«Мова запиту пошукової системи Google»Дата конвертації29.06.2018
Розмір111 Kb.
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА

Кафедра гуманітарних дисциплін

ЗАЛІКОВА РОБОТА

Дисципліна: ІНФОРМАТИКА

Тема: «Мова запиту пошукової системи Google»
Виконала:

студентка ІІ курсу групи МП – 22

Шевченко Ярослав

Бондар ВалентинаПеревірили:

Борисов Борис Іванович

Ткачук АнатолійІванович


Київ-2011План

1. Загальні засади пошукових систем.

2. Словник для розширеного і ефективного пошуку.

3. Які питання найчастіше виникають під час пошуку в Google.Вступ

Беручи дану тему, ми відразу зрозуміли що її дослідження буде цікавим для самих нас та для багатьох інших користувачів Інтернетом.

Кожна людина яка приблизно знає де і як шукати потрібну їй інформацію, має великі труднощі її пошуку. Наприклад вводе певне слово або певне словосполучення в рядок пошуку, натискає «пошук», а в результаті знаходить зовсім не те що їй потрібно. Саме для того, щоб користувачі могли швидше знаходити потрібні їм речі в Інтернеті ми взялися за цю не легку роботу, з метою розібратися в цьому.

1. Загальні засади пошукових систем.

З боку багато що здається гранично простим і зрозумілим, будь-яка проблема - дріб'язкової, а завдання - розв'язуваної. Але варто взятися за справу самому, як тут же виникає купа підводних каменів і всіляких непорозумінь. От взяти хоча б пошук в інтернеті: що може бути простіше? Кожен може ввести в браузері www.google.com і скористатися принадами пошукової системи, але чомусь знайти те, що треба, вдається далеко не всім. А все тому, що будь-який інструмент потрібно використовувати зі знанням справи і часом найпростіший з них виявляється набагато могутніше, ніж усі думають. Та той же самий Google!

Можна легко знайти реферат з біології, не особливо заморочуючись з приводу ключових слів і не маючи навіть найменшого уявлення про модифікатори, кардинально впливають на результати пошуку. Але якщо мова йде про щось специфічному, а часу на пошук катастрофічно мало, забувати про тонкощі пошукової системи просто непробачно. Втім, хитрості пошуку - це далеко не все, про що ми хочемо розповісти тобі в цій статті.

1. Логічне «АБО»

Перше, що потрібно запам'ятати, - принципи обробки ключових слів. За замовчуванням до кожного ключового слова Пошукова система застосовує операцію логічного «І». Це означає, що на запит «Хакер крутий журнал» Google видасть тільки ті сторінки, які одночасно будуть містити і слово «Хакер», і «крутий», і «журнал». Проблема в тому, що далеко не завжди це є обов'язковою умовою. Якщо потрібно знайти сторінки, що включають хоча б одне зі слів, потрібно поставити між ними оператор OR.
Приклад: хакер крутий OR жалюгідний журнал.

2. Точне спів падання

Складні алгоритми пошуку Google враховують морфологію мови, різні особливості побудови веб-документа і зовсім не припускають, що знайдені сторінки будуть містити в точності ту фразу, яка вказана в рядку запиту. Слова можуть бути розкидані по всій сторінці та навіть мати іншу форму, що в більшості випадків дуже зручно. Але що якщо потрібно саме точний збіг? Скажімо, потрібно знайти текст пісні по одній відомій рядку? У цьому випадку треба укласти потрібні слова в лапки.

Приклад: "one of us"

3. Плюси важливих слів

Щоб зробити акцент на одне або декілька ключових слів, постав перед ними знак «+». Це допоможе системі зрозуміти, які з ключових слів найбільш важливі, і сформулювати результати пошуку більш точно.


Приклад: хакер + журнал

4. Прибираємо зайве

Отримані результати нерідко засмічує якась зайва інформація. Щоб не витрачати час на її перегляд, раджу накласти на результати пошуку фільтр. Зробити це нескладно. Треба лише вказати «слова-паразити», поставивши перед ними знак «-» - і включають їх сторінки будуть тут же виключені з результатів пошуку.

Приклад: журнал хакер – ламер

5. Пошук по конкретного сайту

Часто буває ситуація, коли ти точно знаєш, що потрібна інформація є на конкретному сайті, але ти ніяк не можеш її знайти. Тут волею-неволею починаєш замислюватися про ефективне пошуку, але не вбудованими засобами сайту (часом абсолютно безглуздими), а потужними механізмам Google. І, загалом-то, проблеми в цьому немає, якщо взяти на озброєння модифікатор site: somesite.com.


Приклад: В одному з номерів у нас був матеріал «Google-hack». Його в момент можна знайти, набравши в Google «" Google-hack "site: www.xakep.ru».
6. Враховуємо назва документа

Набагато більшої ефективності пошуку вдається домогтися, якщо за допомогою модифікатора intitle вказати слова, які обов'язково повинні входити в заголовок документа.


Приклад: intitle: статті site: www.xakep.ru

7. Знай конкурентів в обличчя

Кращий спосіб знайти дружні (і конкуруючі) сайти - запитати про це Google. У відповідь на модифікатор related: він з радістю видасть сайти зі схожою тематикою і контентом.

Приклад: На запит «related: www.xakep.ru» системи видасть лінки на www.securitylab.ru, www.securityfocus.com та інші проекти з інформаційної безпеки.

8. Хто на нас посилається?

Можна використовувати Google і для того, щоб перевірити популярність конкретного проекту. Так, модифікатор link: відобразить всі сторінки, які посилаються на цей ресурс. Логіка проста: чим їх більше, тим ресурс популярнішим.

Приклад: link: www.xakep.ru

9. Використовуй синоніми

Google знає, що таке синоніми! Якщо хочеш, щоб в результати увійшли сторінки не тільки з конкретним зазначеним словом, а й c його синонімами, постав перед ним знак «~».

Приклад: ipod ~ hacking

10. Як знайти конкретний тип документа

Якщо ти шукаєш конкретний тип документа, не соромся сказати про це Google. Будь це звичайна сторінка, презентація, PDF або що-небудь ще - можна знайти все що завгодно, за допомогою модифікатора filetype:.

Приклад: "SQL-injection" filetype: pdf. У відповідь система видасть посилання

на PDF-документи з SQL-injection.

11. Не забувай про числові діапазони

Рідко використовується, але реально корисний прийом. Візьми на озброєння модифікатор «X.. Y», що дозволяє вказати числовий діапазон. Ситуацій, коли такі хитрощі можуть знадобитися, маса!

Приклад: хакер 2000 .. 2002

12. Швидкий калькулятор

Для виконання громіздких обчислень зовсім не обов'язково елозіть мишкою та тикати кнопки в дурному Windows-калькуляторі. Просто введи математичний вираз (з будь-якою кількістю дій і дужок) в Google - і той швидко все порахує. Більш того, пошукач можна використовувати як зручний конвертер валют!

Приклад 1: (31337-3.14) / 87

Приклад 2: 600 USD in RUR

2. Словник для розширеного і ефективного пошуку.

1. Словник термінів

Щоб швидко знайти визначення якогось терміну, використовується модифікатор define:. Той же самий результат ти отримаєш, якщо перед словом поставиш людські фрази «what is» або «що таке».
Приклад: define: LDAP

2. Переглядач померлих сайтів

Буває, звернешся на сайт, а він в дауні. Що робити? Не один раз в подібній ситуації мене виручав кеш Google, в якому зберігається величезна кількість документів. Діяти потрібно так: спочатку набираєш потрібний URL в рядку запиту, а потім Клікуша «Збережено в кеші» на сторінці результатів.

3. Переведи будь-яку сторінку

Мало хто знає про існування чудового сервісу для перекладу веб-сторінок translate.google.com. Це був би ще один ресурс для банального перекладу іноземного контенту, якщо б свою руку до нього не доклав Google. Ні, він не буде обробляти тексти як професіонал-перекладач. Але зате у випадку проблем дасть користувачеві можливість розібратися зі змістом фрази або пропозиції самому. Перекладена сторінка як зазвичай виводиться на екран, але юзер завжди може навести мишку на сумнівний уривок і за допомогою підказки дізнатися, як фраза звучала в оригіналі.

4. Допоміжний проксі-сервер

Звиклим до безлімітного інтернету і загальної дозволеності за частиною контенту буває дуже прикро стикатися з серйозними обмеженнями корпоративних проксі-серверів. У тій же самій школі чи університеті. Якщо адміністратор фільтрує запити по чорному списку, до якого входять заборонені домени, це легко обходиться за допомогою наступного запиту перекладачеві Google:
www.google.com/translate?langpair=ru|ru&u=www.xakep.ru
Тоді браузер буде звертатися до пошукової системи, яка в 99% випадків не заблокована, і вже через неї отримувати потрібний контент. Зазначена в параметрах пари мов «ru | ru» говорить про те, що перекладати вміст потрібно з російської на російську, тобто фактично залишити все без змін. Само собою, замість російського можна використовувати будь-який інший мову.

5. Майже 3 Гб для зберігання файлів

Ти вже встиг оцінити функціональність і продуманість поштового сервісу Google Mail (www.gmail.com)? Тоді тобі безперечно варто спробувати ще одну додаткову феньку - GMail Drive (www.viksoe.dk / code / gmail.htm(www.viksoe.dk%20/%20code%20/%20gmail.htm). У той час як Google виділяє на кожен email-акаунт більше 2 Гб дискового простору, Gmail Drive дозволяє використовувати його як свій власний диск. Після установки проги, в системі з'являється ще один диск, який повністю аналогічний всім іншим. Різниця лише в тому, що його файли фізично зберігаються в інтернеті.

6. Онлайн-фотоальбом

За допомогою безкоштовного облікового запису на picasaweb.google.com можна викласти в інет 1 Гб фотографій. Дуже непогано для сервісу, який дозволяє не тільки зручно завантажувати, а й у офігенно формі переглядати зображення. Ще одна розробка від Google - оффлайн-програма Picasa - допоможе швидко знайти, відредагувати і залити в інет фотографії з твого гвинта. Кожного разу при запуску Picasa автоматично визначає місце розташування фотографій (навіть тих, про яких ти забув) і організовує їх за візуальним альбомами. А щоб залити потрібні фотки в інет, потрібно лише пару раз клікнути мишкою.

7. Зломщик інтернету

Тобі, напевно, не треба розповідати, що Google - це ідеальний засіб для масового пошуку вразливих сценарій. У всіх фарбах цей процес описав Форб у статті «Google-hack для маленьких» (www.xakep.ru/magazine/xa/076/056/1.asp). Проте отримавши пару тисяч сторінок з результатами пошуку, не поспішай відразу кидатися в бій. Переглядати ці кілометрові сторінки з величезною кількістю непотрібної інформації - заняття досить обтяжлива. Зате за допомогою таких утиліт, як uf0_google або googler, можна витягти з них тільки те, що потрібно, - заслання. А далі ти вільний робити що хочеш: або обробляти їх вручну, або згодувати самописного скрипту або програмі, яка все робити за тебе.

До речі кажучи, за адресою

http://johnny.ihackstuff.com/index.php?module=prodreviews зібрана величезна колекція запитів, за допомогою яких ти зможеш шукати діряві скрипти. Думаю, вона тобі знадобиться:).

8. Швидко шукаємо музику

Використовуючи різні модифікатори, можна досить добре пристосувати Google для пошуку музики. Причому особливо успішні результати досягаються, коли пошук здійснюється по лістингу відкритих директорій, тобто папок, в яких немає htm-документів для відображення, але навалена купа файлів. Самі листинги можна шукати за ключовими словами «index of», «last modified», «parent of» в назві (тег ) документа (за допомогою модифікатора intitle), виконавця чи пісню - по точному збігу (достатньо взяти їх в лапки ). Залишається лише задати наявність на сторінці одного з музичних розширень (mp3 | wma | ogg) і виключити з результатів пошуку всі динамічні і статичні сторінки (нам потрібні тільки листинги, складені веб-сервером). У кінцевому підсумку запит буде виглядати приблизно так: "Index of" + "mp3" + "radiohead"-html-htm-php </p> <p>Докладний мануал ти знайдеш на сайті www.geocities.com / my_haz_runs. Але щоб не морочитися, рекомендую вже готовий інструмент: <u>http://www.g2p.orgwww.g2p.org</u> швидко складе необхідний запит і допоможе знайти потрібні композиції.</p> <p>9. Зупини шпигунів! </p> <p>Google Analytics (www.google.com / analytics) - це спеціальний сервіс від Google, який допомагає веб-майстрам аналізувати потік відвідувачів їх сайту. За допомогою спеціального JavaScript-сценарію і кукісів він записує найрізноманітнішу інформацію про відвідувача, включаючи його IP-адресу. Потім за цією інформацією можна відстежити дуже багато речей, що, природно, нас не влаштовує. Тому, мабуть, залишимо цей сервіс не при справах, додавши в host-файл комп'ютера запис:</p> <br />127.0.0.1 <u>www.google-analytics.com</u> <p>Firefox і Google</p> <p>Здається, що Google видає результати у найбільш зручному вигляді? Помиляєшся, за допомогою плагіна CustomizeGoogle для Firefox (www.customizegoogle.com) реально зробити роботу з пошуковою системою ще більш комфортної! Хочеш прибрати набридливу рекламу? Ця та ще десяток функцій - до твоїх послуг. Рекомендую також останнє нововведення - опцію Stream Google search result pages, яка фоном довантажує результати пошуку з інших сторінок і склеює з тією, що ти переглядаєш в поточний момент. <br />У липні 2006 року Oxford English Dictionary, який є одним з найбільш авторитетних словників англійської мови, додав у свою останню видання слово «Google» у значенні «шукати інформацію в інтернеті». Так «Google» офіційно стало англійським словом. </p> <p>Google - спотворене написання англійського слова «googol» («гугол»), використовуваного для позначення числа, що складається з одиниці й ста нулів.</p> <br />Google щодня реєструє близько 50 мільйонів пошукових запитів та індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок. <br /> <br /><b>3. Які питання найчастіше <a href="/suchasni-metodi-poshuku-ta-vidboru-personalu.html">виникають під час пошуку в </a></b><b>Google</b><b>.</b> <p> На форумі дуже часто задають питання типу таких: «не можу знайти!», «Допоможіть знайти!», «Де взяти?», «Де скачати?» і т.д.. Люди не вміють шукати! Сподіваюся, ця стаття допоможе багатьом знайти те, що вони шукають, бо той, хто шукає, той завжди знайде</p> <p>Як шукати в Google? </p> <p>Дещо з історії ... За останні роки було багато статей, новин про те, що хакери використовують пошукову систему Google, щоб отримати доступ до файлів. Наприклад, такі: про хакерів, що використовують спеціальну рядок для пошуку в Google, щоб знайти банківські дані - один такий пошук 'Index of / + banques + filetype: xls' у звичайно рахунку показував електронні таблиці excel французьких банків. Точно така ж методика була використана, щоб знайти файли, з зберігаються в них паролями.</p> <p>Або ось ще одна: про те, як досить популярний Хакер Адріан Ламо використовував пошукову систему Google, щоб отримати доступ до websites великих корпорацій. Наприклад, якщо в рядку пошуку надрукувати фразу «Select a database to view» або фразу «FileMaker, гугл видасть велику кількість посилань майже всі з яких ведуть до FileMaker баз даних, доступних будь-якому користувачеві в online. </p> <p>Статті, новини продовжували з'являтися в мережевих виданнях. А урядові сайти були як і раніше уразливі, тому що адмін - скрипти могли бути знайдені використовуючи Google. Медичні файли, <a href="/informaciyi-pro-personaleni-dani-mihajlo-kosicin-eduard-pleshk.html">персональні звіти</a>, паролі - все це можна було знайти лише за допомогою одного пошукача. Кожного разу при появі нової статті на цю тему, всі говорили, ніби це було щось нове. Але в статтях ніколи не пояснювалося, як можна використовувати цю пошукову систему для злому різних сайтів ...</p> <p>Безпосередньо справу ... </p> <p>Цей пошуковик влаштований так, що можна шукати файли будь-якого формату. Ось, наприклад, ви шукаєте прогу (назвемо її «Proga») з розширенням exe. Для цього треба в гуглі ввести наступне: Proga.exe. І дивитися результат! І так будь-який формат: *. exe, *. xls, *. doc, *. ppt, *. dat (де * - це ім'я файлу) - вобщем будь-які, які придумаєте Якщо ім'я не відомо чи просто побавитися захотілося, то набираємо: *. розширення або filetype: *. розширення.</p> <br />У Google є багато цікавих функцій. Над деякими, судячи з усього, творці не замислювалися, але вони дуже корисні: <p>1) Функція номер один: INURL. Ця функція дозволяє шукати певні слова в URL. Наприклад: вводимо inurl: hack - результатом будуть сайти, у яких в URL є слово hack.</p> <p>2) INTITLE. Пошук слів у заголовку HTML файлів. Наприклад: шукаємо HTML документи зі словом у заголовку «Злом»: intitle: злом. </p> <p>3) INDEX OF. Полезнейшая функція! Наприклад: вводимо «index of» administrator або «index of» admin - результатом буде список каталогів admin папок на серверах!</p> <p>4) SITE. Дозволяє шукати сайти певних доменів. Приклад: site: com, site: ru, site: us. </p> <p>5) LINK. Ця функція дозволяє перевіряти з якими сайтами пов'язаний певний сайт, тобто результатом пошуку будуть усі сайти, пов'язані з доменом організації. Наприклад, link: hackzona.ru. ІМХО ця інформація не є суттєвою, але на всякий пожежний треба знати</p> <p>6) DEFINE. За допомогою цієї функції ви можете знайти в інеті визначення слова і будь-якої фрази. Якщо google знайде визначення введеного вами слова, то посилання буде відображена в самому верхньому рядку. Приклад: define Hacker. </p> <p>7) IMAGE. Наприклад: image = car.jpeg (або image: car.jpeg) - видасть всі сторінки, на яких присутні картинки з ім'ям car.jpeg.</p> <br />При пошуку всі ці функції можна (і навіть потрібно) об'єднувати, тому що отримана інформація при об'єднанні деяких функцій буде більш точною. Ось, скажімо, ви хочете знайти admin папки на серверах <a href="/tvorchiste-oleksandra-bloka-vershina-rosijsekogo.html">російського походження</a>, тобто . RU. Для цього пишіть в Гуглі: «index of» admin site: ru. А ось ще один цікавий пошук: inurl: admin.cfg «index of» - файли. Cfg зазвичай є файлами движків сайтів. Що можна з ними зробити - це вже вам вирішувати І ще один цікавий прімерчік хочу навести: inurl: webeditor.php. webeditor.php - це така штука, яка дозволяє редагувати (віддалено) сайт. Судіть самі - ввівши в google пару слів, можна стерти з лиця Землі сайт або просто змінити яку-небудь сторінку, і ще, якщо залити абиякі файлики, можна отримати повний доступ до сервера! <br /> <br /> <br /><b>Висновок</b> <p> Дослідивши цю тему, ми зробили висновок, що пошукова система Google є доволі простою, а не складною і незрозумілою, як нам здавалось на початку дослідження. </p> <p>Google має багато допоміжних кодів для конкретного напрямку пошуку, що дуже допомогає при пошуку мало доступної інформації. </p> <p>Список використаної літератури</p> <br /> <br /><u>http://www.liveinternet.ru/users/euxxx/post105250364/</u> <br /> <br /><u>http://blogomelochi.ru/2010/10/12-sekretov-google/</u> <br /> <br /><u>http://www.i2r.ru/static/677/out_23372.shtml</u> <br /> <br /><u>http://www.xakep.ru/magazine/xa/101/030/1.asp</u> <br /> <br /><u>http://habrahabr.ru/blogs/google/84150/</u> <br /> <br /><u><b><span id='Електронний_паспорт'>Електронний паспорт</span></b></u><u>:</u> <br /><table width="658" cellpadding="7" cellspacing="0"> <col width="153"> <col width="475"> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b>Тип носія</b> <br /></td> <td width="475"> <br />Flash Card <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b><span id='Типифайлів__Документ_Microsoft_Office_Word_97-2003__Розмірфайлів'>Типифайлів</span></b> <br /></td> <td width="475"> <br />Документ Microsoft Office Word 97-2003 <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b>Розмірфайлів</b> <br /></td> <td width="475"> <br />114 КБ <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b><span id='Дата_створення__28_травня_2011_р.__Атрибути_файлу'>Дата створення</span></b> <br /></td> <td width="475"> <br />28 травня 2011 р. <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b>Атрибути файлу</b> <br /></td> <td width="475"> <br />Архівний <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b><span id='Назва_файлу__Мова_запиту_пошукової_системи_Google__Тема_файлу'>Назва файлу</span></b> <br /></td> <td width="475"> <br />Мова запиту пошукової системи Google <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b>Тема файлу</b> <br /></td> <td width="475"> <br />Розповідь про секрети пошукової системи Google <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b><span id='Автор__Шевченко_Я.В._та_Бондар_В.C._MП-22__Категорія'>Автор</span></b> <br /></td> <td width="475"> <br />Шевченко Я.В. та Бондар В.C. MП-22 <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b>Категорія</b> <br /></td> <td width="475"> <br />Залікова робота <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b><span id='Ключові_слова__не_могу_найти,_помогите_найти!,_где_взять,_где_скачать.__Коментарі'>Ключові слова</span></b> <br /></td> <td width="475"> <br />не могу найти, помогите найти!, где взять?, где скачать?. <br /></td> </tr> <tr> <td width="153" bgcolor="#d9d9d9"> <br /><b>Коментарі</b> <br /></td> <td width="475"> <br />- <br /></td> </tr> </table>

Поділіться з Вашими друзьями:База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка