Міжнародна молодіжна організація aiesecСкачати 311.38 Kb.
Дата конвертації09.09.2018
Розмір311.38 Kb.
ТипРеферат
Чернівецький торговельно-економічний інститут

Київського національного торговельно-економічного університетуРЕФЕРАТ

з дисципліни: Міжнародні організації

на тему:

«Міжнародна молодіжна організація AIESEC»
Підготувала студентка ІІІ курсу

Спеціальності «Міжнародна економіка»

Собчук Наталія Вікторівна

Чернівці 2017

Зміст

Вступ


Розділ 1. Теоретичні основи міжнародних молодіжних організацій. Міжнародна молодіжна організація

1.1 Сутність і поняття молодіжних об'єднань

1.2 Міжнародна молодіжна організація AIESEC

Розділ 2. Проекти та програми міжнародної організації AIESEС

Висновок

Список використаних джерел

ВСТУП

Сьогодні при визначенні поняття молодіжні громадські об'єднання використовуються різні терміни, взяті з області права, культурології, біології, соціології та психології або просто із засобів масової інформації.В цілому, молодіжні громадські об'єднання - це спільність громадян у віці до 30 років, які об'єдналися на основі спільних інтересів для здійснення спільної діяльності, спрямованої на задоволення духовних та інших нематеріальних потреб, соціальне становлення та розвиток членів об'єднання, а також з метою захисту своїх прав і свобод.

Актуальність обраної теми полягає в тому, що молодіжна політика є тією галуззю, в якій участь громадських організацій є необхідним елементом і умовою функціонування. У той же час перед будь-яким суспільством стоїть питання про необхідність мінімізації витрат і втрат, які несе країна через проблеми, пов'язаних з соціалізацією молодих людей і інтеграцією їх в єдиний економічний, політичне і соціально культурне середовище.

Німецький соціолог Карл Мангейм (1893-1947) визначив, що молодь є свого роду резервом, який виступає на передній план, коли таке пожвавлення стає необхідним для пристосування до швидко мінливих або якісно нових обставин.

З іншого боку, молодь виступає джерелом і головним провідником соціальних змін, інновацій, ініціатив, а також найважливішим людським ресурсом, що забезпечує економічний розвиток суспільства. Таке розуміння молоді визначає особливу роль молодіжних громадських об'єднань.

Молодіжні об'єднання виступають інститутом самореалізації та соціалізації молоді, сприяють їх включенню в соціально-економічне життя суспільства. Молодіжні об'єднання є полігоном для освоєння навичок самоврядування, лідерства, реалізації новітніх проектів. Сфера діяльності молодіжних об'єднань охоплює отримання освіти, працевлаштування, дозвілля, політику, культуру, спорт, соціальну підтримку і інші області.

Одним з таких об'єднань є AIESEC - міжнародна молодіжна організація, яка дає молодим людям можливість віднайти та розвинути свій потенціал і внести позитивний внесок у суспільство.

РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи міжнародних молодціжних органцій. Міжнародна молодіжна органзація AIESEC.

1.1 Сутність і поняття молодіжних об'єднань

Прагнення молоді до об'єднання - це природна потреба молодих людей. У громадських організаціях і об'єднаннях вони знаходять можливості розвитку особистих якостей і самореалізацію, набувають навички і досвід. Спільна діяльність учасників молодіжних організацій покликана сприяти розвитку повноцінної конкурентоспроможної особистості, швидко і адекватно реагувати на всі виклики і зміни сучасності.

Визначимо основні поняття:

Молодь - це особлива соціально-вікова група, що відрізняється віковими рамками і своїм статусом у суспільстві: перехід від дитинства і юності до соціальної відповідальності. Деякими вченими молодь розуміється як сукупність молодих людей, яким суспільство надає можливість соціального становлення, забезпечуючи їх пільгами, але обмежуючи в можливості активної участі в певних сферах життя соціуму.

Молодь - покоління людей, що проходять стадію соціалізації, засвоюють, а в більш зрілому віці вже засвоїли, освітні, професійні, культурні та інші соціальні функції.

Громадське об'єднання - об'єднання громадян, в які входять громадяни, які об'єдналися для спільної діяльності.

Молодіжне громадське об'єднання - добровільне, самоврядні, некомерційне формування, створене за ініціативи молоді, що об'єдналася на основі спільності інтересів для реалізації спільних цілей, вказаних у статуті громадського об'єднання.

Молодіжні громадські об'єднання - це спільність громадян у віці до 30 років, які об'єдналися на основі спільних інтересів для здійснення спільної діяльності, спрямованої на задоволення духовних та інших нематеріальних потреб, соціальне становлення та розвиток членів об'єднання, а також з метою захисту своіхправ і свобод.

Міжнародна молодіжна організація - об'єднання осіб до 30 років, що створюється відповідно до міжнародного права на основі багатостороннього міжнародного договору для досягнення загальних цілей в політичній, економічній, соціальній, науково-технічній і культурній сферах діяльності.

В умовах становлення України як сучасної демократичної держави існує серйозна потреба в ефективній роботі молодіжних громадських структур, якими є найрізноманітніші форми молодіжного самоврядування та самоорганізації. Система державної підтримки молодіжних і дитячих організацій включає в себе інформаційне забезпечення і підготовку кадрів для цих об'єднань, залучення їх до реалізації значущих заходів, сприяння молодіжним проектам і програмам. Ці заходи передбачені Законом України «Про державну підтримку молодіжних і дитячих громадських об'єднань».

Громадські об'єднання, як і державні органи, входять в інституційну «підсистему» ​​політичної системи суспільства. Це добровільні асоціації громадян («групи інтересів»), створювані в установленому законом порядку. Вони висловлюють владно значущі інтереси соціальних, національних, регіональних і інших спільнот і впливають на державні інститути з метою їх реалізації.


1.2 Міжнародна молодіжна організація AIESEC

AIESEC - це міжнародна молодіжна, некомерційна, неполітична, незалежна організація, повністю керована студентами і недавніми випускниками.

AIESEC - це міжнародна організація, яка дає молодим людям можливість віднайти та розвинути свій потенціал і внести позитивний внесок у суспільство. AIESEC представлений більш ніж В124 країнах світу.

Засновники AIESEC почали побудову організації між 1946-1948, але чітке бачення і місія були сформовані тільки на Міжнародному конгресі в Стокгольмі в 1949.

На конгресі в Стокгольмі в 1949 була офіційно заснована організація AIESEC (фр. Association International des Etudientes en Science Economique et Commercial). Місією організації стало «розвиток дружніх взаємовідносин між країнами і народами». Основним засобом для досягнення цієї мети був визнаний міжнародний обмін студентами. Був визначений статус міжнародної, недержавною, некомерційною і неполітичної організації.

Представники Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Голландії, Норвегії та Швеції поставили свої підписи на установчих документах. З 1949 року AIESEC розвивався швидкими темпами: членами асоціації стали понад 100 країн. Щорічно проходило близько 5 000 міжнародних стажувань.

Міжнародний секретаріат AIESEC в 1969 році вперше зробив спробу встановити контакти зі студентами Радянського Союзу. Всесоюзному Студентській раді була представлена ​​діяльність AIESEC, і надійшла пропозиція відкрити AIESEC в СРСР. Переговори і обмін делегаціями затягнулися майже на 20 років.

У 1989 році на Міжнародному Конгресі в Квебеку, Канада, AIESEC СРСР був офіційно прийнятий в Асоціацію.

До кінця 1990 року членами AIESEC СРСР були вже 18 ВНЗ, які готують фахівців з економічних спеціальностей. Ще 15 вузів вступили в Асоціацію на правах перспективних членів. В рамках программ AIESEC здійснювалися проекти, що сприяли підвищенню професійного рівня майбутніх радянських фахівців з економіки та управління.

В Україні представництва організації працюють у 18 містах — КиєвіХарковіЛьвовіОдесіДніпріІвано-ФранківськуМаріуполіТернополіУжгородіБердянську,ЗапоріжжіКривому РозіСумахЧернівцяхХмельницькомуВінниціЛуцьку та Житомирі. Залучено до співпраці понад 1000 молодих людей.Рис 1. Представництва AIESEC в Україні.

19 лютого 2011 року на міжнародній конференції в Мексиці «Global Leaders Summit», де зібралися представники зі 107 країн світу, Президентом AIESEC на термін з 1 липня 2011 по 1 липня 2012 року було обрано українку, випускницю Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Тетяну Михайлюк.

Починаючи з 1998 року, AIESEC проходить етап переосмислення ролі організації в суспільстві. Все більше членів організації включається в реалізацію міжнародної програми стажувань, як інструменту з розвитку лідерів. Розробляються семінари та проекти, спрямовані на розвиток міжкультурного взаєморозуміння і підготовку російських студентів до стажувань, освітні програми для іноземних стажерів. Поряд з програмою стажувань, AIESEC реалізовує освітні проекти для студентів ВНЗ.

У 2015 році AIESEC це:

126 країн;

1730 представництв;

2600 навчальних закладів;

601000 учасників організації;

148000 міжнародних стажувань;

100000 лідерських позицій;

40000 партнерів і спонсорів;

4700 щорічних конференцій;

945000 випускників;

65 років досвіду.

В цілому AIESEC здійснює 4 програми розвитку для молоді:

1. Програма розвитку лідерства;

2. Програма розвитку особистих і професійних якостей;

3. Програма соціальних (волонтерських) стажувань;

4. Програма професійних стажувань.

Основні проекти, що проводяться AIESEC є:

1. Програма «Міжнародний волонтер»

Міжнародний волонтер - це проект міжнародних соціальних стажувань, беручи участь в якому можна:

- внести свій внесок у вирішення соціальних проблем в іншій країні;

- отримати унікальний культурний досвід;

- знайти друзів з більш ніж 10 країн світу.

2. Програма «Командний гравець»

Можливість стати учасником команди організаторів міжнародного проекту, заходу або функціональної команди.

Програма дає можливість:

- розвитку досвіду роботи в команді;

- доступу до учасників і партнерів AIESEC в своєму місті і по всьому світу;

- отримання практичного досвіду і знань ведення проектів (проектний менеджмент, ведення міжнародних переговорів, продажів, проведення інтерв'ю і т.д.).

- персонального розвитку (тайм-менеджмент, цілепокладання, ефективні комунікації і презентації);

- розвитку відповідальності за цілий напрям проекту або організації.

3. Програма «Міжнародний стажер»

Міжнародний стажер - це проектмеждународних професійних стажувань в області IT, інжинірингу, менеджменту і освіти, беручи участь в якому можна:

- отримати професійний розвиток;

- отримати унікальний культурний досвід життя і роботи в іншій країні.

4. Програма «Лідер команди»

Можливість стати керівником команди організаторів міжнародного проекту або напрямку організації на локальному, національному або міжнародному рівні.

Завдяки розвитку в рамках даної програми, можна отримати наступні можливості:

- досвід управління проектом або напрямком в організації (планування, створення бізнес-плану, контроль, аналіз);

- досвід управління командою і досвід розвитку її учасників;

- практичні навички та знання ведення проекту (проектний менеджмент, ведення міжнародних переговорів, продажів, проведення інтерв'ю і т.д.);

- персональний розвиток (тайм-менеджмент, цілепокладання, ефективні комунікації і презентації);

- відповідальність за проект або напрямок організації, а також відповідальність за розвиток учасників проекту або організації.

Цінностями AIESEC є:

1. Розвиток лідерства

2. Цілісність

3. Різноманітність

4. Задоволеність від роботи

5. Прагнення до досконалості

6. Відповідальність за майбутнє

Таким чином, можливості надаються AIESEC:

1. Досвід роботи в міжнародній команді;

2. Розвиток професійних і особистих якостей;

3. Можливість вплинути на суспільні тенденції;

4. Нові друзі по всьому світу;

5. Удосконалення іноземних мов.

Крім того, завдяки програмам розвитку лідерства AIESEC учасники розвивають в собі компетенції.

Модель компетенцій AIESEС включає в себе 5 основних компетенцій, які об'єднують в собі характеристики, властиві відповідальним і заповзятливим лідерам.

Підприємливість (Entrepreneurial Outlook): здатність приймати ефективні рішення в умовах обмежених ресурсів, здатність застосовувати інноваційні технології;

Активність в навчанні (Proactive Learning): здатність швидко навчатися, знаходити, обробляти інформацію, переймати іпередавать знання;

Глобальне мислення (Global Mindset): здатність оцінити проблему з точки зору світової спільноти, з урахуванням міжнародних проблем;

Соціальна відповідальність (Social responsibility): здатність приймати рішення і діяти з усвідомленням наслідків, вміння створювати і втілювати ідеї, корисні суспільству;

Емоційна сприйнятливість: здатність сприймати різні думки, відмінності людей за ознаками соціального статусу, раси, кольору шкіри, національності, гендерною ознакою і т.д.


РОЗДІЛ 2. Проекти та програми міжнародної молодіжної організації AIESEC

Однією з цілей діяльності AIESEC є реалізація соціально значущих проектів, спрямовані на найрізноманітніші верстви населення. Щорічно AIESEC реалізує тисячі проектів по всьому світу, придуманих і розроблених студентами - членами організації AIESEC.

Мета кожного проекту поліпшити світ навколо і подарувати нові можливості оточуючим людям.

AIESEC реалізує проекти в сфері освіти, у сфері бізнесу, проекти, спрямовані на вирішення соціальних проблем.

Основними проектами AIESEC є: Taste the world, YANA, Young and Perspective.

1. Проект «Young and Perspective»

Проект «Молоді і Перспективні» - національний проект, який реалізується в 9 містах України, де є відділення AIESEC.

Суть проекту: в школи України приїжджають стажери з різних країн. Протягом двох-трьох місяців вони проводять уроки іноземних мов, а також уроки, що відповідають їх спеціальності. Головним завданням іноземних студентів є показ презентацій своїх країн, які будуть включати в себе відомості про культуру, історію, сучасне становище.

Мета проекту: підвищити рівень знань школярів про культуру інших країн, їх історії і сучасного стану, зміцнити в школярах почуття расової терпимості.

Історія проекту: Вперше цей проект був розроблений локальним комітетом AIESEC в Іжевську. Сюди приїхали студенти з Німеччини та Китаю. У школах ними проводились презентації країн, з яких вони приїхали, презентації на цікаві для школярів теми (наприклад, про сучасну музику різних країн). Також стажери проводили уроки іноземних мов (англійської та інших). Крім того, стажери були задіяні у позанавчальних заходах. Вони брали участь в міжшкільних дебатах, в якості тренерів команд, проводили уроки національного (китайського) мови, були запрошені на шкільний бал. В обов'язки стажера входить:

- допомога в проведенні уроків іноземної мови (або проведення уроків - за домовленістю з навчальним закладом);

- проведення круглих столів та презентацій на актуальні питання, що цікавлять школярів теми;

- організація різних позанавчальних активностей (ігри та вікторини, театральний гурток, походи, культурні заходи та ін.).

Цільова група: Основна цільова група проекту - школярі загальноосвітніх шкіл, ліцеїв і гімназій.

2. Проект «Taste the World»

Проект «Taste the World» дає можливість студентам і молодим фахівцям спробувати один з 4 континентів на смак, а також незабутньо і насичено провести літо.

Напрямки програми (робота в міжнародному проекті за кордоном в розвиток одного з наступних напрямків):

- Екологія;

- Навчання школярів \ студентів іноземної мови;

толерантність;

- HIV / AIDS.

3. YANA -You are not Alone ( «Ти не один») - соціальний проект, спрямований на допомогу вихованцям притулків і дитячих будинків в соціальній адаптації через надання їм можливості зустрітися з іноземними волонтерами.

В рамках проекту стажери організовують ігри, уроки, позакласні активності для дітей і підлітків, а також спілкуються з ними в неформальній обстановці. Також в ході проекту проводяться заходи із залученням мешканців міста, метою яких є популяризація усиновлення дітей-сиріт.

Цілі проекту: допомога дітям-сиротам в соціальній адаптації через залучення міжнародного досвіду; популяризація усиновлення серед жителів міста(неоднорозаво проводилось в м. Києві).

4. Ecology ( «Екологія») - соціальний проект, в рамках якого іноземні волонтери проводят тренінги, майстер-класи, освітні ігри та дискусії зі школярами та студентами про сучасні екологічні проблеми, їх причини та ролі кожної конкретної людини в їх вирішенні.

Цілі проекту: підвищення рівня знань молоді про актуальні екологічні проблеми, їх причини та наслідки; виховання у молоді екологічно позитивного ставлення до навколишнього середовища.

Континенти і країни беруть участь в проектах:

Азія: Індія, Китай, Тайвань, Малайзія, Індонезія, Філіппіни;

Європа: Туреччина, Румунія, Словаччина, Чехія, Італія;

Латинська Америка: Бразилія, Колумбія

Африка: Кенія, Уганда.

Підводячи підсумки можна сказати, що AIESEC - це міжнародна молодіжна некомерційна неполітична незалежна організація, яка дає молодим людям можливість віднайти та розвинути свій потенціал і внести позитивний внесок у суспільство.


Висновок


Підводячи підсумки, можна сказати, що AIESEC - це міжнародна організація, яка дає молодим людям можливість віднайти та розвинути свій потенціал і внести позитивний внесок у суспільство.

AIESEC - це міжнародна молодіжна некомерційна неполітична незалежна організація, повністю керована студентами і недавніми випускниками.

AIESEC - це міжнародна організація, яка дає молодим людям можливість віднайти та розвинути свій потенціал і внести позитивний внесок у суспільство. AIESEC представлений більш ніж В 124 країнах світу.

Досвід AIESEC може бути дуже корисний для людей, які прагнуть зробити успішну кар'єру, самореалізуватися, розвинути лідерські якості, отримати навички роботи в команді, спілкуватися з представниками інших культур. Цей досвід може дати можливість відкрити в собі нові здібності і знайти «справу життя», а також вивчити іноземні мови, знайти друзів в різних країнах, побувати на різних континентах.


СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ  1. AIESEC http://www.aiesec.ru

3. Вікіпедія http://ru.wikipedia.org/wiki/AIESEC

4. AIESEC http://aiesec.org.ru/
Каталог: fr
fr -> М. методичні матеріали щодо змісту та організації самостійної роботи студентів, поточного І підсумкового контролю їх знань з дисципліни «міжнародне право»
fr -> Програма дисципліни "Країнознавство" для бакалаврів денної форми навчання
fr -> План заходів з реалізації Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період 2015 – 2017 роки
fr -> Організація з безпеки І співробітництва в Європі (обсє)
fr -> Ринок міжнародних перевезень
fr -> Міжнародне науково-технічне співробітництво
fr -> Міждержавні економічні організації
fr -> Міністерство освіти І науки україни державний вищий навчальний заклад «київський національний економічний університет імені вадима гетьмана» Кафедра правового регулювання економіки
fr -> Основи комп’ютерної верстки
fr -> Методичні рекомендації щодо виконання курсової роботи з дисципліни «фінансовий облік»

Скачати 311.38 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка