Моє бачення бібліотеки 30-х років ХХІ стСкачати 31.73 Kb.
Дата конвертації10.12.2016
Розмір31.73 Kb.
#3477
ТипКнига
Літературний твір на тему «Моє бачення бібліотеки 30-х років ХХІ ст.»
Виконала Грек Дар’я

КЗК «Дніпропетровська обласна

бібліотека для дітей»
21 століття – це ера інформаційного суспільства. Саме інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього. «Хто володіє інформацією – той володіє світом». Так вважав Натан Ротшильд більш, ніж 200 років тому і все більше цей вислів цитується сьогодні.

Книга – джерело інформації, яке несе на своїх хвилях знання, мудрість, досвід, творчість, мрії тих, хто жив до нас, жив для нас, для нашого майбутнього. Скарбницею цих досягнень людства вважається бібліотека.

Мені дуже хочеться зазирнути через завісу часу і подивитися, якою буде бібліотека через 20 років. Але, нажаль, я не вмію переміщатися у часовому просторі і не маю екстрасенсорних здібностей, тому мені залишається лише мріяти, що я і хочу зараз зробити.

Запрошую вас в бібліотеку 30-х років 21 століття! Вона оснащена сучасними меблями, комп’ютерами, інтерактивними дошками типу Touch screen, інформаційними довідками з функцією голосового управління (для людей з вадами зору).

Бібліотека ділиться не тільки на відділи, а й на зони. Це зона для самостійного вибору книг, зона для відпочинку, де читач може випити кави й почитати свіжу пресу в зручному для нього форматі. Також є зона WI-FI, де читачі зі своїми, або взятими в оренду, комп’ютерами можуть під’єднатися до всесвітньої мережі. В зоні для дошкільників – сучасний килим, на якому розкладені різні іграшки і нео-книги, стіл для дитячої творчості, інтерактивна дошка, на якій діти можуть малювати свої «шедеври», грати в розвиваючі ігри тощо. Кінозал – також невід’ємна частина бібліотеки.

Букрідери й інші пристрої для читання надаються читачу за необхідністю безкоштовно. Туди він як самостійно, так і за допомогою бібліотекаря може завантажити необхідну книгу в оригіналі або в перекладі на будь-яку мову світу.

Читач в одному місці має можливість отримати цілий комплекс інформаційних послуг: книги й періодику в різних форматах, відеоматеріали, аудіоматеріали, інтернет, копіювання будь-якої з цих видів інформації в будь-якому вигляді.

Книжкові виставки, рекомендації для читання транслюються на інтерактивних екранах, що розміщені в кожній зоні в доступному для читача місці.

Завдяки GPS навігаторам, які зберігаються в спеціальній скляній шухляді біля входу в бібліотеку, читач орієнтується в відділах бібліотеки. За бажанням він може взяти його з собою для прокладення маршруту до бібліотеки в місті.

Ні для кого не таємниця, що часто читач іде «на конкретного бібліотекаря». Тому в бібліотеці працюють молоді освічені фахівці, які легко знаходять відповідь на будь-яке запитання, допомагають зорієнтуватися читачу в інформаційному бібліотечному просторі, вони привітні і сучасні. Щоденні гості бібліотеки – учасники читацьких об’єднань. Це друзі за інтересами, однодумці, що завдяки наданої бібліотекою інформації, розвиваються, пізнають нове, дискутують і просто весело і вільно проводять свій час.

За допомогою індивідуального логіну, що видається кожному читачу при записі в бібліотеку, є можливість, не виходячи з дому, переглянути та завантажити книги, аудіо- та відеофайли, іншу інформацію на сайті бібліотеки, звернутись до електронного каталогу. За допомогою SMS та e-mail розсилок читач дізнається про строки повернення книг, про надходження новинок до відділів та в електронну базу, розклад заходів, на які підписаний читач та ін.

Концепція роботи бібліотеки і цілі, що переслідуються, не змінилися, змінилися лише інформаційні технології, які значно полегшують процес обслуговування читача. Кожен відвідувач має доступ до бібліотечних фондів через комп’ютери або пристрої, що призначені для читання книг і має можливість завантажувати обрані твори за допомогою безпровідних сигналів. Якщо читач не може знайти необхідну інформацію, він зв’язується з бібліотекарем, який швидко знаходить її та висилає читачу на його пристрій.Бібліотека майбутнього – це комфортний вільний простір, куди людина може прийти в будь-який час, насолодитися книгою, поспілкуватися з друзями, однодумцями та діловими партнерами. Це не лише місце для читання, а й дозвіллєвий центр, місце для навчання, роботи, розваг та відпочинку.

Майкл Бакленд в своїй книзі «Модернізація бібліотечної справи» писав: «Всі ми – ті, хто спонсує бібліотеки, ті, хто в них працює, і ті, хто ними користується, повинні замислитися над тим, що і навіщо ми робимо, і наші спільні рішення й дії допоможуть створити бібліотеку майбутнього». І дійсно, чи існуватимуть бібліотеки через 20, 30 років, чи будуть люди читати книжки залежить саме від нас, адже саме ми з вами виховуємо читача майбутнього.
Каталог: Konkurs
Konkurs -> Методичні рекомендації для проведення І (районного) етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2015»
Konkurs -> Конспекти уроків за новим Державним стандартом
Konkurs -> Конкурс «Учитель року 2014»
Konkurs -> Якщо ми не будемо по-справжньому вшановувати пам’ять наших духовних пращурів – забудуть і нас. Дмитро Сергійович Лихачов
Konkurs -> Т. Р. Павлік Метод проектів на уроці німецької мови м. Кам’янець- подільський
Konkurs -> Конкурсу учнівської творчості «Мій земляк Володимир Даль»
Konkurs -> «Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих вчених порядок подання, основні помилки, рекомендації»
Konkurs -> Анкета-реферат на тему: «україна ХХІ століття: цивілізаційний вибір»

Скачати 31.73 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка