Інтегровані уроки як засіб стимулювання творчих здібностей учнів
Поняття "Інтеграція" походить від латинського integer - цілісний, яка передбачає відновлення якогось єдиного освітнього простору, у разі - простору предметів досліджуваних у шкільництві. Інтеграція знань різноманітні навчальним дисциплінам - одне з найефективніших форм пізнання світу. Інтегрований урок - досить складна форма роботи, що потребує тривалої, ретельної підготовки, вона активізує навчально-пізнавальну діяльність учнів, забезпечує можливість вчитися самостійно працювати з додатковими джерелами інформації, широко використовувати освітні ресурси Інтернет.
Інтегрувати (об'єднувати) можна різні предмети в одне ціле. Такий нестандартний урок дає учням наочний приклад того, що в житті все взаємопов’язано і усі набуті знання можуть стати в пригоді в будь-яку мить.
Інтегрований урок — це спеціально організований урок, мета якої може бути досягнуто лише за об'єднанні знань із різних предметів, направлений замінити розгляд і був розв'язання будь-якої прикордонної проблеми, дозволяє домогтися цілісного, синтезованого сприйняття учнями досліджуваного питання, гармонійно який поєднає у собі методи різних наук, має практичній спрямованості.
Передбачувані форми інтеграції дозволяють ущільнити урок, задати умілий діловий настрій, дбайливо відноситися до часу, швидко включатися в роботу і перемикатися|переключати| з одного учбового предмету на іншій, ненастирливо|настирний| спонукати дітей до різноманітних занять, що переростають в активну їх участь. Здійснюючи на уроках взаємозв'язок різних видів діяльності, я добиваюся активного, зацікавленого залучення|приєднання| дітей до учбового процесу.
Досвід|дослід| проведення таких уроків показав, що учню|дитині| надається прекрасна можливість|спроможність| проявити|виявляти| себе з позиції творчого суб'єкта, включитися в діяльність з метою самореалізації, виявити свою зацікавленість і активність, ширше розвинути пізнавальні процеси.
Застосування комп'ютерної техніки на уроках дозволяє зробити урок нетрадиційним, яскравим, насиченим. |лічу| Завдання|задача| вчителя|учителя| на цих уроках — сформувати в учня інформаційну компетентність, уміння перетворювати на практиці інформаційні об'єкти за допомогою засобів|коштів| інформаційних технологій. Ці уроки так само дозволяють показати зв'язок предметів, учать|вчать| застосовувати на практиці теоретичні знання, відпрацьовують|відробляють| навички|навички| роботи на комп'ютері, активізують розумову діяльність учнів, стимулюють їх до самостійного придбання|надбання| знань. На цих уроках кожен учень працює активно і захоплено,|хлоп'ят| розвивається допитливість, пізнавальний інтерес.
Інтегровані уроки побудовані|спорудити| на діяльністній основі, що забезпечує розвиток пізнавальної активності учнів. Учні намагаються|пробують| вирішувати|рішати| стандартні математичні завдання|задачі| нестандартним способом — застосовуючи сучасні комп'ютерні технології. Цим досягається мотиваційна мета|ціль| — спонукання інтересу до вивчення предмету і показується його потрібність в реальному житті. Учні вчаться володіти комп'ютером, працювати з|із| пакетом офісних програм.
В процесі інтегрованих уроків виробляється у школяра уміння зосереджуватися|, мислити самостійно. Захопившись, він і не помічає, що вчиться — він пізнає, запам'ятовує нове, орієнтується в незвичній ситуації.
Отже, проведення інтегрованих уроків дає змогу забезпечити на уроці живе споглядання предметів, життєвих ситуацій, які активізують відчуття, сприймання і пов'язані з ними практичні дії учнів. Як правило, вдало організований і проведений інтегрований урок залишається в пам'яті учнів назавжди, живить їх думку і почуття.
Сквирська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім. П.Тисьменецького
Інтегрований урок з інформатики та математики
10 клас
Учитель математики та інформатики
Лисюк А.В.
План-конспект уроку
Тема уроку: «Діаграми в Exсel|. Графік і властивості| показникової| функції|».
Мета уроку:
Освітня:
З'ясувати правила побудови діаграм і графіків на основі табличних даних і навчитися використовувати ці знання на практиці;
Навчитися будувати ескізи графіків показникової функції і «читати» за графіками властивості функцій
Показати впровадження комп'ютерних технологій у навчання математиці, інтеграцію двох предметів: алгебри та інформатики.
Формувати навички використання комп'ютерних технологій на уроках математики
Розвиваюча:
Розвивати пізнавальний інтерес учнів
Розвивати уміння аналізувати, порівнювати, виділяти головне|чільне|, наводити приклади
Виховна:
Виховувати самостійність, акуратність, працьовитість.
Девіз уроку: «Той, хто серйозно прямує до пізнання істини, не повинен займатись якоюсь однією наукою, оскільки всі науки взаємопов′язані» Рене Декарт
Хід уроку
Організаційний момент.
Сьогодні у нас з вами не зовсім звичайний урок. Так ось, перш ніж розпочати урок, я хотіла б вам задати декілька, можливо, дивних запитань. Чи можна займатися вивченням математики, не пов’язуючи її з іншими науками (українська мова, хімія, історія, фізика)? Загалом – так. А чи можна вивчати інформатику, не пов’язуючи її з іншими науками? Звісно – ні. Навіть на уроках, виконуючи практичні роботи, ми беремо завдання з математики, історії, літератури, економіки. Тому що математика – наука фундаментальна, а інформатика – наука прикладна, призначена для обслуговування інших наук. От ми і будемо сьогодні «прикладати» інформатику до математики. Отже, наш урок – інтегрований.
Після цього повідомляю тему і мету уроку – «Діаграми в Exсel|. Графік і властивості| показникової| функції|».
2. Актуалізація опорних знань.
(Проводиться фронтальне перевірка знань по тестах)
1. Електронна таблиця - це:
програма, призначена для обробки даних, структурованих в таблицю;
прикладна програма для обробки кодових таблиць;
пристрій|устрій| ПК, що управляє його ресурсами в процесі обробки даних в табличній формі;
системна програма, що управляє ресурсами ПК при обробці таблиць.
2. Рядки електронної таблиці:
іменуються користувачами довільним чином;
позначаються|значать| буквами|літерами| російського алфавіту;
позначаються|значать| буквами|літерами| латинського алфавіту;
нумеруються цифрами.
3.|ст.| В загальному|спільному| випадку стовпчики електронної таблиці:
позначаються|значать| буквами|літерами| латинського алфавіту;
нумеруються;
позначаються|значать| буквами|літерами| російського алфавіту;
іменуються користувачами довільним чином;
4. Комірка електронної таблиці – це:
область, яка утворена на перетині стовпця і рядка;
адреса оперативної пам'яті;
виділена частина|частка| стовпця;
виділена частина|частка| рядка.
5. Вираховуючі формули в елементах електронної таблиці записуються|занотовують|:
у звичному математичному записі;
спеціальним чином із використання вбудованих функцій і за правилами, прийнятими для запису виразів в мовах|язиках| програмування;
за правилами, прийнятими винятково для електронних таблиць;
за правилами, прийнятими винятково для баз даних.
6. Вираз 5(A2+C3|):3(2B2-3D3) у електронній таблиці має вигляд|вид|:
5(A2+C3)/3(2B2-3D3);
5*(A2+C3)/3*(2*B2-3*D3);
5*(A2+C3)/(3*(2*B2-3*D3));
5(A2+C3)/(3(2B2-3D3)).
7. Який із записів формули для електронної таблиці є вірним:
C3+4*D4
C3=C1+2*C2
A5B5+23
=A2*A3-A4
8. Діапазон - це:
сукупність елементів електронної таблиці;
всі комірки одного рядка;
всі комірки одного стовпця;
безліч допустимих значень.
9. Активна комірка - це комірка:
для запису команд;
що містить|утримує| формулу, що включає ім'я комірки, в якому виконується введення даних;
формула в якій містяться|утримуються| посилання на вміст залежної комірки;
виділена комірка.
10. Яка з послідовностей дій для введення вбудованої функції є правильною:
Сервіс - Функція;
Формат - Функція;
Вставка - Функція;
Правка|виправлення| - Функція.
11. Маркер заповнення - це:
група комірок;
невеликий чорний квадрат в правому нижньому кутку виділеного блоку;
вбудована функція електронної таблиці;
область для введення даних.
3. Виклад нового матеріалу.
Діаграма – це представлення даних таблиці в графічному вигляді, які використовуються для аналізу і порівняння даних.
Серед стандартних діаграм і графіків є такі: гістограма, лінійчаста, графік, кругова, крапкова, з областями, кільцева, пелюсткова, поверхнева, бульбашкова, біржова, циліндрична, конічна, піраміда та більше 20 нестандартних діаграм і графіків.
О сновою всіх різноманітних діаграм є 3 різновиди:
К ругові діаграми більш наочно показують співвідношення частин у цілому. На кругову діаграму виводяться співвідношення показників, розміщених в одному рядку або стовпчику, співвідношення даних вказуються у відсотках від цілого.
Поділіться з Вашими друзьями: |