Книга це віконце, через яке дитина бачить світ І сама себе. В. О. СухомлинськийСкачати 20.85 Kb.
Дата конвертації23.07.2022
Розмір20.85 Kb.
#92964
ТипКнига
Гурток «Книжкова лікарня»

Гурток «Книжкова лікарня»
Девіз клубу:
Книга – це віконце, через 
яке дитина бачить світ і сама себе.
В.О.Сухомлинський

Мета і завдання членів гуртка
«Книжкова лікарня»

  • Навчити дітей ремонтувати книги.

  • Розвивати в кожної дитини смак до самостійної творчості, активної - діяльності.

  • Виховувати повагу до книги.

  • Допомогти дитині навчитися бережливого ставлення до книг.

Бібліотека для дітей – це не просто будинок, в якому зберігаються книжки, це ціле чарівне місто, де живуть дивовижні герої. У них є свої будинки – книжкові стелажі і навіть справжнє адресне бюро – каталог. А ще існує лікарня, яка допомагає всім жителям чарівного книжкового міста. Адже книги – як люди: народжуються, живуть, хворіють, старіють. А захворівши потребують лікування. І ось саме них в відділі обслуговування користувачів молодшого віку створено «Книжкову лікарню». Тут навчають дітей берегти книги, а при потребі надавати їм першу допомогу, тим самим продовжуючи їхнє життя. Лікарем може стати кожен с наших користувачів, тому що книжкова лікарня відкрита завжди.
В наш час високих технологій така форма роботи здається нецікавою і непотрібною, адже полиці книжкових магазинів рясніють гарно ілюстрованими, з прекрасною поліграфією виданнями. Що вже ремонтувати старе !?
Ми не зовсім згодні. По-перше книга нині недешева. Фонди в більшості зношені. Особливо швидко зношується брошурний фонд, нам, дитячим бібліотекарям, це добре відомо. Тематика видань теж не завжди влаштовує ні батьків, ні вчителів, ні самих дітей.
Ми, звичайно, далекі від думки, що наші гуртківці зможуть зарадити цьому, але бережно відноситись до книги та берегти її, вони все ж навчаться.
Чи хочуть читачі займатися цим?
Запитайте у будь-якого маленького читачика, чи хотів би він навчитися «допомагати» книзі своїми руками, «лікувати» її? Чи хотів би навчитися самостійно виготовляти книжки – саморобки? 
Варто пам’ятати також, що майже половина молодших читачів кінестетики. Світ існує для них у відчуттях, розвинута пам’ять рухів. Для цих дітей важливо відчути, щоб зрозуміти і запам’ятати. Участь у гуртку дасть таку можливість. Можна проявити свою творчість і при виготовленні різноманітних пам’яток, порад, книжок-саморобок. 
Важливою ланкою праці шкільного бібліотекаря є гурткова робота. У бібліотеці школи – інтернату працює гурток "Книжкова лікарня". Він створений задля того, аби виховувати у дітей любов, повагу та дбайливе ставлення до книги. Книжки - як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди, можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування. Для хворих книжок теж є спеціальні лікарні.
У бібліотеці відбулось практичне заняття гуртка. На занятті шкільний бібліотекар  Силка О.С. ознайомила учнів з планом роботи, правилами техніки безпеки. Клей, картон, ножиці - ось основні інструменти, за допомогою яких учні «лікували» книги. Під час роботи бібліотекар надавала учням консультації, показувала, як потрібно ремонтувати книгу, як берегти книгу, як її читати, правильно користуватися нею.
Учні із задоволенням надавали швидку допомогу "потерпілим" книгам. Завдяки їхнім старанням старі, пошарпані книжки стали такими приємними на вигляд, що їх відразу захотілося взяти до рук і прочитати.
Скачати 20.85 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка