Короткі відомості про історію створення операційних систем Windows 98 та Windows хрСторінка1/4
Дата конвертації03.06.2017
Розмір0.57 Mb.
  1   2   3   4
План.


  1. Вступ

  2. Короткі відомості про історію створення операційних систем Windows 98 та Windows ХР

  3. Порівняння інтерфейсу операційних систем Windows 98 та Windows ХР

  4. Висновок

Вступ
Завданням даної роботи є встановити особливості інтерфейсу операційних систем Windows 98 та Windows ХР.

У наш час Windows ХР є найбільш сучасною настольною операційною системою. За даними сайту http://marketshare.hitslink.com доля використання операційних систем на 1 жовтня 2006 року виглядає так:Operating System

Total Market ShareWindows XP

84.56%Windows 2000

6.08%Mac OS

3.88%Windows 98

2.24%Windows ME

1.03%MacIntel

0.84%Windows NT

0.77%Linux

0.40%Windows Vista

0.06%Windows 95

0.04%Windows CE

0.03%Free BSD

0.02%BeOS

0.02%SunOS

0.01%
Windows ХР, яка займає серед настольних комп’ютерів долю у 84,56 % (див. Рис. 1), вимагає досить потужного комп’ютера, на менш потужніх комп’ютерах вона або не буде працювати взагалі, або працюватиме повільно. Тому для таких комп’ютерів використовують попередні версії операційних ситем корпорації Microsoft, а саме Windows 95, Windows 98 та Windows Ме. Windows 95 на даний час вже устаріла, вона не підтримує багатьох нових пристроїв: відеокарт, вінчестерів, USB – пристроїв, має обмеження при роботі із великими об’ємами оперативної памяті.

Рис. 1
Windows 98 та Windows Ме є більш прийнятними для використання на старих комп’ютерах із – за підтримки більших об’ємів оперативної памяті, уміння працювати із USB – пристроями ( для Windows 98 необхідне встановлення відповідних драйверів ).

Короткі відомості про історію створення операційних систем Windows 98 та Windows ХР.

Через три роки після появи "революційної" як на той час Windows 95 і після закінчення майже річного періоду бета – тестування на світ з'явилася нова версія Windows – Windows 98. Але давайте спочатку розберемося з тим, наскільки новою в порівнянні з Windows 95 вважає цю операційну систему сама корпорація Microsoft.

Попередні версії Windows виходили під номерами 1.х, 2.х і 3.х. Перед випуском чергової версії фірма Microsoft прийняла рішення надалі символічно нумерувати користувацькі ( " настільні " ) операційні системи роком випуску – так з'явилися Windows 95, Office 97, Outlook 98 і т.п. Однак "внутрішній" спосіб нумерації поколінь програмних продуктів зберігся – якщо ви відкриєте значок „Панель керування (Control Panel) Система (System) ”, або вікно властивостей значка „ Мій комп'ютер (My Computer) ” в операційній системі Windows 95, то (якщо це оригінальна версія Windows 95) ви побачите напис наступного змісту:

Система: Microsoft Windows 95 4.00.950
Таким чином, "Windows 95" - це Windows 4.0. А що можна сказати про номер версії Windows 98? У вікні властивостей системи зазначено:
Система: Microsoft Windows 98 4.10.1998
Іншими словами, Windows 98 - це Windows 4.1, тобто ця система продовжує четверте покоління версій Windows, відкрите системою Windows 95. Це значить, що в систему додані нові властивості і нові додатки, інтерфейс системи поліпшений, а знайдені за три роки помилки, по можливості, усунуті – але базовим кодом для Windows 98 служив, зрозуміло, код Windows 95.

25 жовтня 2001 року фірма Майкрософт випустила нову операційну систему Windows ХР. Вона була призначена замінити Windows 2000 на користувацьких компютерах. Співробітники Майкрософт розшифровували абревіатуру ХР як „ eXPerience ” – досвід. Windows ХР побудована на основі модифікованого ядра Windows 2000 та має новий інтерфейс, який отримав назву „ Luna ”.Windows ХР – універсальна система, що поєднує в собі переваги серверної та користувацької операційних систем. Не дивлячись на те, що Windows ХР створена на основі Windows NT та є продовженням ОС Windows 2000, вона містить в собі всі найкращі нововведення із Windows Ме. Залишаючи на висому рівні показники стабільності, безпеки та швидкодії, Windows ХР стала легкою в роботі, в ній міститься багато програм та утиліт, які призначені для домашнього використання. Існує декілька варіантів поставки системи, які орієнтовані на різні сфери використання. Microsoft Windows ХР Windows ХР Home Edition розроблена для домашніх користувачів, які найчастіше працюють із мультимедіа та іграми. В цій версії найбільшу увагу приділили роботі із зображеннями, звуком та відео. Microsoft Windows ХР Professional створена для професійного використання.
Порівняння інтерфейсу операційних систем Windows 98 та Windows ХР.
Порівняно із Windows 95 Windows 98 отримав поліпшений користувацький інтерфейс, в який було введено Web – подібну навігацію по папках та локальних дисках (див. Рис. 2). Робочий стіл у Windows 98 тепер тісно інтегрований із Мережею, навігація по ньому здійснюється "у стилі Web". Також до робочого столу Windows 98 було додано деякі небачені раніше програми, наприклад, Майстер обслуговування (Maintenance Wizard) і утиліти очистки диска.

Нова файлова система значно, а для Windows 98 було розроблено FAT 32, підвищує ефективність икористання дискового простору, особливо на сьогоднішніх багатогігабайтних дисках. Крім того, включено безліч драйверів нових

Каталог: files
files -> Інформація для вступників 2015 року до аспірантури Інституту соціології Національної Академії наук України
files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
files -> Про вступний іспит та реферат при вступі до аспірантури Інституту соціології нан україни
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
files -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
files -> Портфоліо вчителя


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка