Концепції сучасного природознавстваСкачати 21.82 Kb.
Дата конвертації09.11.2017
Розмір21.82 Kb.
#31911
Філософія

http://filosofia.ru – Безкоштовна електронна бібліотека философия.ру присвячена філософії і релігії. Ви можете завантажити безплатно книги, статті, підручники, методичні роботи і інші електронні тексти по філософії, релігії і непізнаному. Банк рефератів на російській бібліотеці літератури Filosofia.Ru представляє реферати по філософії на різні теми: суспільство і філософія, філософія культури, класична філософія, основи філософії, філософія історії, філософія людини і ін.

http://ru.philosophy.kiev.ua/library/library.html – Інститут філософії Російської Академії Наук: Бібліотека. Філософські ресурси: організації та філософські центри. Особисті сторінки філософів. Філософія в освіті та ін.
Концепції сучасного природознавства

Курс лекцій. - С.В.Сіпаров

Перше, що впадає в очі, це сама назва курсу "Концепції сучасного природознавства". Кожне з цих трьох слів несе важливе смислове навантаження. Що таке концепція? Швидше за все, якась філософська категорія, та і в гуманітарних науках ми раз у раз стикаємося з тими або іншими концепціями того або іншого автора. При чому тут, скажімо, хімія або географія? Що за необхідність виокремлювати природознавство? Що особливого в очевидній для всіх відмінності природничонаукової теорії від мистецтвознавчої статті або юридичного трактату? Нарешті, слово "сучасного" має на увазі якусь історичну перспективу.

Цим і деяким іншим близьким питанням присвячено Введення і першу главу. У подальших главах зроблена спроба послідовно, хоча і вельми коротко, викласти основні концепції з приводу того, що з себе представляє і як розвивається зовнішній світ. Спочатку ми розглянемо Всесвіт в цілому, галактики, зірки, планети. Потім - Землю, її будову, її геологічний розвиток. Після цього обговоримо погляди на еволюцію, яка, можливо, привела до появи людини. І, нарешті, - ідеї цієї людини відносно суті пристрою навколишнього світу. Від світу цих ідей до поняття ноосфери, що обговорюється на завершення, один крок.http://ru.philosophy.kiev.ua/edu/ref/kse/siparov/index.html
Філософія

Є. М. Причепій, А. М. Черній, Л. А. Чекаль – Підручник – Київ – Академвидав - 2007

У другому виданні підручника на рівні сучасного філософського мислення, з урахуванням засад світоглядного плюралізму та ідеологічної толерантності інтерпретовано такі усталені теми, як сутність і предмет філософії, онтологія, гносеологія, аксіологія, філософська антропологія, історія філософії, у тому числі її розвиток на вітчизняних теренах. У руслі європейської традиції викладено нові для вітчизняних навчальних видань проблеми: філософію суспільства, філософію історії, філософію культури, філософію релігії, філософію права, філософію економіки, філософію техніки, філософську антропологію.

Подано біографічні довідки найвидатніших вітчизняних і зарубіжних філософів, короткий словник філософських термінів.Для студентів, викладачів вищих навчальних закладів.

http://ebk.net.ua/Book/philosophy/prichepiy_filosofia/annotation.htm
Каталог: upload -> universitet -> Korisni posilannya -> Specialnosti
universitet -> Національна академія внутрішніх справ на правах рукопису гіда євген олександрович
universitet -> Колос юлія зіновіївна
universitet -> Звіт про підсумки роботи колективу університету
universitet -> Конкурс студентських творчих робіт із соціальних комунікацій
universitet -> Ромоданова Валентина Олександрівна
Specialnosti -> Інформатика та Інформаційні технології
Korisni posilannya -> Електронні бібліотеки
Korisni posilannya -> Колекції рефератів та інших наукових робіт
Korisni posilannya -> Цікаве дозвілля

Скачати 21.82 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка