II. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотекСторінка1/26
Дата конвертації31.10.2017
Розмір4.37 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   26
II. Робота бібліотек області з юнацтвом

Мережа бібліотек області станом на 01. 01. 2015 року становить 576  книгозбірень, з них: 3 обласних та 573 публічних бібліотек. В області функціонують 12 централізованих бібліотечних систем (221 бібліотеки), 13 – працюють в умовах децентралізації (352 бібліотека).

Обслуговування користувачів юнацького віку в області здійснюють: обласна бібліотека для юнацтва, 2 спеціалізовані філії Знам’янської та Олександрійської МЦБС; 2 абонементи Ульяновської ЦРБ та філії № 2 Світловодської міської ЦБС (бібліотека-філія № 12 Кіровоградської МЦБС у травні 2014 р. ліквідувала юнацький абонемент); 28 кафедр у центральних міських та районних бібліотеках, 514 юнацьких груп при сільських, селищних та міських бібліотеках.

Бібліотечні послуги юним користувачам надавали  1040 бібліотечних працівників, з них  478 у сільських бібліотеках області.

Станом на 01. 01. 2015 року в публічних бібліотеках Кіровоградщини працювали в режимі неповної занятості 381 особа.

Найбільше бібліотекарів працюють в режимі неповної зайнятості в Світловодському районі (84,2%), Кіровоградському районі (78%), Добровеличківському районі (74,4%), Бобринецькому районі (69,6%), Вільшанській ЦБС (66,7%), Компаніївській ЦБС (57,6%), Онуфріївському районі (65%), Новгородківській ЦБС (64%), Новоархангельському районі (60,6%), Гайворонській ЦБС (52,8%), Голованівському районі (51,3%).

Юних користувачів в бібліотеках області за 2014 рік обслуговувано 92тис.912, що на 11тис.137 користувачів менше у порівнянні з минулим роком. Зменшення показниківвідбулося у зв’язку із зменшенням кількості населення. Значне зменшення цього показника відбулося у бібліотеках міських централізованих бібліотечних систем, а саме: Олександрійської -3587(В м. Олександрії кількість населення зменшилась з 92,136 тис. у 2013 році до 82,136 тис. чоловік у 2014 році у т.ч. дітей дошкільного та шкільного віку – 9600. Юнацтва, що навчається – 3512, в т.ч. учні 10-11 класів – 793, учні, що навчаються в ПТУ - 656, студенти коледжів – 2063. (Кількість студентів зменшується: в Педагогічному коледжі в 2013 р. навчалось 700 студентів, в 2014р. – тільки 597. В медичному училищі в 2013 р. навчалось 469 учнів, а в 2014р. – 384). Вищі навчальні заклади в місті відсутні.), Світловодської -353, Кіровоградської – 253.

Стабільно по виконанню планових завдань працюють бібліотеки Знам’янської, Компаніївської, Новгородківської, Олександрійської районних ЦБС, Маловисківського, Новомиргородського, Новоукраїнського, Олександрівського районів.

Бібліотекари області постійно працюють по залученню юнаків та дівчат до бібліотеки. Прагнучі залучити школярів, учнівську молодь до читання бібліотечні працівники надають перевагу нестандартним формам популяризації читання, що також є і рекламою бібліотек: молодіжним піар-акціям «Сучасні книги для молоді» із залученням читачів-волонтерів (Голованівський район), цикл заходів «Зустрінемось в бібліотеці» (Новоукраїнський район), лібмоб «Чи знаєте ви про нові послуги в бібліотеці?», читацький марафон «Зробимо привабливою бібліотеку разом» Кіровоградська МЦБС, естафета читацького дня «Добрий світ найкращих книг» (бібліотека-філія для юнацтва Олександрійської МЦБС). У Всеукраїнський день бібліотек працівники Олександрійської центральної міської бібліотеки влаштували для своїх користувачів свято «Бібліотека – територія єдності» в репертуарі якого відбулися наступні заходи: акція «Тиждень пробаченого боржника», акція «Стань читачем сьогодні», екскурсії тощо. В рамках акції «Читати – це стильно!», яка відбулася в бібліотеках Олександрівського району до уваги читачів були представлені виставки-інсталяції «Книжкова планета», «Читайглобус», «Книжкова шпаківня», елементи яких дозволяли створювати чудові просторові композиції.Інформатизація у бібліотеці забезпечує повне і своєчасне використання інформації і знань. Вона піднімає рівень бібліотеки на нову технологічну висоту і є засобом соціальної комунікації підлітків.

Сьогодні процес пошуку інформації значно скоротився і спростився. І це завдяки комп’ютерам, яких в області 673в 179 бібліотеках; доступ до мережі Інтернет мають 583одиниці техніки.

Завдяки реалізації проектних заявок бібліотеки області продовжують створювати Інтернет-центри, однім з основних завданьяких є забезпечення оперативного доступу читачів до різноманітної інформації.

В Інтернет – центрах проводяться різноманітні заходи. Так для користувачів Олександрівської РБ під часінформаційно-консультаційних годин «Візьміть у порадники Internet» відбулись консультації «Почни свою подорож з Інтернету», «Он-лайн сервіси – це просто», «Електронні платежі – це вигідно, доступно!». Для молоді селища організовано і проведено тренінги «Нові технології на користь випускникам і абітурієнтам» під час яких юнаки ідівчата здійснили віртуальний екскурс сайтами вищих навчальних закладів України.

Крім того проведено ряд цікавих навчально-пізнавальних заходів серед яких: День краєзнавства «Мережа, яка об’єднала світ», урок-екскурс для вчителів загальноосвітніх закладів «Інтернет – джерело професійної інформації», віртуальна екскурсія країнами Європи, веб-огляди «Краще за дискотеки – віртуальні бібліотеки», «Інтернет - гід для лікаря» та ін.

В Інтернет-центрах Голованівського району відбулись: тиждень цікавих знайомств (ICQ)«Романтика почуттів», інтернет-бесіда «Державні символи України та їх роль у формуванні патріотичних якостей», інтернет-форум «Сучасна українська жінка: проблеми, успіхи, можливості», інтернет-дозвілля «Поезія нового часу» (до всесвітнього Дня поезії), «Інтернет для молодих батьків» (до Дня захисту дітей), Інтернет-круїз «Європа на твоїй долоні», година інформації «Повернути серця до сім’ї» (до Дня сім’ї), історичні Інтернет-мандрівки «І героїзм, і трагедія під Крутами», «Все пам’ятає батьківська земля», «Володарі гетьманської булави», «Великий син Козацької України».

З метою реклами електронних книг було проведено інформаційну годину «Книги он-лайн», Інтернет-дозвілля «Переваги електронних книг» тощо.

Приваблює користувачів і нова послуга бібліотек як Skype – зв'язок. Відвідувачі мають можливість безкоштовно спілкуватися з рідними, знайомими і друзями.

З цією метою серед заходів Світловодської МЦБС спрямованих на підтримку та розвиток української ідентичності та для внутрішніх переселенців з Криму та Донбасу проведено індивідуальні консультації «На зв’язку з рідними» в програмах Skype та соціальних мережах.

Бібліотеки області приділяють значну увагу рекламі інформаційних послуг на власних Веб-сайтах, блогах; демонструють свою присутність в соцмережах створюючи сторінки у Facebook, Одноклассники, Вконтакте, YouTube, Twitter, Pinterest, Instagram.

Не менш приваблює відкриття в бібліотеках області WI-FI зон. Прийшовши до бібліотеки з мобільним телефоном, планшетом або власним ноутбуком, молоді користувачі мають можливість попрацювати в мережі Інтернет самостійно.
Соціокультурна діяльність бібліотек області

Підтримуючи змістом своєї діяльності державну політику, книгозбірні Кіровоградщини організовували свою роботу за діючими державними, обласними, регіональними програмами. Відповідно до них здійснювалась популяризація літератури за допомогою проведення різноманітних заходів.

Заходи присвячені вшануванню героїв Крут, які відбулися в бібліотеках, мали за мету довести молодим користувачам, що в масштабах всесвітньої історії битва під Крутами зовсім незначна і не є зразком військового мистецтва, проте, є символом нескореного духу нашої нації, пересторога тим, хто і нині сподівається поставити українську націю на коліна. Вшановуючи пам’ять героїв Крут для юнаків і дівчат користувачів бібліотек області проведено: відео-презентацію «Пам’ятай про Крути», відео урок «І героїзм, і трагедія під Крутами» (Голованівський район), година патріотичного виховання «Крути – волі народної дзвін» (Гайворонська ЦРБ), виставка реквієм «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» (Новомиргородська ЦРБ).

В бібліотеках Олександрійської МЦБС, учні старших класів і учнівська молодь стали учасниками години-реквієму «Понад усе вони любили свій коханий край» і «Вони стали на захист Батьківщини», години історичної правди «Нам сурми не грали, коли ми вмирали», історичного екскурсу «Сторінка історії, списана червоним чорнилом пролитої крові».Аби вшанувати пам’ять героїв Крут на вечорі-реквіємі «Вони загинули за Україну» зібралися учні ЛІТу. Вшановуючи молодих Героїв тих часів, не можна було не згадати, молодь – Героїв наших часів: одна ціль, одна мета — незалежність, свобода, єдність рідної країни. З одним з таких героїв, учасником АТО, мали честь познайомитися та поспілкуватися старшокласники і передати для солдат листи, обереги, предмети гігієни та медикаменти.

Одним з напрямків патріотичного виховання стала тема афганської війни. Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, для старшокласників в бібліотеках області були проведені години пам’яті, вечори пам’яті, тематичні вечори, Дні інформації, години духовності, години поезії, зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами.Вбібліотеках області традиційними стали зустрічі: вечір-зустріч з воїнами «Афганська війна – не наша війна….» (Долинська РБ), вечір-спогад «Гірка пам’ять: Афганістан болить у наших душах» за участі голови районної спілки ветеранів Афганістану А.П.Кравченко та воїнів-афганців (Олександрівський район); зустрічі з ветеранами-афганцями «Відлуння тих далеких днів сльозою на струні бринить», «Афган – чужа війна» (Новомиргородський район); вечір пам’яті «Одвічний біль» (Петрівська РБ) та зустріч з воїнами-афганцями «А мені вчора знову Афган наснився» де вшанували пам'ять загиблих земляків(Мошоринська c/б-ф Знам’янської РЦБС).

З метою патріотичного виховання молоді на героїчних прикладах старшого покоління, Олександрійська ЦМБ тісно співпрацюючи з громадською організацією «Всеукраїнська спілка радянських офіцерів» в Інтернет-центрі бібліотеки організували зустріч з учасником бойових дій в Афганістані підполковником Овсянниковим В. І., за його словами, Афганістан назавжди залишиться больовою точкою у спогадах ветеранів, які самовіддано виконували свій обов’язок, рятуючи бойових товаришів та мирних жителів іншої держави. Ветеран та молодь з повагою і вдячністю згадали тих, хто з честю виконали свій інтернаціональний обов’язок, учасників бойових дій на території інших держав.Під час зустрічі поколінь «Афганістан болить в моїй душі» та зустрічі «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану» (б/ф №10, б/ф №5 Олександрійської МЦБС) своїми спогадами про війну, про побачене і пережите поділились з учнівською молоддю ветерани-афганці - представники
Каталог: zvity
zvity -> II. Робота з юнацтвом в бібліотеках області
zvity -> ІІ. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек
zvity -> II. Робота бібліотек області з юнацтвом
zvity -> Національна академія наук україни інститут проблем ринку
zvity -> Національна академія наук україни інститут проблем ринку
zvity -> Кость Левицький: адвокат, політик, громадський діяч
zvity -> Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
zvity -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями якісний та кількісний склад кишкової мікробіоти у дітей раннього віку, хворих на пневмонію, асоційовану з тимомегалією


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   26


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка