Книга пісень» Г. Гейне («Самотній кедр на стромині…», «Не знаю, що стало зо мною…», «Коли розлучаються двоє…») Тема на дошці : «Книга пісень» це дзеркало душі німецького письменника Генріха Гейне. Мета



Сторінка1/2
Дата конвертації19.07.2020
Розмір1.47 Mb.
ТипКнига
  1   2
План-конспект уроку зарубіжної літератури

Тема(за програмою): Вивчення віршів із циклу «Книга пісень» Г. Гейне («Самотній кедр на стромині…», «Не знаю, що стало зо мною…», «Коли розлучаються двоє…»)

Тема на дошці: «Книга пісень» - це дзеркало душі німецького письменника Генріха Гейне.

Мета:

• Навчальна: Ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом Г.Гейне; досліджувати особливості художнього аналізу віршів із циклу «Книга пісень»: «Самотній кедр на стромині…», «Не знаю, що стало зо мною…», «Коли розлучаються двоє…»

• Розвивальна: розвивати навики виразного читання, аналізу ліричних творів, висловлення власних думок і вражень.

• Виховна: виховувати інтерес до творчості Г. Гейне, виховувати любов до поезії; виховувати повагу до духовних надбань людства.



Обладнання: дошка, на якій написано епіграф, підручник, прапорці, друковані правила гри, мультимедійна дошка.

Тип уроку: комбінований

Методи і прийоми: евристична бесіда, робота з кросвордом ,робота із текстом віршів, аналіз прочитаного ((розуміння тексту), проведення літературної вікторини у формі відкритих відповідей на запитання ( розвиток вміння слухати, розвивати уяву , мислення і пам’ять).

План уроку:

Хід уроку

I.Організаційний момент.

II. Оголошення мети і теми уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

IV. Робота над твором

І. Біографія автора

II. Відомості про цикл «Книга пісень»

III. Вивчення твору

IV. Підготовка до сприйняття.

V. Читання твору

V. Узагальнення і систематизація здобутих знань.

VI Підведення підсумків

VII Домашнє завдання



Епіграф:

Ми не володарі, а слуги слова.

Генріх Гейне.

Хід уроку

I.Організаційний момент.

Доброго дня, діти! Я рада зустрічі з Вами. Впевнена, сьогоднішній урок подарує Вам незабутні відчуття від спілкування з прекрасним, дасть можливість пізнати невідоме і при цьому проявити свою творчу індивідуальність.



На початку уроку давайте з вами ознайомимося з портретом видатного німецького письменника Генріха Гейне.(Візуалізація нам потрібна для того щоб учні ознайомилися з автором і мали уявлення про його зовнішність. Ми гадаємо що на цьому етапі уроку це організовує дітей та налаштовує їх на робочий лад та допомагає сконцентруватися на предметі вивчення.)

Зверніть увагу на зображення цієї дівчини, її звати Лорелея і вона відіграє особливу роль у циклі «Книга пісень». Ми з вами познайомимось з нею трохи пізніше.





(Зображення Лорелеї потрібне для того щоб діти поставили собі питання хто це ? і далі з цікавістю слідкували за творами)


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка