Конспект уроку з ікт у 6 класі) 2016 Тема уроку. Будова рослини. Тканини рослин. Органи рослин. Мета уроку : (слайд 2). • освітня



Дата конвертації20.11.2018
Розмір89 Kb.
#65706
ТипКонспект
НАВЧАЛЬНО –ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС АСКАНІЯ - НОВА

«ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ

ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД – ГІМНАЗІЯ»ЧАПЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ




(конспект уроку з ІКТ у 6 класі)



2016

Тема уроку. Будова рослини.

Тканини рослин. Органи рослин.
Мета уроку: (слайд 2).

освітня: розглянути органи та процеси життєдіяльності рослин; нагадати учням особливості будови клітин рослин, ознайомити їх із тканинами і органами рослин;

розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше отриману інформацію, проводити аналіз і робити висновки;

виховна: виховувати любов до рослинного світу і всього живого.



Завдання уроку:

  • учні мають називати та характеризувати тканини і органи рослинного організму;

  • учні мають знати місце розташування тканин в організмі рослини;

  • учні мають робити висновки про особливості будови тканин і органів;

  • учні мають розпізнавати вегетативні і генеративні органи рослини.

Обладнання і матеріали: плакати або слайди презентації із зображеннями особливостей будови рослинних тканин та основних органів рослин.

Базові поняття і терміни уроку: тканини, органи, покривні тканини, механічні тканини, паренхіми (основні тканини), меристеми (твірні тканини), провідні тканини, видільні тканини, орган, корінь, пагін, стебло, брунька, лист, квітка, вегетативний орган, генеративний орган.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Форми проведення: робота в групах , “Продовж думку “, “На уроці я дізналася(вся) про …”
ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ

ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ (слайд 3)

«Асоціативний кущ» (робота з інтерактивною дошкою)

Рослини. Які асоціації викликають?

(Складання схеми на дошці за відповідями учнів, обговорення.

Робота в групах:


  • Повторення рослинної клітини (слайд 4)

  • Повторення тваринної клітини (слайд 5)

  • Чим клітини рослин відрізняються від клітин тварин?

  • Які рухи рослин вам відомі?

  • Які рослини можуть рухатися за допомогою джгутиків?

  • Який механізм забезпечує відкриття і закриття продихів?

  • Які є настії?

  • Чим настії відрізняються від тропізмів?

  • Чим клітини рослин відрізняються від клітин тварин?

III. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

З попередніх уроків вам відомо, що всі живі організми на Землі (окрім вірусів) мають клітинну будову. Виникає запитання: а чому ж тоді частини організму так відрізняються між собою за будовою та функціями? Давайте подумаємо над цим. (Висловлювання дітей)

Очевидно у процесі еволюції кожна група клітин багатоклітинного організму пристосовувалася до виконання певної функції, у результаті чого змінювалися форма, поєднання клітин між собою, виникали тканини й органи.

Отже, сьогодні на уроці ми детально розглянемо. Які тканини і органи утворились у рослин, якою є їхня будова.

Повідомлення теми уроку.

IV. Вивчення нового матеріалу

Рефлексія (слайд 6)

Любі друзі, у кожного з вас в класі є друг або людина з якою вам приємно спілкуватися. Погляньте на неї. Посміхніться. Нехай тепло ваших посмішок зігріє ваші серця. Пронесіть позитивні емоції крізь весь наш урок і нехай вони допоможуть вам здобути нові знання.



Розповідь учителя з елементами бесіди, робота з зошитом. ( слайд 7)

Частини рослини – пагін: стебло, листки, квітки, плід.

Корінь.


Тканина — це сукупність клітин, не обов’язково ідентичних, але спільного походження, що разом виконують спільну функцію. Тканини рослин є об’єктом вивчення гістології рослин. Перша класифікація тканин була розроблена Н. Грю ще в XVIII столітті. У ході розповіді учні заповнюють таблицю. (слайд 8)

  • Самостійна робота з підручником (опис провідних тканин)

Типи тканин рослин ( слайд 9-14)

Тканини

Різновиди тканин

Особливості будови

Твірні

(меристеми)




Верхівкова

􀁹 Бічна


􀁹 Вставна

Складаються з живих недиференційованих клітин які мають тонкі оболонки та великі ядра

Основні

(паренхіми)



Фотосинтезувальна

􀁹 Запасальна

􀁹 Повітроносна

􀁹 Водоносна

􀁹 Поглинальна


Складаються з живих диференційованих клітин

Клітини з тонкими оболонками, велика кількість хлоропластів



Покривні

Епідерміс

􀁹 Пробка


􀁹 Кірка

Складаються з живих або

мертвих клітин, що щільно прилягають одна до одної, утворюють зовнішні

покриви рослини


Механічні

Коленхіма

􀁹 Склеренхіма



Складаються з живих (коленхіма) або мертвих (склеренхіма) клітин, що мають потовщені стінки, утворюють тяжкі пластини

Провідні

Ксилема

􀁹 Флоема


Складаються з живих або

мертвих трубчастих клітин, що забезпечують транспорт речовин у рослині



Видільні

(секреторні)



Смоляні канали

􀁹 Нектарники



Складаються з живих або мертвих клітин різноманітної форми,

що забезпечують накопичення

або виведення з рослини продуктів обміну речовин

«Мозковий штурм» (слайд 15)



Робота з віртуальною лабораторією (диск)

Органи квіткової рослини.


Орган — частина організму, яка виконує одну або кілька специфічних функцій і має певну

будову.


Вегетативні органи органи рослин, служать для підтримання індивідуального життя рослини (наприклад пагін, корінь).

Генеративні органи — органи рослин, які пов’язані з функцією статевого розмноження (наприклад квітка, насіння, плід). У ході розповіді учні заповнюють наступну таблицю.



Основні органи вищих рослин слайд (16-19)

Орган

Особливості будови

Пагін

Основний, наростаючий верхівкою орган рослин, що складається з ряду повторюваних однорідних елементів. До складу пагона входять стебло, листки і бруньки

Стебло

Вісь пагона, що виконує механічну і провідну функції

Листок

Бічний, зазвичай сплощений орган рослини, що виконує функції фотосинтезу

Брунька

Зародок пагона

Корінь

Основний, наростаючий верхівкою орган рослин, кінчик якого завжди закритий кореневим чохликом. Основною функцією кореня є прикріплення рослини й забезпечення її водою й мінеральними речовинами

Квітка

Генеративний орган покритонасінних рослин, до складу

якого зазвичай входять квітконіжка, квітколоже, оцвітина, тичинки, маточки




V. Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів

Постав цифру у клітинці (слайд 20)

Бесіда

  • Що таке клітина?

  • Що таке тканина?

  • Які існують види тканин у рослин?

  • Які особливості мають покривні тканини?

  • Що таке орган?

  • Чим відрізняються вегетативні і генеративні органи?

VI. Рефлексія

Складання сенканів про тканину

( наприклад, «Тканина

Рослинна, промислова

Утворює, огортає, одягає

Тканина – це сукупність ниток або клітин

Покривало» )

Учні діляться враженнями від уроку. Відзначають найлегші і найважчі місця.



VII. Підсумок уроку :

Вправа “На сьогоднішньому уроці я дізнався(лася)  про …”



Оцінювання навчальних досягнень .

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1.Завдання для всього класу.

Підручник - опрацювати параграф 21-22.

Зошит - с.35 завдання 8.

2. Індивідуальні та творчі завдання. ( за вибором)

Скласти ребуси або загадки до теми «Органи рослин»

Скласти п’ять тестових завдань формату А (на вибір однієї правильної відповіді) за матеріалом уроку.


Джерела:


1.Задорожний К. М. Усі уроки біології. 6 клас. — Х. : Вид. група «Основа», 2014 — 192c.

2.Цуканова Є.О. Біологія (за підручником І.Ю Костікова, С.О. Волгіна та ін..)
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка