Математичний квк у 1 класі



Дата конвертації23.03.2019
Розмір0.7 Mb.
#85071
 

Математичний КВК

у 1 класі

МЕТА: 1.Удосконалювати математичні навички учнів, уміння розв’язувати нестандартні  завдання  , порівнювати числа.

 2.Розвивати логічне мислення учнів, кмітливість,увагу, спостережливість

3.Виховувати вольові якості: наполегливість у доведенні  справи до кінця, самостійність, відповідальність

ОБЛАДНАННЯ : картки із завданням «Магічне коло», «Заверши прикрашання  ялинки», «Постав потрібні знаки»; віяла  з цифрами; набори геометричних фігур; палички для складання геометричних фігур; ребуси.

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

1.Вступна бесіда

-Діти, що означають букви КВК ?

-Хто із вас любить дивитися цю телепередачу і чому ?

-Сьогодні ми проведемо конкурс юних математиків – математичний КВК

КВК прийшов у клас,

Перший раз, перший раз!

Нехай знання нам допоможуть,

А найсильніший – переможе.

-Сьогодні змагатимуться дві  команди : «Рахівнички» і «Квадратики».

(Вибір капітанів команд)

ІІ. Привітання команд

1.     « Рахівнички » : 1,2,3,4.5

Можна все порахувати:

Скільки зернят в помідорі,

Скільки човників на морі,

Скільки є кутів в квадрата

Скільки ніг у горобців,

Скільки каменів на гірці,

Скільки  мишок  є у нірці.

Наш девіз:  «Вітають «Рахівнички»!

                      Нас не впіймати на гачки:

                      Ми розшифруємо всі коди,

                      Для нас немає  перешкоди»

2. «Квадратики»:

Завжди у квадрата

Всі сторони рівні,

У нашому класі

Всі дружбою сильні.

Наш девіз : «Квадратиики»  вирушать в дорогу,

Нададуть усім вам допомогу,

Лічити всі ми вправно будем

І перемогу роздобудем».

ІІІ. Захист  емблем

1.Команда «Рахівнички»

Завдання для команди «Квадратики»: знайти суму чисел, які є на  даній емблемі (кожна цифру брати 1 раз).

2.Команда «Квадратики »

Завдання для  «Рахівнички»: порахувати квадрати на емблемі і їх кількість збільшити на 8.

ІV. Розминка команд (відповіді учасника показують віялами).

Команда «Рахівнички»

1.Яке  число треба  відняти від 15, щоб одержати 1 десяток ?

2.Бабуся  сплела онукам  шарфи і рукавиці. Всього вона сплела 3 шарфи і  6 рукавиць. Скільки онуків було у бабусі ?

3.Розв’язати ребус

ак3са                      40 а                       7 я

Команда  «Квадратики»

1.Яке число треба додати до 8. Щоб одержати найменше двоцифрове  число?

2.У двох носорогів було 2 роги. Скільки рогів у трьох носорогів ?

3.Розв’язати ребус

3 буна                             Ві 3 ла                С 3 ж

V.Конкурс капітанів   (Капітани пропонують  один одному завдання) «Рахівнички»

1.Біля  будинку ростуть 3 липи, 3 яблуні й 2 сливи. Скільки  фруктових дерев росте біля будинку?

«Квадратики »

2.Хлопчик  задумав  двоцифрове число, відняв від нього 1 і дістав найбільше одноцифрове число?

«Рахівнички»

3.Знайти суму найбільшого одноцифрового числа та найменшого двоцифрового числа

«Квадратики »

4.Як із 5 паличок скласти 2 трикутники?

ІІ. Командні  змагання

1.Знайдіть помилку (по 1 учаснику від кожної команди)

5+2=8                                                  4+3=7

9-3=6                                                    8-3=6

4+4=9                                                   3+3=7

6-0=0                                                    5-0=0

7-2=5                                                    9-2=7

2.Завдання для групової роботи «Магічне коло» .(Розв’язати приклади, розфарбувати відповідно до умовних позначок)

3.Поставити потрібні арифметичні знаки



3    1    2    3 = 5

2    1    4    1= 6

8    2    3    2 = 7

 9   3    2    2 = 10

4.Хто назве найбільше предметів, схожих на геометричні фігури

VІ.Конкурс творчості (по 1 учаснику від кожної команди)

1.Намалювати портрет капітана команди – суперниці за допомогою знайомих геометричних фігур , цифр та математичних знаків

2.Поетичний конкурс  (Під час створення портрета всі інші члени команди беруть участь у поетичному конкурсі )

-Скласти віршик або жартівливу задачку  на математичну тему.

VІІ. Конкурс  уболівальників

1.Завдання «Заверши  прикрашання ялинки» (по 1 учаснику  від команд-уболівальників)

2.У семи братів по 1 сестрі. Скільки всіх  дітей в сім’я?

3.Подорож  улюбленими казками .

-Назвіть казки, в назвах яких є число.(«Білосніжка і семеро гномів», «Вовк і семеро козенят»,  «Троє  поросят»…)

4.У тварини 2 праві ноги, 2 – ліві, 2 ноги спереду, 2 позаду . Скільки у неї ніг?

5.Одне яйце варять 5 хв. Скільки хвилин треба варити 2 яйця?



ІХ. Підбиття  підсумків та нагородження переможців.
Каталог: 2015-2016
2015-2016 -> Програма «захист вітчизни»
2015-2016 -> Методичні рекомендації та тематика
2015-2016 -> Результативність роботи з учнями в 2015/2016 н р
2015-2016 -> Наталія саціна нові стандарти – нові ідеї методична розробка Саціна Н. Л. Нові стандарти – нові ідеї : Методична розробка. – Луцьк: пвд
2015-2016 -> Мукачівський центр позашкільної освіти погоджено затверджено
2015-2016 -> Пересопницьке Євангеліє-твір своєї епохи
2015-2016 -> Професійне резюме Прізвище, ім'я, по батькові
2015-2016 -> Пошук інформації в Інтернеті


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка