Модель атома Резерфорда і БораСкачати 331.97 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації20.11.2016
Розмір331.97 Kb.
#2036
  1   2

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

Інститут управління природними ресурсами

Кафедра фундаментальних дисциплын


Реферат

з концепції сучасного природознавства

на тему:

Модель атома Резерфорда і Бора

Зміст.Зміст. 2

Вступ 3


1. Досліди Резерфорда . 4

1.1. Відкриття субатомних частинок. 4

1.2. Модель атома Резерфорда. 6

2. Модель атома Бора 9

2.1. Планетарна модель атома. 9

2.2. Модель Бора. 10

2.3. Основні положення квантової механіки 11

2.4. Постулати Бора 13

3. Будова атома 15

3.1. Орбіталі 15

3.2.Квантові числа. 16

3.3. Сучасні уявлення про будову ядра 17

Висновок 20

Література 21Вступ

На протязі всього існування цивілізації людство робило спроби систематизувати знання про будову матерії. Аристотель вважав, що кожне тіло в своїй основі має чотири стихії: Воду, Вогонь, Повітря і Землю. Властивості тіл залежать від кількості співвідношення цих стихій в кожному з них. Цей погляд на будову матерії проіснував практично без змін до часів середньовічних алхіміків. А докладні відповіді на всі питання люд­ство не отримало і до тепер.

Однак, за останні сто років вченим вдалося сформу­лю­вати декілька теорій будови атома, які, можливо, не далекі від істини. Вже в далекому минулому філософи Древньої Греції припускали, що вся матерія єдина, але здобуває ті чи інші властивості в залежності від її «сутності». Деякі з них стверджували, що речовина складається з дрібних часток, названих атомами. Наукові основи атомно-молекулярного вчення були закладені пізніше в роботах російського вченого М.В. Ломоносова, французьких хіміків Л. Лавуазьє і Ж. Пруста, англійського хіміка Д. Дальтона, італійського фізика А. Авогадро й інших дослідників.

Періодичний закон Д.І. Менделєєва показує існування закономірного зв'язку між усіма хімічними елементами. Це говорить про те що в основі всіх атомів лежить щось загальне. До кінця XIX століття в хімії панувало переконання, що атом є найменша неподільна частка простої речовини. Вважалося, що при всіх хімічних перетвореннях руйнуються і створюються тільки молекули, атоми ж залишаються незмінними і не можуть дробитися на частини. І нарешті наприкінці XIX століття були зроблені відкриття, що показали складність будови атома і можливість перетворення одних атомів в інші.

Вивчення будови атома практично почалося в 1897-1898 р., після того як була остаточно встановлена природа катодних променів, як потоку електронів і були визначені величина заряду і маса електрона. Факт виділення електронів найрізноманітнішими речовинами приводив до висновку, що електрони входять до складу всіх атомів. Але атом, як відомо, електрично нейтральний, з цього випливало, що в його сполуку повинна була входити ще одна складова частина, що врівноважувала суму негативних зарядів електронів. Ця позитивно заряджена частина атома була відкрита в 1911 р. Резерфордом при дослідженні руху - частинок у газах і інших речовинах.

Першим сучасну атомістичну теорію висунув Джон Дальтон. Він допустив, що кожен хімічний елемент складається з атомів, однакових за розмірами та масою. В 1895році Вільгельм Рентген відкрив х-промені (отримав за це відкриття Нобелівську премію), яким потім була дана назва рентгенівського випромінення. А в наступному році Антуан Анрі Беккерель показав, що сіль урану самовільно випромінює непомітне випромінення. Це явище отримало назву радіоактивність. Ці та інші дослідження підготували грунт для відкриття субатомних частинок.

1. Досліди Резерфорда .

1.1. Відкриття субатомних частинок.Електрон був першою субатомною частинкою, що була відкрита. В 1897 році Джозеф Джон Томсон відкрив електрон і визначив його питомий заряд та відносну масу.

Заряд: е =1,602*10-19 Кл., mе = 9,110*10-28г.

Після відкриття електрона Томсон запропонував модель атома в якій електрони знаходяться всередині атома. Ця модель отримала назву “сливовий періг” і була дуже далека від реального стану речей. Вона відображала тільки кількісний склад атома, але не положення електронів та ядра в атомі.

Протон був другим в черзі відкритих частинок.


Каталог: data -> ukr -> IJnfo dlya stydenta 18
ukr -> Нетрадиційні методи лікування
IJnfo dlya stydenta 18 -> Поліноми Чебишева При наближенні (інтерполюванні) неперервної функції
IJnfo dlya stydenta 18 -> Аудиторська діяльність включає в себе організаційне і методичне забезпечення аудиту, практичне виконання аудиторських перевірок (аудит) та надання інших аудиторських послуг
IJnfo dlya stydenta 18 -> Статистика трудових ресурсів
IJnfo dlya stydenta 18 -> Реферат Курсова робота скаладається с трьох розділів, одної таблиці, одної ілюстрації
IJnfo dlya stydenta 18 -> 1. Визначення гетероскедастичності, її природа та наслідки
IJnfo dlya stydenta 18 -> Ккм повинна забезпечувати наступні послуги своїм корпоративним користувачам
IJnfo dlya stydenta 18 -> Реферат на тему: Дії солдата в бою обов'язки солдата в бою

Скачати 331.97 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка