Методичні рекомендації для керівників шкільних наукових товариствСкачати 471.4 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації16.03.2017
Розмір471.4 Kb.
#12353
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3
Відділ освіти

Петрівської районної державної адміністрації

Районний методичний кабінет
Методичні рекомендації

для керівників

шкільних наукових товариств

Перші кроки науково-дослідницької роботи учні роблять під Вашим керівництвом.

Щоб допомогти Вам у цій важливій і нелегкій справі, зроблена ця добірка матеріалів.
2012 рік

НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО УЧНІВ (далі - НТУ) є самостійним формуванням, що об'єднує учнів школи, здатних до наукового пошуку, зацікавлених у підвищенні свого інтелектуального рівня, які бажають поглибити свої знання як з окремих предметів, так і в галузі сучасних наукових знань.
Головне завдання цих товариств — дати учневі змогу розвинути свій інтелект у самостійній творчій діяльності через реалізацію індивідуальних особливостей та нахилів. Важливе правило участі учнів у науково-дослідницькій роботі: особистий інтерес та захоплення.

Основою наукового товариства учнів є первинні осередки: науково-дослідницькі секції, гуртки з одного або декількох видів діяльності.

У сільських регіонах і окремих навчально-виховних закладах за наявності умов та досвідчених педагогічних кадрів створюються філії НТУ.

Метою створення НТУ загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів є організація профільної навчально-пізнавальної та пошуково-дослідницької діяльності обдарованих дітей та учнівської молоді, сприяння їхній творчій самореалізації у процесі пошуково-дослідницької роботи, формування креативної культури.Основними завданнями НТУ є :

– виявлення, підтримка й розвиток інтелектуально обдарованих дітей, стимулювання їхньої творчої самореалізації в процесі навчально-пізнавальної та пошуково-дослідницької діяльності;

– формування національної самосвідомості творчої особистості, її активної громадянської позиції;

– сприяння професійному самовизначенню інтелектуально обдарованої учнівської молоді відповідно до інтересів та здібностей;

– формування культури творчої та наукової діяльності.

Основними функціями НТУ загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів є:

– організація навчально-творчої діяльності школярів у гуртках, клубах, пошукових загонах, інших учнівських творчих об’єднаннях дослідницького спрямування;

– забезпечення участі інтелектуально обдарованих старшокласників у роботі наукових секцій територіального відділення МАН; створення умов для їхньої систематизованої індивідуальної пошуково-дослідницької діяльності;

– проведення тематичних та конкурсних заходів пошуково – дослідницького спрямування, різних форм навчально-пізнавальної роботи;

– забезпечення участі школярів у районних, міських, обласних етапах всеукраїнських конкурсів фізико-математичного, техніко-технологічного, історико-географічного, хіміко-біологічного, філологічного спрямування.

– узагальнення досвіду роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю району (міста), його висвітлення в засобах масової інформації.

– навчальний процес у наукових товариствах здійснюється за розробленими і затвердженими навчальними програмами. Ці програми ухвалені на засіданнях відповідних методичних об’єднань навчальних закладів.

Науково-методичне керівництво науковими секціями, гуртками тощо здійснюється досвідченими працівниками навчальних закладів.

Організаційно-педагогічне керівництво діяльністю НТУ, її секціями, гуртками здійснюється адміністраціями і педагогами базових навчально-виховних закладів.

Фінансування діяльності районного (міського) НТУ загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, а також додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Навчально-виховна робота НТУ організовується на базі загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів області.


Наукові товариства учнів спрямовують індивідуальну роботу зі здібною молоддю для розвитку в них творчого підходу до навчання за такою моделлю: вивчення предмета творчий задум створення плану проведення дослідження втілення в матеріальну форму (науково-дослідницьку роботу) захист наукової роботи (участь у конкурсі).

Відвідуючи заняття секцій НТУ, учнівська молодь зможе:  • обрати актуальну тему наукового дослідження;

  • ознайомитись із методикою проведення та здійснити власне наукове дослідження;

  • отримати консультації щодо написання та оформлення науково-дослідницької роботи;

  • розробити та сконструювати задуману модель або прилад;

  • підвищити рівень своїх знань з певного, обраного учнем-членом НТУ, профілю.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 471.4 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка