Іван Малкович. «Із янголом на плечі»Сторінка1/5
Дата конвертації29.04.2017
Розмір1.22 Mb.
#18176
  1   2   3   4   5Янкова Олена Анатоліївна

Учитель-методист ліцею № 38 імені В. М. Молчанова

міста Києва
Українська література 8 клас
ТЕМА: Іван Малкович. «Із янголом на плечі».
МЕТА: познайомити учнів з життям і творчістю Івана Малковича, його громадською діяльністю; з’ясувати провідні мотиви вірша; визначити художні засоби у вірші; удосконалювати вміння учнів аналізувати поетичні твори, навички висловлення власних роздумів, навіяних прочитаним віршем; формувати в школярів естетичний смак; виховувати любов до поезії й музики, до життя.
Міжпредметні зв’язки: музика, живопис, інформатика.

Обладнання: фото І. Малковича, зображення ангелів, запис пісні «Із янголом на плечі» у виконанні М. Бурмаки, відеозапис пісні «Із янголом на плечі» у виконанні гурту «Плач Єремії», презентація до уроку.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Зміст уроку
І. Повідомлення теми й мети уроку.

Мій ангел-хранитель, я знову втомилась.

Дай руку, прошу, і крилом обійми,

Тримай мене міцно, щоб я не упала,

А раптом спіткнуся –

Ти мене підійми !

Омар Хайям

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Учні поділили текст вірша «Запросини» В. Підпалого на частини за зміною подій і дібрали заголовки до кожної з них.

Наприклад, 1 - Золотий човен, 2 - Хатка, 3 - Золоті весла, 4 - Ходімо!

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.


  1. Розповідь учителя про життя і творчість І. Малковича.

Іван Малкович – людина-легенда українського книговидавництва. Він відкрив перше приватне видавництво в Україні. Його видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» - символ красивої дитячої української книжки. Малкович – людина суспільна. Багатьом він відомий як видавець, поет, бізнесмен.

Народився Іван Антонович Малкович 10 травня 1961 року в м. Березові Нижнім Івано-Франківської області у родині Антося Малковича та Юлії Малкович (Арсенич). У 1976 році після закінчення місцевої школи вступає на скрипкове відділення Івано-Франківського музичного училища. 1980 — закінчує училище та вступає на філологічне відділення Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка 


Друкувався в журналах "Київ", "Жовтень", "Дніпро", літературному альманасі "Вітрила", газеті "Літературна Україна". 
У 1981 році ще 19-річним юнаком на всеукраїнському літературному семінарі в Ірпені таємним голосуванням кількох сотень літераторів І.Малковича було обрано «Найкращим молодим українським поетом». 
1984 — побачила світ перша поетична збірка «Білий камінь» (Київ, в-во «Молодь»). Публікацію відстоювала легендарна українська поетеса Ліна Костенко. «Найніжніша скрипка України» — так назвала молодого поета Ліна Костенко у видавничій рецензії на «Білий камінь». 
У 1985 році, отримавши диплом філолога-україніста Київського університету імені Т. Г. Шевченка, кілька місяців працює у школі вчителем української мови та літератури. У 1986 році переходить на посаду редактора дошкільної літератури у видавництві «Веселка». У 1986 році став (наймолодшим на той час) членом Спілки письменників СРСР.

1987 — переходить на посаду редактора відділу поезії у видавництво «Молодь».

У 1988 році виходить друга поетична збірка «Ключ» (Київ, в-во «Молодь»). 
У 1989 році долучається до організації першого молодіжного пісенного фестивалю «Червона Рута». З 1991 до 1992 року працює в редакції дитячого

журналу «Соняшник».

З 1992 року працює на посаді головного редактора дитячих програм «Укртелефільму». 

У 1992 році у створеному власному видавництві

«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» видає першу книжку — «Українську абетку». Того ж року виходить третя поетична збірка «Вірші» (Київ, «Український письменник»).

У 1994 році у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» виходить перше видання «Улюблених віршів».

У 1997 році побачила світ четверта книга поета «Із янголом на плечі» (Київ, поетична аґенція «Княжів»). 
У 2002 році Форум видавців у Львові визнає «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГУ» найкращим видавництвом року в Україні. Того ж року Форум видавців у Львові визнає Івана Малковича найкращим директором видавництва в Україні. Тоді ж Іван Малкович став кавалером Міжнародного ордену усмішки (свого часу цю нагороду отримували Папа Іван-Павло ІІ, Астрід Ліндґрен, Сєрґєй Образцов, Дж.Роулінґ та ін.) 
У 2005 році у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» виходить перше видання «100 казок. 1-й том», а також п'ята поетична книжка Івана Малковича «Вірші на зиму» (Київ, «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») 
З 2008 року Іван Малкович починає видавати в «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Зі» «дорослу» літературу. У 2009 році у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» виходить «Дитяча Євангелія» з благословіннями Предстоятелів найбільших традиційних християнських церков в Україні. 

_____________________________________________________________________


(Учні записують у зошити):
Іван Малкович — поет, редактор, упорядник, видавець, автор та перекладач кількох десятків книжок для дітей. Вірші Івана Малковича перекладено англійською, німецькою, італійською, російською, польською, литовською, грузинською та іншими мовами. Член Спілки письменників з 1986 р. Автор п'ятьох «дорослих» поетичних книг: «Білий камінь» (1984), «Ключ» (1988), «Вірші» (1992), «Із янголом на плечі» (1997), «Вірші на зиму» (2006). 

  1. Оголошення назви вірша, що буде вивчатися на уроці.

Каталог: upload -> Images%202
upload -> Положення про аспірантуру Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Загальна частина
upload -> Програма дисципліни «іноземна мова (англійська)»
upload -> Положення правил прийому до нту "хпі" на 2016 рік правила прийому 2016 Організацію прийому до нту "хпі" та його структурних підрозділів здійснює приймальна комісія правила прийому 2016
upload -> Програма та методичні вказівки з навчальної дисципліни історія науки І техніки для студентів усіх спеціальностей денної форми навчання
upload -> Лекція № Тема лекції: Поняття мистецтва як частини культури
upload -> Афінська держава та стародавня спарта у стародавній історії та культурі людства
upload -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
Images%202 -> Урок розроблено вчителем математики Мовчан С. М. Тема уроку: Застосування визначеного інтеграла Мета уроку
Images%202 -> Ліцею №38 ім. В. М. Молчанова про роботу в 2013-20
Images%202 -> Ліцею №38 ім. В. М. Молчанова про роботу в 2013-20


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка