Маршрут уроку української мовиСкачати 21.92 Kb.
Дата конвертації19.11.2018
Розмір21.92 Kb.
#65024
Маршрут уроку української мови

Учня 7 класу _______________________________________________________________________ТЕМА. _____________________________________________________________________________

МЕТА _____________________________________________________________________________1.Актуалізація опорних знань

  • Дати відповіді на запитання:

1.Дайте визначення однорідних членів речення.

2. Які розділові знаки ставляться при однор.чл. реч.? Від чого залежить постановка розділових знаків при однорідних членах реч.1 бал
Прочитати текст.. Назвати однорідні члени речення, які допомагають зрозуміти слова вчительки.

БЕРЕЖІМО СВІТ ЯВОРІВ...

       Ніколи не забуду своєї першої дитячої драми, що тяжко й надов­го ранила моє серце. Біг я з важкеньким ранцем із школи. Зиркнув на ліщиновий кущ біля стежки і мерщій виламав собі добреньку ло­зину, сів на «коня» та й гайнув, аж закуріло серединою вулиці.

      Мені довго не прощали цього вчинку. Дерево в нашому селі ду­же шанувалося, вважалося мало не священним. Добре пригадую, що в першому класі на одному з уроків учителька просила:

      — Не ламайте, діточки, ні яблуні, ні груші, ні береста, ні тополі, ні кущів усяких. Тільки садіть їх там, де голо, і поливайте.

     Я бережу цей спогад. Він мені дуже дорогий не тільки поетичним підтекстом, а й своєю суттю: корисне і прекрасне пов'язане в один вузол. Дерево, кущ, чагарник, квіти, билина, зілля, розмай — росли­ни, без яких не уявити життя на землі.

     З якого часу так повелося, що ми — мешканці того чи іншого се­ла, міста, вулиці — зняли з себе відповідальність за зелені насаджен­ня у гаях, садках, палісадниках?

     А хто ж тоді ми? Тільки на словах — господарі землі? А я вірю, що майже все можна вирішити на своїй вулиці чи у своєму дворі, захистити зеленого друга. Треба тільки не заплющувати очей на не­подобства.

    Нехай ніколи не в'яне в наших душах світ яворів, любистків, ле­лек і зозуль! Думаймо, шукаймо, діймо, борімося гуртом, громадо, не будьмо байдужими, сліпими і глухими! Хто збайдужів, не бачить і не чує, що екологічна біда — не результат емоцій, не міф, час отя­митися (За М. Міщенком).

Об'єднавшись у групи, виписати речення з однорідними членами, накреслити їх схеми. Пояснити розділові знаки. Назвати речення з узагальнювальними словами при однорідних членах.

Примітка. Узагальнювальне слово та однорідні члени речення співвідносяться як родове і видове поняття. Узагальнювальні слова виконують ту саму синтаксичну роль, що й однорідні члени речення. Наприклад: Чарівний світ пливе переді мною: сині води, білі піски, хати на високих берегах (О. Довженко); Луки, гори, пишні са­ди — усе зелене й принишкле (О. Гончар).

4 бали

2. Визначення теми й мети уроку

3. Опрацювання теми

1.Робота з підручником (схеми)

2. Навчальне редагування

- Відредагувати речення, розташовуючи слова в певній послідов­ності. Прочитати речення. Визначити узагальнювальні слова та однорідні члени речення. Поміркувати, якими членами речення вони виступають. Записати, розставляючи розділові знаки. Аргу­ментувати свій вибір.

      1. Ось тривожний є удень надійний і вересень уночі такий (За М. Стельмахом). 2. Замолоду грандіозне нас уяву великі вабить і збуджує все великі дерева листочки маленькі а суцвіття потім ріки ми пишні й починаємо квіточки нашу травинки помічати (За Ю. Мушкетиком). 3. У людського й рівних є троянди щастя виноград крила кра­сиве і два корисне (За М. Рильським). 4. Наближення листків в усьо­му чує і в шелесті і в серце вітрі і в стежках зими (За В. Сосюрою). 5. Жито й поспіло овес усе разом пшениця (За І. Нечуй-Левицьким). 6. Тут і комахи всю птахи усе ніч не замовкаючи скрегоче й на мить (За Л. Дмитерко). 7. У кропива ревень й нашому була розкішна саду флора жоржини й любисток (За Л. Костенко). 4 бали  1. Закріплення вивченого

Подумати і дати відповіді на запитання:

Що являють собою узагальнювальні слова?

Яку роль виконують узагальнювальні слова в реченнях з однорід­ними членами?

Яку синтаксичну функцію виконують узагальнювальні слова в ре­ченні?Розказати про розділові знаки при узагальнювальних словах (пе­ред однорідними членами речення, після них).

З'ясувати розділові знаки в поданому реченні: Наближення зими у всьому серце чує: і в шелесті листів, і в вітрі, і в стежках (В. Сосюра). 1 бал + додаткове завд. – 2 б.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 21.92 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка