План-конспект уроку англійської мови
в 4-му класі за підручником О. Карп’юк.
Тема: Літній відпочинок. Дозвілля.
Мета: 1. Навчальна – навчити учнів вживати форми дієслова «to be» минулого часу в стверджувальних, питальних та заперечних реченнях;
- навчити діалогічного мовлення за темою.
2. Розвиваюча – розвивати здібності учнів до розподілення уваги, комунікації та кмітливість учнів.
3. Виховна – виховувати зацікавленість життям людей в інших країнах;
- виховувати інтерес до вивчення англійської мови та повагу до товаришів.
Обладнання: підручник, робочий зошит, зошит для самостійної роботи.
Використана література: 1. О.Карп’юк «English», 4 клас, 2008 рік (підручник).
2. О.Карп’юк «English», 4 клас, 2008 рік (робочий зошит).
План уроку.
Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Фонетична зарядка.
Введення мовного зразка та нових слів, граматичного матеріалу.
Закріплення раніше поданого і нового матеріалу за допомогою вправ на формування навичок.
Формування навчальних компетенцій учнів з усного мовлення, читання, письма.
Домашнє завдання.
підведення підсумків уроку.
Хід уроку.
Етап 1. Привітання.
Мета: навчити учнів ввічливого вітання на англійській мові.
Прийом: Вчитель → учень, вчитель → клас.
T: Good morning, children! How are you?
Ps: Fine, thank you!
T: Look outside! It’s a wonderful day today! It’s a beautiful day today! Let’s learn a song about it!
Вивчення пісні.
It’s a wonderful day today!
It’s a beautiful day today!
How are you?
How are you?
It’s a wonderful day today!
It’s a wonderful day today!
It’s a beautiful day today!
I’m fine! I’m fine!
I’m very, very well!
It’s a wonderful day today!
Учні хором повторюють слова пісні за вчителем, потім разом співають.
Етап 2. Повідомлення теми та мети уроку.
Мета: довести до відома учнів про що вони повинні дізнатися і що вивчити.
Прийом: Повідомлення вчителя.
T: Today we’ll speak about summer holidays. You’ll find out about a popular tourist destination – Brighton – and learn to tell about the past events.
Етап 3. Уведення в іншомовну атмосферу.
Мета: пригадати лексичні одиниці по темі: «Дозвілля» за допомогою «Mind Map».
Прийом: Діалогічна бесіда.
Метод «мозкового штурму».
T: What words do you associate with the topic “Holidays”? Let’s draw a Mind Map.
Учитель малює схему на дошці, а учні підказують йому слова.
Усна бесіда з учнями.
T: Where do you usually go for your summer holidays?
P1: I usually go to the country.
P2: I usually go to the Black Sea.
P3: I usually stay at home.
T: Where were you last summer?
P1: I was at the camp.
P2: I was in the country.
P3: I was at the Black Sea.
T: Are you going there next summer?
P1: Yes, I am.
P2: No, I am not.
Етап 4. Подання діалогу для читання, впр.2, ст..99.
Мета: навчити учнів іншомовному спілкуванню, вживати порядкові числівники у мові.
Прийом: Робота в режимі: Вчитель → Клас та Учень → Учень.
Підготовка до читання.
а) подання граматичного матеріалу: порядкові числівники.
Впр.1 (ст. 99).
T: In the dialogue there are some numbers which are new for you. That’s why let’s look at exercise 1 on page 99.
Учні повторюють порядкові числівники за вчителем. Учитель звертає увагу, що перший поверх називається ground floor, а нумерація починається з другого поверху.
T: What floor do you live in?
б) РЗ, впр.1 (ст. 55).
Учні лінією з’єднують кількісні числівники з відповідними порядковими.
в) усна бесіда за малюнками до тексту.
T: Who can you see? Do you remember the girl’s name? where are the children?
Читання.
Учні читають діалог за ролями.
Перевірка розуміння змісту діалогу.
а) повідомлення інформації про країну.
T: Well, Vicky was in Brighton. It’s a town in Britain which in near the sea. Many Englishmen like coming there for their holidays because they believe that Brighton’s air is very good for health.
T: Are there any places in our country where people go to on holiday?
Учні відповідають.
б) виконання завдання на картках.
T: And now let’s see if you understood the dialogue well.
Учитель роздає картки для самостійної роботи. Завдання учнів - вибрати й обвести правильний варіант закінчення речення.
Вибери й обведи правильний варіант закінчення речення.
Vicky was in … .
a) London b) Brighton
2. She was with her … .
a) mother b) Granny
3. They lived in a small … .
a) hotel b) house
4. The room was on the … .
a) third floor b) second floor
5. There were green trees and beautiful flowers … .
a) in front of the hotel b) behind the hotel
6. There was the sea …
a) in front of the hotel b) behind the hotel
7. In Brighton there is a museum and there are some … .
a) galleries b) cinemas
|
в) Впр.5 (ст. 101).
Учні читають твердження й визначають, які з них правильні.
г) Впр.3 (ст. 102).
Учні читають запитання і дають на них відповіді.
Етап 5. Подання нового граматичного матеріалу: минулий неозначений час дієслова to be.
Мета: навчити учнів вживати форми дієслова to be минулого часу у стверджувальних і питальних реченнях.
Прийом: Усна бесіда вчителя. Гра.
Усна бесіда.
T: In the dialogue Vicky says: “I was in Brighton” – «Я була у Брайтоні»; “My mother and I were in a small hotel” – «Ми з матусею жили в невеличкому готелі». Отже, у якій формі ми використовуємо дієслово to be, коли говоримо про минулі події? Ми використовуємо дієслово to be у формі was, were.
Now look at the dialogue again and find the sentences describing the past events.
Впр.3 (ст. 101).
T: Look at the sentences of exercise 3 on page 101 and tell when we use was and when – were.
Учні самостійно роблять висновок, що was узгоджується з предметом у однині, а were – у множині.
Впр.6 (ст. 101).
Учні розподіляють займенники на дві групи: ті що узгоджуються з формою was, і ті, що узгоджуються з формою were.
Впр.4 (ст. 101).
T: Where were you last summer /yesterday/ last weekend?
Кожен учень повинен дати відповідь хоча б на одне із запитань.
Граматична гра.
Клас ділиться на дві команди. Учитель пише на дошці заголовки для речень: Poly / at the library; Cindy and Wendy / at the cinema; John and Bill / at the circus; Sam / in the zoo; Tom and his Mum / in the park; Nick’s parents / at the theatre/
Кожна команда повинна скласти речення в минулому неозначеному часі, використовуючи подані слова. За кожне правильно складене речення команда отримує 1 бал.
Етап 6. Домашнє завдання.
Мета: дати інструкцію учням до виконання домашнього завдання.
Прийом: пояснення.
Робочий зошит:впр.1,2,ст. 55, письмово.
Етап 7. Підведення підсумків уроку.
Мета: охарактеризувати роботу учнів на уроці.
Прийом: усна бесіда.
T: What have you learned at this lesson? What are you able to speak about now?
Поділіться з Вашими друзьями: |