Методичні вказівки до проведення курсу практичних занять та виконання самостійної роботи з дисципліни «Фінансова санація та банкрутство підприємства»Сторінка1/4
Дата конвертації24.03.2017
Розмір1.09 Mb.
ТипМетодичні вказівки
  1   2   3   4
Міністерство освіти і науки України

Сумський державний університет

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до проведення курсу практичних занять

та виконання самостійної роботи з дисципліни

«Фінансова санація та банкрутство підприємства»

за напрямком підготовки 050104 «Фінанси»

для студентів заочної форми навчання

Суми


Вид-во СумДУ

2008


Методичні вказівки для проведення практичних занять та виконання самостійної роботи з курсу «Фінансова санація та банкрутство підприємства». / Укладачі: В.М.Боронос, М.А.Деркач, І.В. Мамчук. – Суми: Вид-во СумДУ, 2008.- 106 с.
Кафедра фінансів


ЗМІСТ

Передмова


…………………………………......................С.

4


Тестові завдан-ня до теми 1

Фінансова санація підприємства .………….

8

Тестові завдан-ня до теми 2

Санаційний аудит ………..…………..…......

12

Тестові завдан-ня до теми 3

Банкрутство підприємств …..………….......

16

Тестові завдан-ня до теми 4

Діагностика банкрутства підприємств ……

19

Тестові завдан-ня до теми 5

Аналіз фінансування санації підприємства

24

Тестові завдан-ня до теми 6

Внутрішні механізми фінансової стабілізації …………………………..……...

26


Тестові завдан-ня до теми 7

Реструктуризація підприємства ..…..….…..

29

Тестові завдан-ня до теми 8

Особливості санації, банкрутства і ліквідації комерційних банків ………...…...

32

Приклади розвязання задач ………..….…..

36
Задачі для самостійного розв’язування …

41
Теми рефератів……………………..…….…

42
Тематика контрольних робіт….…….….…..

42
Завдання для самостійної роботи студентів.………………….….……………...

43

Словник ……………….….…….…………..

49

Список літератури

……………………………..………..…….….


83


ПЕРЕДМОВА


У період ринкових реформ велика частина українських підприємств опинилася у важкому економічному стані. Це пов’язано і з ситуацією в країні, і з слабкістю фінансового управління на підприємствах. Відсутність навиків адекватної оцінки власного фінансового стану, аналізу фінансових наслідків схвалюваних рішень поставили багато кого з них на межу банкрутства. Отже, для сучасного покоління спеціалістів слід гарно знати методи фінансового аналізу, вміти розробляти план оздоровлення підприємства, щоб ефективно управляти суб’єктами господарювання.

Банкрутство підприємства і його ліквідація – це збитки не тільки для партнерів, кредиторів, акціонерів, а й зменшення розмірів податкових надходжень до бюджету, зростання безробіття, що може бути одним із факторів макроекономічної нестабільності. Макроекономічна нестабільність та відсутність досвіду роботи у конкурентному середовищі призвели до виникнення й поглиблення кризових явищ на вітчизняних підприємствах. Саме тому гостро постала проблема банкрутства суб’єктів господарювання, виникла необхідність його регулювання на державному рівні, потреба у розробленні системи діагностики й запобігання банкрутству, а також стратегій виходу з кризових ситуацій на підприємствах. Таким чином, дослідження функціонування механізму банкрутства у ринковій економіці та пошук шляхів його вдосконалення надзвичайно актуальні.

Актуальність цієї проблематики ще підсилюється прийняттям Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, що регулює питання фінансової санації та банкрутства підприємств.

Мета дисципліни – вивчення фінансових відносин, що виникають у процесі санації, реорганізації, банкрутства та ліквідації суб’єктів господарювання, формування системи теоретичних знань та практичних навичок з питань управління фінансовою санацією, реструктуризації суб’єктів господарювання, фінансового забезпечення ліквідності підприємств.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен:

ЗНАТИ:


Сутність і завдання фінансової санації підприємства, основні підходи і порядок розгляду справ про банкрутство підприємства, відповідальність за неправомірні дії при здійсненні процедури банкрутства.

УМІТИ:


Аналізувати фінансовий стан підприємства, розробляти план фінансового оздоровлення неплатоспроможних підприємств, проводити санаційний аудит і складати акт аудиторської перевірки, складати план санації підприємства.


Номер підроз-ділу чи теми

Каталог: library -> docs -> rio -> 2008
2008 -> Міністерство освіти і науки України Сумський державний університет
2008 -> Методичні вказівки до виконання індивідуальних завдань та самостійної роботи з дисципліни «Потенціал підприємства формування І оцінювання»
2008 -> Р. П. Зорівчак Художній текст є надзвичайно складною структурою. А художній переклад це двоаспектний процес, який знаходиться під впливом численних перемінних факторів, зокрема питання, чи повинен переклад орієнту
2008 -> Методичні вказівки для самостійного вивчення курсу «Безпека життєдіяльності людини»
2008 -> Міністерство освіти і науки України Сумський державний університет
2008 -> «Діабетична стопа» для студентів старших курсів (спеціальність 110101 лікувальна справ) лікарів-інтернів, лікарів хірургів
2008 -> Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи з курсу «Українська мова за професійним спрямуванням»
2008 -> Гострі шлунково – кишкові кровотечі актуальність теми
2008 -> Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни "Об'ємні гідро- і пневмомашини та передачі" для студентів напряму 0902 "Інженерна механіка"
2008 -> Методичні вказівки до проведення практичних та семінарських занять


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка