Краснополянська зош I ii ступенів Великоновосілківської районної ради Донецької області



Сторінка1/24
Дата конвертації20.11.2018
Розмір3.55 Mb.
#65551
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24
Краснополянська ЗОШ I – II ступенів

Великоновосілківської районної ради

Донецької області

Шведова Т. І. – вчитель української мови та літератури, вчитель I- ої кваліфікаційної категорії

Урок на конкурс

Урок з позакласного читання у 7 класі з використанням інтерактивних методів навчання

( Інтеграція з біологією, географією, російською літературою, музикою)

Тема: Журавель – благословенний птах

Мета: збагатити знання учнів відомостями про журавлів;

ознайомити з на­родними віруваннями, пов'язаними з цими птахами;

виховувати в учнів любов до природи до рідного краю;

формувати в учнів:

- самоосвітню компетенцію: здатність до самонавчання, відповідальність за рівень власної самоосвітньої діяльності;

- комунікативну компетенцію: вміння спілкуватися;

- інформаційну компетенцію: уміння самостійно шукати, аналізувати і відбирати необхідну інформацію, а також організовувати, перетворювати, зберігати і передавати цю інформацію;

- соціальну компетенцію: розвиток культури міжособистісних відносин;

- діяльнісну компетентність: опанування стратегій спрямованих на розв’язання життєвих проблем;

- компетентне ставлення до власного здоров’я : рівень валеологічних знань;

виховувати в школярів: любов до природи, до рідного краю.

Обладнання: ілюстрації журавлів, комп’ютер, тематичний міні – підручник

« Журавлики – веселики», тіньовий театр



Тип уроку: особистісно - орієнтований
Перебіг уроку

  1. Організаційний момент.

Дзвоник всі почули ви?

До уроку всі готові?

Ну, тоді розпочинаймо

Урок з позакласного читання!



  1. Мотивація навчальної діяльності

  1. Оголошення теми і мети уроку

Вступне слово вчителя.

Сьогоднішній урок, діти, ми з вами присвятимо природі. Бо природа – це багатство народу. Його треба берегти, як ми бережемо життя людини.

Птахи – дивовижні створіння природи.. Хіба ми можемо уявити собі життя лісів, полів, луків без пташок?! А скільки користі приносять птахи людині!



Птахи – це пісня і політ. Це голос наших лісів і полів, гір і пустель.

Птахи – підкорювачі повітряного океану. Вони можуть підніматися вище хмар, перелітати через пустелі і моря. Птахи – діти веселки.

Люди з давніх – давен спостерігали за польотом птахів і мріяли піднятися в повітря. Тепер ця мрія здійснилась. Стрімкі сталеві птахи ТУ, Іли, Яки підкорили небесний простір.

Сильних і сміливих людей заведено називати соколами та орлами, коханих ласкаво звуть « журавка», « лебідка», дітей ніжно називають чижиками, горобчиками, задерикуватих та забіякуватих - півниками. Давайте й ми сьогодні віддамо птахам данину любові та поваги.

Сьогодні ми поговоримо про дуже сильних птахів і великих, про журавлів.



Давайте прослухаємо запис : « Голоси птахів у природі»

( Прослухуються на диску « Голоси птахів у природі»)

Бесіда з учнями:

  • На що схожі голоси птахів? ( На клекіт)

  • На клекіт? То що то за птах – « клек»? ( Це журавель)

  • Так, це наш журавель, а так його прозвали за звуки, які він видає, коли « клекоче».

Журавель – великий перелітний птах з довгими ногами, довгою шиєю і прямим гострим дзьобом; живе на лісових і степових болотах. Самка – журавка, журавлиця.

Линуть в небі журавлі, а курличуть до землі…

Линуть сірими ключами, відмикають білі брами.

Олександр Олесь



(Презентація слайдів « Журавлі – журавлики» )


Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка