Конспект уроку по основам здоров’я для 7-го класу. Мета уроку



Дата конвертації09.12.2018
Розмір33.5 Kb.
ТипКонспект
План-конспект уроку по основам здоров’я для 7-го класу.


Мета уроку: розглянути почуття й емоції; способи вияву почуттів, розглянути співпереживання й співчуття як вияв почуттів; розвивати в учнів розуміння необхідності виховання культури почуттів; розвивати вміння учнів пояснювати взаємозв’язок почуттів і здоров’я.

Очікувані результати: учні мають розрізняити емоції й почуття; учні мають пояснювати важливість поваги до почуттів інших; учні повинні наводити приклади на здоров’я позитивних і негативних емоцій, учні повинні боротися з неповагою у своєму колі.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

1.Організаційний момент.

1.1 Привітання, фізкультхвилинка

1.2.Перевірка присутності.

1.3.Перевірка готовності учнів до уроку.

2.Актуалізація опорних знапь

2.1 «Вернісаж»

Перегляд робіт учнів, що виконували індивідуальне домашнє завдання. Обговорення. Визначення найкращої роботи.

2.2 «Асоціативний кущ»

Складання схеми за асоціаціями учнів до поняття «людина в екстремальних умовах.

Приклади відповідей: натовп, напад, пограбування, хвилювання, самотність, сум.

2.3. «Ланцюжок»

Учні по черзі називають чинники, які допоможуть вижити в екстремальних ситуаціях.

Приклади відповідей: знання, уміння та навички, фізичне підготовка, навички самооцінки, уміння настроюватися на позитивні думки, упевненість в себе вольові риси характеру, почуття гумору.

3.Мотивація навчальної діяльності

3.1. Повідомлення теми уроку.

3.2. Формування разом з учнями мети й завдань уроку.

3.3 Обговорення проблемної ситуації

« В магазині трирічний хлопчик попросив матір купити машинку. Мати відказала йому. Малюк став голосно плакати, кричати та вимогати іграшку. Як ви думаєте, чому така поведінка характерна тільки для маленьких дітей.»

4.Етап засвоєння новиї знань.

План пояснення нового матеріалу

1.Почуття.(Пояснення)

2 Емоції ((Пояснення, наведення прикладів)

3.Вияв емоцій та почуттів. (Робота в групах

1. група: мімічний;

2. група: руховий;

3. група: словесний вияв емоцій;

Завдання групам:

«Заборонили грати на комп’ютері»

Висловити необхідні до ситуації почуття запропонованим способом.

4. «Вільний мікрофон».

Уявіть почуття одного з пропонованих людей.

- що почувають батьки, коли дитина затримується та вони не знають , де вона?

- що відчуває той , кого дразнять, або не приймають грати в своє коло однокласники?

-- що відчуває вчитель, коли учні не слухають пояснення?

- що відчуває старенький дідусь, якому не поступилися місцем в автобусі?

- як почувається кожний із вас, коли образили незаслуговано?

5. Узагальнення й закріплення знань.

5.1 Самостійна робота з підручником.

Розв’язання життєвих ситуацій ( стор.119 §22)

5.2. «Ти мені я тобі» (Робота в парах»)

Учні ставлять один одному запитання щодо теми уроку та оцінюють правильність відповіді.

5.3. Конкурс ораторів.

Бажаючи виступити самостійно обирають тему для невеликої промови( 1-2 хв.). Інші учні не доповнюють і не коментують виступ. Найкращий оратор обирається голосуванням.

Теми для промови.

1.Те , що ти думаєш про себе впливає на все твоє життя.

2.Почуття допомагають людині пізнавати світ та краще пристосуватися до нього.

5.4. «Пізнай себе» ( стор. 158 додаток)

Учні самостійно відповідають на тест «Чи вмієш ти бути щасливим» та

оцінюють свої результати.

6.Підбиття підсумків уроку.

Прийом «Бажаю вам…..»Учні дарують своїм однокласникам побажання щодо теми уроку.

7.Домашнє завдання.

7.1 §22

7.2 Індивідуальне завдання.

Тема для міні-проектів:

1. «Які почуття заважають бути здоровими та щасливими серед люднй».
Каталог: zwimg
zwimg -> Курсова робота
zwimg -> Комплексна характеристика хімічної промисловості України
zwimg -> Урок-гра «Морський бій «Безпека в Інтернеті»
zwimg -> Проект учнів Семенівської зош І ііі ступенів
zwimg -> Газообмін у легенях і тканинах
zwimg -> Міністерство науки І освіти України кз «зоіппо» зор кафедра філософії та суспільно гуманітарних дисциплін. Методи активізації пізнавальної діяльності учнів
zwimg -> Тема. Загальна характеристика класу Птахи
zwimg -> Розробка міні-проекту «Буду природі другом»


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка