Квітка орган статевого розмноження



Скачати 117.75 Kb.
Дата конвертації23.11.2018
Розмір117.75 Kb.
ТипПлан-конспект
План-конспект уроку біології в 6 класі на тему:

«Квітка — орган статевого розмноження»

Мета: сформувати в учнів поняття про квітку як репродуктивний орган рослини, що є видозміненим пагоном, розкрити біологічне значення її головних частин, виявити подібність у будові квіток різних рослин; розвивати вміння і навички роботи з лабораторними приладами, підручником; виховувати уважність, спостережливість, допитливість.

Обладнання та матеріали: зошит, підручник, малюнки, таблиці, картки – завдання.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.



ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Питання до класу:

1. На які групи можна поділити органи рослини? (вегетативні, генеративні)

2. Пригадайте, які органи належать до вегетативних, яке їх значення.

3. Які органи належать до генеративних? Для чого вони потрібні?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Обговорення висловів:

«Я йшов вперед, й сповільнювалась всюди моя хода, як квіти бачив я».

(Данте «Божественна комедія»)



«Для життя потрібне сонце, воля й маленька квітка».

(Г. К. Андерсен)



«Квітка — це усмішка сонця, яка дає здоров’я й наповнює світлою радістю».

(Л. Толстой)

Білі, червоні, жовті, фіолетові квітки – яких тільки не побачиш у природі. Іноді нам здається, що квітки для того й існують, щоб ми могли ними милуватися.

Але квітка в рослин виникла задовго до того, як на Землі з’явилася людина. Чому ж вона така гарна і для чого потрібна? На ці запитання ми з вами й будемо намагатися дати відповідь.



Повідомлення теми, формулювання разом з учнями мети та завдань уроку.

ІV. Первинне сприйняття і осмислення нових знань

1. Роль квітки в природі й житті людини.

Технологія «Мікрофон»

— Яка роль квітки в природі й житті людини?



За результатами відповідей складається опорний конспект:

Значення квітки в житті рослини:

— орган статевого розмноження;

— формуються плоди і насіння.

Значення квітки в житті людини:

— естетична насолода;

— лікарська сировина;

аромотерапія;

— використовують у їжу як приправу (шафран);

— джерело нектару і пилку.



2. Квітка — генеративний орган рослини. Будова квітки

Розповідь учителя

Квітка — це вкорочений, видозмінений і обмежений у рості пагін, який пристосований для статевого розмноження рослин.
А зараз ми вивчимо будову квітки під час лабораторної роботи.
Інструктивна картка.

Лабораторне дослідження №8

Тема. Будова квітки.

Мета: ознайомитися з будовою і різноманітністю квіток.

Обладнання: різні типи квіток, лупа, препарувальний набір, таблиці.

Хід дослідження

1. Розгляньте одну із запропонованих квіток.

2. Знайдіть у квітці квітконіжку, квітколоже, оцвітину, тичинки і маточку. Які функції виконують кожна з цих частин? Замалюйте схему будови квітки і позначте її частини.

3. Відокремте одну тичинку, знайдіть у неї пиляк і тичинкову нитку. Намалюйте тичинку і позначте її частини.

4. Відокремте маточку. Розгляньте її за допомогою лупи. Знайдіть приймочку, зав’язь, стовпчик. Намалюйте маточку і позначте її частини.

5. Зробіть висновки.


V. Вторинне сприйняття і закріплення нових знань

Лабораторне дослідження №8

Тема. Будова квітки.

Мета: ознайомитися з будовою і різноманітністю квіток.

Обладнання: різні типи квіток, лупа, препарувальний набір, таблиці.

Хід роботи

1. Розглядаємо будову квітки.



2. Знаходимо у квітці квітконіжку, квітколоже, оцвітину, тичинки і маточку.
Рис. 1. Будова квітки

1 – квітконіжка;

2 – квітколоже;

3 – чашолистики;

4 – пелюстки віночка;

5 – тичинка;

6- маточка.

3. Відокремлюємо одну тичинку, знаходимо у неї пиляк і тичинкову нитку.

4. Відокремлюємо маточку. Знаходимо приймочку, зав’язь, стовпчик.

Рис. 2. Будова тичинки і маточки



А – тичинка;

Б – маточка;

В – пиляк;

Г – тичинкова нитка;

Д – приймочка маточки;

Е – стовпчик;

Ж – зав’язь.
VІ. Узагальнення, систематизація і закріплення нових знань

Висновок: під час лабораторної роботи ми вивчили будову квітки. Ми пересвідчились, що квітка – вкорочений видозмінений пагін і генеративний орган рослини, який забезпечує статеве розмноження.
1. «Закінчи речення».

1. Укорочений видозмінений і обмежений у рості пагін, який пристосований до статевого розмноження рослин, називається… (квіткою).

2. Головними частинами квітки є… (маточка і тичинки).

3. Захищає внутрішні частини квітки від несприятливих умов… (оцвітина).

4. Оцвітина, яка утворена тільки віночком, називається… (простою).

5. Оцвітина, яка утворена віночком і чашечкою, називається… (подвійною).

6. Жіноча частина квітки називається… (маточкою).

7. Маточка складається з таких частин… (зав’язь, стовпчик, приймочка).

8. Чоловіча частина квітки називається… (тичинкою).

9. Тичинка складається з… (тичинкової нитки і пиляка).

10. За наявністю тичинок і маточки у квітці їх поділяють на… (одностатеві, двостатеві, нестатеві).
VІІ. Підведення підсумків уроку

Питання до учнів:


  • Що ви нового дізнались сьогодні на уроці?

VІІ. Домашнє завдання

1. опрацювати параграф підручника;

2. підготувати цікаві повідомлення про квіти («Квіти-символи», «Квітковий гороском», «Легенди про квіти»).


Фронтальна бесіда з класом
Розповідь учителя з елементами бесіди

Формулювання теми і постановка завдань уроку


Метод «Мікрофон», складання опорного конспекту

Розповідь учителя, демонстрація

Робота з інструктивною карткою

Виконання лабораторної роботи, оформлення в зошитах

Формулювання висновків до лабораторної роботи.

Вправа «Закінчи речення»



Фронтальна бесіда з класом
Пояснення і запис домашнього завдання


Скачати 117.75 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка