Життя як феномен. Здоров`я як явище людського життяСкачати 22.84 Kb.
Дата конвертації23.03.2019
Розмір22.84 Kb.
#85516
Виховний захід: “Життя як феномен.

Здоров`я як явище людського життя.”Слайд1

Мета: ознайомити учнів із поняттям життя і здоров`я;з`ясувати,які ознаки їх феноменальності;дати їм характеристику;сприяти вихованню здорового покоління,небайдужого до глобальних проблем людства,однією з яких є алкоголізм,наркоманія, тютюнопаління.

Епіграф:”Здоров`я-не все,але все без здоров`я-ніщо.”

Хід заходу.

І Ознайомлення з темою і завданням.(3 хв. )Слайд 2

Вчитель. Крилатий вислів Сократу дійшов до нас ще з давніх часів і він не потребує коментарів. Сьогодні ми присутні на цьому виховному заході,щоб навчитися характеризувати основні ознаки феноменальності життя і здоров`я;навчитися розуміти їх цінність і унікальність. Ми підсумуємо наші знання про здоровий спосіб життя і в кінці нашої бесіди кожен із вас отримує на згадку символічну ” медаль позитивного наміру”. Щоб ми добре порозумілися, я пропоную вам зараз бути не просто учнями,а ще й фахівцями своєї справи:дослідниками,лікарями, ученими . І так починаємо.ІІ Мозковий штурм.(7 хв.):

Що таке життя? Слайд 3

Учений:Життя-це велика сила,це феноменальне,навіть можна сказати,надприродне явище. Воно існує тільки на планеті Земля . Серед величезної кількості живих організмів(близько 2 млн. видів)людина досягла найвищого рівня розвитку. Але не всі розуміють унікальність і феноменальність свого життя. Кожна людина унікальна(”унікуc” у перекладі з латинської означає “єдиний”,”незвичайний”,”нечуваний”.)

Вчитель:хочу нагадати рядки вірша В.Симоненка: слайд 4

Бо ти на Землі-людина,

І хочеш того чи ні-

Усмішка твоя єдина,

Мука твоя єдина,

Очі твої одні.

Тобто кожна людина має розуміти своє призначення і місце в цьому світі,мати певні цінності й убачати в певних категоріях сенс і феномен життя,здоров`я.

Чим же характеризують життя? Слайд 5

Статист:Показники життя людини:тривалість,рівень,якість. Як біологічний вид людина може прожити 125-130 років. Найвища тривалість у Японії та Ісландії (85 років),найнижча-у Республіці Чад(39 років).У нашій країні середня тривалість життя становить 68 років:62-чоловіки і 73-жінки.

Дослідник:За тривалістю життя Україна посідає передостаннє місце серед 45 країн Європи і 120-серед 193 незалежних держав світу. Рівень життя-передусім економічна категорія,яка характеризує доступність у середовищі проживання можливостей для задоволення

матеріальних і духовних потреб людини . За рівнем життя Україна посідає 73 місце у світі.

Що таке якість життя?

Дослідник:Якість життя-категорія,що характеризує рівень задоволення життям. Вона пов`язана не лише з добробутом,а й з такими поняттями як щастя,здоров`я,успіх, впливовість. Наприклад,оцінка якості життя оптимістом і песимістом суттєво відрізняється.

Вчитель .А як ви оцінюєте якість свого життя? Слайд 6

Усю привабливість життя людина відчуває тільки завдяки ще одному феномену-здоров`ю,яке потрібне для повноцінного існування. Воно залежить від нас самих і в першу чергу-від нашого способу життя

.Є притча. Впіймавши метелика і сховавши його в долонях двоє учнів прийшли до свого вчителя і запитали:”Учителю,живий метелик чи мертвий?”А перед тим вони домовились,що коли він відповість”мертвий”,то вони розкриють долоні і він вилетить,а коли скаже “живий”- непомітно змикнуть долоні і він загине…Мудрий вчитель відповів:”Все в ваших руках…”

Здоров`я людини-це набагато більше,ніж відсутність хвороб.

Які складові здоров`я? Слайд 7

Вчений. Духовне,фізичне,соціальне,інтелектуальне,емоційне.

Від яких основних чинників залежить наше здоров`я?Слайд 8

Статист. Спадковості-на 20%;рівня медицини-на 10%;екології-на20%;способу життя-на 50%.

Вчитель Отже,ми з вами з`ясували,що природа нагородила людину двома феноменальними явищами-життям і здоров`ям.

ІІІ Результати проведеного анкетування.

(5 хв.) Слайд 9,10

Зараз ми переглянемо фільм про одну із шкідливих звичок.

ІV Перегляд фільму про шкідливі звички(10 хв.)

Вчитель. В противагу до цього фільму зараз ще один фільм “Интервью с Богом”. Відбувся діалог між людиною і Богом. Виясняти зараз,хто для вас Бог, ми не будемо ,але повірте мені,що коли людина серйозно занедужує ,вона раптом відкриває для себе,що всі цілі, яких прагнула раптом утратили свою цінність. Зненацька виявляється,що кар`єра,гроші,успіх нічого не варті порівняно зі здоров`ям .І можливо в такі важкі часи людина звертається до Бога,і починає розуміти,що являється енною частинкою неосяжного Всесвіту.

Прохання до вас:уважно читайте кожен вислів,аналізуйте,шукайте асоціації,робіть висновки.

V Перегляд фільму “Интервью с Богом.” (5 хв.)

VІ Дискусія.(10 хв.)

Що означає вислів:”Им наскучивает детство они спешат повзрослеть ,а потом мечтают стать детьми опять.”

Лікар. На Землі палить близько половини чоловічого й чверть жіночого населення;Одна сигарета скорочує життя на 15 хв.;одна пачка-на 5 год.;той хто палить протягом одного року,втрачає три місяці життя;хто палить чотири роки-втрачає один рік життя;хто палить двадцять років-утрачає п`ять років.

Лікар. У курців поступово розвиваються легеневі захворювання,які можуть перерости в хронічний бронхіт, астму, туберкульоз і рак легенів.

“Они теряют здоровье зарабатывая деньги-а потом теряют деньги, восстанавливая здоровье”.

Лікар . Часто людина, не звертаючи уваги на свій стан, прагне заробити більше грошей: багато виснажливо працює,потім довго лікується .В кінці не має ні здоров`я ,ні грошей. Тому треба вміло організовувати режим навчання,роботи та відпочинку.

Через кожні 45 хвилин навчання робити 10 хвилин перерви . Спати не менше 8 годин на добу. Володіти основами релаксації та аутотренінгу. Починати день з умивання холодною водою. Спати з відчиненою кватиркою. Відвідувати уроки фізичної культури.

“Они живут так, как будто никогда не умрут. А умирают так, как будто никогда и не жили.”

Напевне,мається на увазі вживання наркотиків. Які ж речовини вважаються наркотичними?

Лікар . Алкоголь,тютюн,кокаїн,стимулятори(в тому числі кофеїн),галюцогени… Дія наркотичних речовин на організм людини величезна і що найстрашніше,що вони руйнують і органи людини і її особистість, а також роблять цю людину наркозалежною. А причина цієї залежності закладається в самій свідомості людини. І ніякі таблетки,гіпнози не здатні вилікувати.

“Пусть знают, что это нехорошо сравнивать себя с другими.”

Дослідник. Кожен із вас-особистість. Не треба рівнятися на того,хто протягує вам сигарету чи чарку із спиртними напоями . Ми часто чуємо слова” доля людини”. Але тільки від нас самих буде залежати наша доля,наше майбутнє. Треба бути впевненим в собі,і це допоможе прийняти правильне рішення.

“Пусть осознают, что два человека могут смотреть на одно и то же ,а видеть это по разному.”

VІІ Рефлексія. (3 хв.)

Вчитель. Прагніть бачити радість у кожному дні. При позитивному мисленні у свідомості наявні тільки образи,визначені характером майбутнього життя . Як говорив італійський врач Менечетті:” Щастя-це не що інше,як звичка й результат позитивного мислення.” То ж варто частіше використовувати це у повсякденному житті, щоб стати здоровою і щасливою людиною . Зараз підійшов час отримати кожному” медаль позитивного наміру”

(кожен учень отримує цю медаль з крилатим написом і озвучує написане ).

1 Я-молодий, завзятий і кмітливий. Я сповнений сил і енергії.

2 Я відкриваю для себе світ і розкриваю йому себе:розумного,здорового і активного.

3 Я рухаюсь вперед,маю багато мрій,бажань,задумів і планів на майбутнє.

4 Життя я тримаю у власних руках. І лише я сам відповідальний за нього.

5 Від мене сьогоднішнього і від моїх сьогоднішніх рішень залежить, яким я буду завтра і яким буде моє майбутнє.

6 Я можу на всі 100% похвалитися своїм здоров`ям, корисними звичками,позитивним мисленням.

7 Я завжди дотримуюсь вислову “У людини все має бути прекрасним:І обличчя,і одяг, і думки” А.П.Чехова.

8 Я скеровую себе на здоровий спосіб життя, спрямовую зусилля на збереження та зміцнення здоров`я.

9 Я не маю шкідливих звичок,бо я людина нового тисячоліття.

10 Я насолоджуюсь життям,крокую в ногу з часом без алкоголю, паління та наркотиків.

11 Я намагаюсь випробовувати свої сили, стверджуюсь як особистість, досягаю своєї мети.

12 Сучасна мода одна-здоров`я! Бути здоровим-модно,стильно,красиво!Я хочу бути модним.

13 Я людина здорового покоління,небайдужого до глобальних проблем людства, однією з яких є алкоголізм,наркоманія,тютюнопаління.VІІІ Підбиття підсумків. (2 хв.)Слайд 11

Що ви оберете: здорове яскраве життя чи щоденну тяжку боротьбу за виживання?

Яким ви бачите своє майбутнє?Слайд 12

Добре подумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива. Слайд 13Я хочу вам побажати вистояти в цьому світі, обравши правильний для себе шлях. Будьте джерелом здоров`я і добра!Якщо кожний з вас скаже “Ні!” шкідливим звичкам, то ми будемо мати в майбутньому здорове покоління. Отже, вибір за вами!Зробіть його зараз у своєму серці,зробіть його на свою користь і на користь свого щасливого майбутнього. На все добре!

Скачати 22.84 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка