Інструкція вступного інструктажу для вихованців загальні відомості про навчальний закладСторінка1/3
Дата конвертації20.11.2018
Розмір182 Kb.
#65248
  1   2   3
ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова ПК ЦТКС директор ЦТКС

_________О.М. Уракова ______ Н.В. Ясінська

Наказ ЦТКС №02-од Наказ ЦТКС №02-од

від 10.01.2011 р. від 10.01.2011 р.

ІНСТРУКЦІЯ

ВСТУПНОГО ІНСТРУКТАЖУ ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ 1. Загальні відомості про навчальний заклад

Центр розташований в будинку, що знаходиться на бульварі Каштановий, 1, являє собою кабінети, які обладнані відповідними інженерними мережами та технічним устаткуванням для забезпечення належних санітарно-побутових умов для працівників.

ЦТКС – це профільний позашкільний навчальний заклад, основними напрямами якого є туристський, що передбачає залучення вихованців (учнів, слухачів) до активної діяльності та оволодіння практичними уміннями та навичками зі спортивного туризму, краєзнавчий – вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя та організацію змістовного дозвілля, спортивний – залучення вихованців до спортивного та здорового способу життя.

У навчальному закладі для учасників навчально-виховного процесу встановлений шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем.

Час початку і закінчення занять встановлюється у відповідності з навчальним розкладом уроків і затверджується директором. Початок навчально-виховного процесу починається згідно розкладу занять. Всі учні повинні приходити за 10 хвилин до початку навчально-виховного процесу.

Обов'язковим у роботі з охорони праці у ЦТКС є навчання та інструктування про безпечні методи праці та навчання вихованців. Проведення інструктажів та перевірка знань з питань безпеки життєдіяльності (охорони праці) здійснюється у межах навчальної програми і оформляється відповідно у журналі інструктажу. Перед початком навчальних занять один раз на рік, а також при зарахуванні або оформленні до закладу освіти вихованця, проводиться вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності та фіксується у журналах. Вихованці, які інструктуються, розписуються в журналі, починаючи з 14 років. Виконання вимог правил з безпеки життєдіяльності учнями є обов'язковим у роботі, спрямованій на організацію безпечних та здорових умов праці гуртківців.

Спортивний майданчик є об'єктом небезпеки, тому необхідно дотримуватися Правил безпеки під час роботи та бути одягнутим у відповідний одяг.

Під час практичних занять виконуйте лише ту роботу, з якої пройшли інструктаж, чітко виконуючи вимоги інструкції з охорони праці.

Граничні норми підіймання та переміщення вантажів вручну для підлітків віком 16-17 років встановлені такі: граничні норми переміщення та підіймання важких речей: для юнаків - 12,6 кг; для дівчат - 6,3 кг.
 1. Загальні правила поведінки під час навчально-виховного процесу.

Обставина та причини найбільш характерних нещасних випадків, що сталися в навчальних закладах.

Обставинами та причинами найбільш характерних нещасних випадків, що сталися або можуть статися у Центрі: • невиконання вихованцями правил безпеки під час проведення практичних занять з техніки туризму, занять з фізичної культури, під час подорожей тощо.

Виходячи з того, що поверхні східців міжповерхових сходин у зволоженому стані являють собою небезпеку травм при падінні, повинна бути особлива увага і обережність з боку гуртківців під час вологого прибирання східців та змочених підошов взуття під час дощу чи снігопаду.

Забороняється користуватися електроприладами з пошкодженою ізоляцією електропроводів (кабелів), а також підключати електроприлади мокрими руками.

Безпека життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в ЦТКС ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил. Основні види твоєї життєдіяльності в закладі освіти – це праця, навчання, гра, творчість. Під час знаходження в навчальному закладі ти повинен усвідомлювати наслідки своїх дій, щоб самому не створити небезпечну ситуацію, виробивши в собі відчуття особистої безпеки та безпеки оточуючих; розуміти те, що безпека перш за все залежить від кожної людини, її ставлення до навколишнього середовища та інших людей.

Усі учасники навчально-виховного процесу при зарахуванні до закладу освіти і в навчально-виховному процесі проходять інструктаж (навчання) з питань безпеки життєдіяльності, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, правильних дій при виникненні надзвичайної ситуації, правил дорожнього руху.


Вихованці ЦТКС зобов’язані:

- виконувати вимоги з безпеки життєдіяльності, передбачені відповідними правилами та інструкціями, дотримуватися дисципліни, навчатися сумлінно;

- берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, бережливо ставитися до майна Центру;

- сумлінно дотримуйтесь правил особистої гігієни і санітарних норм на місці праці;

- виконуйте лише ту роботу, яку доручив керівник гуртка;

- не входити до навчального кабінету без дозволу керівника гуртка;

- не підходити до відкритих вікон, починаючи з II поверху;

- не бігати в класах, коридорах навчального закладу під час навчально-виховного процесу (під час уроків, перерв, позакласних заходів);

- не підходити близько до внутрішніх балконів та перехилятися через них, не спускатися перилами сходів;

- не допускати грубощів, образ, застосування протиправних дій у вирішенні конфліктних ситуацій до оточуючих;

- приносити до Центру небезпечні предмети (ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні предмети, газові балончики, петарди та інше);

- не палити;

- під час проведення занять не покидати навчальний кабінет;

- не виносити із Центру матеріальні цінності;


 • співпрацювати з адміністрацією навчального закладу щодо створення безпечних умов для навчання (повідомляти про всі недоліки, які можуть призвести до небезпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу.

Як приймати відповідальні рішення

- завжди намагайся діяти під час навчально-виховного процесу так, щоб це не викликало неприємних почуттів у тебе та інших людей.

- перш ніж щось зробити чи сказати, оціни наслідки своєї поведінки за допомогою почуттів;

- для цього уяви, як розвиватимуться події і почуття, що виникнуть у тебе і тих, хто тебе оточує (керівник гуртка, адміністрація навчального закладу, гуртківці);

- якщо ці почуття неприємні, такий варіант поведінки неприйнятний, вибери інший;

- якщо ці почуття приємні, цей варіант прийнятний для тебе і твого оточення.

Обставинами та причинами найбільш характерних нещасних випадків, що сталися в навчальних закладах міста за останні роки є:

- травмування внаслідок протиправних дій інших осіб (бійки між учнями під час перерв в коридорах, на вулиці;

- невиконання учнями, вихованцями Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в спортивному залі та на майданчику;

- невиконання школярами вимог інструкцій з безпеки життєдіяльності (біг по коридорах під час перерв, дитячі пустощі під час прийому їжі в їдальні).

Тож пам'ятай, виконуючи вимоги інструкцій, нормативних актів з безпеки життєдіяльності, правил безпечної роботи під час навчально-виховного процесу, співпрацюючи з адміністрацією навчального закладу щодо створення безпечних умов для навчання є запорукою твоєї безпеки та безпеки оточуючих. 1. Основні причини, що збільшують небезпеку

при проведенні туристських подорожей

Небезпеки туристського маршруту – це небезпеки нещасного випадку, який в загальному виді можна визначити як травмування людини, що відбулось в результаті несподіваної травмуючої дії в умовах туристської подорожі.

Небезпеки туристської подорожі поділяють на дві великі групи:


 • суб’єктивні – небезпеки із-за недостатньої фізичної, технічної і моральної підготовки туристів та їх неправильна поведінка;

 • об’єктивні – небезпеки, зумовлені рельєфом і кліматичними факторами.

Але небезпеки ще не є причинами нещасних випадків. Адже їх можна передбачити і уникнути. Нещасні випадки в туризмі в більшості проходять за вини самих туристів.

Неправильними діями самих туристів, що безпосередньо призводять до виникнення нещасних випадків, можуть бути: • підрізання снігового схилу, що може призвести до лавини;

 • неправильні дії на скельних або сипучих ділянках, що призводить до каменепаду;

 • купання в гірській річці;

 • неправильно організована переправа;

 • перевертання байдарки;

 • застосування нестандартного і дефектного спорядження;

 • рух в умовах поганої видимості з великим інтервалом між учасниками;

 • невміння працювати біля відкритого вогнища;

 • перекидання гарячої їжі;

 • зустріч з отруйними рослинами, дикими тваринами;

 • довге перебування на сонці;

 • швидкий набір висоти в горах без акліматизації;

 • неправильний вибір способу подолання небезпечної ділянки;

 • слабка дисципліна в групі.

Все сказане лишній раз підтверджує необхідність бездоганної підготовки до подорожі, серйозної роботи по відпрацюванню навиків подолання природних перешкод і тактики проходження маршруту, забезпеченню безпекою подорож, вмінню надавати першу долікарську допомогу і мати фізичну підготовку.
4. Вимоги пожежної безпеки в навчальному закладі

Знайомство з Правилами пожежної безпеки для закладів, установ організацій і підприємств системи освіти України. Правила поведінки під час пожежі у навчальному закладі.

Інструкція визначає організаційні і технічні заходи з пожежної профілактики з метою недопущення розповсюдження пожежі на випадок її виникнення. Кожен вихованець навчального закладу зобов'язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі, заспокоївшись, виконувати вимоги інструкції та вказівки дорослих щодо виходу у небезпечне місце від вогню.

У приміщеннях та на території закладу освіти забороняється палити і розкидати запалені сірники, не застосовувати в приміщеннях відкритий вогонь (паяльні лампи, факели тощо). На території навчального закладу не дозволяється розкладання вогнищ, спалювання сміття, відходів, пакувальних матеріалів.

Постійно утримуйте своє робоче місце в чистоті. Використовувати пожежні рукави, пожежний інвентар та інструменти тільки за призначенням. Не використовувати у приміщеннях електрокип'ятильники, чайники та інше (окрім місць, спеціально відведених і обладнаних для цього), не залишати без нагляду увімкнені в електромережу кондиціонери, комп'ютери, радіоприймачі тощо.

Під час експлуатації електроустановок не дозволяється:

- використовувати кабелі і проводи із пошкодженою ізоляцією або такою ізоляцією, що втратила захисні властивості;

- залишати під напругою електричні проводи і кабелі з неізольованими кінцями;

- переносити ввімкнені прилади та ремонтувати обладнання, яке перебуває під напругою;

- залишати без догляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, обладнання;

- користуватися пошкодженими (несправними) розетками;

- зав'язувати і скручувати електропроводи;

- застосовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам щодо переносних (пересувних) електропроводів;

Забороняється самостійно усувати несправності електромережі і електрообладнання.

Черговим учням після закінчення навчально-виховного процесу зачинити вікна, відключити освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком чергового освітлення та електрообладнання, яке за вимогами технології повинно працювати цілодобово);

Оглянути приміщення, переконатися у відсутності порушень, що можуть привести до пожежі і тільки після цього замкнути двері. В разі виявлення порушень доповісти черговому вчителю, класному керівнику, керівнику навчального закладу або працівнику, який його заміщує.

Кожен учасник навчально-виховного процесу, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, підвищення температури в приміщенні тощо), зобов'язаний: негайно повідомити про це за телефоном 101 до пожежної частини (при цьому слід чітко назвати адресу об'єкта, місце виникнення пожежі, а також своє прізвище); задіяти систему сповіщення людей про пожежу; почувши сигнал сповіщення про пожежу, розпочати евакуацію під керівництвом дорослих з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації. Забороняється використовувати пожежний інвентар та обладнання для потреб, не пов'язаних із пожежегасінням.

1. Пожежа у твоєму класі, приміщенні навчального закладу, в якому ти знаходишся:

- якщо можеш вийти з класу через двері, рятуйся сам, допоможи іншим людям;

- якщо вихід перекрито вогнем, але ти знаходишся не вище другого поверху або поряд є дерево чи пожежна драбина, вибирайся з класу через вікно;

- під час пожежі не можна ховатися в глухі кути, під парти, шафи, комори тощо;

- захищай органи дихання і заткни щілини під дверима (краще вологими ганчірками);

- подавай сигнали рятувальникам.

2. Пожежа в коридорі навчального закладу:

- перш ніж визирнути в коридор, торкнися тильною стороною долоні ручки вхідних дверей. Якщо вона гаряча, не відчиняй, там пожежа;

- якщо ручка дверей холодна, визирни в коридор. Якщо там вогонь або багато диму, зачини двері;

- якщо диму небагато, але він йде знизу, це означає, що пожежа на нижніх поверхах. Не спускайся вниз, зайди в клас, зачини двері, чекай на допомогу рятувальників;

- якщо неможливо залишити приміщення і в тебе є мобільний зв'язок, зателефонуй за номером 101, щоб повідомити про себе. Зачинися у приміщенні з виходом до вікна.

- захищай органи дихання і заткни щілини під дверима (краще вологими ганчірками).

- подавай сигнали рятувальникам; • якщо пожежа сталася вище поверхом, попередньо захистивши органи дихання, спускайся вниз сходами.


5. Радіаційна безпека, дії у разі надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Можливі надзвичайні ситуації та висновки з оцінки обстановки, яка може скластися в разі їх виникнення.

У місцевості з обліком фізико-географічних особливостей, аналізу довголітніх спостережень за епідеміологічною, метеорологічною обстановкою, наявність потенціально небезпечних для населення підприємств та споруд різного характеру можливі виникнення таких надзвичайних ситуацій:

- радіоактивне забруднення та зараження місцевості в разі аварії на АЕС;

- пожежі на об'єктах народного господарства;

- затоплення при інтенсивному таненні снігу в весняний період та паводковому розливу річок;

- катастрофічне затоплення при зруйнуванні греблі Дніпровської ГЕС;

- стихійні лиха, що спричиняються явищами природи (снігові бурі, смерчі, урагани та ін.). Про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій радіоактивного, хімічного, бактеріологічного зараження, катастрофічного затоплення та інших видів небезпеки отримає сповіщання від місцевого штабу цивільної оборони (ЦО) по радіо, телебаченню і можливо через пресу, якщо дозволяє час.

Отримавши повідомлення штабу ЦО : "Увага! Говорить штаб цивільної оборони! Громадяни! Сталася аварія на АЕС. В районі очікується випадання радіоактивних опадів; населенню району необхідно знаходитися в приміщенні, провести додатково герметизацію житлових приміщень та продуктів харчування. Прийняти йодистий препарат. У подальшому діяти відповідно за вказівками штабу ЦО", необхідно:

- оповістити працівників і дітей про аварію та можливе забруднення місцевості і поставити завдання по захисту дітей від ураження (відповідальний – директор ЦТКС);

- укрити дітей в ЗС, які є, при відсутності ЗС або неможливості зайняти ЗС укрити в приміщенні та провести додатково герметизацію його (затулити вікна, двері, горища, та заклеїти в них щілини (відп. керівники гуртків);

- прогнозування радіаційної обстановки за даними місцевого штабу ЦО;

- ввести режим радіаційного захисту;

- провести додатково герметизацію харчових продуктів, питної води (відп. заступник директора з АГР);

- організувати евакуацію працівників і членів їх сімей згідно з вказівками штабу ЦО.

При забрудненні ртуттю, її парами:


 • негайно повідомити штаб району (міста) та санепідемстанцію;

 • вивести дітей із забрудненої території та виключити доступ до неї;

 • зробити механічне вилучення ртуті ( зібрати вакуумною відсоскою);

 • організувати демеркурізацію та санітарний контроль за її проведенням – утримання парів ртуті в повітрі, приміщенні після демеркурізації не більш 0,0003 мг\куб;

 • зробити двічі контроль з інтервалом 7 днів за утриманням парів ртуті;

 • доповідати начальнику обл, міськ, рай ВО про стан справ.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка