Календарне плануванняСкачати 22.12 Kb.
Дата конвертації19.03.2019
Розмір22.12 Kb.
#84815

Компаніївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕДЖУЮ

Заступник директора

з навчально-виховної роботи Директор школи

____Н. І. Андріяшевська _____В. В. Луговська

«___» __________20__р. «___» ____________20__р.

КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ

УРОКІВ ОСНОВ ЗДОРОВ’Я

У 5 КЛАСІ

на 2017 - 2018 навчальний рік

Вчитель основ здоров᾽я:

Бойчук Тетяна Миколаївна


Компаніївка 2017 р.

Складено до підручника: Основи здоров’я. І. Д. Бех, Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, С. В. Страшко. — К.: Видавництво «Алатон», 2013. — 180 с., згідно з оновленою навчальною програмою, затвердженою Міністерством освіти і науки України (наказ від 07.06.2017 р. № 804): Основи здоров’я. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. – К. : Вид. дім «Освіта», 2013.


№ п/п

Зміст уроку

Дата прове-дення

При-мітка
І семестрРозділ І. Здоров’я людини (5 год)Життя і здоровя людини. Здоровий спосіб життя. Практична робота №1: «Моделювання поведінки у разі погіршення самопочуття». Практична робота №2: «Відпрацювання навичок вимірювання температури тіла».

Безпека і небезпека. Принципи безпечної життєдіяльності. Практична робота №3: «Відпрацювання алгоритму дій при потраплянні у небезпечну ситуацію»
Безпека на дорозі.Безпека пішохода. Види пішохідних переходів. Дорожня розмітка. Перехід багатосмугової дороги. Практична робота №4: «Відпрацювання навичок аналізу дорожньої ситуації, у тому числі в умовах обмеженої оглядовості». Практична робота №5: «Прийняття зважених рішень щодо переходу дороги». Практична робота №6: «Моделювання ситуації відмови від пропозицій перейти дорогу у небезпечному місці».

Безпека пасажира. Безпека на зупинках громадського транспорту. Практична робота №7: «Відпрацювання навичок поведінки у транспорті».

Етика пасажира. Правила користування громадським транспортом. Поведінка пасажира при ДТП. Практичні роботи № 8, 9: «Моделювання поведінки пасажира при аварії в громадському транспорті». Контрольна робота №1«Здоров’я людини» (тести)Розділ ІІ. Психічна і духовна складові здоров’я (5 год)Уміння вчитися. Раціональний розподіл часу. Розпорядок дня школяра. Облаштування робочого місця.

Умови успішного навчання. Розвиток здібностей. Створення мотивації до навчання.

Практична робота №10: «Відпрацювання навичок планування часу з урахуванням усіх правил здорового способу життя. Мій розпорядок дня.»Типи сприйняття інформації. Активне слухання. Прийоми для кращого запам'ятовування. Підготовка до контрольної роботи. Практичні роботи №11,12:«Відпрацювання навичок успішного навчання у класі»,

«Відпрацювання навичок ефективного самонавчання (бібліотека, інтернет, дистанційне навчання)».Повага до себе та інших. Унікальність людини. Розвиток самоповаги. Повага й толерантне ставлення до інших людей. Уміння працювати разом. Практична робота №13: «Виконання вправ для розвитку самоповаги і поваги до інших людей»

Почуття і емоції. Вияви почуттів. Способи висловлювання почуттів. Співпереживання і співчуття. Практична робота №14: «Відпрацювання навичок висловлювання почуттів». Контрольна робота №2

«Психічна і духовна складові здоров’я» (тести)

Розділ ІІІ. Фізична складова здоровя (5 год)Принципи і методи загартовування.

Рухова активність. Попередження травм під час рухливих ігор і занять фізичною культурою та спортом. Правила безпечної поведінки в басейні та на льоду. Практичні роботи № 15, 16: «Моделювання ситуацій надання невідкладної допомоги та самодопомоги при спортивних травмах», «Моделювання ситуацій надання допомоги і самодопомоги тому, хто провалився під лід»

Профілактика порушень постави і гостроти зору. Практичні роботи №17,18: «Виконання вправ для формування правильної постави та гімнастики для очей», «Розрахунок максимальної маси портфеля».

Відпочинок школяра. Ознаки перевтоми. Умови здорового сну.

Профілактика порушень гостроти зору. Вплив телебачення і комп’ютера на здоров’я. Розробка пам’ятки щодо перегляду телепередач, користування комп’ютером.

Узагальнення і систематизація знань. Контрольна робота № 4 «Фізична складова здоров’я» (тести)

ІІ семестр

№ п/п

Зміст уроку

Дата проведення

Примітка

Розділ ІV. Соціальна складова здоров’я (5 год)


Тема 1. Соціальний добробут (8 год)

17.

Право на здоров'я. Права дитини. Обов'язки учня і громадянина. Практична робота №20: «Права та обов’язки дитини (створення пам’ятки)».18.

Спілкування і здоров'я. Ефективне спілкування. Практична робота №21: «Відпрацювання навичок ефективного спілкування».19.

Вплив поведінки на здоров'я. Переваги упевненої поведінки.20.

Спілкування з дорослими. Повага до батьків і вчителів. Взаємодопомога членів родини. Практична робота №22: «Відпрацювання навичок упевненої поведінки: моделювання ситуацій звернення до батьків, вчителів, інших дорослих».21.

Спілкування з однолітками. Стосунки між хлопцями й дівчатами. Протидія виявам агресії і насилля в учнівському середовищі.22.

Безпека спілкування в інтернеті. Практична робота № 23 «Безпека спілкування в інтернеті».23.

Соціальна небезпека інфекційних захворювань та запобігання дискримінації людей, за будь-якою ознакою в т.ч. за станом здоров’я (ВІЛ, туберкульоз, ОРВІ тощо) та інвалідністю.24.

Практична робота № 24 «Аналіз витрат сім’ї під час хвороби ОРВІ одного з членів родини». Контрольна робота № 5 : «Соціальний добробут» (тести).Розділ V. Безпека в побуті і навколишньому середовищі (10 год)

25.

Пожежна безпека.

Причини виникнення та способи гасіння невеликих пожеж.

26.

Особливості гасіння електроприладів. Захист органів дихання під час пожежі. Практична робота № 25: «Відпрацювання навичок евакуації з приміщення школи. Відпрацювання навичок захисту органів дихання від отруйних газів».27.

Дитина у автономній ситуації. Безпека в побуті. Ризики побутового травмування, телефонного й телевізійного шахрайства, проникнення в оселю зловмисників.

Практична робота №26,27: «Моделювання безпечної поведінки із людьми», «Обстеження безпеки своєї оселі».

28.

Безпека надворі. Місця підвищеної небезпеки. Екстремальні ситуації (при спілкуванні з людьми) з незнайомцями. Практичні роботи №28,29: «Відпрацювання алгоритму безпечної поведінки в місцях великого скупчення людей», «Відпрацювання навичок відмови від ігор у небезпечних місцях».29.

Безпечне довкілля. Наслідки забруднення довкілля для життя і здоров'я людини. Способи збереження природного середовища. Практична робота №30: «Створення саморобок для повторного використання пластикових упаковок».30.

Стихійні лиха. Правила поведінки під час сильного вітру, грози та в разі потрапляння у зону підтоплення. Практична робота №31: «Відпрацювання навичок безпечної поведінки під час сильного вітру, грози і підтоплення».31.

Підручні рятувальні заходи. Практична робота №32: «Виготовлення рятувальних засобів з підручних матеріалів».32.

Відпочинок на природі. Правила купання у водоймах. Дії у небезпечних ситуаціях на воді. Практична робота №33:

«Моделювання ситуації надання допомоги постраждалому при тепловому або сонячному ударі».

33.

Узагальнення з теми. Контрольна робота № 6: «Безпека в побуті і навколишньому середовищі» (тести).34

Контрольна робота за ІІ семестр.35

Узагальнююче повторення.Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 22.12 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка