Тема: Клавіатура комп'ютера. Мова введення.
Мета:
формувати уявлення про групи клавіш клавіатури, знання про мову введення тексту та порядку дій для її зміни; ознайомити та навчити використовувати клавіші керування курсором та клавішу «пропуск»;
розвивати наочно-дійове мислення, зорову пам'ять, уміння аналізувати, мимовільне сприйняття, увагу;
виховувати уважність під час виконання завдань.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютер, картки, програма «Блокнот»
Хід уроку:
Організаційна частина.
Привітання.
Налаштування на урок (за допомогою сонечка та хмаринки)
Актуалізація опорних знань.
Картки на повторення програм.
Запитання – відповідь.
Складові комп’ютера? (системний блок, монітор, клавіатура, мишка)
Яка складова комп’ютера є основною? Чому? (системний блок)
Як називається кнопка, яка допомагає ввімкнути комп’ютер? (Power)
Для чого потрібна програма Paint? (для створення малюнків)
Програма «Блокнот» це який редактор? (текстовий)
Розгляд картки з кнопками керування вікна.
Перед вами вікно програми «Блокнот». Ми вже знаємо, що це стандартна програма. Тож давайте з вами згадаємо, як керувати нею.
(позначки кнопок 1,2,3 – діти пояснюють що зробиться з програмою, якщо натиснути певну кнопку)
Мотивація начальної діяльності.
З ним можемо порахувати,
Можемо пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Можемо листа прийняти,
Швидко з друзями зв’язатись ,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе! (Комп'ютер)
Якщо ви правильно вмітимете керувати комп’ютером, то набагато легше буде справлятися з деякими завданнями.
Повідомлення теми уроку.
Загадка
Відгадавши загадку, ви дізнаєтеся тему нашого уроку.
Сотня клавіш,
різні знаки
Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два й готово
Відстукали слово.
Ось де пальцям фізкультура І це все – ……(клавіатура).
Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
Розповідь учителя + робота з книжкою.
Відкрийте сторінку 28.
Клавіатура – пристрій введення інформації. Тому потрібно навчитися вправно нею керувати.
Сьогодні ми поговоримо про групи клавіш, які позначені зеленим і синім кольорами.
Зелений колір – вводять цифри та літери.
Синій колір – клавіші керування.
Подивіться на клавіші зеленового кольору. Що ви бачите?
Кожна клавіша містить по 2 букви.
А як же нам зрозуміти коли який символ буде введено?
Зараз я вам розкажу.
Коли ми починаємо вводити текст, то нам потрібно вибрати мову. Мова позначається в нижньому правому куті.
Щоб переключити мову, наприклад з англійської на українську потрібно одночасно натиснути клавіші (шифт,контрл) . Мова буде змінюватися з кожним натисканням.
Для того щоб друкувати текст, потрібно відкрити текстовий редактор. Відкривши редактор потрібно звернути увагу на риску, яка блимає на екранному аркуші – це текстовий курсор. Він показує де з'явиться наступний символ.
Починаємо друкувати текст з якої букви?
Для того щоб надрукувати велику букву треба затримати клавішу ШИФТ і обрати букву, яка нам потрібна.
Друкуючи текст ми можемо допустити помилки. Що ж робити?
Для виправлення помилки, потрібно натиснути клавішу ЗАБІЙ
Ще є одна клавіша, яка допомагає робити відступи між словами – це клавіша ПРОБІЛ.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (музикальна)
Запитання до учнів.
Для чого потрібна клавіша ЗАБІЙ?
Як переключити мову?
Пробіл – це клавіша для….?
Як переключити мову?
Робота в зошиті. (ст..20-21)
Практична робота за комп’ютером.
Інструктаж з техніки безпеки (відео)
Виконання П.р.
Релаксація (відео)
Узагальнення й систематизація знань.
Запитання.
Про що ми сьогодні говорили?
Клавіатура – це пристрій введення чи виведення інформації?
Як надрукувати велику букву?
Картки на закріплення.
Підсумок уроку.
На цьому наш урок закінчено.
Поставте дві долоньки: уявіть, що в одній у вас – ДОБРО, а в іншій – ЧЕСНІСТЬ. Ось вони зустрілися ( діти плескають). Нехай в цю осінню пору ваш настрій завжди буде гарним.
Дякую за урок. До побачення.
Поділіться з Вашими друзьями: |