Імітансний lc-логічний елемент "І"Скачати 408.73 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації19.02.2017
Розмір408.73 Kb.
  1   2   3   4   5


Імітансний LC-логічний елемент “І”МПК8 Н03K 19/20
Імітансний LC-логічний елемент “І”
Корисна модель відноситься до галузі обчислювальної техніки, автоматики і може бути використана в якості елемента “І”.

Відомий елемент “І”, який містить три вхідні клеми, з’єднані з спільними вузлом зв’язку через три діоди, вихідну клему, з’єднану з спільними вузлом зв’язку, резистор, з’єднаний з спільними вузлом зв’язку та загальною шиною [Николаев И. М. Интегральные микросхемы и основы их проектирования [Текст] : учеб. для уч-ся сред. спец. учеб. заведений / И. М. Николаев, Н. А. Филинюк. – М. : Радио и связь, 1992 г., с.248].

Недоліком даного елемента є понижені енергетична ефективність та економічність .

Найбільш близьким до запропонованого пристрою є логічний елемент “І”, який містить дві вхідні клеми, з’єднані з спільними вузлом зв’язку через два діоди, вихідну клему, з’єднану з спільними вузлом зв’язку, резистор, з’єднаний з спільними вузлом зв’язку та шиною живлення. [Колонтаєвський Ю. П. Електроніка та мікросхемотехніка / Ю. П. Колонтаєвський, А. Г. Сосков. – Київ : Каравела, 2004 р., с. 156].

Недоліком даного елемента є те, що схема має понижену надійність та економічність через використання додаткового джерела живлення та напівпровідникових діодів.

В основу корисної моделі поставлено задачу створення такого імітансного LC-логічного елементу “І”, в якому за рахунок введення нових елементів та зв’язків досягається можливість реалізації функції “І” шляхом зміни характеру імітансу на вході логічного елементу та використання відрізків лінії передачі, що приводить до підвищення надійності та економічності.Поставлена задача вирішується тим, що в імітансний LC-логічний елемент “І”, який містить першу та другу вхідні клеми, вихідну клему, спільний вузол зв’язку введено загальну шину, перший та другий ключі, з’єднані через перший та другий індуктивні імітансні двополюсники з провідністю jBL ,(де j- уявна одиниця)або перший та другий ємнісні імітансні двополюсники з провідністю jBCзагальною шиною, а також три відрізки ліній передачі, з’єднані з першою та другою вхідними клемами та з вихідною клемою в спільному вузлі зв’язку, при цьому BC > BL, а довжина відрізків ліній передачі, які з’єднані з першою та другою вхідними клемами та з спільним вузлом зв’язку, менша чверті робочої довжини хвилі в лініях передачі, їх хвильовий опір сталий і дорівнює Z0, а довжина відрізка лінії передачі, що з’єднує вихідну клему з спільним вузлом зв’язку, дорівнює чверті довжини хвилі та має хвильовий опір .

На кресленні наведено схему імітансного LC-логічного елемента “І”.Пристрій містить першу 1 та другу 2 вхідні клеми, вихідну клему 3, спільний вузол зв’язку 13, перший 4 та другий 5 ключі, з’єднані через перший 6 та другий 7 індуктивні імітансні двополюсники або перший 8 та другий 9 ємнісні імітансні двополюсники з загальною шиною 14, а також три відрізки ліній передачі 10, 11, 12, з’єднані з першою 1 та другою 2 вхідними клемами та з вихідною клемою 3 в спільному вузлі зв’язку 13, при цьому довжина відрізків ліній передачі 10, 11, що з’єднують першу 1 та другу 2 вхідні клеми з спільним вузлом зв’язку 13, менша чверті робочої довжини хвилі електромагнітного сигналу в лініях передачі, їх хвильовий опір сталий і дорівнює Z0, а довжина відрізка лінії передачі 12, що з’єднує вихідну клему 3 з спільним вузлом зв’язку 13, дорівнює чверті довжини хвилі та має хвильовий опір .

Каталог: portal -> static
static -> Пояснювальна записка до магістерської кваліфікаційної роботи магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень) на тему
static -> Пояснювальна записка до бакалаврської дипломної роботи за напрямом підготовки
static -> Реферат abstract вступ 1 загальна характеристика авіаційної промисловості
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі системи комп'ютерної алгебри Mathcad»
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі електричнoго програмного забезпечення see electrical Expert»
static -> «Використання сучасних комп’ютерних технологій для розрахунку систем освітлення приміщень»
static -> Оптимізація структури і потужності зони поточного ремонту пасажирських автомобільних підприємств
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі програм и для роботи з електронними таблицями Microsoft Excel»
static -> Характеристика мікропроцесорного пристрою І автоматики rej 515 Призначення
static -> Реферат об’єкт досліджень видобування мінеральних вод. Мета роботи дослідити екологічний вплив видобування мінеральних вод

Скачати 408.73 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка