Методичні рекомендації по впровадженню удк в роботу бібліотек Хорол-2018Сторінка1/3
Дата конвертації31.08.2018
Розмір1.16 Mb.
#45279
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3
Хорольська централізована бібліотечна система

Методично-бібліографічний відділUniversal Decimal Classification
УНІВЕРСАЛЬНА ДЕСЯТКОВА КЛАСИФІКАЦІЯ

(Скорочений варіант)
Методичні рекомендації

по впровадженню УДК в роботу бібліотек

Хорол-2018

У створенні даних методичних рекомендацій виникла нагальна потреба, так як у більшої частини бібліотечних працівників, особливо це стосується бібліотекарів масових бібліотек на селі, відсутні знання і практика роботи з Універсальною десятковою класифікацією і немає можливості придбати найновіші видання даної класифікації для користування у своїй роботі.

На мою думку, публічні бібліотеки, як державні установи, мали б бути забезпечені виданнями УДК для виконання постанови Кабінету Міністрів України № 177 від 22.03.2017 р. „Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації”:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


ПОСТАНОВА

від 22 березня 2017 р. № 177


Київ

Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Запровадити для класифікації документів в установах та організаціях Універсальну десяткову класифікацію як міжнародну класифікаційну систему, припинивши використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації.

2. Державному комітетові телебачення і радіомовлення, Міністерству культури, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству освіти і науки вжити в межах своїх повноважень заходів до впровадження Універсальної десяткової класифікації.

3. Міністерству культури забезпечити протягом 2017 року перехід бібліотек на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією.

4. Визначити відповідальною за методичне забезпечення впровадження Універсальної десяткової класифікації державну наукову установу “Книжкова палата України імені Івана Федорова”.

Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАНОтже, як бачимо, постанова передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та перехід бібліотек Міністерства культури протягом 2017 року на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією.
У зв’язку з цим, у бібліотекарів масових бібліотек виникло багато запитань про переведення на УДК фондів і каталогів, про ведення обліку цих фондів відповідно новій класифікації, їх розміщення у вільному доступі, ведення відповідної облікової документації при видачі бібліотечних документів користувачам та маса інших нагальних питань, які виникають у процесі роботи.
Масові бібліотеки працюють для широко кола користувачів різних вікових груп, на відміну від бібліотек вищих навчальних закладів та наукових установ, які обслуговують вузьке коло користувачів-науковців і студентів відповідної галузі. У роботі бібліотек даних установ УДК використовувалась поряд з ББК і до прийняття вище згаданої постанови.
Як же масовим бібліотекам працювати на належному рівні і впровадити в роботу Універсальну Десяткову класифікацію для систематизації фондів в такі стислі терміни? Книжковою палатою України проведена велика робота по даному питанню: розроблено проект „Класифікаційна система України”; підписано угоду з Консорціумом УДК і придбано ліцензію на підготовку й випуск таблиць УДК українською мовою; підготовлені і випущені електронне та паперове видання УДК, які можна придбати.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка