Інформація про підсумки виконання у 2013 році Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова на 2011-2013 роки Львів комфортне місто для мешканцівСторінка1/3
Дата конвертації25.11.2016
Розмір3.63 Mb.
ТипІнформація
  1   2   3
Додаток 1

Затверджено

ухвалою міської ради

від__________№ _____


ІНФОРМАЦІЯ

про підсумки виконання у 2013 році Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Львова на 2011-2013 роки


Львів – комфортне місто для мешканців
Поліпшення якості обслуговування для громадян

Львівською міською радою затверджено стандарти адміністративних послуг, що надаються виконавчими органами міської ради. Розроблено внутрішні стандарти обслуговування мешканців (надалі – Стандарт). Всі стандарти адміністративних послуг розміщено у базі документообігу та на веб-сторінці міської ради (рис. 1), підкріплено бланки заяв до стандартів послуг та рішення виконавчого комітету, на підставі яких вони надаються. Для кожного стандарту адміністративних послуг створено інформаційні картки, які можна видрукувати.

У
Рисунок 1: Центр надання адміністративних послуг


Центрі надання адміністративних послуг постійно проводиться опитування відвідувачів щодо якості надання послуг. Також громадяни мають змогу заповнити відповідну анкету через офіційну веб-сторінку Львівської міської ради (надалі – ЛМР). За результатами опитувань впроваджуються заходи щодо поліпшення якості надання послуг.

Забезпечено функціонування Центрів надання адміністративних послуг у районних адміністраціях, а саме: прийом звернень з необхідним для надання послуги пакетом документів, відповідно до затверджених Стандартів; надання консультацій громадянам і юридичним особам з питань надання адміністративних та інших послуг, процедур розгляду інших питань особисто, телефоном, з допомогою електронної пошти у системі Інтернет; надання інформаційних друкованих матеріалів; організація особистого прийому громадян та юридичних осіб до голови районної адміністрації, його заступників, керівників структурних підрозділів.

Прийнято рішення виконавчого комітету від 10.02.2012 № 67 “Про схвалення Програми створення Універсаму послуг у м. Львові на 2012-2014 роки для реалізації Концепції покращання надання публічних послуг виконавчими органами міської ради“.

У рамках проекту “ART of Governance“ розроблено дорожні карти, які спрощують та пришвидшують процедуру отримання адміністративних послуг. Дорожні карти – це інтерактивні електронні путівники, які покликані просто та доступно показати мешканцю, що треба зробити для отримання певної послуги чи дозволу від міських органів влади, до яких інстанцій потрібно звертатися та які документи зібрати. Мета розробки цих путівників – полегшити та спростити львів’янам проходження певних адміністративних процедур. Також розроблені дорожні карти з роз’ясненнями щодо приватизації землі, створення ОСББ, відкриття закладу торгівлі тощо.


Поліпшення якості управління для громадян

Комунальна установа “Інститут міста“ спільно з відділом кадрів апарату виконавчого комітету та департаментом “Адміністрація міського голови“ підготували та видали друком для працівників “Довідник посадовця“, серію поліграфічної продукції “Комунікативні стандарти для працівників“.

Управління внутрішньої політики департаменту “Адміністрація міського голови“ у рамках проекту “Таємний клієнт“ проводить періодичні перевірки якості спілкування працівників різних закладів м. Львова з мешканцями міста з метою з’ясування чи відрекомендовуються працівники закладів м. Львова, чи надають потрібну інформацію, фахову консультацію чи сумлінно виконують свої обов’язки. На цей час проведено перевірку закладів охорони здоров’я, освіти, львівських комунальних підприємств. Результати моніторингу передаються керівництву для вжиття відповідних заходів.

Запроваджено можливість перегляду на сайті ЛМР у рубриці “Стан виконання звернення“ етапу розгляду звернень. Для цього необхідно знати реєстраційний номер та пін-код.

Інформаційні карти до послуг, що надає ЛМР розміщено на офіційному сайті www.city-adm.lviv.ua у рубриці “Львівянину“.

У відділі “Центр надання адміністративних послуг“ містяться папки з інформаційними картами, що роздаються мешканцям.

Кожного року виконавчі органи міської ради звітують про проведену роботу за рік у формі відкритих засідань. У 2012 році впроваджено нову практику звітування керівників львівських комунальних підприємств, які обслуговують житлові будинки.

Протягом останніх років ведеться робота з розміщення послуг, що надають виконавчі органи міської ради, лише на 1 поверсі адмінбудинку, зокрема:

- розміщено Центр надання адміністративних послуг, де мешканці можуть здати документи, написати заяву (скаргу), написати та відправити електронне звернення;

- на 1-му поверсі розміщено “Гарячу лінію міста“, яка працює цілодобово, та відділ супроводу ОСББ.

Мешканці мають змогу запису на прийом до керівників виконавчих органів міської ради у Центрі надання адміністративних послуг, що унеможливлює контакт мешканців з посадовцями, і відповідно, посадовець немає впливу на сам процес. Запроваджено можливість електронного запису на прийом до керівників з офіційного сайту міської ради, а також по телефону.

Поліпшення інформування громадян

Інформація про роботу структурних підрозділів ЛМР щоденно висвітлюється на офіційному сайті міської ради. Використано такі методи, як розсилка електронних вісників, розповсюдження корисної інформації через буклети, соціальну рекламу, промоційну продукцію. Активно продовжено інформування мешканців через соціальні мережі в Інтернеті, чат-конференції за участю різних посадовців.

ЛКП, що обслуговують житловий фонд розміщують інформацію на дошках оголошень в кожному під’їзді житлових будинків про використання коштів ЛКП, телефони служб міста. Для зручності мешканців Центри надання адміністративних послуг були створені у всіх районних адміністраціях.


Якісні послуги, що надають підприємства з обслуговування житлового фонду

Зміна системи управління житловим фондом, покращення санітарно-технічного стану житлових будівельДепартамент житлового господарства та інфраструктури спільно із департаментом економічної політики з метою вдосконалення структури управління житловим господарством у 2013 році провів реорганізацію ЛКП, що обслуговують житловий фонд, шляхом укрупнення у Залізничному, Личаківському та Сихівському районах. В результаті проведеної реорганізації було ліквідовано 4 ЛКП. Станом на 01.01.2014 у місті функціонують 44 ЛКП, що обслуговують житловий фонд.

С
Рисунок 2: 4-й всеукраїнський Форум ОСББ
таном на 1 січня 2014 року у м. Львові зареєстровано 505 ОСББ (до складу яких входить 537 будинків). Надається допомога керівникам діючих ОСББ у вирішенні організаційних, фінансових, юридичних питань; двічі на тиждень у відділі супроводу ОСББ надаються професійні консультації юриста та фінансового експерта з питань діяльності ОСББ. Протягом року проведено 3 безкоштовних навчальних семінари (по 15-20 слухачів) для діючих керівників ОСББ, бухгалтерів, ініціативних груп мешканців. у жовтні в м. Львові організовано та проведено 4-й всеукраїнський Форум ОСББ (Рис. 2).


Реалізація проекту “Єдиний розрахунковий центр“

Д
Рисунок 3: Термінали системи EASYPAY
епартамент економічної політики спільно із районними адміністраціями залучив до співпраці нові банківські установи через, які мешканці можуть оплачувати за житлово-комунальні послуги. Серед яких: “Комерційно-індустріальний банк“, банк “Львів“, “БТА-Банк“, “Укргазбанк”, банк “Укркоопспілка“, КБ “Глобус“, “Кредитпромбанк“, “Укрінбанк“ та ін.

У 2013 році мешканці мали змогу оплачувати за комунальні послуги через термінали системи EASYPAY (Рис. 3). Працює система “регулярних платежів“ для клієнтів Приватбанку та Кредобанку.

У 2013 році рівень розрахунків населення за житлово-комунальні послуги становив: за квартирну плату – 101,1 %, водопостачання – 101,5 %, за теплопостачання – 100,5 %. Протягом року заборгованість мешканців за житлово-комунальні послуги зменшилась на 3,3 млн. грн.

З метою вдосконалення надання житлово-комунальних послуг та контролю за роботою комунальних підприємств відділом аналізу та стратегічного планування проводиться щомісячний моніторинг роботи львівських комунальних підприємств житлового господарства шляхом аналізу основних показників фінансового та господарського стану за звітний місяць.У 2013 році у місті Львові здійснювали діяльність 96 комунальних підприємств. З них 70 ЛКП за підсумками 9 місяців 2013 року є прибутковими на суму 2 968,10 тис. грн., 16 підприємств є збитковими. Сума збитків за 9 місяців 2013 року становить 115 706 тис. грн., що є на 32677,2 тис. грн. більше від збитку, одержаного за аналогічний період 2012 року.

Здійснено ремонт сходових кліток - у 1 459 будинках на суму 12,4 млн. грн., ремонт внутрібудинкових інженерних мереж у 6 842 будинках на суму 6,16млн.грн. та ремонт покрівель у 2 771 будинку на суму 7,28 млн. грн.

Поліпшення експлуатації та утримання житлового фонду

З
Рисунок 4: Реконструкція у будинках ОСББ
а кошти міського бюджету у 2012 році департаментом житлового господарства та інфраструктури було виконано ремонтних робіт у житловому фонді на суму 6,9 млн. грн.

Здійснено капітальний ремонт та реконструкцію у 25 будинках ОСББ на загальну суму 2,7 млн. грн. (Рис. 4).Здійснено ремонт покрівель у 16 житлових будинках на суму 1,6 млн. грн.
Освітлення міста

Влаштування зовнішнього освітлення території міста

К


Рисунок 5: Концепція зовнішнього освітлення історичного ареалу міста
онцепція зовнішнього освітлення історичного ареалу міста Львова має на меті впорядкування хаотичних світлових точок у міському просторі через створення продуманого гармонійного нічного образу міста (Рис. 5). Дана Концепція затверджена рішенням виконавчого комітету від 17.05.2013 № 331.

Департамент житлового господарства та інфраструктури провів заміну 1 082 світильників, в т. ч. 787 на нові енергозберігаючі та відремонтовано 295 шт., виконано заміну 4 663 шт. ламп, 120 опор, прокладено 12,3 км кабелю і самонесучого ізольованого проводу та 5,1 км повітряних ліній. Виконано роботи з покращення зовнішнього освітлення з повною заміною світильників на 20 вулицях міста: вул. Щирецька, Скнилівські провулки, вул. Ніжинська, Музей народної архітектури та побуту у Львові та ін.

Проведено реконструкцію зовнішнього освітлення територій навчальних закладів міста.

Виконано підсвітку на об'єктах: фасад вежі Корнякта, фасад кам'яниці Шольц-Вольфовичів, фасад церкви Святого Юра, фасад храму Святого Архистратига Михаїла. Освітлено оглядовий майданчик Високого замку.


Автоматизація аварійно-диспетчерської служби

Проведено автоматизацію всіх (301 шт.) пунктів живлення, що дає змогу оперативно реагувати на аварійні ситуації в мережах зовнішнього освітлення, які відображаються на моніторі в аварійно-диспетчерській службі ЛКП “Львівсвітло“.


Якісне водопостачання та водовідведення

Розробка Програми каналізування міста

Ухвалою ЛМР від 29.09.2012 № 1742 затверджено Комплексну Програму модернізації каналізаційного господарства м. Львова на 2012-2015р.

Реконструкція об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства.

Виконано реконструкцію і переоснащення 7-ми свердловин на 2,228 млн. грн.

Реконструкція та капітальний ремонт об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства.

У 2012 році виготовлено проектно-кошторисну документацію “Реконструкція аеротенків-освітлювачів“ 285,0 тис. грн.
Якісне теплопостачання та гаряче водопостачання

Реконструкція та капітальний ремонт тепломереж

У 2012 році ЛМКП “Львівтеплоенерго“ проведено заміну 500 м магістральної тепломережі на вул. І. Чмоли.

У 2012 році ЛКП “Залізничнетеплоенерго“ проведено будівництво теплових мереж до житлових будинків та дитячої установи на вул. Олени Степанівни для перепідключення їх до власної котельні на вул. В. Комарова, 22-а.

Реконструкція та капітальний ремонт котелень, зокрема ліквідація підвальних.

Роботи з ліквідації підвальної котельні на вул. В. Івасюка, 19 шляхом під`єднанням споживачів до котельні по вул. Албанській, 9 виконано. У 2012 році шляхом встановлення поквартирного автономного опалення ліквідовано 3 підвальні котельні на вул. П. Дорошенка, 10/12, вул. М. Вербицького, 5, вул. Пекарській, 1-ц.

За кошти ЛКП “Залізничтеплоенерго“ проведено будівництво теплових мереж для підключення споживачів на вул. П. Калнишевського, 12 до котельні на вул. Роксоляни, 26. Котельню на вул. П. Калнишевського, 12 ліквідовано.

Проведено реконструкцію двох окремостоячих котелень на вул. Стефаника, 7, вул. Окружній, 44.

Реконструкція та капітальний ремонт центральних теплових пунктів

Департаментом житлового господарства та інфраструктури виготовлено проектно-кошторисну документацію. Вартість робіт згідно кошторисної документації становить 2 321,5 тис. грн. та 95,168 тис. грн. вартість виготовлення проектно-кошторисної документації.


Комфортне та безпечне пересування по дорогах міста

Капітальний ремонт та реконструкція вулиць, дорожніх розв'язок та шляхопроводів

Департамент житлового господарства та інфраструктури спільно із управлінням капітального будівництва завершив капітальний ремонт вулиць Д. Бортнянського та Ужгородської.

Виконано капітальний ремонт вулиці Лесі Українки на ділянці від вул. Театральної до вул. Підвальної: археологічні дослідження, заміна інженерних мереж, замощення вулиці та тротуарів бруківкою, мозаїкою та гранітними плитами і перетворення її на пішохідну зону на площі 2 749 кв. м з елементами музеєфікації давніх міських фортифікаційних споруд шляхом трасування в поверхні мощення.

Проводиться обстеження стану аварійності шляхопроводу на вул. Городоцькій, 166, триває виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення аварійно-відновлювальних робіт.

Безпечні умови пресування пішоходів та руху транспорту

Перед навчальними закладами у місті встановлено відповідні дорожні знаки та обмежувачі швидкості.

Для забезпечення умов безпеки на пішохідних переходах районні адміністрації наносять дорожню розмітку “Пішохідний перехід“. Більшість пішохідних переходів у місті освітлено.

Проведено капітальний ремонт 2 маршів підземного переходу на вул. Пасічній, 92. Заплановано проведення ремонту ще 2 маршів.
Впорядкування транспортного руху

Оптимізація транспортної інфраструктури м. Львова (відповідно до розробленої та затвердженої транспортної схеми м. Львова)Департаментом житлового господарства та інфраструктури встановлено пристроїв GPS на: тролейбус – 75 шт., трамвай – 75 шт., автобус – 600 шт.

З 01.01.2012 у м. Львові запроваджено нову маршрутну мережу громадського транспорту (Рис. 6). У новій мережі передбачалось 46 міських автобусних маршрутів, з яких 6 радіальних, 40 - хордових. За пропозиціями мешканців додатково у мережу додано 6 нових автобусних маршрутів - радіальний № 47-а, та хордові №№ 48, 49, 50, 51, 53. Впродовж року відбувалися зміни до схем маршрутів.

Ч
Рисунок 6: Нова маршрутна мережа громадського транспорту


астково проведена реконструкція трамвайної колії маршруту № 6 (вул. Городоцька). Виконано реконструкцію чотирьох ділянок: Городоцька, Личаківська, Є. Коновальця, А. Мельника-Генерала Т. Чупринки з відновленням трамвайного полотна.

У 2012 році зареєстровано виконання робіт на наступних об'єктах: впорядкування та реконструкція території у межах вул. Чернівецької і вул. Городоцької - 14,912 млн. грн., реконструкція вул. Пасічної (від вул. Зеленої до вул. Личаківської) - 13,388 млн. грн.; тротуар від іподрому до проектованої дороги № 7 (будівництво) - 1,852 млн. грн., капітальний ремонт вул. Лесі Українки - 9,119 млн. грн., реконструкція вул. Богданівської (від вул. Тракт Глинянський до вул. Золочівської) - 9,815 млн. грн., реконструкція просп. Свободи (від вул. Городоцької до вул. М. Вороного) - 1,285 млн. грн., проведено проектні роботи об'єктів трамвайних маршрутів № 2 і № 6 та ін.

Облаштування нових місць для паркування та покращення інфраструктури існуючих.

У липні 2012 року за розпорядженням Льівівського міського голови розпочала роботу робоча група з питань впорядкування транспортного руху та паркування в центральній частині міста. Робоча група опрацювала Концепцію впорядкованих паркувальних та пішохідних зон в центральній частині Львова, яка була затверджена рішенням виконавчого комітету від 12.04.2013 N 208. Концепція ставить за мету впорядкувати вуличне паркування у центральній частині міста з паралельним створенням вільних від механічного транспорту пішохідних зон. Концепція сприятиме виправленню транспортної ситуації у місті, деформованої у сторону приватних автомобілів.

Відповідно до ухвали міської ради від 27.01.2011 № 120 “Про затвердження збору за місця для паркування транспортних засобів та плати за паркування транспортних засобів на території м. Львова” (зі змінами та доповненнями) загальна кількість паркомісць становить – 5 927. Департамент житлового господарства та інфраструктури спільно із департаментом містобудування уклав 8 нових договорів на 130 паркомісць. 12.04.2013 виконавчий комітет ЛМР затвердив Програму реалізації І стадії Концепції створення впорядкованих паркувальних та пішохідних зон у центральній частині Львова. Вона передбачає впровадження почергових комплексних заходів для поступового звільнення центральної частини міста від стихійного паркування приватного автотранспорту, організацію паркувальних майданчиків для туристичного автотранспорту та створення якісного громадського простору для мешканців і гостей міста.
Розвиток велосипедної інфраструктури міста

23.05.2011 виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення № 516 “Про погодження Програми першої стадії розвитку велосипедної мережі та супровідної інфраструктури у Львові у 2011-2019 роках“, згідно з якою до 2020 року у Львові буде збудовано веломережу довжиною 268 км, що становить 40% від довжини наявних міських автошляхів. На даний час у Львові збудовано 30 км велодоріжок.Облаштування міста велостійками на даний момент значно перевищує потребу міста, до цього процесу долучаються приватні підприємці, які за дозволами відповідних підрозділів ЛМР встановлюють велостійки біля своїх закладів.

В
Рисунок 7: Пункт вело прокату


ідповідно до Концепції розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури у м. Львові та для покращення умов проведення дозвілля та гостей та мешканців міста, у Львові департамент житлового господарства та інфраструктури спільно із департаментом містобудування облаштовують пункти вело прокатів (Рис. 7). Один з таких пунктів облаштовано велосипедами – на пл. Ринок. На даному етапі у Львові працює кілька приватних точок оренди велосипедів. Представники міської ради підтримують постійні контакти з іноземними компаніями, що мають досвід впровадження муніципальної автоматизованої системи оренди велосипедів. Ведуться переговори стосовно інвестицій у впровадження такої системи у Львові.

Оптимізація маршрутної мережі з метою розвантаження центральної частини міста від пасажирського автотранспорту. Запроваджено новий автобусний маршрут № 53 та № 10. Проведено 1 конкурс на 5 автобусних маршрутів №№ 48, 49, 50, 51, 53.


Якісні послуги громадського транспорту

Оновлення парку громадського транспорту, зокрема низькопідлогових автобусів та тролейбусів середньої та великої місткості

Львівською міською радою, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання здійснення головними розпорядниками бюджетних коштів капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень“ від 3 червня 2013 року № 404, реалізовуються проекти стосовно Плану заходів з виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Зокрема: “Оновлення рухомого складу автобусного парку міста Львова“ - придбання 100 автобусів загальною вартістю 121,1 млн. грн.; “Оновлення рухомого складу тролейбусного парку міста Львова“ - придбання 50 тролейбусів загальною вартістю 95,0 млн. грн.

Реалізація проекту “Львівський трамвай“Департамент житлового господарства та інфраструктури придбав 1 трамвай виробництва “Електрон“ (Рис. 8).

Благоустрій міста

Забезпечення площами для поховань померлих м. Львова

Р
Рисунок 8: Трамвай виробництва компанії "Електрон"


озроблено детальний план розширення території Голосківського кладовища площею 14,4 га. Забезпечено охорону Янівського, Сихівського і Голосківського кладовищ, прибирання 11 кладовищ, захоронення 57 невідомих і безрідних людей за кошти ЛКП “Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг“

Розробка нових Правил благоустрою м. Львова

Ухвалою міської ради від 21.04.2011 № 376 “Про Правила благоустрою м. Львова“ затверджені правила благоустрою у м. Львові.

Організація благоустрою в місті

Департаментом економічної політики спільно із департаментом містобудування та департаментом житлового господарства та інфраструктури проведено роботу над розробкою перспективної схеми розміщення рекламних засобів. Першими опрацьовано вул. Любінську, вул. І. Виговського, вул. Д. Вітовського, вул. Чернівецьку, перехрестя вул. Стрийської-Наукової-Хуторівки. Впорядковано та уніфіковано розміщення великоформатної реклами на фасадах будинків в центральній частині міста.

Для впорядкування розміщення вивісок рішенням виконавчого комітету від 22.07.2011 № 692 затверджено порядок розміщення вивісок, який містить чіткі вимоги до виготовлення та розміщення вивісок з ілюстрацією добрих та поганих прикладів.

Проведено тендер на розроблення плану зонування території м. Львова, одним із завдань якого є розробка Концепції розвитку роздрібної торгівлі в м. Львові. Проведено обговорення та аналіз з науковцями, експертами і соціологами існуючого стану сфери торгівлі міста, визначено завдання та напрямки Концепції розвитку роздрібної торгівлі в м. Львові.

Проведено інвентаризацію тимчасових споруд по усіх районах м. Львова. Підготовлено 363 документи для погодження режимів роботи тимчасових споруд. Розпорядженням міського голови утворено робочу групу щодо врегулювання проблемних питань функціонування тимчасових споруд:

- проведено спільно з відділами Державної служби боротьби з економічною злочинністю перевірки тимчасових споруд щодо законності здійснення діяльності;

- акти перевірок про виявлені порушення скеровано в правоохоронні та контролюючі служби міста для вжиття заходів.

Розроблено проект Положення про розміщення та функціонування тимчасових споруд. Спільно з департаментом містобудування підготовлено пропозиції щодо Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд.

Проведено паспортизацію об’єктів ринкового господарства м. Львова. Здійснено комісійні обстеження, за результатами яких притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу, скеровано акти про виявлені порушення в правоохоронні та контролюючі органи для приведення діяльності ринків до вимог чинного законодавства. Проведено зустрічі з адміністраціями ринків щодо забезпечення селян, які здійснюють стихійну торгівлю, торговельними місцями на ринках та нараду-семінар для керівників ринків на тему “Ринок і споживач, ринки сьогодні, їх санітарний стан“.

У 2013 році ліквідовано 27 інтерактивних клубів. Слід зазначити, що у 2009 році функціонувало 165 закладів грального бізнесу, а у 2013 році ця цифра становила 22.

Завдяки зусиллям районних адміністрацій та районних відділів ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області ліквідована стихійна торгівля на вул. С. Петлюри, вул. Личаківській (біля “Винниківського“ ринку), вул. Личаківській, 185-189, вул. А. Горської (біля “Привокзального“ ринку).


Наше місто – культурна та туристична столиця Східної Європи.

Потрібно часто проводити культурні заходи Європейського значення. Пам’ятки архітектури мають бути відреставровані та підтримуватися у належному стані. Активна промоційна політика та співпраця з бізнесом дозволить забезпечити найвищі темпи зростання кількості туристів в Європі.


Збереження історичного середовища

Інтегрована концепція муніципального розвитку та оновлення старої частини міста Львова.

ЛМР спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ видано “Довідник облаштування міста. Правила поведінки в історичному середовищі“ (Рис. 9).

П
Рисунок 9: "Довідник облаштування міста"


редставниками громадськості було ініційоване створення фонду підтримки власників та користувачів світовим спадком. Управління охорони історичного середовища звернулося в Міністерство культури України з пропозицією створення такого фонду. Відповідь Міністерства полягала в тому, що такий фонд необхідно створювати на місцевому рівні та залучати кошти власників та орендарів пам'яток архітектури.

Проведено тренінг для ковалів-реставраторів на пл. Ринок, 10. Функціонувала “Майстерня міста“ - відкритий спеціально обладнаний простір, де працювали реставратори металу та каменю.

Проведено роботи з фотофіксації 358 пам'яток, створення електронної бази пам'яток архітектури з доступом до неї всіх зацікавлених користувачів (голови районних адміністрацій, директори ЛКП та ін.).

У грудні 2011 року розпочато реалізацію українсько-польського проекту “Підземне місто: розвиток і популяризація транскордонного туризму завдяки створенню транскордонного туристичного маршруту підземними трасами Львова, Жешува, Любліна“. Групи експертів проводять експертні дослідження для підготовки проектних пропозицій.Збереження та реставрація окремих архітектурних елементів, що мають високу мистецьку вартість.

З
Рисунок 10: Реставрація балконів


а фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ розпочато і буде продовжено у 2014 році реставрація 16-ти балконів на будинках, пам’ятках архітектури м. Львова (вул. Сербська, 13, пл. Соборна, 9 (2 балкони), пл. Соборна, 11, вул. Академіка О. Богомольця, 10 (2 балкони), вул. П. Дорошенка, 6, вул. П. Дорошенка, 21, вул. С. Бандери, 1, вул. Друкарська, 6а (2 балкони), пл. Ринок, 8, вул. І. Федорова, 30, вул. Братів Рогатинців, 14, вул. М. Лисенка, 7) (Рис. 10).

Проведено реставрацію надгробків на Личаківському цвинтарі (надгробок А. Яблонівського, надгробок С. Ланц, надгробок М. Потоцького, гробівець родини І. Свєнціцького, група трьох надгробків, у тому числі, Ф. Віглі). Також здійснено інвентаризацію надгробків на Личаківському цвинтарі.Здійснено захист скульптур на пл. Ринок, 10. Розпочато виготовлення копій скульптурної групи “Глорія“ та “Путті“ та скульптур на пл. Ринок, 3.

У рамках спільного українсько-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова“ за участю комунальної установи “Інститут міста“ та GIZ реалізовано програму реставрації історичних вікон та дверей (проведено реставрацію 146 вікон та 25 брам; на кінець року в процесі реставрації перебували 43 вікна та 2 брами).

У
Рисунок 11: Вівтар "Голгофа"


рамках проекту “Збереження спільної культурної спадщини“ Міністерства культури та національної спадщини Польщі завершено реставраційні роботи вівтаря “Голгофа“ (Рис. 11). Реставраційні роботи тривали 2 роки. Над реставрацією дерев’яного вівтаря “Гологофа“ працювали близько десяти спеціалістів з України та Польщі.

Реставраційні роботи настінної поліхромії Яна Генріка Розена розпочалися ще у 2006 році. До цього часу вже відреставровано найбільш зруйновані частини на південній стіні, вірменські настінні поліхромії та вітраж на західній стіні. Виконано 5-й етап реставрації стінопису Яна Генріка Розена на південній стіні Вірменського собору.Комплексна реставрація об’єктів культурної спадщини.

Частково виконано реставраційні роботи на вул. Краківська, 14. Проведено реставрацію храму Івана Хрестителя (Рис. 12).

П
Рисунок 12: Храм Івана Хрестителя
роведена реставрація Розп'яття на Вірменському соборі та виготовлення його копії, реставрація алебастрових епітафій у подвір'ї Вірменського собору. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на впорядкування двору-приходу.

Проведено ремонтно-реставраційні роботи храму на вул. Тершаковців, 1. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонтно-реставраційні роботи храму Івана Златоустого на вул. М. Лисенка, 43, церкви Вознесіння на вул. Старознесенській, 25.


Культурний розвиток

Підтримка україномовного книговидання.

Департаментом гуманітарної політики підтримано 11 книговидавничих проектів на суму на суму 217,653 тис. грн.

Покращення інфраструктури закладів.