Інформація про діяльність Головного територіального управління юстиції у місті Києві з питань правової освіти населення за 2016 рікСторінка1/7
Дата конвертації11.12.2018
Розмір1.95 Mb.
ТипІнформація
  1   2   3   4   5   6   7


Інформація про діяльність

Головного територіального управління юстиції у місті Києві

з питань правової освіти населення за 2016 рік
1. Відомості про працівників управління юстиції, які виконують обов’язки, пов’язані з правовою освітою населення, та заступника начальника Головного територіального управління юстиції, який є куратором правоосвітнього напрямку роботи: прізвище, ім’я, по батькові; з якого часу працює; телефон для зв’язку; електронна адреса:

Равлюк Андрій Григорович - Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у місті Києві, освіта вища юридична, на даній посаді працює з 21 березня 2016 року.

Контактний телефон - 279-81-07.

Електронна адреса - vrz-kiev@ukr.net
Мацюк Олена Володимирівна - начальник Управління реєстрації нормативно - правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у місті Києві, освіта вища юридична, на даній посаді працює з 29 квітня 2016 року.

Контактний телефон – (044) 425-02-12.

Електронна адреса - NPAORS@i.ua
Спеціалісти, які виконують обов’язки щодо ведення напрямку правової освіти населення:
Легкий Орест Володимирович - головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно - правових актів, правової роботи та правової освіти, освіта вища юридична, на даній посаді працює з 12 грудня 2016 року.

Контактний телефон – (044) 425-02-12.

Електронна адреса - osvita_pravova@ki.minjust.gov.ua.
Сова Віта Олександрівна - головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно - правових актів, правової роботи та правової освіти, освіта вища юридична, на даній посаді працює з 01 червня 2016 року.

Контактний телефон – (044) 425-02-12.

Електронна адреса - osvita_pravova@ki.minjust.gov.ua.

Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві упродовж 2016 року вжито необхідних заходів щодо вдосконалення та покращення роботи з правової освіти населення.

Так, діяльність Головного територіального управління юстиції у місті Києві з питань правової освіти населення протягом звітного періоду була спрямована на виконання Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992/2001 (далі – Національна програма правової освіти населення), Міської цільової програми правової освіти населення міста Києва на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 29 грудня 2011 року № 1005/7241, рекомендацій Всеукраїнської та Київської міської міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, а також направлена на підвищення правової культури і правосвідомості громадян столиці.

Свої функції з питань правової освіти населення Головне територіальне управління юстиції у місті Києві здійснює відповідно до Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 року за № 759/19497, рішень Київської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, співпрацюючи при цьому зі структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Зокрема, з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Департаментом культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Службою у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також з Головним управлінням Національної поліції у місті Києві, Київським міським Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управліннями освіти районних у місті Києві державних адміністрацій, Комунальним коледжем культури і мистецтв Київської обласної ради.Також у рамках налагодження ефективної співпраці підписано меморандуми з питань взаємодії з Київським обласним центром зайнятості, Київським міським центром зайнятості, Північним Київським територіальним управлінням Національної гвардії України, Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Департамент транспортної інфраструктури

2. Діяльність Київської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення при Київській міській державній адміністрації (далі – МКМР): відомості про кількість проведених засідань та перелік питань, що були розглянуті; виконання рекомендацій, які були прийняті на засіданнях міської МКМР та хід виконання рекомендацій, прийнятих на засіданні Всеукраїнської МКМР.
Київська МКМР у своїй діяльності упродовж звітного періоду керувалась в роботі Національною програмою правової освіти населення, Положенням про Всеукраїнську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1995 року № 366, рекомендаціями Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, Міською цільовою програмою правової освіти населення міста Києва на 2012-2016 роки, планом роботи Київської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради на 2016 рік, затвердженим головою Київської міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Київська міська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення діє відповідно до Положення про Київську міську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 01 березня 2004 року № 315 (в редакції розпорядження від 15 жовтня 2009 року № 1191).

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11 лютого 2016 року № 71 затверджено склад МКМР.

До складу МКМР входять:Заступник голови ради

Шаповал Анатолій Анатолійович,

заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та боротьби з корупцієюЗаступник голови ради

Куценко Станіслав Ігорович

начальник Головного територіального управління юстиції у місті КиєвіГолова ради

Бондаренко Володимир Володимирович,

керівник апарату виконавчого органу Київської міської ради

(Київської міської державної адміністрації)

Представники структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):


    • Управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу;

    • Управління з гендерних питань взаємодії з громадськими організаціями інвалідів, ветеранів війни та праці Департаменту соціальної політики;

 • Департаменту освіти і науки, молоді та спорту;

 • Відділу опрацювання актів Київського міського голови, Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради юридичного управління ;

 • Департаменту культури;

 • Департаменту суспільних комунікацій;

 • Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці;

 • Служби у справах дітей;

 • Центру правової допомоги киянам, які опинились у складних життєвих обставинах комунального підприємства «Госкомобслуговування» Київської міської ради;

 • Київського міського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій;

 • Київського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Представники:


 • Об’єднання профспілок, організації профспілок в м. Києві «Київська міська рада профспілок»;

 • Київської гімназії східних мов № 1.

 • Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції України в місті Києві;

 • Київської міської організації товариства «Знання» України (перший заступник голови правління);

 • Київського університету туризму, економіки та права (проректор з організаційно-правової роботи);

 • Київського педагогічного університету ім. Б.Грінченка (завідуючий кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання);

 • Головного територіального управління юстиції у місті Києві;МКМР діє відповідно до Плану роботи, який приймається на останньому засіданні поточного року. Діяльність МКМР спрямована на підвищення рівня правової культури населення столиці, учнівської та студентської молоді, створення належних умов для набуття громадянами знань про їх права та обов’язки, проведення профілактичної роботи серед молоді, схильної до правопорушень, вдосконалення системи правової освіти, забезпечення вільного доступу громадян до джерел правової інформації та інформування громадськості про діяльність Київської МКМР щодо проведених та запланованих заходів з правової освіти населення, зокрема, висвітлення правоосвітніх заходів у ЗМІ.

На засідання МКМР постійно запрошуються районні управління освіти, служби у справах сім’ї та молоді, представники районних управлінь поліції та інші.

З метою змістовного та результативного розгляду і обговорення питань порядку денного залучаються компетентні фахівці відповідного напрямку діяльності.

Для детального вивчення діяльності районних міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення у місті Києві, у 2016 році поглиблено співпрацю з районними в місті Києві державними адміністраціями.

Під час засідань МКМР розглядалися

наступні питання:


 • «Організація роботи міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Шевченківського району м. Києва»;

 • «Проведення профілактичних заходів та попередження негативних явищ в молодіжному середовищі, проблеми у формуванні в молоді здорового способу життя»;

 • «Висвітлення форм і показників правоосвітньої та правовиховної діяльності Головного територіального управління юстиції у м. Киві на виконання рекомендацій Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента від 18 жовтня 2001 року № 999/2001».


За результатами засідань МКМР по кожному питанню були сформовані відповідні рекомендації, серед яких:

  • продовжити реалізацію заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури населення, шляхом проведення Тижнів правових знань, «круглих столів», правових конкурсів, правопросвітніх заходів для дітей та молоді столиці;

  • розглянути нові можливості та шляхи здійснення комплексу заходів, направлених на інформування населення з питань: соціального та правового захисту військовозобов’язаних, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, резервістів, військовослужбовців за контрактом, з метою надання всебічної правової допомоги зазначеним категоріям громадян;

  • продовжувати проведення правоосвітніх лекцій для неповнолітніх з метою попередження негативних явищ в молодіжному середовищі;

  • провести роботу, спрямовану на збільшення виступів у засобах масової інформації з питань формування в молоді здорового способу життя;

  • сприяти розміщенню інформаційних матеріалів - плакатів, буклетів, пам’яток щодо «гарячих ліній» безоплатної вторинної правової допомоги, «гарячих ліній» служб з попередження насильства в сім'ї у доступних для огляду місцях;

  • проводити роботу щодо підвищення рівня правової свідомості студентської молоді юридичних факультетів вищих навчальних закладів міста Києва;

  • розробити методичні рекомендації, пам’ятки, буклети з питань юридичної, гуманітарної, соціальної допомоги переселенцям з тимчасово - окупованої території та розповсюдити їх серед населення міста Києва.

Виконавцям рекомендацій був встановлений термін для повідомлення про їх реалізацію.

Аналіз повідомлень свідчить, що заплановані заходи повністю виконані.

У 2016 році завершено виконання Київської міської програми з правової освіти населення на 2012-2016 роки.

Наразі за участю Головного територіального управління юстиції у місті Києві виконавчим органом Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) розроблено нову Київську міську програму з правової освіти населення на 2017-2019 роки.

Протягом 2016 року Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві проведено значну кількість різноманітних правопросвітніх заходів (понад 40), у тому числі проведено 22 лекції та семінари на які, крім інших, також запрошувались члени територіальних МКМР з правової освіти населення.
3. Діяльність громадських приймалень та виїзних консультативних пунктів; співпраця з юридичними клініками, створеними при вищих навчальних закладах, які готують фахівців юристів.
З 16 березня 2016 року по 28 квітня 2016 року та з 15 вересня 2016 року по 09 грудня 2016 року Головне територіальне управління юстиції у місті Києві спільно з Координаційної радою молодих юристів організували та провели конкурси серед юридичних клінік «Правознавець». Конкурс юридичних клінік «Правознавець» спрямований на стимулювання юридичної освіти, правової грамотності, посилення прикладного характеру юридичних знань. Керівник проекту – Заступник Голови Ради, к.ю.н., адвокат Н.А.Сергієнко.

28 квітня 2016 року о 15:00 в актовому залі Головного територіального управління юстиції у місті Києві (м.Київ, пров. Музейний, 2-Д) відбувся фінал конкурсу юридичних клінік «Правознавець» (весняна каденція). Фіналісти конкурсу: команда «Фенікс» юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України та команда «Factum» юридичної клініки «Центр правового захисту» Київського національного торговельно-економічного університету взяли участь в імітації судового засідання місцевого господарського суду.

За результатами оцінювання конкурсних робіт (позовні заяви, інші процесуальні документи) та виступу вказаних команд у фіналі конкурсу, його переможцем стала команда «Фенікс» юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України (склад команди: Шандрук Анастасія, Жук Анна (капітан команди). Друге місце у конкурсі посіла команда «Factum» юридичної клініки «Центр правового захисту» КНТЕУ (склад команди: Бонь Богдан, Коломійчук В’ячеслав (капітан команди). Члени команд-фіналістів конкурсу були нагороджені Координаційною радою молодих юристів міста Києва при Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві дипломами та цінними подарунками

09 грудня 2016 року о 15:00 в актовому залі Головного територіального управління юстиції у місті Києві відбувся фінал конкурсу юридичних клінік «Правознавець» (осінньо-зимова каденція). Фіналісти конкурсу: команда «Захисники» юридичної клініки Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького та команда «Правознавці» юридичної клініки Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Враховуючи результати оцінювання конкурсних робіт та виступів вказаних команд в імпровізованому судовому засіданні, переможцем стала команда «Захисники» юридичної клініки Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького (склад команди: Когут Юлія, Коноваленко Богдан, Мазур Марина (капітан команди). Друге місце у конкурсі посіла команда «Правознавці» юридичної клініки Міжрегіональної Академії управління персоналом (склад команди: Онопа Олексій, Грищенко Владислав, Усенко Нікіта (капітан команди).

Члени команд-фіналістів конкурсу були нагороджені Координаційною радою молодих юристів міста Києва при Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві дипломами та цінними подарунками.Також , протягом 2016 року Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві з 17 вищими навчальними закладами міста Києва підписані меморандуми про співпрацю в сфері правоосвітньої діяльності , а саме з:

 • Академією адвокатури України;

 • Київським національним торговельно – економічним університетом;

 • Університетом «Крок»;

 • Національним університетом «Києво-Могилянська академія»;

 • Київським національно економічним університетом імені Вадима Гетьмана;

 • Міжнародним науково – технічним університетом;

 • Національною академією внутрішніх справ України;

 • Київською державною академією водного транспорту;

 • Відкритим міжнародним університетом розвитку людини «Україна»;

 • Київським інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

 • Університетом державної фіскальної служби України;

 • Київським національним лінгвістичним університетом;

 • Київським університетом права;

 • Національним транспортним університетом;

 • Київським університетом імені Бориса Грінченка;

 • Київським національним університетом технологій та дизайну;

 • Європейським університетом.Європейський університет


Київський національний університет технологій та дизайну
Упродовж року функціонували 22 консультативні пункти на базі місцевих державних адміністрацій, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, пенсійного фонду та бібліотек .

Також, в Київському міському клінічному шпиталі інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій та учасників антитерористичної операції організовано і проведено 2 виїзні консультації юристів з питань захисту прав учасників АТО, членів їх сімей.

З 07 грудня 2016 року по 09 грудня 2016 року фахівцями Головного територіального управління юстиції у місті Києві були проведені консультації для громадян на базі Академії Адвокатури України.

Крім того, Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві 07 грудня 2016 року був проведений круглий стіл за участю студентів Національного університету імені Т.Г. Шевченко тему : Децентралізація, як пріоритетний напрямок діяльності міністерства юстиції України»


3.1. Робота громадських приймалень, створених при управліннях юстиції, які надають безоплатні консультації та роз’яснення з правових питань, допомогу в оформленні заяв, скарг та інших документів правового характеру, інформацію про повноваження органів, установ.
Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги при Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві (далі - Приймальня) здійснює свою роботу відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року № 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 року за № 759/19497, наказу Міністерства юстиції України від 29 вересня 2011 року № 3047/5 «Про затвердження Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2011 року за № 1114/19852, методичних рекомендацій Міністерства юстиції України щодо діяльності громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги та наказу Головного управління юстиції у м. Києві «Про громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги при Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві» від 23 грудня 2015 року № 864/6. До роботи Приймальні залучені всі структурні підрозділи Головного територіального управління юстиції у місті Києві, які консультують громадян у межах компетенції, згідно затвердженого графіку.

З метою покращення доступу до отримання якісної безоплатної первинної правової допомоги Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві постійно проводиться оновлення стенду з методичним рекомендаціями та щотижня розміщуються новини щодо актуальних змін в законодавстві.

У Приймальні здійснюється розповсюдження методичних посібників та буклетів з актуальних питань законодавства та правової освіти.

Крім того, на виконання доручення Міністерства юстиції України від 23 квітня 2013 року № 10.3-32/273 щодо ефективності роботи громадських приймалень, запроваджено єдиний графік роботи громадських приймалень - щовівторка та щочетверга з 10.00 до 16.00.

Реєстрація (облік) особистого прийому громадян, які звертаються до приймальні, здійснюється за допомогою журнальної форми.

У приміщенні відділу розміщено графік роботи Приймальні, методичні рекомендації, зразки типових позовів та журнал «Відгуки і пропозиції».

Заявникам надається первинна правова допомога у вигляді правової інформації, консультацій і роз’яснень чинного законодавства України, надається допомога в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги.

У рамках надання первинної правової допомоги до 01 травня 2016 року діяли 11 громадських приймалень в установах районних управлінь юстиції міста Києва.

Наразі діє громадська приймальня при Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві за адресою: м.Київ, вул.Верхній Вал,32.

Упродовж 2016 року громадськими приймальнями при Головному територіальному та районних управліннях юстиції у м. Києві надано правову допомогу 1215 громадянам (з них: громадською приймальнею Головного територіального управління юстиції у місті Києві - 696 громадянам, громадськими приймальнями районних управлінь юстиції -519). Первинна правова допомога надавалась різним категоріям громадян, а саме: пенсіонерам, інвалідам, особам, які були ліквідаторами аварії на ЧАЕС; безробітним, одиноким матерям, особам з багатодітних сімей, ветеранам ВВВ, та іншим громадянам.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка