Конкурс «лицарі українського романтичного світосприйняття м. Коцюбинський. С. Параджанов»Дата конвертації20.11.2018
Розмір46 Kb.
#65151
ТипКонкурс
Про проведення Всеукраїнського Конкурсу

«Лицарі українського романтичного світосприйняття.М. Коцюбинський. С. Параджанов»

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС

«ЛИЦАРІ УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЧНОГО СВІТОСПРИЙНЯТТЯ

М.КОЦЮБИНСЬКИЙ. С.ПАРАДЖАНОВ»

1. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський історико-літературний конкурс «Лицарі українського романтичного світосприйняття. М.Коцюбинський. С.Параджанов» (далі - Конкурс) є відкритим патріотично-культурологічним заходом, який спрямований на виховання толерантності, культури добросусідства громадян України незалежно від їх національної, расової чи духовно-релігійної приналежності. Конкурс проводиться з метою розвитку та поширення інтелектуальних та духовних інтересів молоді, яка прихильна до літературно-мистецької й науково-дослідницької роботи. Він покликаний формувати й підтримувати в кращих представниках талановитої української молоді риси патріота, сповненого державно-національної свідомості, історичної пам’яті, гідності, совісті, честі, любові до рідної країни, виховувати почуття вдячності та поважного ставлення до найкращих з її талановитих митців.

Конкурс проводиться відповідно Програми полікультурного виховання та освіти Проекту «Моя Батьківщина, - очима дітей усіх етносів України», як спільний захід Громадських організацій «Вірменське товариство культурних зв’язків «АОКС» і «Параджанов-АРТу» за сприяння Міністерства освіти і науки України і підтримки Спілки вірмен України.

1.2. Цим Положенням визначаються мета, завдання, порядок підготовки та проведення конкурсу, а також засади його фінансового та інформаційного забезпечення.2. Мета та завдання Конкурсу

2.1. Метою Конкурсу є:

- вшанування трьох ювілеїв цього року: 50-ої річниці виходу на екрани шедевру всесвітнього кінематографу – фільму «Тіні забутих предків», 150-ї річниці з дня народження Михайла Коцюбинського й 90-ї річниці - з дня народження Сергія Параджанова;

- виявлення та підтримка обдарованої молоді, популяризація творчості юних письменників і науковців;

- презентація існуючого юнацького творчого потенціалу України з метою піднесення української писемної культури у міжнародному контексті;

- розкриття взаємозв’язку та взаємовпливу різних культур на прикладі творчого доробку двох видатних українських митців, особистого впливу двох постатей різних століть на поглиблення почуття відданості Батьківщині й рідному краю, підтримки імперативу, виховання етики порядності в молоді.

2.2. Завданнями Конкурсу є:

- сприяння розвитку та реалізації творчих ініціатив молодих митців;

- виховання поваги, шанобливого ставлення до кращих досягнень українського творчого потенціалу, зокрема до доробку світового значення – етнографічних творів Михайла Коцюбинського та фільмів Сергія Параджанова – шедеврів романтичного світосприйняття мовою кіномистецтва;

- формування та розвиток у молодших школярів стереотипів ставлень і особливостей міжособистісних взаємин з представниками інших культур;

- удосконалення професійно-педагогічної підготовки та полікультурної компетентності вітчизняного вчителя;

- сприяння педагогам в пошуках того делікатного балансу між відкритістю для навколишнього світу, інших культур та збереженням особистісної, національної самобутності, її захистом від девальвації і чужих ідеологічних впливів в умовах мінливого сьогодення шляхом упровадження різних форм і методів роботи керівника з авторами конкурсних робіт ( в тому числі інтегровані уроки, уроки-конференції, уроки-зустрічі, засідання кіноклубу, фольклорне свято);

- забезпечення засад взаємодії та співпраці між державними органами виконавчої влади, громадськими організаціями, дипломатичним корпусом, акредитованим в Україні, установами та навчальними закладами у сфері реалізації молодіжних творчих проектів.

3. Організація та проведення Конкурсу

3.1.Співорганізаторами Конкурсу є: Харківська обласна та Васильківська районна громадські організації «Вірменське товариство культурних зв’язків «АОКС», Київський Центр «Параджанов- АРТ».

Конкурс проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки Спілки вірмен України.

До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються: • Національна спілка письменників України;

 • Асоціація діячів сучасного мистецтва України;

 • Видавничий дім Дмитра Бураго;

 • Верховинське представництво «Параджанов- АРТ».

3.2. Для проведення Конкурсу утворюється організаційний комітет та журі, склад яких затверджується на спільному засіданні уповноважених представників організацій-засновників Конкурсу.

До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх, позашкільних професійно-технічних навчальних закладів, молодь віком до 21 року – громадян України та інших держав, які виявили бажання взяти участь у ньому.

3.3 Н а конкурс приймаються роботи, виконані українською мовою.

3.4. Роботи, подані на конкурс, не повертаються.

3.5. Конкурс проводиться як творче змагання юнацтва та молоді, яка має певний рівень знань з історії, літератури, краєзнавства, етнографії, кінематографу України. Конкурсна робота може бути подана у формі розповіді, звіту, наукової роботи, колективного проекту тощо.

3.6. Конкурс проводиться у двох номінаціях:«Михайло Коцюбинський і Сергій Параджанов – майстри й апологети українського романтичного світосприйняття»

 • У формі художньо-публіцистичного, науково-популярного твору, наукового дослідження. При оцінюванні перевага надаватиметься самостійним дослідженням, в яких поряд з інформацією (аналіз листування М.Коцюбинського, інтерв’ю з особистими знайомцями С.Параджанова) про маловідомі факти життя та особистість митців будуть представлені копії недрукованих матеріалів, спогадів, світлин, колажів Параджанова з приватних колекцій мешканців та музеїв саме вашого регіону.

«Тіні забутих предків »- шедевр світового кіномистецтва»

 • У формі різножанрової розповіді про:

 • Збереження народних традицій, національне виховання;

 • культуру толерантного ставлення до особливостей культури та духовності різних народів й шанобливе ставлення до їх внеску в скарбницю світової цивілізації;

 • особисте враження та почуття після спільного огляду фільму в шкільному кінозалі – колективні роботи;

 • роль мови сучасного кінематографу в збереженні національної культури та духовності;

 • авторський аналіз фільму як мистецького колажу, в якому вживлено стилістичний монтаж культурних проекцій з літератури, історії, філософії, краєзнавства, етнографії і музики.

3.7. Обсяг робіт не повинен перевищувати 10 друкованих аркушів (формат А-4), враховуючи перший аркуш – Анкету учасника Конкурсу. Бажано надсилати й диск з електронною версією твору, світлинами творчих додатків. При оцінюванні перевага надаватиметься виключно самостійним дослідженням, у яких поряд з інформаційною складовою будуть представлені особисті спостереження та думка автора роботи стосовно культурологічного феномену українського поетичного кіно.

3.8. У роботи можуть бути вміщені творчі додатки: ілюстрації до творів, фотоматеріали, аплікації, колажі, комп’ютерна графіка, малюнки, ліпнина, віскографія, флористика, тощо.

З творчих додатків до конкурсних робіт оргкомітетом буде сформовано виставку, експозиція якої відображатиме сприйняття молодим поколінням наших часів морального, етичного, філософського та політичного статусу України як європейської держави, роздуми молоді стосовно пріоритетів європейських цінностей та українських чеснот на рідній землі. Виставка буде експонуватись у всіх регіонах України під час урочистостей з нагородження лауреатів та переможців.

3.9. Державний комітет телебачення та радіомовлення України сприятиме в організації та забезпеченні висвітлення в засобах масової інформації презентацій, церемоній урочистого нагородження переможців та лауреатів Конкурсу.4. Підбиття підсумків та нагородження переможців

4.1.Журі Конкурсу визначає по 3 переможці в кожній номінації у двох вікових категоріях: 15-17 та 18-21 рік.

4.2. Переможці нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки України. Лауреати – дипломами установ-організаторів Конкурсу.

4.3. Кращі роботи будуть надруковані в освітянських виданнях.

4.4 Очний тур для авторів кращих конкурсних творів буде організовано 28 липня 2014 року в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж», як складова іншого блоку проекту «Моя Батьківщина, - очима дітей усіх етносів України» - Міжнародної наукової конференції «Найдавніші й сучасні взаємини духовного та культурного життя Вірменії та України».

4.5. Урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів конкурсу відбудеться 16 вересня в Чернігові – в музеї М.Коцюбинського та прес-конференція – в Укрінформі( м. Київ), під час зустрічі з видатними діячами української культури.

4.6. Кращі твори будуть опубліковані та розміщені на сайтах організацій-засновників Конкурсу, а їх автори, керівники або консультанти запрошуються до участі в проектах центру «Параджанов-АРТ».

4.7. Роботи приймаються до 17 травня 2014 року за адресою:

01601, м. Київ, буд. Л.Українки, 34, ІІІ під’їзд, офіс 409,

Оргкомітет Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Лицарі українського романтичного світосприйняття. М.Коцюбинський. С.Параджанов»

тел.: (044)4619779, (097)4845801, (093)4885854.

E-mail : parajanov-art@yandex.ru4.8. У супровідних документах обов’язково необхідно чітко вказати тему та номінацію роботи, прізвище, ім’я та по батькові учасника й керівника, дату народження, домашню адресу, назву та юридичну адресу навчального закладу, клас (курс), місце роботи, контактний телефон, електронну адресу.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка