Книга творить Людину «Найважливіше звання на світі бути Людиною»Скачати 13.37 Kb.
Дата конвертації11.03.2019
Розмір13.37 Kb.
#84492
ТипКнига
Книга творить Людину

«Найважливіше звання на світі – бути Людиною», - саме ці слова талановитого письменника Педагога з великої літери Василя Сухомлинського стали лейтмотивом цьогорічного Тижня дитячого читання у нашій школі.

Василь Олександрович був доброю людиною й дуже любив дітей. А ще всім відомо, якого значення надавав він у вихованні справжньої людини книзі та читанню. Основні культи, які створив у своєму житті та діяльності В.Сухомлинський – Матір, Вітчизна, Книга, Хліб. Такі цінності він вважав головними умовами розвитку всіх громадянських почуттів особистості, виховання високої культури людини.

Без перебільшення можна сказати, що саме книга та читання стали визначними і в житті та творчості нашого генія і пророка Тараса Шевченка, 200-річчя від дня народження якого відзначив увесь світ. У рамках Тижня дитячого читання пройшов і в нашій школі літературно-мистецький вечір «Він вчив любити Україну…». Ця актуальна на сьогоднішній день тема не залишила байдужими присутніх на заході учнів старших класів та десятикласників (класний керівник Шкірпан М.Г.), які готували цей вечір разом із заступником директора школи Савчук Н.Л., педагогом-організатором Медведюк Н.В. та шкільною бібліотекою. Розуміння того великого імпульсу, який дає творчість поета, його малярське мистецтво, що вчить боротися за своє майбутнє, за справедливість, честь і волю матері-України, донесли до всіх присутніх Божко Дарія, Гершон Ірина, Новосад Катерина, Оліферук Анна та Рубель Григорій.

Актив шкільної бібліотеки традиційно випустив яскраву, змістовну стінну шкільну газету «Світ книги» (художник – Паламарчук Інна) та оформив школу висловами видатних людей про значення книги та читання у житті людей.

Програма Тижня дитячого читання була насиченою та різноманітною. Серед заходів – огляд та бесіда «Символіка нашого міста. Яка вона?», «Дорога у космос» (до 80-річчя від дня народження Юрія Гагаріна), бібліотечний урок «Комп’ютер та книга», еколото «Впізнай мене», арт-терапія «Музика на всі часи», вікторина «Права в казках», які провели працівники центральної міської бібліотеки Костилева А.Г., Єдинак Н.М., Рябая О.В. та шкільний бібліотекар Черкунова В.П.

Книга – це джерело і знання, і збагачення культурного та душевного світу дитини, і корисний вид дозвілля. Попри те, що зараз більшість молоді віддає перевагу електронним варіантам книг, вчені та дослідники вважають, що електронні пристрої не сприяють розвитку любові до літератури, тоді як ті, хто вибирає друковані видання отримують більшу насолоду від читання. Та й ті, хто читає друковані видання, частіше мають улюблені книги, у той час як серед прихильників сучасних технологій їх значно менше (77% проти 59%).

Тому основна тема Тижня дитячого читання – привернути увагу до вдумливого читання саме друкованого слова, організувати свято для тих, хто любить книгу. І всі причетні до цього свята впевнені, що зробити життя багатогранним може саме книга!Завідувач шкільної бібліотеки ЗОШ №4

Черкунова Валентина
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 13.37 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка