Матеріали до тижня географіїДата конвертації02.12.2018
Розмір92 Kb.
#71671
ПІСЛЯ УРОКІВ МАТЕРІАЛИ ДО ТИЖНЯ ГЕОГРАФІЇ

УКРАЇНА -ДЕРЖАВА ЄВРОПЕЙСЬКА

Гра мандрівка

Ми не є сусідами Європи. Ми є центром Європи. Але правда полягає в іншому-Ми сусіди Європейського союзу, А хочемо бути членами Європейського Союзу. ( Матеріали сесії Верховної Ради України)Хід заходу

Учитель. Європа- один із осередків світової цивілізації, батьківщина Великих географічних відкриттів, промислових революцій, історичних міст та великих міських агромерацій, піонер міжнародної економічної інтеграції. Сучасна Європа відіграє провідну роль в ООН, в інших міжнорадних органанізаціях та союзах:

- 1946 р. - Організація ООН із питань освіти, науки і культури ( ЮНЕСКО)
створена і метою сприяння миру у світі, зміцнення інтелектуальної
співпраці між державами в галузях освіти, культури, комунікацій, налічує
184 країни

(м. Париж, Франція); • 1949 р. - Рада Європи створена для розв'язання проблем гуманітарного, правового, соціально-економічного співробітництва та взаємодії у сфері культури, екології, інформації ( м. Страсбург, Франція);

 • 1992 р. - Европейський Союз створено з метою розвитку економічної інтеграції, валютної системи, єдиного внутрішнього ринку, членами цієї організації є 15 держав ( м. Брюссель, Бельгія);

 • 1995 р. - Всесвітня торговельна організація, членами якої є 105 держав, сприяє участі країн, що розвиваються, у світовій торгівлі, виробництві, інвестиціях ( м. Женева, Швейцарія).

Отже, в Європи є перспектива перетворення в район миру та міжнородного співробітництва. Сучасне завдання всіх європейців - мобілізація ротенціалу європейських народів та об'єднання їхніх зусиль у боротьбі за мир та безпечну Європу, за збереження безцінної спадщини європейської культури та цивілізації.

Тож давайте познайомимося з країнами Європи, вирушаючи в цікаву гру-подорож. Для цього ми икористаємо еоементи улюблених телепередач: « ЬО -Еврика», « Що? Де?Коли?», « Поле чудес», « Вгадай мелодію».І раунд Гра « ЬС-Еерика»

Звучить мелодія, що відкриває телепрограму «ЬБ-Еврика».

І Тур « Тема»

Кожна група учнів по черзі вибирає свою тему і дає відповідь на вісім запитань. За кожну правильну відповідь отримує по 1 балові, якщо дана відповідь на всі запитання правильно, бонус - 2 бали.

ТЕМИ: Німеччина


 1. Столиця. (Берлін)

 2. Офіційна назва. ( Федеративна республіка Німеччина)

 3. Вища законодавча влада. (Бундестаг та Бундесрат)

 4. Глава уряду ( Федеральний канцлер)

 5. Адміністративно-територіальний поділ (16 земель)

 6. Глава держави ( Президент)

 7. Об'єднання Східної та Західної Німеччини ( 1990 р.)

 8. Річка, на якій, розташована столиця Німеччини ( Шпрея)

Франція

1. Столиця. ( Париж)

2.Державний устрій ( Республіка)


 1. Законодавчий орган ( Двопалатний парламент: Національні збори і Сенат)

 1. Глава держави( Президент)

 1. Адміністративно-територіальний поділ ( 22 регіони поділені на 96 департаментів)

 1. Глава уряду (Прем'єр-міністр)

 2. Заснування Парижської Комуни (1871 р.)

 3. Національна емблема Франції (Гальський півень)

Україна

1. Столиця. ( Київ)

2.Державний устрій ( Президендсько-парламенська республіка)

3.Законодавчий орган ( Однопалатна Верховна Рада) 1. -Глава держави( Президент)

 2. Адміністративно-територіальний поділ ( 24 області, Автономна Республіка Крим)

 3. Глава уряду ( Прем'єр-міністр)

 4. Історична назва Кримського півострова ( Таврія)

 5. Найвища гора ( Говерла)Данія

 1. Столиця. (Копенгаген)

 2. Офіційна назва ( Королівство Данія)

3.Державний устрій (Конституційна монархія)

4.Законодавча влада ( Однопалатний парламент)

5.Адміністративно-територіальний поділ ( 14 графств та і місто)


 1. Глава держави ( Королева)

 2. Основна релігія ( євангельське лютиранство)

 3. Відомий казкар (Андерсен)

Велика Британія

 1. Столиця. ( Лондон)

 2. Офіційна назва ( Об'єднане Королівство Великрої Британії та Північної Ірландії)

3.Державний устрій ( Конституційна монархія)

4.3аконодавча влада (Двопалатний парламент -Палата лордів та Палата

общин)


 1. Глава держави (Королева)

 2. Глава уряду ( Прем'єр-міністр)

,7. Національне свято (День народження королеви) 8. Династія королеви Єлизавети II (Віндзорів)

Польща

 1. Столиця. ( Варшава)

 2. Глава держави ( Президент)

 3. Законодавча влада- Національні збори ( Сейм і Сенат) 4.Адміністративно-територіальний поділ (16 воєводств)
 1. Основна релігія (Каталицизм)

 2. Головні річки Польщі ( Вісла та Одра)

 3. Виникнення польської держави (XI ст.)

 4. Відомий поет романтик (Адам Міцкевич)

Підбиття підсумків.

II Тур. -«Точка зору»

Дається проблемна тема « Чому Україна зробила європейський вибір? Групам учнів виділяється на обговорення 5 хвилин, а потім один із членів групи захищає її. Оцінюється змістовність промови та ораторські здібності.Максимальна кількість балів - 12. Підбиття підсумків.
III Тур « Канікули»

Суть конкурсу: групам демонструються на мультимедійній дошці сюжети про одну із європейських столиць і подається коментар, а учні повинні відгадати назву столиці.

Перший сюжет оцінюється в 3 бали, другий - 2 бали, третій - 1 бал.. На роздуми - 10 секунд.

/ сюжет Місто знаходиться в центральній частині європейської країни. Колись це була ціла держава. Воно- великий транспортний вузол, в якому є 2 міжнородних аеропорти. Також це важливий транспортний, промисловий, фінансовий, головний науковий та культурний центр країни. У даному місті добре розвинена машинобудівна, хімічна, будівельна, фармацевтична, поліграфічна, меблева, легка промисловість. Це місто - відомий центр кінопромисловості, одне із найбільших в світі центр туризму. Місто, де багато фонтанів, у яких спекотним літом дозволяють плескатись дітям. Найвідоміший фонтан - Треві. Тисячі туристів кидають свої монети, щоб повернутися до цього прекрасного міста.

(Рим)

II сюжет

Це місто є одним із найдавніших міст світу. Вважається, що його заснували в 753 р. до н. є. пастухи з албанських гір. Але деякі вчені впевнені, що це місто виникло ще раніше, і першими ватажками тубільців- мешканців майбутнього міста були боги- дволикий Янус та Сатурн.Розташоване на семи пагорбах. Можливе це обумовило, що неповторний вигляд сучасного міста надають численні сходи: вузькі і широкі, урочисті і прості, маленькі і цілі вулиці - сходи. В цьому місці нараховується понад 70 катакомб, в*яких переховувалися перші християни. Вони були змушені там переховуватись, бо до ІУ ст. офіційною релігією в цьому місці і країні було язичництво, яке до речі, стало колискою культури, джерелом натхнення для багатьох творів мистецтва.

(Рим) III сюжетНемає в світі, мабуть, ще одного такого міста, де б накопичувалося стільки пам'яток найрізноманітніших культур: Терми, Караками, Пантеон-гробниця найвидатніших людей країни; собор св. Петра, що входить у перелік 100 найвидатніших храмів світу; Сікстинська Капелла, розписана Мікеланджело.

Для повного вивчення всіх пам'яток культури не вистачить життя, для їхнього опису потрібна бібліотека. У цьому місті є ше одна незалежна держава, яка займає площу 0, 5 км .3 цим містом пов'язано багато легенд: -кажуть, що його врятували лебеді;- що засновником його був один із братів-близнюків, яких вигодувала вовчиця ( до речі, самі брати, за легендою, були дітьми жриці богині Гестії та бога війни);


 • у цьому місці поміж інших пам'яток культури, знаходиться славетний Колізей;

 • це місто називають вічним;

 • і, врешті-решт, до нього ведуть усі дороги.

(Рим) Підбиття підсумків.

ІУ Тур « Практикум»

Кожна команда отримує контурну карту України і за 1 хв. наносить Вінниця, Житомир, Київ, Луцьк, Миколаїв, Одеса. Полтава, Суми, Ужгород, Харків. Кожна правильна відповідь - 1 бал. Підбиття підсумків.

Учитель. Давайте поговоримо про нашу державу. Україна знаходиться в центрі Європейського континенту, тобто географічно-європейська держава. Хоча вона відрізняється від більшості розвинених держав Європи за соціально-економічним і політичним рівнем розвитку, але вона прагне до об'єднання з іншими державами в рамках програм Європейського співробітництва. Україна має спільні кордони з деякими державами, які входять або найближчим часом увійдуть до його складу ( Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія).

Вона визначила свій внутрішній і зовнішньополітичний курс щодо європейської інтеграції, що дасть їй можливість видобувати стабільну демократичну політичну систему, зміцнити національну безпеку і добросусідські відносини з країнами, які входять до складу Євросоюзу, особливо з тими, що межують з Україною.

Нині наша держава бере курс на вдосконалення економічної. Політико-правової системи, що сприятиме підвищенню життєвого рівня і добробуту людей, наближенню україни до європейських стандартів у соціальній сфері, поверненню до європейських політичних і культурних традицій.

В Україні затверджено Програму інтеграції до Європейського Союзу, яка є підтвердженням визнання стосунків між Україною та ЄЄ. Україна стала першою серед країн СНД, яка уклала Угоду про партнерство і співробітництво з Європейським Союзом. У 2005 році затверджено План дій « Україна-Європейський Союз», який передбачає розвиток тісних відносин, що виходитимуть поза рамки співробітництва до поступової економічної інтеграції та поглиблення політичного співробітництва між Україною і ЄЄ. Європейський Союз та Україна сповнені рішучості посилити свої відносини та сприяти утвердженню стабільності, безпеки і добробуту. Такий підхід заснований на спільних цінностях, спільній власності та диференціації. Це сприятиме подальшому зміцненню нашого стратегічного партнерства.1-й учень

Люблю тебе, мій рідний край, Люблю, як матінку свою. І вірним серцем я вбираю
Красу невимовну твою.

2-й учень

Люблю поля, ліси, і гори,

Твої озера голубі,

А синє небо, наче море,

Так до лиця іде тобі.

3-й учень

Ти в піснях, у вишиванках. В барвистих квітках навесні, Впливаєш росами щоранку Свої простори осягні4-й учень

Люблю тебе за щиру мову, Що, наче пісня солов'я Люблю тебе за тишу світанкову, Тебе, Вкраїнонько моя

II раунд

Гра « Що? Де? Коли?

Звучить музики.Ми використовуємо лише елементи цієї гри і введемо свої правила. Зараз кожна команда повинна дати відповідь на три традиційні питання: « Що? Де? Коли?» За кожну правильну відповідь зараховується 1 бал. Запитання стосуються нашої держави - України.

Перша команда

 1. Що зббражено на гербі України ( Тризуб)

 1. Де знаходиться географічний центр України? (с. Добровеличківка, Кіровоградська область)

 1. Коли було проголошено незалежність України? (24 серпня 1991 р.)

Друга команда

 1. Що є основою самоврядування в Україні? ( Ради)

 2. Де поховано Т. Г. Шевченка? ( м. Канів, Чернеча гора)

 3. Коли було прийнято Конституцію незалежної України? ( 28 червня 1996

Р-)

Третя команда.

 1. Що таке Гетьманщина? ( Політико-адміністративна автономія українських земель у складі Росії, що проіснувала до кінця ХУШ ст.)

 2. Де народився С. П. Корольов? (м. Житомир)

3. Коли було скасовано Запорізьку Січ? ( У 1775 р. )
Підбиття підсумків.
III раунд « Поле чудес»

Звучить музика.

Учитель. Ще одне шоу, в гостях якого ми побуваємо, - « Поле чудес». Ми не будемо крутити барабан. Спочатку кожна з команд повинна відгадати столицю європейської держави. Якщо слово відгадується відразу, то команда одержує стільки балів, скільки букв у слові. Якщо ні, то називає букву. Якщо така буква є, то бал додається, якщо немає - то забирається. Також потрібно буде назвати країну, столиця якої відгадана. ( За правильну відповідь додається 1 бал, за неправильну - знімається 1 бал).

Тож не помиляйтесь!

Столиця європейської держави.

Перша команда - Монако ( Монако )

Друга команда - Мадрид (Іспанія)

Третя команда - Відень ( Австрія)

Підбиття підсумків. « Музей - бюро географічних знахідок».

Ви пам'ятаєте, що у грі « Поле чудес» є свій музей, який постійно поповнюється подарунками гравців. У нас є також « музей - бюро георафічних знахідок», який постійно поповнюється речами, які ви даруєте після ваших подорожей під час канікул.

Давайте спробуємо вгадати, з яких країн вони були привезені (Правильна відповідь - 1 бал).

Отже, з якої країни привезені речі, що лежать у скрині? 1. Ведмідь ( Німеччина) 7. Парфуми ( Франція)

 2. Русалка ( Данія) 8. Спагетті( Італія)

 3. Калина ( Україна) 9. Рукавиця ( Фінляндія)

 4. Балалайка (Росія) 10. Куранти ХУ ст. ( Чехія)

 5. Шоколад ( Швейцарія) 11. Спідниця в клітинку ( Шотландія)

 6. Кукурудза* ( Румунія) 12. Драхма ( Греція) Підбиття підсумків.

ІУ раунд « Вгадай мелодію»

Звучить мелодія.

Учитель. Ще одна телепередача, до якої ми завітаємо в гості. Кожна група учнів повинна розпізнати країну за мінімальною кількістю міст. Починай гру так: « Я вгадую цю країну, почувши назви, що найменьше шість міст»( якщо країна вгадується з шести міст, то додається один бал, з п'яти - 2 бали, з чотирьох - три бали, з трьох- 4 бали, з двох - 5 балів, одного- 6 балів.

Перша команда

Друга команда

Третя команда

1. Гданськ

1. Калуш

1. Черняховськ

2. Лодзь '

2. Люботин

2. Псков

3. Щецин

3. Острог

3. Новгород

4. Люблін

4. Лубни

4. Орел

5. Краків

5. Павлоград-

5. Курськ

6. Познань

6.Канів

6. Тула

(Польша)

( Україна)

(Росія)

Підбиття підсумківУ раунд « Брейн-ринг»

Звучить мелодія.

Учитель. У даному турі беруть участь дві групи учнів, які набрали найбільшу кількість балів. Ведучий ставить запитання, а команда, яка знає відповідь, натискає кнопку після слова: « Час». Хто натисне кнопку раніше - фальстрат. На роздуми - 20 сек, дається 12 запитань. За кожну правильну відповідь - 2 бали. Не забувайте, що всі запитання стосуються країн Європи. Запитання


 1. Найбільший острів ( Великорбританія)

 2. Найвища точка ( Гора Монблан)

 3. Найдовша річка ( Дунай)

 4. Найбільше озеро ( Венерн)

 5. Великий австрійський композитор, « король вальсів» ( Йоганн Штраус)

 6. Збудований перший автомобіль ( Франція)

 7. Знаходження Парфенона ( Афіни, Греція)

 8. Європейський суд ( Люксембург)

 9. Відомий французький письменник, фантаст ( Ж. Верн) 10.Центр Європи ( Місто Раків, Закарпацька область)
 1. Збудований перщий літак ( Росія)

 1. Софіївський собор ( м. Київ) Підбиття підсумків. Нагородження переможців. Заключне слово учителя.

Ось і закінчилася наша гра мандрівка. І ви повинні зрозуміти, що Європа історична стала регіоном миру. На такій маленькій території, яка простягається від мису Нордкінг на півночі, до мису Марокко на півдні, від Уральський гір на сході, до мису Рока на заході, розташовано 44 держави, економіка і культура яких тісно переплітаються між собою. Українська держава, маючи великий природний, економічний, культурний, інтелектуальний потенціал спроможна знайти належне місце серед народів Європи і світу. Ми - європейські настільки, наскільки ми - українці, і лише відчувши, себе справжнісм українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.

Учень. Вірш Я- твій громадянин, Я прагну підрости, Тягнусь пагінчиком до сонця і тепла, Моя свята і рідна Україна - мати, Я все зроблю, що ти завжди цвіла! Я хочу знать, яким було життя, За що боролись та вмирали люди. Бо без минулого немає майбуття, А майбуття - яким воно в нас буде.Учитель. Ви майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями, славте її і крокуйте до Європи.
Каталог: doc -> files -> news -> 432
432 -> Поетичні роздуми «З чого починається людина?»
432 -> Урок №47 Тема: Австралія
432 -> Урок Алгебра І початки аналізу. Урок узагальнення І систематизації знань Браженко Наталія Віталіївна учитель математики нвк «Школа-ліцей» м. Дзержинськ Донецької області
432 -> Множення одночлена на многочлен
432 -> Урок «Внесок стародавніх греків у розвиток світової цивілізації»
432 -> Павло Тичина – геній якого зламали
432 -> Матеріали до електронного посібника з біології для дистанційного навчання учнів 6 класу Бактерії  найменші одноклітинні організми Вчитель біології вищої категорії зош I-III ступенів №10 м. Бровари
432 -> Урок української літератури в 9 класі «І. П. Котляревський зачинатель нової української літератури»


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка