Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 17/10/2001 року Медичний профіль Педіатричний профільСторінка1/15
Дата конвертації09.11.2017
Розмір1.77 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
Крок 2 Лікувальна справа

Первинний банк. 17/10/2001 року

Медичний профіль - Педіатричний профільItemText


DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEДитині 7 років. Скаржиться на біль в животі приступоподібного характеру, який виникае після психічного навантаження, вживання холодних напоїв, морозива. Після клініко-інструментального обстеження виставлений діагноз: Дискінезія жовчного міхура по гіпертонічному типу. Які препарати слід призначати в першу чергу для лікування?

*Спазмолітики та холеретики.

Холеретики та холекінетики

Седативні та холекінетики.

Антиоксиданти

АнтибіотикиДитині 10 років. Госпіталізована в нефрологічне відділення зі скаргами на підвищення температури тіла, біль внизу живота, часті і болючі сечовипускання. В аналізі сечі білок 0,33\%\%, лейкоцити – 30-40 в п\з (свіжі). Які обстеження необхідно зробити для визначення рівня ураження сечовидільної системи?

*Прьохстаканна проба.

Взяти сечу катетером.

Посів сечі на мікробне число.

УЗД нирок.

Пробу по Зимницькому.У дитини 8 років скарги на задишку, болі в животі. З анамнезу відомо, що за 2 тижні дитина хворіла на ГРВІ. Стан дитини середньої важкості. Пульс 200 за хв. “ниткоподібний”. Набряк та пульсація шийних вен. АТ 60/40 мм. Hg. Межі серця розширені у всі боки. Серцевий поштовх розлитий. Тони серця ослаблені. Печінка збільшена в розмірах, болюча. Поставте діагноз.

*Гострий неревматичний кардит з враженням провідникової системи серця.Пароксизмальна тахікардія.

Ревматизм, міокардит, гострий перебіг.

Ексудативний перикардит.

Септичний ендоміокардит.

Фіброеластоз ендоміокарду.У дитини 3 міс. Периорбітальний та периоральний ціаноз, блідість шкіри, задишка, відмова від їжі. Стан дитини середньої важкості. Шкіряні покриви бліді. Задишка до 40 за хвилину. Над легенями жорстке дихання. Пульс 140 за хв. Межі серця розширені вліво. Тони серця – акцент II тоу над легеневою артеріею, систолічний шум в Y міжребі”ї зліва від грудини. Поставте діагноз.

*Вроджена вада серця. Дефект міжшлуночкової перегородки .

Вроджена вада серця. Стеноз легеневої артерії

Вроджена вада серця. Дефект міжпередсердної перетинки.

Вроджена вада серця.Тетрада Філло.

Вроджена вада серця.Коарктація аорти.У дитини 2 міс. блідість шкіри. Мати в період вагітності хворіла на ГРВІ. Стан дитини задовільний. Пульс до 120 за хв., напружений над a.radialis та відсутній над a.femoralis . Межі серця не розширені. Акцент II тону над аортою, систолічний шум по лівому контуру грудини з ірадіаціею в міжлопаточну ділянку. Поставте діагноз.

*Вроджена вада серця. Коарктація аорти..

Вроджена вада серця. Стеноз легеневої артерії

Вроджена вада серця. Дефект міжпередсердної перетинки.

Вроджена вада серця.Тетрада Філло.

Вроджена вада серця. Дефект міжшлуночкової перетинкиУ дитини 14 років скарги на біль в ділянці серця, втомлюваність. З анамнезу відомо, що за три тижні до приступу дитина хворіла на ангіну. Стан дитини середньої важкості. T 37,8 С. Шкіряні покриви бліді, помірний периоральний ціаноз. Набряків не має. Пульс 100 за хв. Межі серця розширені вліво. Серцевий поштовх розлитий. Тони серця на верхівці ослаблені, акцент II тону над легеневою артеріею, дуючий грубий систолічний шум на верхівці серця з ірадіаціею в підпахвинну ділянку, хордальний шум “писку”. Поставте діагноз.

*Ревматизм, активна фаза, ендоміокардит, гострий перебіг.

Ревматизм, міокардит, гострий перебіг.

Ексудативний перикардит.

Септичний ендоміокардит.

Фіброеластоз ендоміокарду.У дитини 6 місяців з дня народження відмічається рецидивуюча бронхо-легенева патологія з обструктивним синдромом. В динаміці відстає в фізичному розвитку. На смак шкіра солона. Який Ваш попередній діагноз?

*Муковісцидоз

Бронхіоліт

Респіраторний алергоз

Гостра пневмонія

Обструктивний бронхітУ дитини 4 місяців після введення в раціон манної каші розвинулась картина гіпотрофії, поліфекалії, стеатореї. Об”ективно визначаеться збільшення в об”емі живота, гепатомегалія. Який ймовірний діагноз?

*Целіакія

Проста диспепсія

Непереносимість коров”ячого молока

Пілоростеноз

ГалактоземіяЯкий антибіотик застосовується при інфекційно-токсичному шоці на тлі генералізованої форми менінгококової інфекції?

*Левоміцетин

Пеніцилін

Поліміксін

Фталазол

ЕрітроміцинКоли починають вакцинацію проти кору?

*12 міс.

1 міс.

6 міс.

3 міс.

6 роківДо якої групи мікроорганізмів відноситься вірус СНІДу?

*Ретровірусів

Ентеровірусів

Герпесвірусів

Ротавірусів

ПараміксовірусівЯкий збудник дизентерії виділяє екзотоксин?

*Григор’єва - Шига

Зоне

Лардж - Сакса

Боуді

Штуцера - ШмітцаХворий А., 14 років, поступив в клініку на 5 день хвороби із скаргами на жовтушність шкіри і склер, скарлатиноподібне висипання, позитивними симптомами “шкарпеток”, “рукавичок”, “капюшона”, розлади зі сторони шлунково – кишкового тракту. Сформулюйте попередній діагноз:

*Псевдотуберкульоз

Лептоспіроз

Інфекційний мононуклеоз

Гемолітична анемія

Вірусний гепатит АУ хворого 27 років спостерігається постійне блювання, пронос у вигляді “рисового відвару”. Напередодні вживав невідомі спиртні напої і гриби. 3 дні тому знаходився у місцевості, де був спалах кишкової інфекції. Об’єктивно: T -35,6 C0 , АТ не визначається. Шкіра суха, бліда, зморшки на ній не розправляються, пульс ниткоподібний, тони серця ослаблені. Який діагноз є найбільш імовірним?

*Холера

Ротавірусний гастроентерит

Отруєння сурогатами алкоголю

Сальмонельоз

Отруєння грибамиДитина 8 років звернулася зі скаргами на гарячку протягом 8 днів, затруднення носового дихання, болю в горлі. У ротоглотці – ярка гіперемія, гнійні наложення на мигдаликах, поліаденопатія, гепатоспленомегалія. Яке захворювання можна запідозрити?

*. Інфекційний мононуклеоз

Вірусний гепатит

Аденовірусна інфекція

Дифтерія ротоглотки

Лакунарна ангінаВ опікове відділення надійшов шахтар В.,27 років через 40 хвилин після отримання опіку. При огляді: хворий заторможений, свідомість спутана,дрижаки, спрага, нудота, блювота. Шкіра верхніх кінцівок, грудної клітки та обличчя обпечена, опікові рани з залишками епідермісу по краях, мармурового кольору, займають 30\% поверхні тіла (ІІІ-а ст.-10\%, ІІІ-б ст.-20\%). Пульс 130 пошт. за хвилину, АТ- 140/70 мм рт.ст. Гематокрит – 0,58. Який індекс тяжкості пошкодження і ступінь опікового шоку у хворого .

*80 од., тяжкий опіковий шок

30 од., легкий опіковий шок

50 од., опіковий шок середньої важкості

120 од.,вкрай тяжкий опіковий шок

160 од., агональна ступінь опікового шокуУ хворого Ш-ко, 32 років, після операції з приводу гострого апендициту виникло гнійне запалення післяопераційної рани. Після заживлення рани в середній частині рубця утворилася нориця, яка існує ось уже 3-й місяць. Періодично з неї виділяється невелика кількість гною. Який із методів діагностики найбільш інформативний для ефективного лікування нориці в даному випадку ?

* Фістулографія

Зондування нориці

Введення в норицю забарвленої рідини

Ультразвукова діагностика

Бактеріологічне дослідження виділень із нориціХворий П-ко, 73 років, хворіє на атеросклероз аорти та великих артерій. Скаржиться на біль в правій гомілці. Поступово пальці правої ступні почорніли, ступня холодна. Шкіра на пальцях та в дистальному відділі ступні суха, зморщена, темного кольору. Пульсація на підколінній артерії різко ослаблена, а на задній великогомілковій та тильній артерії ступні відсутня. Яке ускладнення атеросклерозу виникло у хворого?

* Облітерація артерій гомілки та суха гангрена ступні

Тромбоз глибоких вен правої гомілки.

Волога гангрена правої ступні

Емболія правої підколінної артерії

Некротична бешиха правої ступніХворий К-н, 42 років, надійшов до хірургічного стаціонару з приводу тупої травми черевної порожнини. Скаржиться на тупий біль в животі, слабкість, запаморочення. Шкіра помірно бліда, пульс 104 пошт. за хввилину, задовільного наповнення, АТ-120(70 мм рт.ст. Черевна стінка не напружена, пальпація болісна в лівій половині. Перитонеальні симптоми відсутні. Лікар запідозрив внутрішньочеревну кровотечу. Що необхідно виконати для діагностики кровотечі?

* Виконати абдоміноцентез та черевний лаваж

Проводити визначення рівня гемоглобіну кожні 2 години

Провести ультразвукове обстеження черевної порожнини

Провести безконтрастну рентгенографію черевної порожнини

Провести контрастну рентгенографію черевної порожниниХвора Н-ко, 47 років, скаржиться на наявність ущільнення в правій молочній залозі, котре виявила у себе при самообстеженні. Об(єктивно: права молочна залоза без візуальних змін, при пальпації в верхньо-зовнішньому квадранті виявляється пухлина до 3 см в діаметрі, без чітких контурів, безболісна.Шкіра молочної залози над пухлиною в складку не береться. В правій пахвовій ділянці є поодинокі лімфатичні вузли, розміром до 0,7см, рухомі, безболісні. Який метод діагностики обов(язковий в даному випадку ?

* Пункціонна біопсія

Ультразвукове обстеження молочної залози

Рентгенограма молочної залози (мамографія)

Динамічний нагляд за хворою з обстеженням кожний місяць

Контрастна мамографіяУ приймальне відділення лікарні доставлено чоловіка 48 років зі скаргами на слабкість, запаморочення, помірний біль у лівому підребір(ї. 12 годин тому він упав на східцях і забився лівою реберною дугою. Об(єктивно: положення у ліжку вимушене, зміна положення тіла призводить до посилення болю. Шкіра бліда, пульс 120 пошт. за 1 хвю, АТ – 90/50 мм.рт.ст.При пальпації – напруження м(язів черева зліва, перкуторно – пригнічення звуку у лівому підребір(ї. Гемоглобін – 98 г/л. Який вирогідний попередній діагноз у хворого ?

* Розрив селезінки

Травматичний розрив кишківника

Розрив печінки

Розрив нирки

Розрив легенів зліваНовонароджене немовля народилось від матері, хворої на хронічний вірусний гепатит В. Що необхідно здійснити для профілактики вірусного гепатиту В у новонародженого?

* Вакцинація проти гепатиту В по терміновій схемі

Відлучення від грудного годування

Введення імуноглобуліну

Призначення інтерферону

Призначення ацикловіруУ новонародженої дитини відзначаються вади розвитку: ранній фетальний кардит, незарощення верхньої губи. В який період внутрішньоутробного розвитку відбулась дія можливого етіологічного чинника?

*20-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

Перший тиждень внутрішньоутробного розвитку

3-7-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

28-й тиждень внутрішньоутробного розвитку

32-й тиждень внутрішньоутробного розвиткуУ новонародженої дитини діагностована гемолітична хвороба за Rh-фактором, жовтянична форма. Наприкінці 1-ї доби рівень білірубіну в крові – 190 ммоль/л, в основному за рахунок непрямої фракції, рівень гемоглобіну 120 г/л, ретикулоцити 5\%. Ваша подальша тактика?

* Замінне переливання крові

Фототерапія

Призначення фенобарбіталу

Ентеросорбція

Інфузійна терапіяПри оцінці стану новонародженого на 1-й хвилині життя виявлено: частота серцевих скорочень 106 за хв., дихання нерегулярне, з періодами брадипное, при відсмоктуванні слизу - кашель, відзначається легкого ступіню згинання ніг та рук, акроціаноз. Яку оцінку за шкалою Апгар Ви б дали дитині:

*7 балів

4 бала

6 балів

8 балів

10 балівДоношений новонароджений хлопчик народився з оцінкою за шкалою Апгар 3 бали. Через 6 годин після народження стан тяжкий, генералізовані судороги, гіперзбудливість, гіперестезія, мозковий крик. При люмбальній пункції ліквор геморагічний, тече під високим тиском. Ваш попередній діагноз?

*Субарахноїдальний крововилив

Менінгіт

Внутрішньошлунковий крововилив

Геморагічний інсульт

Менінгоенцефаліт10-річний хлопчик доставлений до клініки з нирковою кровотечею. Лабораторні дані: тромбоцити 100 Г/л, протромбіновий индекс 75\%, тромбіновий час 13,7 с (норма 10,5 с), вміст VIII фактору 8\%. Яка найбільш вірогідна причина кровотечі?

*Гемофілія А

Імунна тромбоцитопенічна пурпура

Дисемінована внутрішньосудинна коагуляція

Захворювання печінки

Дефіцит вітаміну КДівчинка 10 міс. поступила до клініки зі скаргами на блідість, млявість. Народилась доношеною (маса тіла 3300 г, довжина 49 см), від І вагітності, що протікала з токсикозом, та вчасних пологів. З 3,5 міс. на штучному вигодовуванні. В раціоні переважають каші. Профілактика рахіту не проводилась. При огляді: блідість, на щоках - «молочна кірочка». Відзначаються ознаки рахіту ІІ, підгострого перебігу. Печінка +3 см, селезінка не пальпується. В аналізі крові: Ер.- 2,8 Т/л, Нв - 76 г/л, Лей - 13,2 Г/л, КП - 0,6, ретикулоцити - 28(, сегм. - 29\%, пал. - 2\%, лимф. - 57\%, мон. - 8\%, еоз. - 1\%. Яка основна причина анемії у дитини?

*Однобічне молочне вигодовування

Токсикоз вагітності

Рахіт

Патологія печінки

Ексудативно-катаральний діатез

Каталог: biblioteka -> testy
biblioteka -> Управління освіти,молоді та спорту Коломийської райдержадміністрації Джурківський нвк «зош І-ІІ ст. Днз» Шкільна бібліотека Доповідь на тему
biblioteka -> Курс лекцій та практикум міністерство освіти І науки україни
biblioteka -> Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу І. Загальні положення
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 25 січня 2001 року Медичний профіль Педіатрія
testy -> Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Гігієна, озо
testy -> Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Гігієна, озо
testy -> Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Без класифікації
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 17/10/2001 року Медичний профіль – Гігієна
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 25 січня 2001 року Медичний профіль Гігієна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка