Конспект уроку математики з теми: "показникові рівняння"



Скачати 411.98 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації25.11.2018
Розмір411.98 Kb.
ТипКонспект
  1   2   3
Вишневецька Л.Є. – викладач математики
ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ»

Конспект уроку математики з теми:
“ПОКАЗНИКОВІ РІВНЯННЯ”

Мета уроку

Навчальна Засвоїти типи показникових рівнянь і способи їх розв’язування.
Формувати уміння розв’язувати показникові рівняння способом
зведення до спільної основи, способом винесення спільного
множника за дужки, способом зведення рівняння до квадратного

Виховна Сприяти формуванню у студентів свідомого відношення до

вивчення математики як необхідної складової освіти по


спеціальності, підвищити зацікавленість до математики,
застосовуючи ПК при розв’язуванні задач. Виховувати вміння
зосереджувати увагу на виконанні завдання, самостійно працювати
над виконанням завдань

Розвиваюча Розвивати логічне мислення, творчі здібності студентів,
алгоритмічну культуру

Методична Продемонструвати впровадження в практику використання засобів
сучасних ІТ під час вивчення математики

Тип уроку комбінований

Тривалість 2 години

Методи контрольна бесіда, система вправ, пояснення, самостійна робота,
робота на ПК.

Межпредметні зв’язки

Забеспечуючі інформатика

Забезпечувані фізика, біологія, фотограмметрія

Забезпеченість уроку Підручники [1]. ПК; мультимедійна дошка;
ПЗ: Курс математики для школьников и абитуриентов
(автор Боревский П.Я.); Universal Math Solver; слайди
презентації до уроку
Література: 1. Шкіль М.І. та ін. Алгебра і початки аналізу 10-11 кл.
Зодіак – ЕКО, 1999

  1. Мерзляк А.Г. та ін. Збірник задач і завдань для тематичного оцінювання. Алгебра 10 кл. Харків: «Гімназія», 2005


ХІД УРОКУ


  1. Організаційна частина

  2. Перевірка Д.З.

1. Перевірка виконаних домашніх вправ шляхом порівняння відповідей

Три студенти усно відтворюють розв’язування домашніх вправ(слайди


презентації). Відповіді порівнюють

2. Фронтальна бесіда зі студентами по питанням:


1. Яку функцію називають показниковою

2. При вивченні яких явищ навколишнього середовища використовується


показникова функція

3. Область визначення показникової функції

4. Множина значень показникової функції
5. Монотонність показникової функції

6. Усні завдання: (слайди презентації)

Продовжіть показникові тотожності:

а) ах ·ау =… ах ·ау = ах+у

б) (а·b)х =… (а·b)х = ах·bх

в)

г)

д)

Чому дорівнює:

а) a0 a0=1

б) a-n a-n=

в)

Привести вирази до спільної основи:

а) 2х і 16 2х і 24

б) 9х і 27 3 і 33

в) 49х і 7і 7-1



г) і 1 і


  1. Мотивація навчальної діяльності

До застосування показникових тотожностей ви будете звертатися при вивчені предметів по спеціальності; в своїй фаховій діяльності, наприклад, при вивченні дисципліни "Фотограмметрія" в розділі " Аналіз поодинокого знімка"


  1. Повідомлення теми і мети уроку (записані на мультимедійній дошці)

Тема заняття: Показникові рівняння.

Мета заняття: Засвоїти типи показникових рівнянь і способи їх розв’язування.
Формувати уміння розв’язувати показникові рівняння способом
зведення до спільної основи, способом винесення спільного
множника за дужки, способом зведення рівняння до квадратного

В результаті проведеного уроку студенти повинні знати означення показникового рівняння, типи показникових рівнянь і способи їх розв’язування; вміти розв’язувати показникові рівняння способом зведення до спільної основи, способом винесення спільного множника за дужки, способом зведення рівняння до квадратного




  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Пояснення викладача

За наступним планом:

1. Означення показникового рівняння. Найпростіші показникові


рівняння.

2. Способи розв’язування показникових рівнянь: зведення обох

частин рівняння до спільної основи; винесення спільного

множника за дужки; зведення до квадратного рівняння.




  1. Виконання вправ

  • Колективне виконання вправ

• Усне розв’язування показникових рівнянь за допомогою таблиці усних

обчислень “Показникові рівняння”




Каталог: doc -> files -> news -> 543
news -> Положення про опорний загальноосвітній навчальний заклад в питань роботи з основ здоров’я Загальні положення
news -> Тема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
news -> Різноманітність плодів. Лабораторна робота №10 "Будова і різноманітність плодів."
news -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
543 -> Книги в нашому житті
543 -> Проект «Історія та традиції моєї школи» Дидактична характеристика проекту: Тип проекту

Скачати 411.98 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка