І.І. Ворчак, В. Г. Сипко, О. Я. Кущ Дії населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, екологічного, соціально-політичного характеру та несприятливих побутових та нестандартних ситуаційСторінка1/3
Дата конвертації09.04.2017
Розмір4.25 Mb.
  1   2   3І.І.Ворчак, В.Г.Сипко, О.Я.Кущ

Дії населення у разі загрози або виникнення

надзвичайних ситуацій техногенного, природного,

екологічного, соціально-політичного характеру та

несприятливих побутових та нестандартних ситуацій
Учбово-методичний посібник

м. Дніпропетровськ
Рецензенти: академік Академії вищої школи АМН України

професор Абрамов В.В. (директор Дніпропетровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини) ;

кандидат медичних наук Савранський В.П. (заступник директора ДМІ ТНМ);

помічник начальника ГУ МНС України в Дніпропетровській

області з питань взаємодії та зв’язків із громадськістю полковник вн.сл. Дмитерко О.М.

Посібник розроблений з використанням діючих нормативно-правових документів та інших матеріалів з питань цивільного захисту. Він містить відомості про цивільний захист населення, надзвичайні ситуації техногенного, природного, екологічного та соціально-політичного характеру, а також дії ураження їх наслідками, надання першої медичної допомоги постраждалим, правила і дії населення у надзвичайних ситуаціях.

Автори висловлюють подяку колективу обласних курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області, начальнику відділу ЦЗ Дніпропетровського політехнікуму Антонець О.П. та Дніпропетровської медичної академії Мележик О.К. за методичну і практичну допомогу при створенні посібника.

Посібник розрахований на використання навчальними підрозділами НМЦ ЦЗ та БЖД, керівниками суб’єктів господарської діяльності, працівниками цивільного захисту всіх ступенів, викладачами, студентами, учнями навчальних закладів, а також населенням при підготовці до дій в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.
Вельмишановні

мешканці міста Дніпропетровська і області
За останній час у світі різко погіршилася техногенна, природна , екологічна та соціально-політична обстановка.

Аварії на підприємствах, повені та інші стихійні лиха привели до травмування, загибелі людей, руйнування промислових об’єктів, зараження місцевості отруйними та іншими небезпечними речовинами. Захоплення заручників у різних країнах терористами.

Щоб протистояти надзвичайним ситуаціям населення повинно знати мінімум тих знань, навичок, умінь, щоб врятувати своє життя, життя інших людей, надати першу медичні допомогу постраждалим, врятувати майно і інші матеріальні цінності.

Для надання допомоги в цих та інших питаннях цивільного захисту населення пропонується навчально-методичний посібник «Дії населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, екологічного, соціально-політичного характеру, несприятливих побутових та нестандартних ситуацій».

Мета посібника – надати методичні основи захисту і діям у надзвичайних ситуаціях, вирішення позачергових завдань цивільного захисту.

Матеріал посібника викладено в доступній для читача формі.

Посібник розроблений на основі діючих законодавчих актів з цивільного захисту України з використаннями практичного досвіду авторів, а також різноманітних джерел літератури з цивільної оборони, досвіду ліквідації наслідків стихійних лих, аварій, катастроф на суб’єктах господарської діяльності в Україні і Дніпропетровській області.

Матеріалами посібника можуть скористуватись керівники підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від форм власності; фахівці у сфері цивільного захисту для проведення занять з цивільного захисту, студенти ВУЗів, учні загальноосвітніх шкіл тощо, а також широке коло читачів.

Сподіваюсь, що посібник принесе користь при підготовці до дій в надзвичайних ситуаціях і ліквідації їх наслідків.


Передмова
Лихо може скоїтись де завгодно – вдома, на вулиці, в навчальному закладі, у разі аварій (катастроф), стихійного лиха, екстремальних ситуацій.

Дуже часто смерть постраждалого у разі аварії (катастрофи), стихійного лиха наступає не від тяжких травм, а з-за відсутності елементарних знань і дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації та надання першої медичної допомоги людиною, яка опинилась поруч з постраждалим. Причиною відсутності або недостатності цих знань може бути не тільки від байдужості і безпечності, а й від помилкової впевненості у тому, що лихо його обійде стороною.

Але такого в житті не буває. Лихо не щадить нікого.

Тому кожний громадянин України повинен не тільки знати як діяти в умовах надзвичайної ситуації, але й по можливості надати першу медичну допомогу постраждалому до прибуття швидкої медичної допомоги.

Автори в даному посібнику не ставили завдання об’ємного викладання матеріалу з усіх питань цивільного захисту населення. Головна мета – ознайомлення з правилами поведінки і діями у надзвичайних ситуаціях та надання першої медичної допомоги постраждалим.

Важко викласти матеріал жваво і зацікавлено, якщо він сформувався давно, як традиційно сухий. Але спроба зробити його наочним, цікавим та зручним для опанування, автори усе ж в основному все зробили.

Про це судити вам, шановні читачі.


Каталог: OBLADM -> juriv rda.nsf -> 2e8f79a579e9ccd3c22573fe003fcaf0
OBLADM -> Урок для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, присвячений відзначенню Дня Європи на тему: "Україна серце Європи"
OBLADM -> Методичні рекомендації «державний захист прав споживачів»
OBLADM -> Сторіччя Української революції: 1917-1921 роки
OBLADM -> Перелік основних установчих документів закладу культури клубного типу
OBLADM -> Проект плану проведення заходів до Дня Європи в 2017 році у Дніпропетровській області
OBLADM -> Проект Програми розвитку кзк криничанської районної ради «Криничанська центральна районна бібліотека для дітей»
OBLADM -> Державна фіскальна служба україни повідомляє податкова знижка у 2018 році
OBLADM -> Методичні рекомендації щодо особливостей адміністрування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі Рентна плата) у 2018 році
2e8f79a579e9ccd3c22573fe003fcaf0 -> Додаток до рішення районної ради від 27. 02. 2013р. №198 -21/vi звіт про виконання програми підвищення безпеки дорожнього руху на території Юр’ївського району на період 2008-2012 років


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка