Любченко Любов Василівна, бібліотекар шкільної бібліотекиСторінка1/12
Дата конвертації23.03.2019
Розмір8.64 Mb.
#85522
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Любченко Любов Василівна,

бібліотекар шкільної бібліотеки

Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів

Смілянської районної ради Черкаської області


Анотація :

В даному матеріалі висвітлено досвід роботи шкільної бібліотеки з національно-патріотичного виховання в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек – 2015.

Подані матеріали можуть використовувати в своїй роботі бібліотекарі та педагоги.
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2015

В наш час докорінних змін, коли гостро постає проблема збереження територіальної цілісності України, коли на Сході йде війна, руйнуються міста, села, гинуть люди -- потрібно усвідомити, що « Я» є громадянин-патріот нашої держави, що «Я» є частинка нашої великої нації з самобутньою історією та вірою в краще майбутнє.

Війна торкнулася кожної української сім’ї незважаючи на те, що бойові дії йдуть лише на сході країни. Наші рідні, близькі та знайомі захищають кордони нашої держави, захищають своїх дітей, їх мирне життя. На вулиці часто зустрічаєш людей в військовій формі, поглядом проводжаєш колони військової техніки, знаєш про проблеми волонтерів.

Діти враз подорослішали, стали сміливіші, відчули себе причетними до подій в країні. Ми, освітяни, відчуваємо це найбільше. Коли вся школа, вишикувавшись на лінійку, співає державний Гімн, коли на свята, без нагадувань одягається українська вишиванка, коли пишуться листи та готуються подарунки воїнам, коли шкільний парламент організовує допомогу волонтерам, а ще на шкільних святах виконуються пісні гурту «Океану Ельзи»… Це наші з вами діти, які раніше, чого гріха таїти, байдуже, і навіть трішки зверхньо ставилися до української символіки, культури, мови …

І дуже хочеться зберегти цю духовність, цей спалах патріотизму і громадянської активності у наших дітей та їх батьків, не затьмарити черствістю, байдужістю і брехнею їхні дитячі душі…

Ось тому в школі проводиться системна робота з національно-патріотичного виховання, націлена на гармонійний розвиток підростаючого покоління. Шкільна бібліотека активно долучається до цієї проблеми. На початку нового навчального року в школі членами шкільного парламенту був створений «Стенд звитяги та патріотизму». На ньому розміщено плакати, малюнки про Україну, вислови відомих людей та вірші про Україну.

В рамках місячника шкільних бібліотек -2015, який проходив під гаслом «Виховуємо громадянина-патріота України» , в бібліотеці бібліотечний актив організував виставку дитячих малюнків «Україна єднає серця» (для учнів 3-6 класів). Маленькі художники дуже старалися, адже знали, що потім їх малюнки будуть передані бійцям АТО.

Для учнів 1-го класу була проведена екскурсія до шкільної бібліотеки, де їм був запропонований конкурс на кращих знавців української казки. З великим задоволенням учні брали участь у конкурсі тому, що вони знову зустрілися з героями улюблених казок: «Колобок», «Солом’яний бичок», «Казка про котика та півника», «Півник та двоє мишенят», «Лисичка та журавель», «Коза-дереза», «Пан-Коцький» та багато інших.

До заходів місячника належить і оформлення тематичних книжкових виставок. Книжкова виставка розкриває зміст бібліотечного фонду з даної теми, вона є дієвим засобом впливу на формування читацької уваги. В сучасних умовах бібліотечна виставка стає активним помічником і читача і бібліотекаря в організації читання; їй притаманні такі риси, як актуальність, динамізм, оперативність. В нашій бібліотеці було оформлено дві книжкові виставки: «Україна понад усе» та «Герої не вмирають». Виставка «Україна понад усе» мала кілька розділів:

- «Символи України. Історія та сучасність»

- «Ми творимо разом велику епоху…»

Я хочу зупинитися тільки на одному розділі виставки «Ми творимо разом велику епоху…» Відкривається розділ епіграфом «…По зернині, по кроку

Неначе відчувши - вже час -

Ми творимо разом велику епоху,

Яка проростає крізь нас.»

Дмитро Лазуткін

До виставки входять матеріали про Небесну Сотню, про АТО, а також книги:

Кравець, Андрій Генерал Момот: наш міф.- Черкаси: видавець Олександр Третяков, 2015 – 96 с.

В книзі розповідається про життєвий та військовий шлях відомого генерала - Ігоря Момота. Всюди, де він був, доля закидала його не як мандрівника,а як Воїна. Він вижив у багатьох боях і сутичках далеко від рідної землі, а поліг, захищаючи рубежі рідної держави. Любитель історії, легенд, міфів після загибелі сам став справжньою легендою незалежної України.Україна на вістрі слова .- Черкаси:видавець Чабаненко Ю.А.,2014 .- 124 с.

До збірки ввійшли твори обдарованої патріотичної молоді Черкащини, в яких розкрито настрої, позитивне ставлення до армії, служби в Збройних силах України. Відчувається осмислення сьогоднішньої ситуації в державі.

В розділі представлені вислови Ліни Костенко «… А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни. » та Валентини Коваленко: «Небесна Сотня назавжди має залишитися для нас барометром совісті і моралі».

Виставка «Герої не вмирають» -- це виставка газетних матеріалів, де висвітлена інформація про воїнів, які полягли смертю хоробрих на полі бою в АТО та на Майдані Незалежності.Фрагмент книжкової виставки «Україна понад усе»

Проведення бібліотечного уроку мужності «Захисникам України присвячується …» став основним заходом в рамках Місячника. В цей день в школу завітали волонтери групи «Патріот» та бійці батальйону «Айдар». Вони були присутні на уроці мужності. Атмосфера заходу була дуже хвилюючою. Адже до нас завітали такі поважні гості. Їм були вручені дитячі малюнки та листівка з дитячими побажаннями. А бійці подарували школі прапор України зі своїми підписами.Я переконана, що Місячник шкільних бібліотек був ефективний, тому що заходи, які були проведені в його рамках не залишили нікого байдужими, особливо це було видно під час проведення бібліотечного уроку мужності. Діти світилися від гордості за своїх воїнів, народ і Батьківщину. В такі хвилини відчуваєш, що твоя робота проходить не даремно, а залишає слід в дитячих душах.«Кожен народ, який шанує свою національну і людську гідність, неухильно дбає про те, аби виховання дітей мало конкретний, самобутній, тобто національний характер. Завдяки цьому, скажімо, у Німеччині ростять німця, у Франції – француза, в Японії – японця… Тож цілком природно, що Україна має плекати українця». Ольга Лойченко.

Каталог: sites -> default -> files
files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
files -> Культура Античності. Культура Давньої Греції
files -> Системотехнічні засади та інструментально-програмні засоби створення та підтримки цифрових словників сидорчук надія Миколаївна
files -> Міністерство освіти І науки україни державний економіко-технологічний університет транспорту
files -> Конспект лекцій для студентів усіх спеціальностей освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст»,
files -> Конструкції для енергоефективного відновлення забудови, постраждалої від надзвичайних ситуацій


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка