20671

  3. «Ігроманія» [Электронный ресурс]. – URL:- http://poglyad.te.ua/podii/ihromaniya-nova-hvoroba-vzhe-v-ternopoli/

  4. М.Канафоцький «Зробити інформаційний простір безпечним для дитини» [Электронный ресурс]. – URL:- http://www.vox.com.ua/data/2010/04/29/zrobyty-informatsiinyi-prostir-bezpechnym-dlya-dytyny.phtml

  5. Габбасова Анаргуль Абишевна «Родителям на заметку «Компьютерная зависимость уже рядом!»» [Электронный ресурс]. – URL:- http://www.all-psy.com/stati/detail/1437/1/

  6. Безопасность детей при работе с Интернетом [Электронный ресурс]. – URL:- http://www/oszone.net/6213/

Каталог: uploads -> editor -> 3281
editor -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації
3281 -> План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів та вихователів гпд на 201
3281 -> Витяг з річного плану роботи школи Організація виховної роботи у 2013 2014 н р. І розділ Вступ
3281 -> Методичні рекомендації до вивчення творчості Шарля Бодлера у загальноосвітніх навчальних закладах
3281 -> Анна Ахматова (А. А горенко, 1889-1966)
3281 -> Тема: М. Булгакова «Майстер і маргарита» Проблематика твору: питання співвідношення добра й зла, морального вибору, справедливості й відповідальності, взаємини особистості з владою, покликання мистецтва
3281 -> Підготовка учнів: повторити матеріал розділу «Літературні казки»
3281 -> Звіт керівника мо про пророблену роботу в 2010- 2011 н р Особливості викладання математики, фізики, інформатики, біології, географії, хімії, фізичної культури в 2011- 2012 навчальному році. Вивчення нормативних документів
3281 -> Як не стати ліліпутом?
3281 -> Образ Фауста як утілення динамізму нової європейської цивілізації. Пошуки сенсу життя і призначення людини

Скачати 72.81 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка