Ми за безпечний ІнтернетСкачати 45.95 Kb.
Дата конвертації13.12.2016
Розмір45.95 Kb.
#3634
Ми за безпечний Інтернет
Сьогодні кількість користувачів мережі Інтернет постійно зростає, причому частка молоді та зовсім юної аудиторії серед користувачів дуже велика. Для багатьох, особливо молодих людей, Інтернет стає інформаційним середовищем, без якого вони не уявляють собі життя.

Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв′язання задач.

Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп’ютер та Інтернет, більш адекватно оцінюють свої здібності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації.

 Але, вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей. Згідно зі статистикою, 96% українських дітей та підлітків у віці від 10 до 17 років користуються Інтернетом. 51% з них – не мають жодної гадки щодо загроз, з якими вони можуть зіштовхнутися, перебуваючи онлайн. 

Так, насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп – а особливо 15-17 років – до розповсюдження особистої інформації

- 44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.

- 52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).

- 6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%.

Дорослим необхідно пам’ятати про існування загроз в Інтернеті та приділяти підвищену увагу питанню безпеки. 

В нашій школі інформатика викладається з другого класу вже другий рік, до цього викладання здійснювалось із п’ятого класу: у 2-6 класах – це пропедевтичний курс «Шукачі скарбів», у 7-9 класах – спецкурс «Основи інформатики. Єдиний базовий курс», у 10-11 класах – здійснюється профільне навчання інформатики за інформаційно-технологічним напрямком. Отже, вже з другого класу діти вчаться володіти комп’ютером та інформаційними технологіями. У школі наявний сучасний НКК 7+1. Проте, використовувати у позаурочний час комп’ютери майже немає можливості через завантаженість кабінету інформатики (в цілому 22 години на тиждень). Комп’ютери наші учні використовують для створення проектів, презентацій, рефератів, брошур. Мають власні комп’ютери удома лише 33 учня, що становить 23% від загальної кількості учнів школи. Проте, переважна більшість учнів мають сучасні мобільні телефони із доступом до мережі Інтернет. Багато дітей, найчастіше старшокласники, «просиджують» увесь вільний час у соціальних мережах, розміщуючи там свої фото, персональну інформацію, та завантажуючи на власні сторінки різні вульгарні вислови, фото і т.п.

За статистикою, лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідує дитина, тільки 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як “дорослий” контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність.

Саме тому, з 7 по 14 лютого 2012 року в школі було проведено Тиждень інформатики. В рамках цього тижня проведені вікторини, конкурси, випуски електронних газет. Але найбільше уваги приділялося саме навчанню дітей, батьків та вчителів безпечному користуванню Інтернетом. Плануючи цей Тиждень, я ставила за мету: формування у дітей стійкої мотивації до дотримання безпечних форм поведінки в мережі Інтернет; та висунула наступні завдання:

1.       Озброїти учнів, вчителів та батьків відомостями щодо ризиків у мережі Інтернет.

2.       Сформувати спільно із учнями правила безпеки під час роботи в мережі Інтернет.

3.       Сформувати розуміння необхідності дотримання певних правил поведінки в мережі Інтернет.

Для дітей різних вікових категорій було проведено онлайн-тестування на сайті «Он-ляндія – безпечна веб-країна», та виготовлено брошури-пам’ятки. Для вчителів проведено семінар-практикум «Які небезпеки несе в собі Інтернет та як їх уникнути». Для батьків - заняття батьківського всеобучу «Діти і Інтернет» з використанням мультимедійного обладнання та також виготовлено пам’ятки про те, як батьки можуть контролювати поведінку своїх дітей в Інтернеті.Проблема розвитку культури користування Інтернетом виходить за межі знань з інформатики. Необхідно формувати у підростаючого покоління звички цивілізованого спілкування разом із формуванням загальнокультурних цінностей. Саме з цією мною, як вчителем української мови, мною було проведено єдину виховну годину за темою «Етикет електронного спілкування» для учнів 9-11 класів (адже саме вони найбільше часу проводять он-лайн. Виховна година складалась з двох частин – теоретичної та практичної. 

 Спочатку учні ознайомились з правилами поведінки в мережі та з вимогами до оформлення поштової скриньки і електронного повідомлення;  дізнались, що дозволено і що не дозволено в Інтернеті, 
     Друга половина заходу пройшла у формі ділової гри «Електронна розмова». Старшокласники навчались розшифровувати комбінації символів завдяки смайликам, дотримуючись правил етикету. Крім того, тренувались у написанні електронних повідомлень, чітко дотримуючись правил орфографії та пунктуації, оскільки, неграмотні, погано сформульовані фрази можуть засмутити співрозмовника. 

 З метою надання батькам і педагогам допомоги з питань захисту дітей від впливу шкідливої інформації складено перелік посібників і рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет.

При підготовці до Тижня інформатики, присвяченого безпечній поведінці дітей в Інтернеті, я використовували матеріали сайту «Он-ляндія – безпечна веб-країна»: статті, методичні рекомендації щодо проведення Дня безпечного Інтернету, мультимедійну презентацію тренінга з безпеки дітей в Інтернеті, пам’ятки.
Олена Галіба,

Ганнівська ЗШ І-ІІІ ступенівПетрівської районної ради
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 45.95 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка