Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 25 січня 2001 року Медичний профіль ПедіатріяСторінка1/14
Дата конвертації09.11.2017
Розмір1.74 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Крок 2 Лікувальна справа

Первинний банк. 25 січня 2001 року

Медичний профіль - Педіатрія
ItemText

DistrA

DistrB

DistrC

DistrD

DistrEОля К., 7 лет, впервые поступила в стационар с жалобами на высокую температуру, изменения в анализах мочи ( лейкоциты покрывают поле зрения ) В суточной моче - щавелевая кислота - 860 ммоль/сутки. Ваш диагноз:

*Вторичный острый пиелонефрит, на фоне дизметаболической нефропатии - гипероксалурии.

Первичный острый пиелонефрит

Интерстициальный нефрит

Наследственный нефрит

Острый гломерулонефритВ жіночу консультацію звернулася вагітна жінка. При обстеженні виявлено, що вагітність третя, сроком 8 тижнів. Старші діти (2 хлопчики) хворіють гемофілією А. Дідусь дітей по материнській лінії також хворіє гемофілією А. Родичі по батьковій лінії здорові. Яке дослідження слід провести для профілактики народження хворої дитини?

*Амніоцентоз із визначенням статі плода

УЗД матки

Визначення вмісту L-фетопротеїну в навколоплідних водах

Консультація гематолога

Консультація генетикаДівчинка 12 років вступила в клініку з ознаками капіляриту на щоках і долонях, двобічної плевропневмонії, з збільшенням лімфовузлів, , печінки та селезінки, в загальному аналізі крові: Нb-96 г/л, ер. - $3,0*10^{12}/л$, ШОЕ 68 ммоль/л, в сечі білок 0,98 г/л, еритроцити 8-9 в полі зору, лейкоцити 6-8 в полі зору. Що із перечисленого підтвердить діагноз найбільш вірогідно?

*Наявність Le-клітин в крові.

Реакція Вааль-Роузе

Тромбоцитопенія

Диспротеїнемія, гіпергамаглобулінемія

Високі гострофазові показники запаленняДівчинка 10 років, хворіє біля 6 міс., коли вперше відмітила прояви артриту правого колінного суглобу, через 1,5 міс такі ж зміни виникли в гомілково-ступеневих суглобах, кілька днів тому в процес втягнувся правий променево-зап'ястний сугоб. Періодично спостерігається субфебрилітет. В загальному аналізі крові: ШОЕ - 25 мм/год, реакція Ваалера - Роузе 1:32. Виставлено діагноз ревматоїдного артриту. Що із перечислених засобів є найбільш придатним для лікування?

*Метотрексат

Крізапол

Преднізолон

Делагіл

ВольтаренДівчинка 8 років протягом 2 років хворіє на ревматизм. Вкажіть дозу ацетилсаліцилової кислоти для лікування даного захворювання.

*50-100 мг/кг/добу

20-30 мг/кг/добу

30-50 мг/кг/добу

100-150 мг/кг/добу

не більше 5,0 г на добуРебенок М., 12 лет, поступил в отделение с жалобами на вялость, слабость, лихорадку до фебрильных цифр в утренние часы, боли в суставах, утреннюю скованность до 1 часа. Объективно: изъязвление слизистой полости рта, бледность кожи, увеличение периферических лимфоузлов, отеки на лице, тахикардия до 100 в мин., АД 100 / 80 мм рт ст, печень +2, селезенка у края реберной дуги. В крови Hb 80г/л, лейкоциты 1,6*109 /л, тромбоциты 15*109 /л, LE клетки 5/1000, ЦИК 310. Поставте диагноз:

*СКВ

Ревматоидный артрит

Системная склеродермия

Дерматомиозит

Узелковый периартериитУ дитини з 1 річного віку спостерігається О-подібне викривлення, та гіпотонія м'язів ніг. На рентгенограмінижніх кінцівок - широкі діафізи з потовщенням кортикального шару. В біохімічному аналізі крові фосфор 0,65 кальцій 2,1 ммоль/л, лужна фосфатаза підвищена. Який із перечислених діагнозів є найбільш вірогідним у даному випадку?

*Фосфат-діабет

Нирковий тубулярний ацидоз

Рахіт

Хвороба де Тоні-Дебре-Фанконі

Спадковий нефритРебенок 5 лет болен бронхиальной астмой в течении 2 Х лет. Ночью возник приступ удушья, шумное дыхание слышимое на расстоянии, в акте дыхания участвует вспомогательная мускулатура, сухой кашель, экспираторная одышка. Какой препарат необходим для снятия приступа ?

*алупент

горчичники на грудную клетку

но-шпа

кордиамин

содовые ингаляцииНовонароджена дитина, 42 тижні гестації. Навколоплідні води з домішками меконію. Закричала одразу, але через кілька хвилин з'явився приступ вторинної асфіксії, тахіпное, парадоксальне дихання. При аускультації легенів - велика кількість різноманітних вологих хрипів. Рентгенологічно - зливні вогнища ущільнення легеневої тканини, ателектаз легенів. Який Ваш попередній діагноз?

*Синдром меконіальної аспірації.

Транзиторне тахіпноє новонароджених.

Хвороба гіалінових мембран.

Синдром витоку повітря з легенів.

Бронхо-легенева дисплазія.Оля З., 3 лет, поступила в стационар с жалобами на изменения в анализах мочи ( лейкоциты 10 - 20 в поле зрения ). У мамы девочки обнаружена уреоплазма. Лечение мама не получала. Ваша тактика обследования:

*мазки на «малые инфекции»

моча по Зимницкому

трехстаканная проба

общий анализ мочи

анализ кала на я/гДитина 6 місяців тиждень тому перехворіла ГРВІ. Після проведення профілактичного щеплення АКДС дитина стала різко неспокійна, з'явилась задишка, різка блідість обличчя і синюшність кінцівок. Чере 10 хвилин після маніпуляції з'явились тонічні судоми. Встановіть попередній діагноз.

*Анафілактичний шок

Епілепсія

Медикаментозна алергія

Обструкція верхніх дихальних шляхів

СпазмофіліяРебенку 3 месяца, находится на грудном вскармливании. Настоящий вес ребенка 4800 грамм. Расчитайте ему необходимый суточный объем питания

*800

700

600

900

950Хлопчик, віком 3 міс., госпіталізований з приводу приступів тонічних судом. З анамнезу відомо, що хворіє з народження. Періодично повторюються судомні напади у вигляді спазму м”язів кистей, стоп, ларингоспазму. Спостерігаються диспепсичні розлади (частий рідкий стілець). При огляді - волосся жорстке, нігті витончені, ламкі, шкірні покриви бліді, сухі, позитивні симптоми Трусо, Хвостека. В біохімічному аналізі крові кальцій 1,5 ммоль/л фосфор 1,9 ммоль/л. Який найбільш ймовірний діагноз?

*Гіпопаратиреоз

Спазмофілія

Епілепсія

Синдром Георге

ЕнцефалопатіяХлопчик 7 років, госпіталізований із скаргами на посилення спраги, поліурію. Протягом 5 років хворіє цукровим діабетом, в анамнезі тричі розвивалася діабетична кома. Рівень цукру в крові 15,54 ммоль/л, в сечі - 5\%. Окулістом виявлено ангіопатію сітківки. Яка доза інсуліну найбільш ймовірно буде призначена дитині?

*1,5 ОД/кг

0,25 ОД/кг

0,5 ОД/кг

1,0 ОД/кг

2,0 ОД/кгРост здорового новорожденного ребенка 50 см. Какой рост этого ребенка должен быть в 3 месяца ?

*59 см

53 см

54 см

56 см

58 смЗдоровый ребенок, родился с массой 3000 грамм. Какой вес ребенка должен быть в возрасте 4 месяца ?

*6000

4000

5000

7000

8000Лікарем оглянуто 7 міс. дитину, яка хворіє 4 день, після контакту з хворим на ГРВІ батьком. Результати обстеження: температура тіла 38,3, ціаноз носо-губного трикутника, ЧД 54 за 1 хв; роздування крил носа. При перкусії легень - вкорочення звуку паравертебрально, приаускультації - велика кількість вологих дрібноміхурцевих хрипів над всіма легенями. На рентгенограмі органів грудної клітки - вогнищеві тіні в обох легенях на фоні посиленого бронхолегеневого малюнка. Найбільш вірогідним діагнозом є:

*гостра бронхопневмонія

ГРВІ

гострий бронхіт

гострий бронхіоліт

гостра інтерстиціальна пневмоніяХлопчик, що хворіє цукровим діабетом доставлений в приймальне відділення дитячої лікарні у важкому стані. При огляді встановлено відсутність свідомості. Шкірні покриви сухі, бліді, тургор тканин понижений. Гіпотонія м'язів, знижений тонус очних яблук. Слизова губ суха, яскраво-червоного кольору. Тони серця послаблені, тахікардія ,зниження АТ, нитковидний пульс. Дихання Куссмауля. Різкий запах ацетону у повітрі. Вкажіть добову дозу інсуліну для надання невідкладної допомоги.

*2,5 ОД/кг

1,5 ОД/кг

2,0 ОД/кг

1,0 ОД/кг

3,0 ОД/кгДитина народилася від другої вагітності, що перебігала з нефропатією ІІ ст., ІІ затяжних термінових пологів, з оцінкою по Апгар 5-7 балів, по Сільверману 4-5 балів. З народження дихання дитини нерівномірне, аритмічне, з незначними втяжіннями міжреберних проміжків, періодично виникає приступоподібний кашель. Під час годування у дитини виник приступ вторинної асфіксії. З носа і порожнини рота виділення. В легенях різнокаліберні вологі хрипи. При перкусії ясний легеневий звук. Що з перечисленого є найбільш ефективним заходом?

*Відсмоктування вмісту верхніх дихальних шляхів.

Дренажне положення.

Оксигенотерапія.

Ендотрахеальне введення сурфактанту.

Кортикостероїди.Дитина 8 міс., вступила в інфекційний стаціонар з вираженими явищами інтоксикації: температура 39,5 С, неспокій, повторне блювання. Захворювання почалось раптово 2 год. тому назад. При огляді відмічалися явища гіперстезії, неспокій, різкий "мозковий" крик, велике тім'ячко вип'ячене, виражена ригідність м'язів потилиці, ЧСС 180 за 1хв.. Яке обстеження найбільш інформативне для уточнення діагнозу захворювання?

*Люмбальна пункція

Загальний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові

Комп'ютерна томографія

УЗД головного мозкуДівчинка 6 років лікується у гастроентеролога з приводу дискинезії жовчного міхура по гіпотонічному типу. В комплексну терапію включений препарат, який має холекінетичну дію. Це:

*Сорбіт.

Алохол.

Холензим.

Нікодин.

ОксафенамідДаша Р., 12 років, протягом останніх трьох років хвора на ревматизм. Зараз неактивна фаза. Зміни з боку серця: межі відносної серцевої тупості зміщені вправо та догори, вислуховується пресистоличний діастоличний шум, хлопаючий перший тон, розщеплення та акцент другого тону на легеневій артерії. Визначити ваду серця.

*Стеноз лівого атріовентрикулярного отвору.

Недостатність аортального клапану.

Недостатність мітрального клапану.

Функціональний шум.

Стеноз правого атріовентрикулярного отвіру.Дівчина 7 років, переохолодилася, а потім перенесла гостру респіраторну вірусну інфекцію. Через 10 днів у дитини з’явилася біль в попереку. Мати дитини побачила, що сеча стала кольору “м’ясних помиїв”. Аналіз сечі показав: еритроцити вкривають все поле зору, циліндри гіалінові 3-4 в полі зору, білок - 0,66 г/л. Про яку патологію нирок можна думати?

*Гострий гломерулонефрит, гематурична форма.

Гострий гломерулонефрит, нефротична форма.

Гострий пієлонефрит

Хронічний гломерулонефрит.

ЦиститКатя М., 6 років, після перенесеної інфекції дихальних шляхів поступила до клініки на 2 день захворювання. Скаржилась на болі у попереку. Аналіз сечі: білок - 0,033 г/л, еритроцити - 3-4 в полі зору, лейкоцити 30-40 в полі зору. При бактеріологічному дослідженні сечі - виділена кишкова паличка. Про яку патологію можна думати?

*Гострий пієлонефрит.

Гострий гломерулонефрит.

Туберкульоз нирок.

Хронічний гломерулонефрит.

Інфекція сечовивідних шляхів.Дитина 7 років, скарг не має. При поглибленому огляді виявлений дуючий сістоличний шум в серці. Межі відносної серцевої тупості в нормі. Телесистоличний шум на верхівці, мезосистолічне клацання. Визначити характер змін в серці:

*Пролапс створки мітрального клапану.

Недостатність мітрального клапану.

Стеноз легеневої артерії.

Функціональний шум.

Стеноз правого атріовентрикулярного отвіру.У новонародженого на 2 добу життя з’явилося блювання з домішком крові, поставлений діагноз: геморагічна хвороба. Патогенетичним в данному випадку є призначення:

*Вікасолу.

Дицинону.

Е-амінокапронової кислоти.

Розчину кальцію хлориду.

Облепихове маслоДитині 3 місяц, вигодовується коров’ячим молоком. Неспокійна, пітлива, погано спить. Велике тім’ячко 3 Х 3 см, краї податливі, потилиця сплощена, м’язовий тонус знижений. Як призначити вітамін Д ?

*По 2000 МО протягом місяця та 2 протирецидивних курси за тією ж схемою протягом року.

Щоденно по 500 МО до року.

Щоденно по 500 МО до 2 років.

Щоденно по 250 МО до року.

2000 МО 1 раз на тиждень протягом року.Доношений новонароджений масою при народженні 3900 ґ, що відповідає терміну ґестації, важить на 3-й день життя 3700 ґ. Втрата маси -

*Відповідає нормі.

Менше норми.

Перевищує норму.

Не можна оцінити.

Інший варіант відповіді.Мати дитини 2 міс з масою 5 кг звернулася до лікаря зі скаргами на задишку, свистячий шум на видосі, сухий кашель, підвищення температури тіла до 37,7С . Шкіра бліда, ЧД 80 за 1 хв., цианоз шкіри, втяження міжребіріїв, дитина неспокійна. Над легенями – коробковий відтінок легеневого звуку, при аускультаціі на тлі ослабленого дихання з подовженим видихом багато дрібноміхурцевих хрипів з обох боків.Тони серца прискорені. Який діагноз у дитини ?

*Бронхіоліт

ГРВИ

Обструктивний бронхіт

Пневмонія

Хронічний бронхіт

Каталог: biblioteka -> testy
biblioteka -> Управління освіти,молоді та спорту Коломийської райдержадміністрації Джурківський нвк «зош І-ІІ ст. Днз» Шкільна бібліотека Доповідь на тему
biblioteka -> Курс лекцій та практикум міністерство освіти І науки україни
biblioteka -> Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу І. Загальні положення
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 17/10/2001 року Медичний профіль Педіатричний профіль
testy -> Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Гігієна, озо
testy -> Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Гігієна, озо
testy -> Крок 2 Загальна лікарська підготовка Медичний профіль – Без класифікації
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 17/10/2001 року Медичний профіль – Гігієна
testy -> Крок 2 Лікувальна справа Первинний банк. 25 січня 2001 року Медичний профіль Гігієна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка