Михайло Кравчук: магія творчої особистостіСторінка1/4
Дата конвертації25.11.2017
Розмір0.52 Mb.
#34321
ТипУрок
  1   2   3   4
Урок-факультатив з математики у 6 класі на тему:

«Михайло Кравчук: магія творчої особистості»

Мета: Заслухати доповіді про М.П. Кравчука. Провести звіт про шкільну математичну олімпіаду з математики ім.. М. Кравчука, розгадати кросворд, присвячений пам’яті вченого, підсумувати як в наш час вшановується пам’ять про нього. Розв’язати цікаві текстові задачі на рух в одному напрямі з різних місць. Навчитися при розв’язуванні текстових задач виділяти умову і висновок, встановлювати зв’язок між ними. Розвивати логічне мислення, математичні здібності, творче мислення та інтелект школярів, розуміння її практичного значення.

Тип уроку: урок-конференція.

Прилади і матеріали: шалькові терези, монети, стінгазета, буклет присвячений пам’яті М.П. Кравчука, статті для опрацювання біографії, методичні статті, плакат з кросвордом, кольорова крейда, лінійка, ганчірка, плакат з портретом, картки для роботи груп, картки для домашнього завдання.

Хід уроку 1. Організація класу.

"Михайло Кравчук - математик широкого масштабу. Його ім’я добре відоме у світовій математичній науці. Світ не знав лише, що вії українець".

Професор з Австралії Євген СенетаНа дошці вивішений з плакат з портретом Михайла Кравчука і висловом про нього.Україна вправі пишатися своїм видатним сином, прекрасним ученим і чудовою, незвичайною Людиною, своїм академіком Кравчуком, закатованим у кривавих застінках сталінського режиму в розквіті наукової і громадянської діяльності. Красивий, з обличчям Христа і дуже розумними очима, він палко любив свою батьківщину - Україну, її народ, мову цього народу, яка в устах Михайла Пилиповича звучала як пісня.

С.І. Зуховицький 1. Обговорення біографії М.П. Кравчука.

Дітям були роздані статті про М.П. Кравчука по яким вони опрацьовували біографію визначного математика, нашого земляка. Доповідають учні.

Кілька учнів або вчителів сидять попереду дошки за столом і дають конференцію журналістам (решті учнів).

Виступає учень з рефератом про біографію М.П. Кравчука.

Виступають двоє учнів, що допомагали у створенні буклету про М.П. Кравчука .Учні (журналісти) ставлять їм запитання про біографії М.П. Кравчука :

 1. Коли народився Михайло Пилипович Кравчук? (27 вересня 1897 р.)

 2. Де народився і прожив свої дитячі роки видатний математик?

(с. Човниця)

 1. Розкажіть про сім’ю М. Кравчука. (Батько – землероб був охочий до науки, не розлучався з книжками, мати – високоосвічена, гуманна, елегантна, брат – Костянтин – закінчив університет, був революціонером)

 2. Де навчався М. Кравчук? (В Луцькій гімназії 2006-2010 рр., 2010-2017рр. – Київський університет ім. св. Володимира)

 3. Де працює видатний математик? (5 вересня 1917 року, у свої 25 років, успішно склавши магістерські іспити молодий науковець розпочав викладацьку діяльність в університеті. Він є членом Українського наукового товариства, співробітник новоствореної Української академії наук. Поряд з цим викладає математичні дисципліни в різних навчальних закладах Києва. Паралельно Михайло Кравчук розробляє правила української алгебраїчної та геометричної термінології, перекладає українською мовою популярний підручник з геометрії Кисельова. Згодом підкорює математичної секції природничого відділу Інституту української науки і мови під головуванням Михайла Кравчука створить тритомний математичний словник).

 4. Чи була у нього сім’я? (Так. одружились в 1918 р. Дружина – Есфіра, дочка - Наталя, син - Евген.) 1. Який підручник написав Кравчук для сільськогосподарських профшкіл? (Підручник з алгебри і геометрії для 6-7 класів)

 2. Яких учнів Кравчука ви знаєте? (Сергій Корольов – відомий конструктор космічних кораблів; Архип Люлька – генеральний конструктор, створив перший в світі турбореактивний двигун; Олександр Смогоржевський - професор, автор багатьох праць з геометрії )

 3. Які питання досліджував М. Кравчук? (Квадратичні форми і лінійні перетворення; вибрані питання з основ аналізу нескінченно малих; вплив Ейлера на дальший розвиток математики; елементи вищої математики в пристосуванні до сільського господарства; вступ до вищої математики; осцилятори Кравчука; моменти Кравчука; Михайло Кравчук стояв біля винаходів першого в світі електронного комп’ютера; теорії комунікативних матриць; теорії кореляції; застосування методу моментів у математичній статистиці; запровадження многочленів, пов’язаних з біноміальним розподілом - многочленів Кравчука; теорії диференціальних та інтегральних рівнянь; створює українську алгебраїчну і геометричну термінологію (тритомний математичний словник).)

 4. Коли М. Кравчука було обрано дійсним членом Всеукраїнської академії наук? (1929 р.)

 5. Чому ув’язнили Вченого математика? (З'явилася стаття в газеті "Комуніст", в якій Михайла Кравчука звинувачували в тому, що він рекламує ворогів народу. Публічно підписав академік Д. Граве, який колись вважав Кравчука одним з найталановитіших своїх учнів.

Згодом з'явилася стаття "Обличчя академіка Кравчука", в якій нашого земляка звинувачували в тому, що він був зв'язаний з націоналістичним підпіллям. В лютому 1938 року Михайла Кравчука заарештували.

23 вересня того ж року виїзна сесія Військової колегії Верховного суду СРСР засудила вченого до 20 років тюремного ув'язнення й 5 років позбавлення політичних прав.)

 1. Коли помер М. Кравчук? (9 березня 1942 р.)

 2. Коли було відкрито музей М. Кравчука у селі Човниця? (У 1987 р.)

 3. Хто організатори вшанування пам’яті про талановитого математика? (Степан Федорович Лукашук – директор школи с. Човниця, Ніна Опанасівна Вірменко - учений; Анатолій Прикарпатський; Галина Сита – київська дослідниця; Галина Дацюк – київська журналістка; В.С. Штинько - журналістка)


 1. Каталог: sites -> default -> files
  files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
  files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
  files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
  files -> Культура Античності. Культура Давньої Греції
  files -> Системотехнічні засади та інструментально-програмні засоби створення та підтримки цифрових словників сидорчук надія Миколаївна
  files -> Міністерство освіти І науки україни державний економіко-технологічний університет транспорту
  files -> Конспект лекцій для студентів усіх спеціальностей освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст»,
  files -> Конструкції для енергоефективного відновлення забудови, постраждалої від надзвичайних ситуацій


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка