Конспект заняття Розробка заняття зразкової літературно-публіцистичної студії



Скачати 208.88 Kb.
Дата конвертації12.12.2018
Розмір208.88 Kb.
ТипПлан-конспект
План-конспект заняття




Розробка заняття

зразкової літературно-публіцистичної студії «Дзиґа»
Автор: Литвин Зінаїда Федорівна,

керівника зразкової

літературно-публіцистичної студії «Дзиґа»

Білоцерківського районного будинку



дитячої та юнацької творчості
Тема заняття: Живе спілкування – потреба сучасної людини (Усний журнал)

Мета заняття: ознайомити вихованців початкових класів із поняттями «журналістика», «усний журнал»; діяльністю юних кореспондентів та журналом «Дзиґа».

Виховна мета: навчити вихованців розуміти умови спілкування, ввічливо ставитися до співрозмовників, дотримуватися етикетних норм та культури спілкування, вміння аналізувати події та висловлювати своє ставлення до них.

Методична мета – показати молодшим вихованцям перевагу усного журналу над друкованим. Навчити працювати в умовах усного журналу.

Дидактичне забезпечення: макети різних дитячих журналів, дитячі видання журналів та, зокрема, журналу «Дзиґа».

Матеріально – технічне забезпечення: відеопроектор, ноутбуки, підсилювальна апаратура, мікрофони.

Міжпредметні зв’язки: гурток «Художнє слово», театральний гурток, вокальний.

Тип заняття: засвоєння нових знань.

План заняття

1. Організаційна частина.

2. Актуалізація опорних знань.

3. Засвоєння нових знань.

4. Практичне засвоєння вивченого.

5. Підведення підсумків.

6. Домашнє завдання.

Хід заняття

  1. Організаційна частина:

    1. Перевірка наявності учнів.

    2. Перевірка готовності учнів до заняття.

  2. Актуалізація опорних знань:

2.1. Перевірка базових знань вихованців з поняття «журнал» та «усний журнал». У чому їх відмінність, який із них цікавіший, динамічніший.

2.2.Колективна робота з пам’яткою «чи вміємо ми спілкуватися» (аналіз правил ввічливого спілкування)

Керівник гуртка: Коли ми спілкуємося з людьми, то маємо добре володіти своєю мовою, ввічливо і культурно висловлювати свої думки, а для цього давайте перевіримо, чи вміємо ми спілкуватися? Мми познайомимося з пам’яткою «Вчимося спілкуванню»:

- дотримуйте правил ввічливості. Не забувайте про «чарівні» слова: будь ласка, перепрошую,будьте ласкаві, дякую тощо;

- учіться чути не лише себе, а й інших. Намагайтеся зрозуміти співрозмовників;

- поважайте висловлювання співрозмовників, навіть якщо їхні думки не збігаються з вашими;

- дотримуйте етикетних норм та правил культури мовлення. Уникайте слів-паразитів, лайливих і просторічних слів;

- не підвищуйте голос, навіть якщо ви збуджені або схвильовані;

- пам’ятайте, що жести, міміка повинні допомагати висловлюванням, а не заважати або перешкоджати спілкуванню;

- не забувайте, що цікавим співрозмовником може бути лише той, хто багато працює над собою;

- пам’ятайте, що на співрозмовника впливає ваш зовнішній вигляд.

Отож, ми почули, як має вести себе справжній юний кореспондент у спілкуванні з людьми. Тепер дайте відповідь на запитання: про що з даних понять ви чуєте вперше? (Іде живе обговорювання правил етикету, підводяться підсумки).

2.3. Перегляд фрагментів з дитячого тележурналу «Єралаш». Обговорення: що сподобалося, що ні.

3. Засвоєння нових знань.

3.1. Повідомлення теми заняття.

3.2. Цільова установка заняття, створення приємного емоційного середовища.

3.3. Пояснення характеру і послідовності роботи учнів на занятті.

3.4. Актуалізаціях знань, умінь, навичок учнів, необхідних для проведення наступних структурних елементів заняття.
Керівник гуртка:

Після перегляду невеличких уривків з «Єралашу» ви, напевне, зрозуміли, що таке дитячий усний журнал. Це така форма роботи, яка

поєднує в собі живе слово з художніми й образними засобами. Вони можуть бути практичними або оглядовими, тобто розкривати одне

запитання або комплекс проблем. Вони несуть інформацію для ваших однолітків про події, які хвилюють вас і ваших друзів, що відбуваються з вами в школі, вдома, на вулиці. Тут можуть бути висвітлені курйозні випадки, які трапляються на уроках, перервах тощо.

Журнал за структурою складається з кількох сторінок, кожна з яких є коротким усним повідомленням. У час інформаційних технологій сторінки ілюструють цікавими слайдами, які демонструються на екрані, короткою змістовною розповіддю, можливо піснею чи навіть короткою інсценізацією.

Основні вимоги до журналу: актуальність, різноманітність форм і методів, творчість організаторів, новизна матеріалу, емоційність, задоволення запитів школярів і, найголовніше, – цікаво викладений матеріал.

Якщо ми хочемо самі творити такий журнал, тоді нам доведеться обрати редакційну колегію, редактором якої буду я. (Членами редколегії стають вихованці найбільш ерудовані, активні, які вже досить непогано володіють словом і зможуть висвітлити рубрики журналу, інші ж члени гуртка, які лише вчаться, можуть виступати акторами в коротких репризах. Їм можна доручити запросити виступаючих, організувати номери художньої самодіяльності, виставку літератури за тематикою сторінок, тощо.)



  • Редколегію ми обрали, тепер треба придумати влучну назву нашого журналу, який би відповідав віковим особливостям та розповідав на своїх усних сторінках саме про вас.

  1. Практичне засвоєння вивченого.

    1. Вибір членів редколегії та розподіл доручень.

    2. Визначення з кількість сторінок журналу: Журнал складатиметься з 5-ти сторінок-рубрик: «Школа – любов моя», «Гарячі новини», «Літературна сторінка», «Музична скринька», «Сторінка-веселинка»

5. Підведення підсумків:

5.1. Аналіз діяльності учнів у процесі всього заняття.

6. Домашнє завдання.

Підготувати відповідальним за рубрики матеріал: запросити потрібних гостей до рубрики «Літературна сторінка» та «Музична скринька» , взяти необхідні інтерв’ю до рубрики «Школа – любов моя», підготувати замітки та слайди до рубрики «Гарячі новини». Юнкорам-артистам підготувати сценку до рубрики «Сторінка-веселинка»




Усний журнал для школярів молодшого

та середнього шкільного віку

«Дітландія»

(Журнал складається з 5-ти сторінок-рубрик: «Школа – любов моя», «Гарячі новини», «Літературна сторінка», «Музична скринька», «Сторінка-веселинка»)
І випуск усного журналу: «Дітландія»

І юнкор: Шановні гості, вас вітає усний дитячий журнал

Всі: «Дітландія»!

ІІ юнкор: до вашої уваги перша сторінка журналу «Школа – любов моя».

І юнкор: Сьогодні до нас на гостину завітали школярі, які по-різному відносяться до своєї Альма-матері: хтось понад усе любить проводити час у школі, інший – просто ненавидить її, а ще інші розуміють, що в них немає вибору і ходять до школи, бо так треба. Отож, послухаємо наших гостей.

(Діалог з гостями І сторінки)

ІІІ юнкор: А зараз на вас чекають «Гарячі новини»! Чому саме «гарячі»? Бо тут ви почуєте різні думки дітей і дорослих з приводу актуальних шкільних проблем.

ІV юнкор: А можливо навіть коментарі та пропозиції, як вирішити те чи інше складне, на перший погляд, питання.

ІІІ юнкор: Отож сьогодні до вашої уваги «Як п’ятикласників «моніторили».

ІV юнкор: На цю тему говорили і писали чимало. Ми вирішили провести своє журналістське розслідування, аби продемонструвати вам відношення різних людей до такого, здавалося б, простого і необхідного питання.

ІІІ юнкор: у студію ми запросили п’ятикласників, батьків та учителів міста. Ось про що вони розповідають:

(Діалог з гостями ІІ сторінки)

V юнкор: Наш усний журнал був би нецікавим без літературної творчості. Адже багатьом школярам до вподоби писати цікаві твори, складати вірші. А навіщо ж ті вірші, якщо їх ніхто не читає і не чує. Ми запросили сьогодні у літературну світлицю юних поетес з Узинської школи №1 та Узинської гімназії Олександру Підгорну та Софійку Слюсар.

(Діалог з гостями ІІІ сторінки, читання поезій)

VІ юнкор: наступна сторінка нашого журналу «Музична скринька» і я її ведуча – Вероніка! Гадаю ця сторінка не лише познайомить вас з новинками та цікавинками молодіжної та дитячої музики, а й додасть вам гарного та бадьорого настрою. Отож, нещодавно з’явилися на музичному олімпі ……….. (Розповідає про музичні новинки та виконує особисто пісню про Новий рік).

VІІ юнкор: А як же в переддень Новорічних свят та без справжнього шкільного гумору. Признайтеся чесно, ви полюбляєте анекдоти про Вовочку? У нас на Україні таких «вовочок» - хоч греблю гати! Але звуть їх по-новому, по-сучасному Владиками, Максимчиками, Артемками. Дивимося?

(Рубрика «Сторінка-веселинка»)

Веселе шкільне життя

(Квартира. До кімнати заходить Владик, кидає портфель в один куток кімнати, сумку зі спортивною формою в інший, роздягається, розкидаючи речі, хапає піцу, починає їсти)

Владик: Бабусю, ти вдома?!

Бабуся: (заходить до кімнати) ти вже прийшов, Владику? (Сплескуючи в долоні) Ой, лишенько! Чому в тебе такий брудний одяг? Усі ґудзики повідривані! Що ж це ти робив? Як це сталося, рідненький?!

Владик: (смакуючи піцу). Та це, бабусю, я робив Максиму зауваження, щоб він не свистів у класі. (сідає у крісло)

Мама: (заходить до кімнати, ставить важкі сумки). О, вже наш «відмінник» удома. І знову страшенний гармидер у квартирі. Коли це все скінчиться, Владику, адже ти вже учень п’ятого класу! (Починає збирати одяг сина, бабуся допомагає їй.)

Владик: (Підходить до матері, горнеться). Ну, мамусю, не сердься, прошу тебе. Завтра, слово честі, все буде по-іншому…

Мати: (зітхнувши). Подивлюсь я, щось не дуже віриться. А як справи в школі? Кого сьогодні викликали?

Владик: Та… тебе, мамусю, викликали… До директора…

Мати: (розводить руками). Знову викликають. І що ти на цей раз накоїв? Ось прийде батько, він з тобою інакше поговорить – по-чоловічому. (Обхопивши голову руками, нервуючи, обурена виходить)



Владик: (здвигає плечима, дістає портфель, зошит, сідає за стіл готувати уроки. Стукають двері, заходить батько) Тату! Татусю, а йди-но сюди!

Батько: (входить з газетою в руках) Що там у тебе знову трапилося, шибенику?

Владик: Тату, допоможи мені задачку розв’язати.

Батько: а ти сам подумай.

Владик: Та вже думав-думав, думав-думав.

Батько: (переглядаючи газету) і що ж ти придумав.

Владик: (весело сміється) Придумав тебе попросити допомогти.

Батько: Он як (бере щоденника сина) А це що?! Знову з математики двійка?

Владик: еге ж, двійка… А знаєш чому?

Батько: Поясни.

Владик: Бо мене пересадили до Ковальчука.

Батько: той що?

Владик: А те, що з нього такий математик, як з козлячого хвоста віник!

Батько: Так, знову винний не ти, а хтось інший… (сідає у крісло, читає газету).

Владик: татусю, взавтра після обіду ти з мамою маєш піти на маленькі батьківські збори…

Батько: (відкладає газету, знімає окуляри). Що це … за такі… маленькі батьківські збори? Ось не чув про такі.

Владик: Та на них будете тільки ви з мамою та мій класний керівник.

Батько: (схоплюється х крісла) Знову щось натворив, шибенику? Скільки ж можна? І що це за капосний хлопець, у кого ж він удався?

Владик: (визирає з-за столу) кажуть дуже на тебе схожий, татусю…
Дія ІІ

(Класний кабінет, йде урок, до класу заходять двоє учнів. Менший несе два портфелі.)

Владик: Доброго дня, Олено Іванівно!

Максим: Доброго дня. Дозвольте сісти на місце.

Учителька: Доброго дні, хлопці. Знову спізнилися? І довго ще так триватиме?

Владик: Ні, це вже востаннє…

Учителька: Не дуже віриться, але сідайте вже. Владику, а тобі не соромно? Такий великий, а примушуєш Максима носити твій портфель. Хіба це по-товариськи?

Владик: Олено Іванівно, так я ж його виховую. Нехай вчиться допомагати старшим і товаришеві.

Учителька: Ох, Владику, Владику. Ти вже зовсім сорому не маєш. (Роздає зошити). А скажи-но, чому твій твір про собаку такий самий, як у Ковальчука?

Владик: Олено Іванівно, так ми ж про одного й того ж собаку писали…

Вчителька: Ні, Владику, цього разу ти, мабуть, не викрутишся. Давай прогуляємося з тобою до кабінету директора.

Владик: Ні-ні-ні, я не піду.

Вчителька: тоді я тебе віднесу: і діти від твоїх витівок відпочинуть і ти нових вражень наберешся.

(Вчителька бере Владика на руки і виносить з класу)

І ведучий: ми перегорнули останню стрінку нашого усного журналу, де ви могли познайомитися з цікавими людьми, почути неординарну думку з питань, які турбують вас щодня. Сподіваємося, що наш усний журнал надихнув вас на нові цікаві пропозиції і згодом ми знову зустрінемося вже в черговому номері. До зустрічі.




Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Правила прийому до аспірантури державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини»
2015 -> Положення про аспірантуру Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Загальна частина
2015 -> Анотаці я Історія України
2015 -> Кримінальний процес україни
2015 -> Дипломна робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» зі спеціальності
2015 -> Львівський національний університет імені івана франка кафедра історії філософії «затверджую»
2015 -> Організація та порядок проведення “Дня цз” в навчальному закладі. Методика підготовки до Дня цз у загальноосвітніх навчальних закладах таке завдання виконується під час вивчення курсу «Основи життя І здоров’я учнів»
2015 -> Методичні вказівки до виконання та захисту дипломних робіт освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» Київ 2013

Скачати 208.88 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка